Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 12345678 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 122

Subiect: Din ce motive ati parasit inforenergetica?

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din cris
    Deci dacii sacrificau oameni...hm.In general o religie ia sfirsit cind se ajunge aici,este ultima decadere a unei societati religioase.Acum...inteleg.
    A fost deajuns un film sau doua de-ale lui Nicolaescu si cateva povesti aparute ca toata lumea sa creada asemenea absurditati: ca dacii ii ucideau pe cei mai buni dintre ai lor. Pur si simplu aberant. Am mai vorbit despre asta,
    http://www.forum.santamia.ro/viewtopic.php?t=134
    dar varianta cu uciderea este mai comoda pentru toata lumea. Mai ales ca negutatorii greci se plimbau prin Dacia si apoi umflau gogoasa ca sa se dea importanti. Ce-i aia sa vorbeasca despre subiect pe un forum unde are acces oricine?

N-am ce face si tre' sa raspund la fel: cine este interesat de subiect, poate sa-mi ceara detalii in particular. Si am sa le dau daca am sa consider necesar.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

george este offline I.E. Mugurel
    Data inscrierii
    februarie 2007
    Posturi
    139

Implicit

Bun venit Silviu,
    Mai sunt fosti colegi si din Sibiu prin SUA dar nu am mai auzit nimic de ei.
    Cum te simti dupa atata timp de cand nu mai folosesti ansa ? Nu iti lipseste? sau mai faci tehnici si fara ansa?
    Totul e posibil dar nu totul e permis

semesilviu este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2007
    Posturi
    10

Implicit

Mda, probabil ca ma sunt si alti "fosti" pe aici dar eu nu mai stiu pe nimeni. Sigur ca la inceput iti lipseste (in Romania masuram orice oricand) dar incet incet uiti. Pana sa descopar forumul asta aveam senzatia ca optimizarile, taberele pe munte, viata in romania s-au intamplat in alta viata.
    Adevarul e ca atunci cand traiesti printre niste oameni care se straduie sa se aproprie de Dumnezeu evoluezi si tu mai repede. Dim0potriva traind printre 300 mil de oameni care se gandesc exclusiv la bani si probleme materiale esti "contaminat" mai mult sau mai putin.
    E probabil o lectie aici pentru ca adevarul e ca in Romania eram complet dezinteresat de subiecte materiale. Si uite asa dintr-o extremain alta ajungem pe calea cea dreapta.

Tixti este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Implicit

In legatura cu ce se intampla pe vremurile dacilor, ma mir ca nu s-a gandit Decebal sau cineva sa filmeze cu telefonul mobil si acuma aveam si noi niste dovezi. Asa, dovezile si informatiile acelor vremi sunt doar cele pastrate din gura in gura si cele scrise de istorici. Speram numai ca istoricii de atunci nu scriau precum gazetarii de azi, adica dupa cum dicteaza shefu sau interesul partidului. Eu cred ca omenirea in general si in totalitatea ei a inceput sa decada de cand s-a inventat banul. precum America, sunt multe state europene unde spiritualitatea este doar asa, o utopie, unde omul este obligat sa se roage la card sau la chipul de pe bancnota. Care si ala a disparut. De pe bancnotele de euroi a disparut si chipul cezarului. Nici nu mai avem cui sa dam ca tot nu avem ce sa dam. Unde se gaseste cartea Decebal???
    Vedeti ca sunt putini parinti care isi duc copiii la biserica? asta e rau. dar au grija ca atunci cand implineste 5 ani sa ii ia primul celular, cand intra la liceu ii ia scuter si cand intra la facultate ii ia o masina (cu toate ca la facultate in Romania poate sa intre si un repetent) Legea banului si retrogradarea spirituala incepe sa aiba loc si in Romania, nu numai in America.
    PS: Domnu' Furtuna, aveti o semnatura lunga care ocupa o juma de pagina. De ce o folositi? Puteati incerca cateva strofe din Luceafarul, macar primele 60
    Dumnezeu ne iubeste pe toti

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din Tixti
    PS: Domnu' Furtuna, aveti o semnatura lunga care ocupa o juma de pagina. De ce o folositi? Puteati incerca cateva strofe din Luceafarul, macar primele 60
    Domnule Tixti va rog sa ma iertati daca v-am deranjat cu semnatura, si ca iertarea dumneavoastra sa fie deplina va rog sa va uitati la NOSCE TE IPSUM unde scrie ceva despre efectul de oglinda, este scrisa special pentru dumneavoastra.
    Am mai scris pe undeva de ce o folosesc, dar pentru ca m-ati intrebat, o repet tot special pentru dumneavoastra: ca sa ma nu ma mai trezesc cy reprosori de la prieteni ca prin postarile mele distrug parerile altora.
    Va multumesc frumos pentru sugestia cu primele 60 de strofe din Luceafarul: din pacate programul sub care rulam nu suporta la semnatura decat un numar limitat de caractere.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Tixti este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Implicit

Am inteles, aveti iertarea mea deplina. Acu ma duc la subiectul cu pricina si cetesc sa ma luminez. Nu cred ca aveti cum sa distrugeti ceva, decat in cazul persoanelor cu credintza subtirica. Aveti putere de convingere si asta e bine, dar eu cred ca un om daca are o idee si crede in ea, nu isi stramba ideea decat daca primeste argumente multe. Aasa ca nu cred ca distrugeti ceva cumva. Succese in continuare.[/code]
    Dumnezeu ne iubeste pe toti

vraciul este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2007
    Posturi
    3

Implicit

Constat ca din pacate subiectul acestui topic a fost foarte vag atins de cei care au postat pana acum. Astept in continuare sa isi exprime opiniile persoane care au intrerupt cursurile din propria vointa (nu din cauza de timp sau din cauza ca nu au "luat" masuratorile) si sa ne impartaseasca si noua motivele care au dus la aceasta renuntare.
    Pana atunci insa.........

dia Avatar
    dia
    dia este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    40

Implicit

interesant subiect. Ei bine: cursuri incepute in 1995 ,intrerupte 2 ani, continuate ,apoi intrerupte iar 3 ani, continuate,intrerupte iar 6 ani,continuate .Sigur ca in perioadele de pauza au mai fost cateva luni bune de lucru, n-a trecut an in care sa nu aplic ceva ,ca sa ma exprim astfel.
    E vorba de evolutia spirituala ,de gradul de intelegere al unor notiuni, ele vin exact atunci cand trebuie si ne aduc informatiile de care avem nevoie in momentul respectiv. Daca as fi citit intr-o carte in 1995 tot ce am mai citit intre timp ,cu siguranta nu intelegeam atunci decat poate 20% ... Asta-i motivul intreruperii la mine, care a fost motivat cu: lipsa de timp, lipsa de filiala in orasul respectiv sau : nu-mi mai foloseste oricum daca ma duc acum. Adica cumva stiam ca mai am de trecut eu cu mine niste stadii, sa inteleg mai bine niste lucruri,fara ca ele sa fie definite undeva in mintea mea.
    Sigur ca uneori as fi vrut sa aflu mai multe, sa mai merg,dar nu faceam lucrul asta; urma apoi sa-mi vina o idee care se putea pune si in practica ( apareau in urmatoarele luni iar situatiile si personele care sa-mi faciliteze continuarea) si mergeam ,ma puneam la punct si continuam mai departe.
    Si referitor la subiectul anterior dezbatut: sunt de acord ca daca vrei sa fii fericit, poti fi oriunde in lume. Am vazut multi romani in lume, majoritatea uitand insa sa se bucure si de un rasarit de soare. Fiecare isi traieste fiecare clipa in felul sau. Romania te poate face fericit daca gasesti aici ceea ce ai nevoie ,ceea ce te satisface si crezi ca orice beneficiu material-mancare,locuinta, oameni influenti ( gen regi si printi) -nu te satisface deplin. Daca traiesti undeva unde vezi si simti ca nu exista credinta, te prinzi in sistem si concluzia o tot tragi, insa esti acolo si ti-e bine. E greu sa te desprinzi , nu zic ca nu-i greu, dar si cand o faci, vezi ca s-a meritat si ai luat decizia buna. Depinde de la caz la caz, aici am postat experienta mea,cum am trecut eu prin ea. De invatat sunt multe, peste tot in lume,nu poti da bir cu fugitii Fiecare cu ale lui...

Si daca vreti sa vina cineva sa spuna: am plecat ca erau asa si pe dincolo, ca faceau ce faceau...bla bla-uri...nu prea cred ca veti gasi.
    Ptr. ca : vei culege ce ai semanat...ce trimiti vine inapoi si te loveste cu o dubla forta intotdeauna. Daca simti asta,nu spui cuvinte in vant. Eu nu stiu vreun motiv negativ puternic si demn de mentionat aici. Daca altii stiu ,posteaza ei.
    Isi merita viata,libertatea,acela numai ce zilnic si le cucereste neincetat- Goethe

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din vraciul
    Constat ca din pacate subiectul acestui topic a fost foarte vag atins de cei care au postat pana acum. Astept in continuare sa isi exprime opiniile persoane care au intrerupt cursurile din propria vointa (nu din cauza de timp sau din cauza ca nu au "luat" masuratorile) si sa ne impartaseasca si noua motivele care au dus la aceasta renuntare.
    Va fi mai greu din pricina de absenta pe forum si de motivatie.
    Ce sa mai caute pe un forum axat pe inforenergetica cineva care a parasit aceasta cunoastere de buna voie si nesilit de nimeni?
    Dar cum se mai intampla si minuni, cine stie, poate ca vi se va indeplini dorinta.

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Doar cei care au parasit inforenergetica obligati, lipsa de timp, s-au mutat in strinatate sau in alte locatii unde nu cunosc oameni cu aceleasi tip de preocupari si numai folosesc ceeea ce au invata. Acestia pot resimti dorul interior spre ceea ce au avut candva si pot intra pe forum, dar multi am observat ca vin si doar citesc, dar nu scriu nimic

-

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din Catalin
    dar multi am observat ca vin si doar citesc, dar nu scriu nimic

Ce putem face? Fiecare dupa dupa cum ii soptesc ingerasii.

Data inscrierii
    februarie 2007
    Posturi
    139

Implicit

exista o vorba: nu e asa greu sa ajungi in varf cat e de greu sa te mentii. la multi oameni le e greu sa isi mentina rabdarea cand intrezaresc ce lung e drumul , renunta si e dificil sa revii dupa o cadere, trebuie sa muncesti din greu si e frustrant.
    e mai usor sa te arunci in valurile problemelor cotidiene si iti spui nu am timp ptr ca e foarte important sa fac ...xyz acum.
    PTR TOTI CEI CARE AU RENUNTAT SI CITESC:
    Nu e nimic mai important decat sufletul vostru! atata timp cat traiesti nu e prea tarziu. Dupa..regretele sunt tardive.
    Gasiti va calea potrivita sufletului oricum s-ar numi ea si mergeti pe ea. Implinirea data de o cale spirituala nu o sa o gasiti in nici o alta parte ptr ca suntem suflete si nu simple corpuri.
    Va spune asta cineva care a renuntat la IE ptr ca era indragostit de o fata (prima oara), o cariera (a 2 oara), sa isi indeplineasca visul de a avea o casa (a 3 oara).
    Mi am indeplinit visurile dar ma simteam tot neimplinit. Am revenit, mi a fost si imi este greu dar ma simt implinit

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Felicitari George!!!
    Si eu observ multe probleme la mine cu toata ca am ceva experienta pe acest drum, dar de multe ori chiar si acum numai am acelasi dinamism pe aceasta cale.

-

Data inscrierii
    februarie 2007
    Posturi
    139

Implicit

Capul sus si nu renunta oricat ar fi de greu ptr ca e atat de usor si comod sa cazi...dar aici e acasa. E greu mai ales cand ti se pare ca bati pasul pe loc si nimeni din jur nu te intelege dar...ne ai pe noi )

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Implicit

Citat Citat din vraciul

uite, de curand, a venit la mine o frumoasa doamna la tratament. ea obisnuia sa merga la tratament la bucuresti, la un domn care a plecat din Fundatie PENTRU CA ASA A VRUT EL.
    acest domn, pe care nu il cunosc personal, practica insa... inforenergetica, are cabinet si niste preturi ca mi s-a zbarlit parul in cap cand am aflat de ele. mie mi-ar fi rusine sa cer atitia bani pentru o sedinta de tratament. luii insa nu ii este.

pacienta mea a tinut sa imi precizeze ca personajul a plecat de buna voie si ca si el foloseste ansa, ba mai mult, ca NU face nimic fara sa masoare radiesterzic, dupa metoda Claudian Dumitriu, orice problema a pacientului.

fara sa tin mortis, am aflat de la pacienta mea, cam care era discursul acestui domn. desi folosescea cunosterea predata de presedintele fundatiei, desi folosea mijloacele respective de tratament si sustinea ca are aceleasi prioncipii la baza tratamentelor, totusi ne vorbea de rau.

pe mine ma deranjeaza mai putin parerile celor cu care nu am de a face. totusi, nu am putut sa nu remarc faptul ca problema lui era una legata de bani. multi bani, cat mai multi. asa ca motivul plecarii lui este unul strict material. iar ca el, mai sunjt si altii.

pana la urma, nici faptul ca este atit de materialist nu prea m-ar fi interesat. atit poate, atit e.
    stiti ce m-a deranjeat de fapt?
    el nu ii inducea nici un pic de optimism pacientei mele. nici un pic de incurajare pentru a fi mai darza, mai sigura pe ea, mai hotarita sa nu se lase invinsa de bvoala si de agresiune, ceva de genul, faci cum crezi. fals, nu faci cum vrei, ca poate vrei gresit, faci cum trebuie, daca esti sub tratament. si inveti sa faci cum trebuie. trebuie sa te implici, altfel nu iese nimic. nu, el o lauda ca e sensibila, si ca simte toarte chestiile nashpa. vai ce sensibila si ce minunata era frumoasa mea doamna. cam acestea ar fi unele din motive. pe scurt...incompatibilitate majora.
    cam asta ne diferentiaza, uneori.

mai stiu pe cinva care a plecat pt ca era sub papucul nevestei, iar aceasta voia sa detina ea tot controlul. si considera sotul ca a ajuns un sectant, cu un compoprtament deviant, nesuferit, pleostit, si ca nu mai face fata greutatilor vietii pt ca e... vrajit. hehehe

mai stiu un barbat care a plecat pt ca a spus ca s-a saturat de radiestezisti, pt ca dau ochii peste cap si sunt plecati rau. adica, nu e treaba serioasa. alta dopmana, de curand, a spus c aradiestezistii, de und ela inceput erau bun si iubitori, au ajuns f ascunsi, rai si indoctgrinati, ca nu se mai paote vb cu ei normal si ca ar fi persoane care nu se mai integreaza in realitate. si ca ea nu vrea s aajunga asa.
    ca ainainte se iubeau si se ajutau mai mult, dar ca acum sunt ascunsi si lipsitit de compasiune.

iar altii pt ca pur si simplu le place sa bantuie pe la fel de fel de grupari, si, de fiecare data au impresia ca e mai interesant un spectacol de cantece si chitara, decat cursuri greoaie .

mai este o castegoprie de doamne care fabuleaza si vor sa fie crezute. si daca li se spune sa aiba capul pe umeri se simt deranjate si pleaca. adica... chiar asa sa crezi orice fabulatie... si sa ai impresia ca tot ce iti trece prin minte merita atentia altora si e si adevarat.,,, dar in alte parti, pt o cotizatie buna sunt primite si incurajate. si ele se simt ok acolo.
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 12345678 ... UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. 12 motive pentru care te afli in zodia ta
    De Catalin in forum Astrologie
    Replici: 42
    Ultimul post: 19 feb 2013, 22:31
  2. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86
    Ultimul post: 11 nov 2011, 18:04

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi