Pagina 1 din 24 12345671121 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 354

Subiect: Paranormal

colice crina Avatar
    colice crina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    88

Implicit Paranormal

Intamplari paranormale se petrec tot timpul atat de aproape de noi,in jurul nostru,cu noi insine,numai ca din diferite motive nu le observam si ca un efect la aceasta cauza nici nu putem sa ne dezvoltam aceste capacitati cu care ne-am nascut,mostenirii ancestrale ce zac inutile in subconstientul nostru...Doar foarte putini am invatat se ne folosim doar de o parte infima...Am sa va povestesc ceva din experienta si din trairile mele...
    Nici eu nu am stiut la inceput ce se intampla cu mine,dar am invatat si am incercat sa aflu ce legatura au aceste manifestari ,,anormale'' cu un anumit tip de intamplare.de exemplu,visele...
    Nu stiam copil fiind ca prin vise citesc un viitor ce il pot schimba daca stiu la momentul potrivit calea pe care trebuie sa ma indrept.Destinul se poate schimba,esti liber arbitru,numai ca trebuie sa ai o vointa aparte si sa-ti trezesti propria minte si simturi
    din amorteala ce ti-a fost indusa candva cu mult inainte...

colice crina Avatar
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    88

Implicit Paranormal

Se vehiculeaza ipoteza ca atunci cand visezi,de fapt ,fiinta ezoterica,,eu''-ul ,paraseste trupul,ramanand intr-un permanent contact printr-un ,,cordon ombilical''cu el si in acest fel calatorim in viitor,in spatiu si timp,in lumi neimaginate de minte de om,oriunde...
    Ei bine,eu sant de acord cu aceasta ipoteza.In vis mi-am cunoscut destinul si in continuare stiu ce va fi atat cu viata mea de pe acest pamant cat si cu vietile celor dragi mie si chiar a unor persoane pe care de multe ori nici nu le cunosc,decat mult mai tarziu...
    Visul este cea mai la indemana cale a paranormalului.Dar trebuie sa inveti sa te folosesti de ea.

Maya Avatar
    Maya este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2007
    Posturi
    22

Implicit

eu am avut cateva "vise reale" cand eram mai mica. adica eram constienta ca visez, ca este noapte si simteam textura la tot ceea ce atingeam.
    si eu cred ca visele se pot interpreta pentru a gasi anumite raspunsuri, dar sunt doar anumite persone care pot face asta. eu, de exemplu, desi mi se intampla anumite fenomene "inexplicabile" si desi cred in paranormal, nu pot deslusi visele.
    cred ca pentru a interpreta bine visele sau alte fenomene trebuie sa indeplinesti anumite "conditii": sa te autocunosti, sa te accepti asa cum esti, sa ai credinta si sa iti accepti destinul (aici ma refer de fapt la darul pe care il ai).

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: Paranormal

Citat Citat din colice crina
    Se vehiculeaza ipoteza ca atunci cand visezi,de fapt ,fiinta ezoterica,,eu''-ul ,paraseste trupul,ramanand intr-un permanent contact printr-un ,,cordon ombilical''cu el si in acest fel calatorim in viitor,in spatiu si timp,in lumi neimaginate de minte de om,oriunde...
    Ei bine,eu sant de acord cu aceasta ipoteza.In vis mi-am cunoscut destinul si in continuare stiu ce va fi atat cu viata mea de pe acest pamant cat si cu vietile celor dragi mie si chiar a unor persoane pe care de multe ori nici nu le cunosc,decat mult mai tarziu...
    Visul este cea mai la indemana cale a paranormalului.Dar trebuie sa inveti sa te folosesti de ea.
    In mare parte ce spui aici este real, sufletul omului calatoreste chiar daca nu viseaza, daca sufletul omului nu poate sa calatoreasca deloc, omul se imbolnaveste psihic sau chiar poate sa moara. Sunt oameni care se pot "desprinde" cu o parte din sufletul lor chiar si cand sunt in stare de veghe

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Bun venit pe forum, colice crina!

colice crina Avatar
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    88

Implicit Visul-o poarta spre propria noastra cunoastere

Decorporalizarea se poate face nu numai in vis,ci si in anumite momente din viata constiente sau mai putin constiente.De exemplu foarte multi dintre noi am suferit laun moment dat o interventie chirurgicala care a necesitat implicit o anestezie,in functie de gravitatea operatiei respective.Eu personal de exemplu am ,,vazut' de undeva da sus toata procedura.incepand de la instrumentul cu care am fost taiata,apoi nedumerirea doctorilor cand au constatat ca nu exista nimic de extirpat,apoi curatarea locului,coaserea cu un ac incovoiat si bineinteles comentariile reproduse la perfectie ale celor doi care au fost convinsi ca nu eram in toate mintile si nicidecum ,,paranormala'......
    De ce nu au avut nimic de extirpat si nu mi-au taiat nici macar un cm de matisor?Simplu,eram insarcinata si nu au constatat acest fapt cu toate analizele si controalele lor...In concluzie desi am cicatricea unei operatii de apendic,acel mat colector de reziduri la mine este intact daca pot spune asa....
    Cand am avut si tupeul sa le reproduc ironiile au fost pur si simplu bulversati de intorsatura anormala a faptelor si mi-au facut externarea imediat,bineinteles cu recomandari....
    Cu riscul de a ma repeta sustin ca fiecare dintre noi poate invata macar in mica parte sa-si foloseasca acest dar...Pe curand!!!!!!Astept sa-mi povestiti despre paranormalul din voi si eu la randul meu va voi povesti mult mai multe in speranta ca asa poate reusesc sa va invat mai multe ...mult mai multe....

george este offline I.E. Mugurel
    Data inscrierii
    februarie 2007
    Posturi
    139

Implicit

eu visez cateodata momente din viitorul meu.imagini scurte cu mine intr-un anumit loc sau intr-un anumit context.iar cand mi se se adeveresc incep sa ma intreb deseori in ce masura imi conduc eu destinul sau anumite situatii sunt predeterminate iar noi avem de fapt o marja mult mai mica de "manevra"?
    in funcite de faptele noastre din alte vieti cred ca suntem condusi prin anumite situatii si in functie de reactiile noastre trecem mai departe sau nu. Am repetat anumite lectii de nu mai tin minte cate ori in diferite forme dar pana nu gasesc puterea sa imi inving "inamicul" interior o sa le mai repet.
    Mi s-a mai intamplat sa simt prezenta ingerului veghetor.In anumite situatii cand vroiam sa spun sau sa fac ceva parca ma tinea cineva peste vointa mea si intodeauna a fost spre binele meu
    Totul e posibil dar nu totul e permis

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Orice decizie luata astazi va avea consecinte pe un termen mai scur sau mai lung

-

Maya Avatar
    Maya este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2007
    Posturi
    22

Implicit

si eu ma gandeam ca destinul ne este scris deja, dar in timp am realizat ca este scris de fapt in creion. probabil ca multi au patit sa aiba o premonitie si daca au reusit sa schimbe putin faptele lor si ale celor din jur lucrurile au luat o alta intorsatura. parerea mea este ca exista o "schita" a destinului nostru pe care o modificam pe parcursul vietii prin faptele nostre. nu cred ca ne putem schimba radical destinul, dar putem avea grija, prin premonitii, sa evitam anumite lucruri.
    asta este parerea mea despre acest subiect si este bazata numai pe experienta proprie de pana acum.

colice crina Avatar
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    88

Implicit Paranormal

Asa este dragii mei,intr-un fel destinul nostru este ,,schitat in creion,,si la un moment dat in functie de alegerea facuta dam o turnura favorabila vietii sau ne afundam si mai mult in haos...
    De exemplu de curand lucram la o firma oarecare si intr-o noapte am visat ca persoana care era patroana acolo mi-a spus ca vrea sa plec si tare s-a bucurat cand a vazut ca vestea ma ia prin surprindere si ma face sa sufar...La doua saptamani aproximativ de atunci s-a intamplat exact ca in vis.Numai ca in realitate mi-a mai dat o optiune ce nu o visasem si anume varianta sa raman sa muncesc in continuare acolo dar intr-o alta functie...Un fel de retrogradare...
    Nu am acceptat si am plecat.Alegerea facuta a fost buna,acum muncesc intr-o alta firma si imi este foarte bine,chiar sant rasfatata de catre noua sefa si imi da voie sa-mi fac de cap,ca acum,cand sant in timpul serviciului si eu stau pe forum...
    Daca as fi ales sa raman in continuare acolo probabil viata mea ar fi fost un fiasco...si as fi pierdut si ocazia de a mai fi aici in acest loc si in acelasi timp cu voi pe forum...Pana sa vin aici nu stiam de existenta voastra si nici nu stiam sa folosesc prea bine calculatorul,plus alte descoperiri marcante pentru intreaga mea existenta de acum inainte...

colice crina Avatar
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    88

Bine v-am regasit,dragi prieteni!
    In sfarsit am reusit sa aduc barca vietii mele pe linia de plutire,dar inca se clatina destul de rau...
    Visele nu au facut decat sa-mi prezica moartea unui foarte bun prieten de familie si multe alte probleme ...
    Am ajuns sa urasc visele si sa-mi impun sa uit ce visez.Mi-e teama de ceea ce am sa visez.Nu vreau sa mai stiu ce se va intampla cu cei dragi,cunoscuti,prieteni,colegi,nu mai vreau sa fiu aparte de cei multi,nu mai vreau sa mai am nici o capacitate paranormala,totul nu este decat o povara pe care existenta mea umila nu mai poate sa o duca...

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Dar trebuie sa devii mai puternica interior ca fuga de responsabilitati nu este o solutie , ci din contra vei avea si mai multe experiente neplacute

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Visele tale sint doar o reactie la ceea ce emiti.
    Emiti teama,primesti semnale asemenea.Nu esti singura care pierde pe cineva.
    Nu pierzi pe nimeni,este doar teama.Si ii auzi pe cei care se tem.
    Este doar evitare.Fuga,refugiu pe care nu il gasesti.Iubirea divina te cauta,totusi tu accepti doar o teama,te refugiezi in ea.Este doar ceea ce oferi: pierdere-teama.Teama este pierderea iubirii.Este neacceptarea iubirii.
    Fuga de iubire,de curaj.Curajul este neconditionare,neconditionarea este iubire.Vointa ta unde e?E conditionata de ce?
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Faptul ca suferi foarte mult ca moare cineva si urasti prevestirea este o greseala.
    Frica sau teama de moarte in orce forma a fi ea este de fapt o lipsa de credinta, daca ai credinta stii ca moartea este o trecere, este o etapa, este un moment pe care il asteptam cu drag de cand ne nastem, moartea este o eliberare.
    Faptul ca stii dinainte ca cineva va muri este un dar divin, este o sansa pe care o primesti de la Divinitate de a mai face ceva penru persoana respectiva, o rugaciune, un sfat, o vorba plina de intelepciune, astfel incat cel ce va trece dincolo sa aiba o traista mai plina si mai folos in marea trecere.

Nu iti renega darurile ca apoi o sa ai mai multe suferinte. Darurile iti sunt date pentru ca sa poti trece mai usor peste anumite aspecte ale vieti, daca le respingi suferinta va fi mai mare ca nu vei avea acelee daruri sa te ajute.
    Si nu uita nasterea, viata si moartea sunt doar etape ale unui lung drum spre Mantuire.
    Oare de ce stramosii nostri dacii se bucurau si radeau cand cineva drag murea? Pentru ca stiau unde se duce.

colice crina Avatar
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    88

Dragii mei,in primul am obosit de aceste calitatii pe care eu nu le-am dorit si apoi credeti ca este usor sa stii cand va muri cineva foarte apropiat sau o persoana care este insusi viata ta...aerul tau...???????
    Am obosit sa vad un viitor sumbru si sa sper intotdeauna la mai bine si niciodata sa nu pot sa-mi realizez visele imaginate,am fost o persoana foarte vesela dar de foarte multi ani nu imi permit sa mai cant pentru ca intotdeauna are loc in viata mea o nenorocire...
    Am obosit sa absorb energiile negative din jurul meu aducand multa pozitivitate in schimb,mult bine celor din jurul meu...Am obosit ca dupa caz sa aduc uneori si rau,dupa cum merita fiecare in parte...Am obosit sa fiu ,,justitiar,, si ,,binefacator,, iar pentru propria persoana sa nu am nici o putere ...Am obosit sa prevad cutremure sau alte schimbari,am obosit ...

Pagina 1 din 24 12345671121 ... UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Mai mult Paranormal, mai putin extraterestri!!!
    De Stratov in forum Paranormal
    Replici: 17
    Ultimul post: 24 nov 2008, 11:14

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •