Pagina 7 din 24 PrimulPrimul 1234567891011121317 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 91 la 105 din 354

Subiect: Paranormal

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit Re: Paranormal

Crina,eu am spus adesea aici ca aceste capacitati inseamna sa vezi ambele fete ale medaliei,si binele si raul.
    Acest lucru implica sa ai atunci cind trebuie o vointa si o credinta " de fier" ,si ma refer aici mai ales la intilnirea entitatilor negative umane,umanoide,astrale .
    Este o munca grea,si o viata duala.Este o viata care uneori n-o doresti,n-o accepti,n-o intelegi.
    Nu esti singura care a trecut prin evenimente neplacute ,nu uita ca exista legea echilibrului si ca totul tinde sa se echilibreze si ca o munca interioara este necesara pentru a depasi aceasta dualitate naturala.

Si a fi justitiar ca atitudine eu consider ca un justitiar spiritual alege sa spuna adevarul si sa manifeste prin actiunile proprii acest adevar.Si cind spun adevar inseamna opusul minciunii,nedrepatii,birfei si a tot ce inseamna atitudine spirituala negativa.
    Nu inseamna sa-ti spui gindurile sau viata cui te intreaba,nu la asta ma refer,la sinceritate cu toata lumea.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

colice crina Avatar
    colice crina este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    88

Draga Cris,special nu am specificat ce fel de ,,justitiar,, sant...
    Ei bine,este vorba despre faptul ca orice persoana intra in contact cu mine sau este in apropierea mea are parte de un eveniment in viata ei...
    Majoritatea sant ,,pedepsiti,, si foarte putini au parte de o turnura in bine...
    Nu mai spun de cei care incearca sau chiar imi fac rau...cat trebuie sa plateasca...Asta se traduce prin ,,justitiar,,...la persoana mea...
    Imi pare rau...dar asta reprezint eu si mi-au trebuit zeci de ani sa inteleg ca de fapt acesta este unul dintre ,,scopurile,, mele in viata asta si poate si in urmatoarele...
    Sa-ti dau unul dintre cele mai marcante evenimente ...Acum foarte multi ani in urma eram vanzatoare la un magazin alimentar la o fosta colega de serviciu de a mamei mele cu care fusese si asociata .Aceasta femeie aparent cinstita si cu frica de Dumnezeu a vrut sa faca bani printr-o metoda pe care eu nu am putut sa o las...Deci congela carnea stricata,putrezita si o vindea la oameni sarmani care poate se lasau pe ei sa nu manance,dar sa cumpere la copii...plus mezeluri plus conditiile de igienizare care erau facute intr-un stil cumplit de mizerabil...
    Nesuportand sa fiu complice,mergeam si sopteam celor care eu consideram ca nu au bani sa nu cumpere produse de nici un fel din acel magazin...Am fost ,,prinsa,, si data afara plus ca i-a spus mamei mele ca nu sant buna de nimic si toata ziua stau si chestii de acest gen si bineinteles ca nu a recunoscut nici in ruptul capului ca vindea ceea ce afirmam eu...Dupa ce am plecat de la ea,la nici cateva luni in blocul in care locuia a explodat o teava de gaze chiar sub apartamentul ei si i-a mutilat pe viata baiatul nevinovat...
    Deci...Cris...

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Eu cred ca bine ai facut ca ai spus oamenilor despre mincarea de la magazin.Ar fi trebuit chemata si protectia consumatorului...se puteau face mai multe,in fine.
    In schimb nu are legatura fapta mamei cu accidentul baiatului ei sau cu tine,astfel de lege nu exista la divinitate.
    Cind s-a spus ca urmasii platesc pacatele parintilor nu la asa ceva se face referire.
    Alegerea de a spune adevarul aduce schimbari neplacute adesea in viata oamenilor ,dar adevarul este adevar.(sa nu mai zic ca si legea e lege)
    Si sa stii ca vietile tuturor oamenilor au turnuri placute sau neplacute,traim ca la o scoala de-o viata,scoala unde luam incontinuu hotariri si suportam consecintele.
    Ma repet ,dar sa stii ca nu are legatura cu tine accidentul baiatului.
    Precum si alte chestii care se intimpla multor persoane in jurul tau.
    Nu stiu ce intelegi prin turnuri in bine,aici ar trebui sa dezvolti un pic ideea.

misela Avatar
    misela este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2008
    Posturi
    28

Implicit

Eu am avut multe trairi din acestea si am observat prin acestea ca am calitati de medium
    Una dintre ele este faptul ca am reusit sa vb cu ingerul meu pazitor

De fapt,de multe ori comunic asa cu el,i-am aflat si numele ,insa nu stiu daca este bine sa il mentionez din motive de protectie spirituala.Pot exista si vrajitori pe aicia si nu vreau sa risc.Dar pot spune ca de multe ori imi da raspuns la intrebari.Spre exemplu,un alt exemplu care l-am experimentat,inafara de cele de la alte topicuri....a fost acum de cuarand....3 sau 4 zile.Cand am vrut sa particip cu un desen la un proiect de chimie pe tema:chimia,natura,poluarea.Dar ce aveam eu in cap,era o plansa de-a dreptu haotica...si i-am spus ingerasului ca sa ma ajute sa fac lucrarea aceasta,de dragul protejarii naturii.Atunci,brusc mi-a venit in minte sa-mi iau cutia cu culori,desi nu stiam de ce am luat-o in mana.Atunci mi-a venit in minte o plansa cu 2 flori una colorata in culori puternice,vii si alta in alb negru,iar ca fundal sa fie ceva tot viu si in bataie cu alb negru...poluare,natura si chimie totodata.M .Asa de amuzament,am zis sa desenez cu ochii inchisi,pt a vedea mai bine imaginea ideei si sa desenez.am inceput sa trasez linii pe foaie.Eu parca imi ziceam ca o sa am ce sterge apoi,la ce "capodopera" o sa fac asa cu ochii inchisi Dar cand am deschis ochii...am ramas stupefiata,cand am vazut floarea perfect conturata(era un trandafir uscat,floarea gri).Nu mi-a venit sa cred...si asa am tinut-o pana am terminat ambele flori.Pe urma,am colorat,dupa inspiratia mea,iar la fundal,facusem ceva,insa parca era taiata foiaia in 2...una alb negru si alta colorata...nu stiam cei mai trebuie ca sa o unesc.Apoi mai pun ceva culoare alb negru cu multa apa (pt efect de aer)...si observ ca mi s-a suprapus in partea colorata,dar cu mult Am zis aca nui mai dau de capat,dar chemandu-mi ingerasul,mi-a venit imdiat o idee,sa fac asemeni un fum,luptandu-se cu aerul curat si a iesit perfect.

pot spune ca paranormalul il experimentat si il experimentez in continuare.Cum mi-am dat seama? mai greu...a trebuit sa trec printre niste momente nu tocmai favorabile pt mine,nestiind pe atunci de paranormal,crezusem ca sunt nebuna si voiam sa vb cu ai mei sa ma duca la un psihiatru (desi eu ma credeam "intreaga la minte ")...pt ca vad lumea plina de punctulete ce vibreaza si discuri,fum incolor+dublura oamenilor alba si ceea ce mi se parea ceva chiar de-a dreptu ciudat,era ca toate visele mele se indeplinesc.Va spun ca asa gandeam atunci...pana am gasit site-uri documentandu-ma despre paranormal,atunci pot spune ca mi s-a elucidat multe lucruri despre care parintii mei abia de curand au aflat de puterile mele paranormale. Luasem legatura cu un maestru in Reiki si apoi cu un clarvazator si i-am explicat asa cum v-am scris mai sus ca vad .Pe urma dansii mi-au spus ca de fapt nu sunt nebuna ci ca sunt paranormala ca acele "punctulete" sunt de fapt niste energii ce se gasesc in atomul de hidrogen,"fumul incolor si discurile" sunt entitati,iar "dublura oamenilor alba" de fapt este aura energetica a oamenilor,insa mai am de lucrat aici,ca sa o pot vedea si in culori.Evident ca numai puteam de bucurie cand auzisem toate astea pt ca totusi nu eram nebuna
    Iar cu fantome,aveam si am f. des,mai ales ca le pot vedea Vorbesc f. usor cu elecand vad fumul acela si le spun sa-mi dea un semn ca sunt in camera,iar rareori se intampla ca acestea sa nu faca niciun zgomot sau sa nu zgatane putin un obiect...dar astea se intampla evident,cand sunt singura in camera pt ca simt ca ele nu vor sa sperie lumea si si cu mine sunt prudente ca trebuie sa le rog putina vreme ca sa obtin "dovada existentei lor"
    Am avut si experiente infricosatoare si stranii,chiar de curand cand incercam sa ajut un prieten vampirizat,dar din pacate asta mi-a daunat mie mai mult pt ca entitatea cel controla a ajuns la mine,facandu-mi zgomote asemanatoare unor pasi ,pe parchet,iar a doua zi mi-a cazut crucifixul dintr-o camera unde nu era nimeni.Bineinteles ca apoi cand am observat,mama a sfintit casa,iar eu cand am pus mana pe crucifi,ma infiorasem,dar nu stiam de ce.De frica sa nu ma posede mi-am chemat ingerasul sa ma acopere si brusc nu am mai simtit nimic.Dupa aprox. 15 min mana care tinusesem crucifixul a inceput sa-mi miroase a mir.Mi s-a mai intamplat sa-mi miroase asa,dar inainte cum nu stiam,credeam ca era din cauza sapunului insa ce mi s-a parut atunci ciudat,era faptul ca am simtit mirosul de mir,pe drum la biserica
    Ultima editare de Catalin : 08 iun 2008 la 21:56

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Citat Citat din misela Vezi post
    Eu am avut multe trairi din acestea si am observat prin acestea ca am calitati de medium
    Una dintre ele este faptul ca am reusit sa vb cu ingerul meu pazitor

De fapt,de multe ori comunic asa cu el,i-am aflat si numele ,insa nu stiu daca este bine sa il mentionez din motive de protectie spirituala.Pot exista si vrajitori pe aicia si nu vreau sa risc.

Felicitari nu sunt multi cei care au reusit sa faca asta in mod constient, sa nu uiti sa i multumesti ingerasului tau

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

misela Avatar
    Data inscrierii
    martie 2008
    Posturi
    28

Citat Citat din Catalin Vezi post
    [/i]
    Felicitari nu sunt multi cei care au reusit sa faca asta in mod constient, sa nu uiti sa i multumesti ingerasului tau

IN fiecare seara,ii multumesc pt cat de bun este si cat de mult ma ajuta
    Am o legatura f. stransa cu el si simt asta....ii simt dragostea ce o poarta pt mine,la fel si dragostea ce o port eu pt dansul,este imensa...nu am cum sa mi-o exprim in cuvinte...pur si simplu,il iubesc :*:*:*:*:*:*

dinel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2007
    Posturi
    94

Misela ,
    Esti o fericita ca poti sa-ti pastrezi ingerii pazitori langa tine ( am zis ""ingerii "" pt. ca sunt trei ....nu are rost sa ma explic )......am trecut si eu intr-un timp (acum 10-11 ani ) prin acest fenomen ,dar m-am hazardat si am incercat sa-mi depasesc anumite capacitati pt. alte persoane ( gen ce ai explicat tu mai sus ) si n-a fost placut .....s-au petrecut fenomene greu de inteles pt. multi (( am fost nevoit sa ma duc sa ma "" verific "' ....nimeni n-a stiut ce "' verdict "' sa-mi dea )).
    Incearca sa ajuti numai acolo unde simti ca ti se cere ....in rest, NU !!!
    Sa nu te ""joci"" cu darul de a patrunde in anumite TAINE la care nu oricare "" muritor "" are acces la ele , fii vigilenta cu aceasta COMUNICARE ,pt. ca intre tine si unul dintre ingeri ( depinde de forta sa si a ta de aparare ) in momentul legaturii s-ar putea sa se interpuna alte forte malefice cu o inversunare mare si vei avea de suferit .
    Multumeste-le ingerilor tai !

misela Avatar
    Data inscrierii
    martie 2008
    Posturi
    28

Citat Citat din dinel Vezi post
    Misela ,
    Esti o fericita ca poti sa-ti pastrezi ingerii pazitori langa tine ( am zis ""ingerii "" pt. ca sunt trei ....nu are rost sa ma explic )......am trecut si eu intr-un timp (acum 10-11 ani ) prin acest fenomen ,dar m-am hazardat si am incercat sa-mi depasesc anumite capacitati pt. alte persoane ( gen ce ai explicat tu mai sus ) si n-a fost placut .....s-au petrecut fenomene greu de inteles pt. multi (( am fost nevoit sa ma duc sa ma "" verific "' ....nimeni n-a stiut ce "' verdict "' sa-mi dea )).
    Incearca sa ajuti numai acolo unde simti ca ti se cere ....in rest, NU !!!
    Sa nu te ""joci"" cu darul de a patrunde in anumite TAINE la care nu oricare "" muritor "" are acces la ele , fii vigilenta cu aceasta COMUNICARE ,pt. ca intre tine si unul dintre ingeri ( depinde de forta sa si a ta de aparare ) in momentul legaturii s-ar putea sa se interpuna alte forte malefice cu o inversunare mare si vei avea de suferit .

Din pacate,stiu despre ceea ce-mi spui,dar la timpul respectiv nu stiamajutand o pers.care acum a devenit vampirizat din cauza raului care-l inconjoara,iar el s-a adaptat sa zic asa cu ideeaEu am incercat sa-l fac sa-si "revina",invatandu-l sa renunte la anumitele apucaturi pe care pt un paranormal,ar putea fi periculos,dar il sfatuiam pe el si eu nu ma aparamAsa am ajuns sa am vise infricosatoare ...(spun din cauza lui,pt ca primul vis infricosator,cu el a fost si fusese un mesaj.De atunci tot inciontinui visez)Imi este teama pt ca putine vise nu mi s-au adeverit si stiu ca daca par ciudate si cam greu de intamplat,cu siguranta au un mesajPlus de asta,acum aud zgomote pe parchet,semanand ca niste pasi,care ma face sa ma sperie,ceea ce pana acum nu mi s-a intamplat niciodata sa faca vreun spirit ceva sa ma sperieDovada clara ca sunt atatacata,a fost cand am auzit ca a cazut ceva,dar nu bagasem de seama,iar dimineata am vazut ca acel ceva ce cazuse,era crucifixul,care era f. bine prins in cui.Lucru ce ma mirat in schimb,a fost ca mai aveam un alt crucifix mai mic,iar acela nu cazuse.
    Crucea ce cazuse,se afla aproape de niste conducte de apa,in care mi-am dat seama cum s-ar fi explikt.Eu inainte intrasem intr-un fel e transa si vb cu un spirit prin zgomote,iar de cele mai multe ori se auzea din acea tzeava (eu nebagand de seama ca ar fi putut veni de la un spirit acele zgomote,pana cand sau auzit pacaituri mai puternice venite de acolo)
    Imi este teama,dar stiu ca nu sunt singura in lupta asta,dovada fiind ca dupa ce am luat crucea cazuta,dupa 10 min.in camera unde ma dusesem,am simtit un puternic fum de tzigara,intreband-o pe mama,daca simte si ea,raspunsul ei fiind negativ.M-am speriat si am zis rugaciunea Ingerasul,dupa care mana dreapta (mana care luasem crucifixul de pe jos)a inceput sa-mi miroase a mir.

De atunci stiu ca nu toata lumea merita sa primeasca ajutor din bunatatea ta.Am fost prea naiva,dar asta e,acum momentul este consumat si trebuie sa infrunt prezentu.Nu ma tem pt ca stiu ca am pe cineva in care am incredere si ma ajuta sa inving orice obstacol

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Citat Citat din dinel Vezi post
    Misela ,
    Esti o fericita ca poti sa-ti pastrezi ingerii pazitori langa tine ( am zis ""ingerii "" pt. ca sunt trei ....nu are rost sa ma explic )......
    fiecare persoana benefica are minim 3 ingerasi, dar de obicei sunt mai multi, numarul lor depinde de complexitatea si importanta destinului acelei persoane, de calitatea sa spirituala si de alti factori.
    Sunt ingeri care stau pe langa noi doar in anumite perioada si doar cu anumite misiune (de ex. Facultate, sarcina, nastere, loc de munca), altii toata viata. Numarul lor variaza continuu in functie de ce ceea ce facem si gandim.
    si mai sunt ingeri care vind doar la un anumit eveniment la chemarea ingerilor principali
    MISELA tu probabil vorbesti cu ingerul care are misiunea de a te sfatui, numit si Ingerul Sfatuitor, si nu uita si ceilalti ingeri care te ajuta in viata au nevoie de iubirea ta

-

misela Avatar
    Data inscrierii
    martie 2008
    Posturi
    28

da cred ca este adevarat si acum ca mi-ai spus ca poti avea mult mai multi ingeri m-ai lamurit cu u lucru pe care de mult tot incercam sa ma lamuresc.In legatura ca eu am talent la desen,muzica si teatru,iar parintii mei se tot miracum e posibil pt ca eu sunt singura din familie talentata in arta...ceilalti inclusiv bunici sunt paraleli cu artasi mi-a dat de gandit,cum de atatea talente deodata fara sa mostenesc pe cineva....ms mult ca m-ai lamurit:* Desi sunt putin in dubii pt ca cea eu ii simt prezenta si comunic doar cu Ingerului Sfatuitor credNu stiu cum sa fac diferenta intre ei.Observ ca in unele comunicari aud 2 voci dar care niciodata nu se pun in acord.Tot timpul sunt in contradictie si eu credeam ca ar putea fi Sinele meu ori vreun spirit malefic

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Misela,talentul nu se mosteneste genetic,este altceva si n-are legatura cu rudele de singe.Talentul in arta este " rebeliune" ,este rezultatul curajului spiritului de a nu lua de-a gata ce i se baga pe git.Talentul in arta inseamna sa te poti exprima liber intr-o arie unde altii nici macar nu au curaj sa bata la usa.
    Faptul ca auzi comunicari in care doua voci nu se pun de acord inseamna ca ai o problema.Nu sint ingeri,sint alte entitati.
    Ingerii stau linga oameni si vegheaza,dar nu au discutii zilnice cu ei,in general ei nu dau sfaturi.Ingerii nu intervin decit in cazuri rare,de ex pierderea vietii,poate nici atunci.Ai grija cui ii oferi /si pe cine hranesti cu dragoste.Ai grija pe cine sau ce hranesti cu teama ta.
    In 2012 nu va fi toata lumea telepata si nici telepatia nu inseamna sa auzi gindurile cuiva.Mai gindeste-te.

misela Avatar
    Data inscrierii
    martie 2008
    Posturi
    28

Alte entitati...vrei sa spui malefice?Ar fi o solutie,daca este vb de acum recent pt ca ma tot confrunt cu atacuri PSI,darinainte ccand am stat d vb cu el si i-am aflat numele nu cred ca ar putea fi vb de asa ceva,deoarece inainte auzeam doar o singura voce.Dar cu toate astea,ma refer acum recent,daca as auzi variante diferite,una este corecta si una falsa evident,eu ...ceva,intuitia imi spune care din ele ar fi coorecta si se dovedeste a fi asa.Cum s-ar putea explica fenomenul?Ca pana la urma ar fi ingerasul in contradictie cu partea negativa?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Daca auzi 2 voci in contradictie in mod cert nici una din ele nu este a unui inger, un inger personal nu ar permite altuia malefic sa te "bruieze', si sentimentele si experientele pe care le-ai avut nu sunt specifice.
    O alta caractersitica a ingerilor este ca nu vorbesc si nu isi fac simtita prezenta decat cand atunci cand este necesar, ei ajuta si intervin foarte discret de multe ori asociem aceste interventi cu noroc si coincidenta.
    Din ce oras esti?

-

misela Avatar
    Data inscrierii
    martie 2008
    Posturi
    28

cand mentionam ca "vorbesc" nu degeaba am mai spus ca posibil sa mai confund vb cu Sinele pt ca mai degraba este o voce interioara,o soapta in gand,mai exact si pe care o constietizez ca ar putea fi de la o entitate inteligenta prin simplul fapt pt ca eu ma rog sa ma ajute,pt a sfatuii sau gasi un lucru in ajutorul cuiva,iar niciodata nu am regretat ca am ascultat acea "voce",reusind sa gasesc multe rezolvari intr-o problema sau pur si simplu sa "ghicesc" anumite situatii care exact asa se vor petrece in viitor.Citeam undeva intr-o carte,ca ar putea fi si intuitia care isi spune cuvantul.dar nu stiu ce sa credIn Brasov locuiesc

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Vocea interioara nu este asa, dar cand iti vorbesc entiatile se aud ca o voce interioara

-

Subiecte Similare

1. Mai mult Paranormal, mai putin extraterestri!!!
    De Stratov in forum Paranormal
    Replici: 17
    Ultimul post: 24 nov 2008, 11:14

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •