Pagina 4 din 24 PrimulPrimul 1234567891014 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 46 la 60 din 354

Subiect: Paranormal

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: Paranormal

Informatia este extrem de reala, daca nu ar exista informatia sa ne gandim doar in informatica daca informatia nu ar exista tu nu ai putea scrie pe acest forum, sau la informatia inscrisa in ADN, informatia este o realitate, eu te sfatuiesc sa mai studiezei marii maestri spirituali autentici si marii intelepti ai planetei si sa nu te bazezi doar pe ca e au spus profesorii tai in facultate, o sa vezi lucruri comune la adevaratii instructori spirituale.
    Inportanta informatiei este cruciala, gandestete ca daca schimb doar o mica informatie din complezitatea codului ADN poti provoca imbonavire, moartea, sau insanatosirea respectivei fiinte, o energie mare uriasa fara informatia implementata in ea nu este in stare sa faca nimic, dar o informatie complexa si bine elaborata a ceat universul

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

isabela Avatar
    isabela este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

dupa cate cunosc,termenul de informatie are intelesuri foarte largi, in functie de domeniul cunoasterii in care este folosit.IN PROCESELE FIZICE,IN ZONA DE CONTACT(la interfata)a doua sisteme informatia poate fi reprezentata ca forta specifica de impuls susceptibila de a stimula o reactie din partea sistemului(corpului) receptor.

mysterrioasa82 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    12

pt.COLICE CRINA:visele tale necesita o anume interpretare sau visezi pur si simplu evenimentele ce vor avea loc,exact ce va fi,cum va fi si ce persoane vor fi implicate,etc?

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

te referi la visele care au legatura cu anumite premonitii?

Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    12

da.colice crina spunea ca are astfel de vise si mai sunt persoane care au astfel de vise dar cum apar,codificate,alcatuite simbolic care necesita a fi deslusite sau nu?si daca da ,cum pot fi deslusite ele,interpretate?

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

fiecare primeste visele tot prin campul lui energetico-informational.prin matricea lui.deci tot el poate sa si le decodifice singur.nu exista nici un cod ,si mai ales nu poate nimeni sa i le interpreteze mai bine decat el

Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    12

dar daca nu reusesc sa le interpretez singura inseamna ca n-am matricea bine conturata,completa?cert e ca uneori am vise care ma pun in tema cu existenta raului in viata mea.dar de multe ori nu reusesc sa interpretez ceea ce visez si nu-mi ramane decat sa ma bazez pe ceea ce-am simtit cand am visat(daca am simtit liniste,bucurie atunci e ceva de bine,insa daca am simtit agitatie,tristete,durere chiar,atunci e cert ca ceva rau se vA intampla);dar mi se intampla sa visez si sa nu reusesc sa-mi amintesc ce anume am visat ,desi sentimentele raman in urma viselor respective.de fiecare data cand am visat ca raul ma urmareste,asa a fost.si in stare de veghe simt f mult,percep f usor prezenta raului.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Codul viselor se poate gasi in propriile conceptii despre viata, legaturile in subcontien si constient dintre anumite evenimente personaje si evenimente.
    Daa eu visez portocala poate insemna ca o sa am un necaz, ca o data in timp ce aveam un necaz mancam portocale, iar la tine poate insemna o bucurie, pentru ca la ziua ta de nastere ai mancat portocale, asta a fost un exemplu

-

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

fiecare are matricea lui energetica-informationala;nu am folosit termenii"bine conturata sau rau ,prost conturata).matricea mea niciodata nu va fi sau nu este identica cu a ta.fiecare individ se naste cu matricea lui,acestea pot doar sa semene oarecum, dar niciodata nu vor fi identice.dar nu poti sa spui ca din cauza ca nu e bine conturata, nu poti tu sa interpretezi intotdeauna visele.

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

fiecare interpretam atat cat trebuie din vise.poate pentru restul nu santem destul de pregatiti.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

matricea informational-energetica este echivalentul ADN-ul corpului fizic, pentru structurile superioare ale fiintei

-

iacob andrada este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    9

ce stii despre profetiile vechilor mayasi?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Parerea mea personala este ca ceea ce se scrie prin diverse articole nu prea prinde adevarul privind mesajul mayasilor. Nu se cunoaste bine nici cine au fost mayasii si de ce a trebuit sa dispara aceasta civilizatie

-

iacob andrada este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    9

parerea ta personala este ca nu prea cunosti bine cine au fost mayasii si de ce a trebuit sa dispara aceasta civilizatie, de aceea te-as ruga sa cauti si in alte articole mai putin diverse....chiar de specialitate ,inainte de a da o replica!!!!!!!!!!!!!!!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Am citit aricolele, dar ce scrie prin majoritatea articolelor sunt speculatii fara dovezi , si aici ma refer la motivatia spirituala pentur care au disparut, nu cine i-a omorat, si bat pariu ca nici motivatia spirituala pentru care poporul dac a fost cucerit nu o stii bine, si asta este stiuta

-

Subiecte Similare

1. Mai mult Paranormal, mai putin extraterestri!!!
    De Stratov in forum Paranormal
    Replici: 17
    Ultimul post: 24 nov 2008, 11:14

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •