Pagina 3 din 24 PrimulPrimul 1234567891323 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 354

Subiect: Paranormal

isabela Avatar
    isabela este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

Implicit Re: Paranormal

chiar vrei sa mai vorbim?! eu nu prea cred!
    referitor la cunostintele mele teoretice le-am absolvit in cadrul uneiuniversitati cu profesorifoarte cunoscuti,dar in nici un caz cu cine ai spus tu;poate numai pe ei ii cunosti.cat despre alt fel de cunostinte sau despre experiente ale mele ,acestea imi apartin numai mie,si daca consider ca este necesar sa le dezvalui ,poate le voi dezvalui;referitor la ordinul cavalerilor,am spus ca discut numai cu cine cunoaste,nu-mi pot permite sa vorbescmai mult.discut numai cu cei in cauza;in schimb am spus ca putem sa vorbim despre orice alt subiect din parapsihologie.dar te rog sa nu ne permitem luxul sa vorbim de dragul de a vorbi

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

vrei sa nu mai vorbim despre subiect?!daca nu cunosti ti-am spus ca nu are rost sa mai vorbim!daca vrei?....despre alt subiect...cu cea mai mare placere!!!!!!!!!!!!

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

nu!daca vrei discutam pe alt subiect!

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

sunt o multime de subiecte pe aici, nu cere altora sa iti deschida un subiect, esti se pare ca destul de dificila

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

ar fi mai bine pentru tine sa incerci sa te abtii sa mai faci asemenea afirmatii,daca vrei alt subiect il discutam.eu nu ti-am cersit sa porti odiscutie pe acest forum;am intrebat doar despre cavaleri ca sa vad daca am cu cine discuta despre ei ,dar daca nu gasesc cu cine sa discut am spus ca sant dispusa sa vorbesc si despre alt subiect.te deranjeaza acest lucru?cred ca ai tu o iesire putin cam necontrolata,si-ti place sa-ti arunci problemeletale in spinarea altora!scuze!iti recomand un subiectpe care s-ar putea sa-l putem discuta!!!!!!!!!!influenta energiei autoritaraasupra a tot ce este viu.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

" influenta energiei autoritaraasupra a tot ce este viu."

???
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Ce anume definesti tu ca energie autoritara

-

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

N-am auzit de aceasta energie,chiar sint curioasa.
    Nici de cavaleri.
    Cit despre diplome ,Catalin,chiar mi-a placut formularea.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

Post Re: Paranormal

energie haotica,perturbatoare,ajungand de cele mai multe ori la distrugerea si asimilarea a altor tipuri ,a altor campuri de energie; formata din mai multe campuri energetice,negative,haotice,de cele mai multe ori create de o sursa,cu scopul de a asimila sau de a controla alte campuri energetice.tot ce exista ,este energie;tot ce este viu este energie,ttot ce exista este viu;deci oriunde oricandeste controlabil.intrebarea este cine pe cine controleaza?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Si ce lector ti-a predat lectia aceasta? Se studiaza diferenta intre energie si informatie , despre energie nu se poate spune ca ea pura este buna sau rea ci informatia care este impementata in ea, in definitia ta sunt multe tipuri de energii amestecate intr-o babilonie. Energie este ceva si informatia este altceva, dar nu pot exista separat, apare si termenul de densitate informationala pe unitatea de energie.
    Eu sunt inginer la baza si mie imi plac lucrurile clare.

-

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

informatia este o forma de energie;cuvantul este energie,sunetul este tot energie.putin ma intereseaza ca tu esti inginer;ma lasa rece(tot o forma de energie)

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Cuvantul ce este energie sau informatie? ideea ce este energie sau informatie? Care este forma lor dupa tine?

P.S. Studiezi sau ai studiat in cadrul facultatii si spiritualitatea sau doar paranormalul?

-

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

de ce esti asa iritabil?!!!!!!!!!!poate asa mi se pare mie ca esti!!!!!!!!!!!!!ce nu se intelege din ce am spus mai sus?crezi oare ca pot exista una fara cealalta?ai o impresie foarte buna despre tine!poate chiar asa si trebuie,dar nu mai incerca sa refuzi sa accepti o alta parere;nu face bine.tu chiar crezi ca spiritualitatea se studiaza...numai in facultati?,,,o parere gresita despre omul din tine!imi pare rau dar cred ca nu are rost sa-ti mai raspund la infruntari.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

nu am zis ca eu am studiat spiritualitatea iun facultate, tu ai spus ca ai invatat biosinergetica si altele in facultate de asta am intrebat, era o curiozitate personala.

Toti marii maestri spirituali autentici spun ca informatia este una si energia este alta, de asemenea in fizica si in stiintele moderne se spune acelasi lucru, este foarte greu de mentinut informatia in stare pura, informatia are nevoie de un suport pe care sa "stea", energia fara informatie este de asemenea ceva foarte rar si greu de obtinut pentru ca energia fara informatie s-ar disipa si s-ar alatura altor structuri energetico informationale
    Cuvantul este informatie care se poate propaga prin diverse forme de energie, electrice, acustice, lumina, etc. "La inceput a fost cuvantul" din Biblie spune de fapt ca la inceput Dumnezeu a avut informatia, o informatie foarte complexa care cuprindea planurile a tot ceea ce a creat si va crea, manifestarea informatiei a generat energie si informatie ceva mai simple, decrescand pana sa ajuns la materie

se spune ca materia este energie condensata si energia este informatie condensata

Am spus ca sunt inginer si informatician, pentru ca cunostintele din acest domeniu ma ajuta sa inteleg mai bine conceptele privind energia si informatia

-

isabela Avatar
    Data inscrierii
    februarie 2008
    Posturi
    56

parerea mea este ca informatia este tot o forma de energie.subiectul informatiei e mai mult filosofic.

Subiecte Similare

1. Mai mult Paranormal, mai putin extraterestri!!!
    De Stratov in forum Paranormal
    Replici: 17
    Ultimul post: 24 nov 2008, 11:14

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •