Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 31

Subiect: Tipuri de raportoare

Bobo este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2007
    Posturi
    9

Implicit Tipuri de raportoare

Am observat ca exista o varietate intrega de raportoare:mai mari, mai mici, cu mai multe detalii, mai simple,etc...Eu folosesc unul simplu, obisnuit si ma gandesc sa-l schimb cu altul mai complex.In aceeasi situatie ca mine se mai afla si altii. Ma poate ajuta cineva cu cateva idei (eventual sa ataseze poza ). Multumesc

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: Tipuri de raportoare

Citat Citat din Bobo
    Am observat ca exista o varietate intrega de raportoare:mai mari, mai mici, cu mai multe detalii, mai simple,etc...Eu folosesc unul simplu, obisnuit si ma gandesc sa-l schimb cu altul mai complex.In aceeasi situatie ca mine se mai afla si altii. Ma poate ajuta cineva cu cateva idei (eventual sa ataseze poza ). Multumesc
    Bun venit pe forum, Bobo!

Poti sa fii un pic mai explicit in cererea ta? Ce inseamna mai complex?

Data inscrierii
    aprilie 2007
    Posturi
    9

Implicit

Pai: unele raportoare contin gama de culori, "da" si "nu" , literele alfabetului de jur imprejur, etc... Am sa atasez doua modele- al meu simplu si altul mai detaliat..Daca aveti si alte modele va rog sa le atasati si voi.
    ...ups..nu-mi dau seama cum sa atasez pozele..

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

Pai de ce iti trebuie mai complex? la ce ti-ar folosi, ca daca are prea multe desene culori, iti cam fuge ochiul si in consecinta scade precizia
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

dan marcel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2007
    Posturi
    2

Implicit tipuri de raportoare

Sper sa nu se supere cineva!
    Raspunsul la intrebarea ta este da!Exista mai multe tipuri de raportoare!
    Spre ex. eu lucrez cu 2 tipuri de raportoare total necunoscute(pentru diagnosticare si pentru tratamentele adecvate diagnosticului)
    Ástfel de raportoare sunt f. complexe si inglobeaza in ele experienta si cunostiinte f. vaste si, sunt si f. greu de pus toate informatiile pe un suport asa de mic(format A5), ASA CA AM FOST NEVOIT SA ADAPTEZ DIMENSIUNEA SCRISULUI , SA MARESC FORMATUL SAU SA REPARTIZEZ INFORMATIILE PE UN FORMAT A4 de asa natura sa pot citi f. usor si sa pot masura fara dificultate si cu precizie!
    Dac vrei se poate construi orice tip de raportor pentru orice domeniu; totul este sa stii ce vrei sa faci!
    Daca vrei te ajut. Trimite-mi raspuns in ce domeniu si ce vrei sa determini si eu iti voi construi acel raportor personalizat!

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: tipuri de raportoare

Citat Citat din dan marcel
    Sper sa nu se supere cineva!
    Bun venit pe forum dan marcel!

Nu se supara nimeni, iar daca cineva indrazneste, atunci o face pe riscul lui.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: Tipuri de raportoare

Citat Citat din Bobo
    Am observat ca exista o varietate intrega de raportoare:mai mari, mai mici, cu mai multe detalii, mai simple,etc...Eu folosesc unul simplu, obisnuit si ma gandesc sa-l schimb cu altul mai complex.In aceeasi situatie ca mine se mai afla si altii. Ma poate ajuta cineva cu cateva idei (eventual sa ataseze poza ).
    Unul obisnuit care sa satisfaca partial dorintele dumnevoastra ar putea fi cel de mai jos.

Dupa ce am facut G5 si am vazut o multime de tipuri de raportoare care mai decare mai speciale, m-am decis sa-mi fac unul care sa-mi rezolve o mare problema cu care ma confruntam atunci: eficienta si precizia. Ce a iesit este mai jos. Asta este prima varianta pe hartie care are niste imperfectiuni la capitolul culoare. Celelalte in care au fost rezolvate problemele de gradient ale culorii si-au gasit alti utilizatori.

Cel din imagine il folosesc de vreo 10 ani.

Data inscrierii
    aprilie 2007
    Posturi
    9

Implicit

Exact asta vroiam sa vad....mai multe tipuri de raportoare ca sa imi fac unul personalizat cu ceea ce am nevoie. Si din dorinta de a nu-mi scapa ceva v-am rugat sa-mi aratati cateva modele. Va multumesc mult. Mi-ati fost de ajutor. Doamne ajuta!

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din Bobo
    Exact asta vroiam sa vad....mai multe tipuri de raportoare ca sa imi fac unul personalizat cu ceea ce am nevoie. Si din dorinta de a nu-mi scapa ceva v-am rugat sa-mi aratati cateva modele. Va multumesc mult. Mi-ati fost de ajutor. Doamne ajuta!
    Sa va fie de folos!
    Si poate ne aratati si noua ceea ce veti realiza.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

In momentul cand proiectezi ceva, trebuie sa iti pui intai intrebarea. Pentru ce ai nevoie de acel obiect proiectat, la ce vrei sa il folosesti, ce functii vrei sa indeplineasca, cine il va folosi(grup tinta), etc. Si abia apoi te apuci de lucru
    In cazul tau ar fi se fapt necesar sa iti dai seama de ce ai nevoie, si eventual sa ne spui si nopua si apoi mai vorbim
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din LoveLife
    In momentul cand proiectezi ceva, trebuie sa iti pui intai intrebarea. Pentru ce ai nevoie de acel obiect proiectat, la ce vrei sa il folosesti, ce functii vrei sa indeplineasca, cine il va folosi(grup tinta), etc. Si abia apoi te apuci de lucru
    In cazul tau ar fi se fapt necesar sa iti dai seama de ce ai nevoie, si eventual sa ne spui si nopua si apoi mai vorbim
    Asta este valabil cand este vorba despre o afacere si cand se doreste sa fie de succes. Dar cand cineva doreste sa faca un "tunning" atunci incepe sa fie arta, iar atunci lucrurile pot fi chiar interesante.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

Care raportor din ce LOGO? ca nu inteleg la ce va referiti
    Un site
    si un

Data inscrierii
    aprilie 2007
    Posturi
    9

Implicit

Mareee dreptate ai cu arta de a face un raportor...apropo..cine a mai facut sa ne zica si noua cum face. Eu m-am blocat la gradatiii..nu prea stiu cu ce sa le fac. Si cu ce incepem sa facem un raportor: un program pe pc? un desen cu o alta aplicatie? Stie cineva care sunt pasii? Sa ne zica si noua. Ex: pe o foaie marime A5 se traseaza folosind un raportor de papetarie gradatie..apoi de jur imprejur trasam chenarul dreptunghiular...etc.. Eu cam asa banuiesc ca se face...dar daca este cineva priceput..sa ne dea o mana de ajutor..

PS: politica nu are legatura cu topicul meu. Nu intrati in polemica pe tema asta.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din Bobo
    Mareee dreptate ai cu arta de a face un raportor...apropo..cine a mai facut sa ne zica si noua cum face. Eu m-am blocat la gradatiii..nu prea stiu cu ce sa le fac. Si cu ce incepem sa facem un raportor: un program pe pc? un desen cu o alta aplicatie? Stie cineva care sunt pasii? Sa ne zica si noua. Ex: pe o foaie marime A5 se traseaza folosind un raportor de papetarie gradatie..apoi de jur imprejur trasam chenarul dreptunghiular...etc.. Eu cam asa banuiesc ca se face...dar daca este cineva priceput..sa ne dea o mana de ajutor..

PS: politica nu are legatura cu topicul meu. Nu intrati in polemica pe tema asta.
    Cel mai usor este in Corel dar este de muncit.
    Se poate si plecand de la desen pe hartie si apoi scanare, numai ca sunt mai greu de facut retusurile.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

Citat Citat din Ion Furtuna
    Cel mai usor este in Corel dar este de muncit.
    Se poate si plecand de la desen pe hartie si apoi scanare, numai ca sunt mai greu de facut retusurile.
    Eu am facut in autocad, pentru ca acolo imi permite o impartire perfecta a gradatiilor
    Un site
    si un

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •