Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 31

Subiect: Tipuri de raportoare

Bobo este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2007
    Posturi
    9

Implicit

Deci...indiferent in ce sunt facute..o sa mai vedem si alte modele?

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

Citat Citat din Bobo
    Deci...indiferent in ce sunt facute..o sa mai vedem si alte modele?
    Dar tu ai pus ceva?
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    aprilie 2007
    Posturi
    9

Implicit

Scuze ! Iata-l pe al meu

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

Citat Citat din Bobo
    Scuze ! Iata-l pe al meu
    Glumesti?
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din LoveLife
    Glumesti?
    Nu glumeste, ieri era postata imaginea. Foloseste un link cu probleme.

Pentru Bobo:
    Gasiti solutii viabile la problemele de postare imagini la:
    http://forum.santamia.ro/viewtopic.php?t=219
    http://forum.santamia.ro/viewtopic.php?t=285

Data inscrierii
    aprilie 2007
    Posturi
    9

Implicit

Scuze pt fotografie...Nu am reusit sa o incarc decat pe un site provizoriu...acum vad ca nu mai merge... O sa caut o alta gazduire...O sa incerc sa pun pe site-ul care mi l-ai recomandat

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Re: Tipuri de raportoare

Trist dar adevarat: bisnita cu raportoarele SRR-ului : cele 2 tipuri de raportoare roz si bleu vrezui care costa 17 ron cu tot cu ansa la SRR, pe un site le-am gasit la 'numa' 70 ron ...
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Eolh este offline Experienta Mugurel
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    195

La SRR sunt acum 2 tipuri de raportoare (unul in 3 culori: roz, bleu.. si movuliu cu negru parca; si unul alb cu o iconita mica in centru)

Primul model costa 20 roni, celalalt 18.

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Eolh Vezi post
    La SRR sunt acum 2 tipuri de raportoare (unul in 3 culori: roz, bleu.. si movuliu cu negru parca; si unul alb cu o iconita mica in centru)

Primul model costa 20 roni, celalalt 18.
    si tu pt care ai optat?
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Eolh este offline Experienta Mugurel
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    195

Pai.. pe mine nu m-au atras acelea colorate, in schimb mi-a placut unul alb, simplu cu icoana Fecioarei si cu ingerasi. (am o dambla cu ingerii de la un timp)

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din Eolh Vezi post
    Pai.. pe mine nu m-au atras acelea colorate, in schimb mi-a placut unul alb, simplu cu icoana Fecioarei si cu ingerasi. (am o dambla cu ingerii de la un timp)
    pe acela il iei, care simti ca iti place!
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

mihai40 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Posturi
    17

Implicit Raspuns Tipuri de raportoare

Ideal ar fi un soft de randomizare gen I Ching- care ar avea mai multa precizie .
    s-ar putea mari si numarul de rezultate posibile .
    cu ajutorul unei succesiuni de randomizari automate s-ar putea alcatui propozitii din cuvinte succesive si din semne de punctuatie.
    asa incit sa nu rezulte doar diagnosticul ci si eventuale sfaturi suplimentare.

nu ar fi exclus ca raspunsurile sa fie in ..versuri.

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Implicit Raspuns Re: Tipuri de raportoare

Citat Citat din Etienne Vezi post
    Trist dar adevarat: bisnita cu raportoarele SRR-ului : cele 2 tipuri de raportoare roz si bleu vrezui care costa 17 ron cu tot cu ansa la SRR, pe un site le-am gasit la 'numa' 70 ron ...
    Atunci, sa nu incurajam bisnita si sa ne facem singuri ansele si raportoarele, mai ales ca sunt indicatii in manuale. Lenea, ca si "moda", costa scump....
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din Bobo Vezi post
    ...apropo..cine a mai facut sa ne zica si noua cum face. Eu m-am blocat la gradatiii..nu prea stiu cu ce sa le fac. Si cu ce incepem sa facem un raportor: un program pe pc? un desen cu o alta aplicatie? Stie cineva care sunt pasii? Sa ne zica si noua. Ex: pe o foaie marime A5 se traseaza folosind un raportor de papetarie gradatie..apoi de jur imprejur trasam chenarul dreptunghiular...etc.. Eu cam asa banuiesc ca se face...dar daca este cineva priceput..sa ne dea o mana de ajutor...
    Eu l-am facut de mana, ca nu ma prea pricep la calculatoare.
    Am impartit o foaie A5 pe mijloc si, pe latura de jos, la mijloc, am pus ansa. Am luat un fir de ata de papiota (ca nu aveam nici raportor) si am facut un lat de lungimea ansei. Am fixat un capat in locul unde a intepat piciorul ansei si in celalat capat am bagat varful unui pix. Am trasat un semicerc, pe care l-am gradat cum m-am priceput, din jumate in jumate, caci nu precizia si egalitatea distantelor dintre cifre sau litere e importanta. Ansa mi-am facut-o dintr-o tija subtire de aluminiu pentru verificat cozonacii, am indoit-o cu mainile si am ascutit varfurile cu pila pentru cutite. Am renuntat la ele doar pentru a ma folosi de altele pe care mi le-a facut sotul meu cadou , dar le mai pastrez si acum!
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

AdarM este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    21

Ansa din argint si raportorul

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente