Pagina 7 din 7 PrimulPrimul 1234567
Rezultate de la 91 la 100 din 100

Subiect: Anul 2012. Oare ce o fi atunci?

AdarM este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    21

Implicit Re: Anul 2012. Oare ce o fi atunci?

Citat Citat din bloodking Vezi post
    vom avea un lider spiritual.
    ... pai daca iq-ul creste, eu, cu mintea mea putina, cred ca notiunea de "lider" devine lipsita de sens.
    On topic: 2012 va fi un an la fel de bun sau de rau catoti ceilalti, aidoma lui 1000, lui 2000 sau oricare altul din istorie. Tine de om si de alegerea pe care fiecare dintre noi o va face.

oinaldecs este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Citat Citat din Guguam Vezi post
    Pe semne NU ITI ESTE SETE. SETE de a cunoaste mai multe. Te multumesti doar cu un cadru static. Nu pui lumea in miscare. Constientu tau nu iese sau nu l-ai pus la incercare de a parasi corpu fizic. Tot pe acest site am fost URECHEAT ca nu folosesc forma articulata pentru MINTE, GIND SI SUFLET. Asa ca nu ma consider o entitate care vrea sa intre in celibritate.

Nu asociez nicodata cunoasterea cu setea. Cunosc ceea ce am nevoie sa cunosc cand pot sa cunosc. Nu doresc sa pun nimic in miscare sau sa pastrez ceva static. Calatoriile in afara corpului fizic sunt capcane si nu au nimic de a face cu spiritualitatea. Exista un echilibru in toate pe care daca il simti esti in control. Am intilnit oameni care mi-au soptit la ureche cele mai intime ganduri pe care nu le rostisem nimanui. Sau altii care care spionandu-ma din astral mi-au aratat ca stiu ceea ce fac zi de zi. Si evident am intilnit pe unii care au incercat sa ma ucida folosind atacuri psihotronice. Sunt viu. Ce inseamna "celibritate" e celebritate? Ce legatura are postul tau cu 2012?

nelsir este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

De vrei si poti de ale tale calatorii in astral sa povestesti eu interesat as fi sa aflu .

Radu Cristian este offline Experienta Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    45

cine sunteti voi de aveti puterea de a judeca intreaga populatie umana pentru actiunile unuia sau unora?

2012?
    ca sa nu ziceti ca ma abat de la subiect..
    va e teama? stiu raspunsul la aceasta intrebare..
    teama de moarte este intradevar principalul motiv de teama..
    daca o privesti din unghiul corect, nu e chiar asa de rea precum pare..
    suntem doar egoisti si vrem sa traim vesnic.. ne e frica ca pierdem toate lucrurile materiale pentru care am muncit o viata intreaga, toate prieteniile inchegate, si mai ales familia.. ne este frica pentru ca, din pacate, ne dam seama prea tarziu, ca poate nu prea am facut nimic cu vietile noastre, si asta mai ales pe patul de moarte.. iar sufletul paraseste corpul nelinistit..
    dezastrele care au fost si vor urma.. nu sunt semne ca planeta nu ne vrea..
    in urma inundatiei, dupa ce toate iluziile au fost 'spalate', nu ramane decat OMUL, in 'fundul gol', si se vede pe sine, adevaratul om, fara chestiile de care s-a atasat.. nu mai sunt haine care sa ne diferentieze, nu mai stam sa ne judecam dupa aspectul fizic, dupa averi sau statut social.. acela este omul, cel care se ajuta reciproc si intinde mana indiferent de rasa, nationalitate, religie, imbracaminte, muzica preferata, etc..

regretul, e unul din experientele motivante, care ne schimba si ne indreapta catre calea cea buna..
    Ultima editare de Radu Cristian : 02 oct 2010 la 23:00

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Draga Radu nu judeca nimeni pe nimeni doar profesionistii puterii ce s-au ascuns intreaga lor existenta dupa averi exorbitante inventand religii si razboaie tocmai pentru a-si prezerva indefinit dominatia trebuie sa schimbe ceva in mileniul trei ca sa poata manipula in continuare pe toata lumea.

Ce o sa se schimbe dupa 2012? Pai tot. In antichitate puterea s-a folosit de razboi. In evul mediu puterea s-a folosit de religie. In epoca moderna puterea s-a folosit de ideologii. Acu nu prea mai merge nici cu razboiul, nici cu religia, nici cu ideologia. Acu cu ce merge? Ati ghicit... acu merge cu BANI. Problema e ca nimeni nu produce mai mult decat consuma ci e invers. Aparitia puterii economice bazate pe moneda a fost un fel de tampon elastic intre puterea militara, religioasa si ideolologica. Acu e pe duca... Puterea economica se atomizeaza tot mai mult devenind apanajul unor indivizi sau companii multinationale in dauna statelor care reactioneaza prin impozite ce nu vor mai putea fi platite in viitorul apropiat. Asa ca in viitor va urma o reasezare a puterii. Cum? Daca as stii as avea viitorul asigurat. Se pare ca exista trei tendinte:
    1. Intarirea puterii statului prin impozitarea indivizilor si a companiilor.
    2. Victoria multinationalelor asupra statelor in contextul globalizarii.
    3. Atomizarea completa adica anarhia ce apare in urma conflictului dintre statele natiuni si companiile multinationale care deja cam fac legea peste tot.
    La nivelul puterii se doreste sa reuseasca tendinta a doua sub spectrul amenintarii unui razboi religios intre islam si crestinism. Daca nu se va reusi se va trece la tendinta a 3-a si se va declansa razboiul mondial. Dupa aceea va fi clara realizarea unui singur stat mondial ca sa nu mai fie razboi si astfel se va ajunge la tendinta 1. In oricare din variante cei puternici castiga. Este din ce in ce mai clar ca 2012 va fi anul in care moneda (dolar, euro, etc.) isi va pierde complet valoarea pe piata si in foamea ce ne va fi cuprins pe toti, fiecare va adera la cine stie ce fantasmagorie ideologica sau religioasa ce-i va justifica animalitatea rascolita de propria foame. Vor supravietui ca intotdeuna profesionistii puterii ce vad realitatea si o influenteaza PRIN ORICE MIJLOACE deoarece se va pune pentru fiecare dintre noi problema supravietuirii. Asta nu inseamna ca vor supravietui cei lipsiti de scrupule si de omenie dar nici cei care se complac in sentimentalisme desuete ci vor supravietui doar cei care se numesc cu adevarat Oameni (cu "o" mare). Acestea se vor petrece nu pentru ca vreau eu sau pentru ca asa vad eu sau ca exista vreo legatura cu persoana mea fizica ci este pur si simplu viitorul in care anul 2012 este un semnal ocult de a declansa ceva la niveul Puterii. Ce va fi vom vedea dar cei care nu judeca cu propriul lor cap si il au doar ca sa nu le ploua in gat casca din nou gura la spectacolul ce li se pregateste intreband: "Sefu, si noi ce facem sefu?" Pentru ca fiecare dintre ei are cate un sef, cate un model, cate un lider, cate o icoana la care se inchina sau si mai rau niste hartii colorate adica banii de care ei cred ca depinde viata lor. Singura solutie ar fi sa invatam sa fim mai buni unii cu altii si NU unii fata de altii dar oare asa ceva se petrece? Se va petrece sigur chiar daca va fi nevoie de un nou razboi mondial pentru asta.

Radu Cristian este offline Experienta Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    45

Citat Citat din oinaldecs Vezi post
    profesionistii puterii ce s-au ascuns intreaga lor existenta dupa averi exorbitante inventand religii si razboaie tocmai pentru a-si prezerva indefinit dominatia
    complet de acord cu aceasta afirmatie.. crestinismul a profitat de Iisus, sa isi cladeasca acest imperiu religios, dar nu pot spune ca a fost complet inutil sau un fapt negativ.. este una din cauzele pentru care noi existam in acest moment, si suntem capabili sa scriem virtual gandurile noastre prin intermediul internetului si a comunicarii prin semne vizuale, litere.. samd
    trecutul este ca sa inveti din greseli..
    prezentul este ca sa te vezi pe tine..
    iar, viitorul este ca sa actionezi..
    Ultima editare de Radu Cristian : 04 oct 2010 la 00:21

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

[media]http://www.youtube.com/watch?v=zkub-euRCEk&NR=1[/media]
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

[media]http://www.youtube.com/watch?v=PBKDZhu-EZw[/media]

nelsir este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    32

Fatidica zi a calendarului mayas pentru noi , ma rog cei ce vor traii acea zi, va fi o zi obisnuita , oarecare ,obisnuita in care fiecare indiferent de religie , convingeri rang spiritual sau mai stiu eu ce orice altceva (binenteles cu exceptia unor grupuri raspandite pe intregul cuprins al pamantului care se vor strange si vor astepta sfarsitul prin cine stie ce copaci , stanci sau mlastini ) i-si va vedea de treaba sa , de necazurile si bucuriile sale.
    Pentru ei , mayasii ( daca ar mai fi existat ca popor , societate , cultura) acea zi ar fi fost intradevar sfarsitul , dar nu un sfarsit fizic ( vezi celebrul 2012 ) ci un sfarsit spiritual mai bine zis religios in care ar fi luat sfarsit o perioada , un calendar ; si cum orice sfarsit este un inceput cred ca acest popor intelept a lasat inscris pe undeva si ceea ce va urma ,in plan spiritual ( dar oare sa pastrat tot ceea ce au lasat ei si daca da a fost tradus oare cu exactitate)
    Prezicerea mayase a sfarsitului lumii a sfarsit odata cu disparitia acestui popor ( minunat sau barabar sau poate si minunat si barabar)
    Am sau nu dreptate ?
    Timpul ne va raspunde , nu mai e asa de mult pana atunci , sa avem rabdare si sa ne vedem de ale noastre.
    Apropo pe vremuri astfel de vesti circulau si despre sosirea anului 2000
    Si cu acestea scrise ,eu bun ramas va zic .

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Implicit Raspuns Re: Anul 2012. Oare ce o fi atunci?

alesulluiyhweh este offline Utilizator
    Data inscrierii
    august 2014
    Posturi
    0

Implicit Raspuns Anul 2012. Oare ce o fi atunci?

stai pe pace isus revine cind ii trimite yhweh dumnezeu nimeni nu stie ziua si anul numai dumnezeu,citeste apocalipsa

Pagina 7 din 7 PrimulPrimul 1234567

Subiecte Similare

1. Oare ce va fi in Anul 2012 ?
    De cosmin in forum Paranormal
    Replici: 159
    Ultimul post: 16 sep 2013, 23:48
  2. Previziuni astrologice pentru anul 2009
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 92
    Ultimul post: 12 oct 2009, 10:22
  3. Previziuni astrologice pentgru anul 2008
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 95
    Ultimul post: 01 feb 2009, 10:22
  4. Oare corpul tau este mai inteligent decat tine?
    De Catalin in forum Discutii libere
    Replici: 2
    Ultimul post: 27 mar 2008, 23:26
  5. A.I. Cuza - oare care este adevarul?
    De Tixti in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 2
    Ultimul post: 02 oct 2006, 11:53

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile