Pagina 6 din 7 PrimulPrimul 1234567 UltimulUltimul
Rezultate de la 76 la 90 din 100

Subiect: Anul 2012. Oare ce o fi atunci?

oinaldecs este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Implicit Re: Anul 2012. Oare ce o fi atunci?

Un documentar scurt despre 2012. Priviti-l daca vreti un rezumat pentru cei care nu au timp sa citeasca sutele de presupuneri ale cuiva despre ceva citit sau auzit de la altcineva... Are o eroare de traducere a numelui Mandelbrot in rest e inteligibil. Vizionare placuta... http://video.google.com/videoplay?docid=2140872457059323817&hl=ro&emb=1

Amdo este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2010
    Posturi
    34

Interesant documentarul.
    Un singur amendament insa: s-ar putea ca Sahasrara planetei sa fie in Muntii Bucegi si nu in Tibet.

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Citat Citat din Amdo Vezi post
    Interesant documentarul.
    Un singur amendament insa: s-ar putea ca Sahasrara planetei sa fie in Muntii Bucegi si nu in Tibet.

Multumesc pentru apreciere. Cat despre amplasamentul chakrelor planetei sunt multe variante. Documentarul este un rezumat de aproape 21 de minute in care se prezinta informatii extrem de dense. Cat despre Muntii Bucegi nu se vrea sa se stie ce e acolo. In literatura populara romaneasca zonele ce prezinta anomalii magneto-gravitationale sunt denumite "guri de rai" si se afla evident pe un "picior de plai". Din 2012 toata planeta Pamant se va comporta ca o "gura de rai" ce va fi, pentru caposii ce se agata disperati de propriul egoism ca de un colac de salvare, o imensa "gura de iad". In final nu vor scapa decat cei care vor fi in stare sa iubeasca asa de tare incat isi vor dizolva prostia din cap in iubire. Pentru ceilalti dupa cum se spune in Biblie va fi "plansul si scrasnirea dintilor". Om trai si om vedea! Si eu as vrea sa fiu dintre cei care iubesc dar e foarte greu sa nu-mi sara mustarul cand vad cat de prosti sunt desteptii care au tupeul sa creada ca ei sunt cei care conduc aceasta lume. De aceea probabil ca sunt si eu printre ei... de cate ori te amesteci cu prostii de coboara la nivelul lor si apoi te bat cu experienta. Oricum ideea este ca Adevarul este subiectiv si absolut si nu relativ si obiectiv asa cum il percepem acum iar dupa 2012 capacitatea noastra de a ne crea propria realitate va fi amplificata extraordinar. Vor aparea unii oameni ce-si vor manifesta puterile paranormale si vor fi din ce in ce mai multi din acestia dar noi nu vom vedea deoarece vom fi ocupati cu un nou razboi mondial. Acu scapa cine poate... sa iubeasca de aceea nimeni nu stie ce va fi cu exactitate dar se poate simti iubire si bucurie sau ura si disperare: alegerea e a noastra a fiecaruia; dintotdeauna a fost asa.

Data inscrierii
    iunie 2010
    Posturi
    34

Dar oare nu va mai exista "Raul" dupa 2012?

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Citat Citat din Amdo Vezi post
    Dar oare nu va mai exista "Raul" dupa 2012?

La aceasta intrebare cred ca am raspuns in mesajul anterior daca il citesti cu atentie. Si daca mai privesti odata si inca o data documentarul care ti-a placut pana cand il intelegi, apoi poti intelege si mai bine micul documentar a carei legatura urmeaza aici.

http://video.google.com/googleplayer...&hl=en&fs=true style=width:400px;height:326px allowFullScreen=true allowScriptAccess=always type=application/x-shockwave-flash>

Daca si dupa asta mai ai intrebari de genul celei citate aici iti recomand sa te asezi comod cu spatele drept si sa lasi intrebarile sa se manifeste. Raspunsurile vor veni cu siguranta. Sunt in interiorul tau. Daca nu esti obisnuit sa stai nemiscat urmarindu-ti mintea te vei obisnui cu timpul. Nu mai intreba pe nimeni nimic... Daca nu reusesti atunci pentru tine "Raul" va exista mai ales dupa 2012.

Data inscrierii
    iunie 2010
    Posturi
    34

Pari un pic cam nervos. In mesajul tau nu reiese cam nimic clar. In ceea ce priveste documentarul sa nu-l confunzi te rog cu Biblia. E departe de 100% adevar.
    Povesti despre iubire am tot auzit. Ideea e ca sa nu creada cineva ca toti raii care nu iubesc vor disparea si aici va fi "Raiul pe Pamant". Mai e pana acolo si mai e mult.
    Iti dau un subiect de meditatie: Crezi ca Bunul Dumnezeu v-a judeca cu aceleasi unitati de masura o entitate care a avut pana acum 1000 de intrupari si una cu doar 200? E ca si cum ai da acelasi examen de bacalaureat unui elev de clasa a 12-a alaturi de unul de clasa a 4-a.
    Te asigur ca lucrurile sunt mult mai complicate decat sunt prezentate intr-un mic documentar, sau revelate stand comod cu spatele drept.

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Da asa e, cred ca sunt prea nervos si prea prost deoarece inteleg ca timpul si spatiul sunt doar creatii ale mintii. Trebuie sa am grija sa nu deranjez cumva Biblia. Povestesc ca idiotul despre iubire. Trebuie sa am grija ca oamenii sunt impartiti in rai si buni si se pare ca aia buni ii judeca pe aia rai. Si mai am si o tema de meditatie. A mi-am adus aminte o povestire: "Dumnezeu mergea printr-o padure si a intilnit un ascet care medita de foarte multi ani la radacina unui copac. Ascetul era asa de hotarat in meditatia sa incat se formase un musuroi de furnici langa el si furnicile il piscau de zor punandu-i la grea incercare rabdarea dar el nu se misca de acolo. Ascetul l-a intrebat pe Dumnezeu cate vieti mai are de trait pana se va elibera? Dumnezeu i-a raspuns ca mai are 10 vieti. Tot in acea padure Dumnezeu a intilnit un om foarte distrat care dansa si canta bucurandu-se de placerile vietii. Acest om l-a intrebat pe Dumnezeu daca se va elibera. Bineinteles ca da i-a raspuns Dumnezeu. Si atunci omul a inceput sa cante si sa danseze si mai bucuros ca inainte pentru ca se va elibera. Ei bine in acea clipa el a fost eliberat." Probabil ca e nevoie de explicatii si aici la acesta povestire nu? Sau poate e nevoie de un model matematic exhaustiv si indubitabil cu referire la intregul Univers inefabil perceput intuitiv nu? Documentarul trebuie sa fie mare, intruparile trebuie sa fie multe deoarece lucrurile sunt complicate... 2012 imi aduce aminte de un mos ce traia intr-o casa batrineasca dintr-un sat de munte. El mi-a zis: "Ioane arunca ma carnetul de partid ca gata se schimba regimul, la iarna e gata." Eu i-am facut semn sa taca ca poate ne aude cineva si dam de belea. Era in vara lui 1989. Intr-adevar acum percep ca intelectul si mintea sunt cele mai mari obstacole in calea Adevarului. Astfel iti multumesc pentru mesaje.

Data inscrierii
    iunie 2010
    Posturi
    34

Exact asta aveam de gand sa-ti spun si eu. Intelectul iti cam blocheaza accesul catre suflet. Acolo e adevarata ta cunoastere.
    Doamne ajuta!

bloodking este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    4

Buna seara tuturor !

In 2012 vom trece in dimensiunea a 5-a , va fi un haos...pamantul se va intoarce impotriva omului , 99% din rasa umana va disparea de pe pamant.Posibil si un al 3-lea razboi mondial , omul va depasi animalul.Dupa ce se va termina haos-ul se va incheia si munca de trecere spre dimensiunea 5.Va fi un nou inceput,vom evolua si vom creste mai repede ,Capacitatiile senzoriale vor creste , iq-ul la fel , nu vom mai avea nevoie de bani si vom avea un lider spiritual.Romania va trece de sabia lui Dumnezeu,dar vor muri si o parte din romanii nostri,cei ce nu vor/pot sa se adapteze.

(Daca credeti in Dumnezeu sa va uitati in oglinda sa spuneti asta)

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Cred ca vorbesti APOCALIPTIC. Da sunt peste tot semne vizibile, daca o iei religios deja suntem in plin rasboi, daca o iei stiintific ai sa vezi ca sunt energii dezlantuite insa spiritual vorbind omenirea se va aseza la "masa taceri universale". Nu vad legatura dintre CREATOR (DUMNEZEU) si o biata oglinda .
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

Data inscrierii
    iunie 2010
    Posturi
    34

Ma inspaimanta ce citesc aici. Traim vremuri grele. Si saracul capitalism trece printr-o criza asa mare, ca sigur va fi in curand inlocuit cu altceva. 99%? Sper sa fie repede, ca daca tine mult, doare.
    Dar venim noi inapoi, insa probabil in alta haina si cu alte potente.
    E adevarat, ca numai cei care pot imbraca noua haina ....

bloodking este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    4

Citat Citat din Guguam Vezi post
    Cred ca vorbesti APOCALIPTIC. Da sunt peste tot semne vizibile, daca o iei religios deja suntem in plin rasboi, daca o iei stiintific ai sa vezi ca sunt energii dezlantuite insa spiritual vorbind omenirea se va aseza la "masa taceri universale". Nu vad legatura dintre CREATOR (DUMNEZEU) si o biata oglinda .
    Am intalnit oameni care aveau icoane pe pereti , si isi spuneau alesii, se credeau credinciosi.In realitate erau niste perversi care s-au pocait de foame si de frica lui Dumnezeu , care sunt parareli cu credinta si cu faptele bune.Unde vreau eu sa ajung este....Degeaba spui tu cum ca ai crede in Dumnezeu daca NU E ASA ! arata credinta fata de Dumnezeu.

karotel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    5

Chiar credeti ca se va inampla ceva in 2012?

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

In 2012 nu se petrece nimic mistic doar ca sistemul monetar va intra in colaps total. Este extrem de probabil sa fie si razboi dupa scenariul razboaielor din secolul XX. Pentru a masca falimentul total al sistemului se apeleaza la diversiuni de ordin mistic tapitate cu violenta. Deasemenea se apeleaza la instrumente de manipulare in masa ce sunt foarte sofisticate si cu care s-a lucrat local in pregatirea evenimentului. Cautati pe net informatii despre proiectul HAARP si va veti lamuri. Un singur lucru este sigur: se pregateste un asalt total impotriva tuturor religiilor dar mai ales asupra crestinismului ortodox . E interesant ce vom face inebuniti de foame, insecuritate statala si personala, si bombardati cu unde electromagnetice special modulate cu purtatoare ce ne sugereaza hipnotic sa punem la indoiala tot ce credem si ce suntem. Cam asta e scenariul. Si totusi unii vor scapa...

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Pe semne NU ITI ESTE SETE. SETE de a cunoaste mai multe. Te multumesti doar cu un cadru static. Nu pui lumea in miscare. Constientu tau nu iese sau nu l-ai pus la incercare de a parasi corpu fizic. Tot pe acest site am fost URECHEAT ca nu folosesc forma articulata pentru MINTE, GIND SI SUFLET. Asa ca nu ma consider o entitate care vrea sa intre in celibritate.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

Subiecte Similare

1. Oare ce va fi in Anul 2012 ?
    De cosmin in forum Paranormal
    Replici: 159
    Ultimul post: 16 sep 2013, 23:48
  2. Previziuni astrologice pentru anul 2009
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 92
    Ultimul post: 12 oct 2009, 10:22
  3. Previziuni astrologice pentgru anul 2008
    De Camelia in forum Astrologie
    Replici: 95
    Ultimul post: 01 feb 2009, 10:22
  4. Oare corpul tau este mai inteligent decat tine?
    De Catalin in forum Discutii libere
    Replici: 2
    Ultimul post: 27 mar 2008, 23:26
  5. A.I. Cuza - oare care este adevarul?
    De Tixti in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 2
    Ultimul post: 02 oct 2006, 11:53

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile