Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 33

Subiect: Descoperirea din Bucegi

Nicoleta este offline I.E. Mugurel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    154

Implicit

Da cartilile care continua cartea Viitorul cu cap de mort a lui Radu Cinamar si anume 12 zile respectiv Misterul din Egipt - Primul tunel au o puternica incarcatura spirituala, fiind axate mult inspre problemele interioare ale fiintei umane, si ofera repere importante pentru elevare spirituala. Eu acum mai am cateva pagini de citit din cartea Misterul din egipt si m-a impresionat, calitatea si adevarurile cuprinse in carte, referitor la concluziile pe care lea tras in urma propriilor meditatii, ceea ce denota un spirit elevat cu experienta ancestrala semnificative in stiintele spirituale. Si intradevar se cunoaste ca nu sunt informatii compilate din carti.
    Eu sunt foarte exigent cu cartile de spiritualitate, si filozofiile promovate prin ele, si astea fac parte din putinele carti la care nu prea am de obiectat si contrat prea multe.
    Sa ii dea Domnul multa intelepciune pentru a isi realiza destinul

Utu63 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2009
    Posturi
    1

Implicit Re: Descoperirea din Bucegi

Vad ca din 2007 nu a mai scris nimeni despre Bucegi.Brusc acum am vazut la emisiunea Acces Direct cum este dezbatut acest subiect si apare cred ca prima data referiri la grupul Bildberg .Si ies la iveala chestiile cu uriasii si ceea ce s-a gasit in Bucegi.Eu locuiesc la poalele Bucegilor si in anul 2002-2003 urcam mult in munti.Am avut ocazia sa vad cum au urcau foarte multe patrule militare si o multime de turisti care miroseau de la o posta a SRI sau altele .....Deci ceva este acolo sus.

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

super tare! am citit si eu cartile lui cinamar si cred ca pe langa fantezie transmite si ceva informatie despre spiritualitate, etc. pt ca o parte din ceea ce scrie el am regasit in discutiile de pe forum!

insa ce scrie Utu e foarte interesant! am mai scris aici undeva, cum un coleg de-al meu din facultate a plecat cu prietenii sa faca o excursie pe munte si au intalnit un "cioban" inarmat care i-a intors din drum! la vremea respectiva am crezut ca inventeaza, dar perioada in care s-a intamplat cam corespunde cu cea descrisa de cinamar imediat dupa revolutie!
    imi pare rau ca nu pot urmari emisiunile la tv si am vazut ca prin presa pe internet nu e nimic legat de ceea ce zici Utu. poate mai scrieti si voi cate ceva cand mai vedeti!

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Nu am stiut ca a fost la TV la Acces Direct ceva despre uriasi si descoperirile din bucegi

http://www.antena1.ro/index.php?page...=show&item=179 cam de la 30 % din emisiune incepe si despre uriasii descoperiti in bucegi

http://www.antena1.ro/index.php?page...=show&item=179 cam de la minutul 30
    Ultima editare de lovelife : 17 mai 2009 la 00:17
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Nu am stiut ca a fost la TV la Acces Direct ceva despre uriasi si descoperirile din bucegi

http://www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=48423&type=show&item=179 cam de la 30 % din emisiune incepe si despre uriasii descoperiti in bucegi

http://www.antena1.ro/index.php?page=webcast&id=48520&type=show&item=179 cam de la minutul 30
    Am avut curiozitatea de a ma uita pe link-uri si sa urmaresc cu atentie inregistrarile. Este un exemplu clar de bascalie a subiectelor legate de schelete de uriasi si tunele subterane. Invitatii au raspuns care cum a putut fara sa poata sa transmita cu foarte mare succes informatiile reale privind scheletele descoperite. Pana la urma doua au fost informatiile valabile: necropola in muntii Buzaului cu schelete de 2,40 m si osul uman datat ca avand 1 milion de ani. Asta pentru teritoriul Romaniei.
    Aruncarea pe ecran a unei avalanse de imagini cu imagini trucate (unele sunt si pe forum ) si imagini reale mi-a dat impresia de circ de pe vremurile iarmaroacelor - femeia cu barba si rupe-lanturi.
    In ce priveste constructiile subterane megalitice Pavel Corut spune foarte clar ca el a lansat astfel de idei sub genericul SF. Ceilalti care au mai scris, nu s-au mai ostenit.
    Ma uitam cu cata nonsalanta se arunca in joc teoria conspiratiei: intelegeri secrete la nivel guvernamental, cercetatori ai Pentagonului, populatie incapabila sa priceapa si sa accepte, etc. Si toate pentru un singur subiect.

Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

pai da, cam toti lanseaza astfe de idei sub genericul =sf-povesti adevarate= si cinamar zice la fel! dupa parerea mea acesti oameni au gasit cheia succesului la scris!

IUHA este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2009
    Posturi
    2

salutare si cu tot respectul ptr dragostea ta ptr aceste carti. le-am citit si cu toate aceastea nu inteleg de ce ai creeat acest topic? practic ai rescris cartea....cartile. ar trebuii sa crezi inca un lucru: cei interesati de aceste subiecte sunt consumatori adevarati si inca de la aparitia lor au fost mari degustatori al acelor randuri. oricum, cred ca esti foarte prins in mrejele cuvintelor povestite de autor si probabil nu vei avea o reactie pozitiva in timpul si dupa citirea acestor cuvinte. mult succes!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

aici nu sa scris din nou cartea, doar sau redat cateva pasaje din carte pentru a incita curiozitatea sa o citeasca si sa comenteze si altii care inca nu au facut-o
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

gabriela cornelia este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    4

Thumbs down Re: Descoperirea din Bucegi

mai oameni buni, vi se intimpla citeodata sa ginditi si doar daca e cazul sa vorbiti? sloganuri de tipul SF...BLA-BLA le folositi asa ca sa faceti zgomot sau v-ati gindit vreodata uzind sculele din dotare? ce-ntelegeti prin scule? degeaba striga patitul prostului: groapa! ca tot intraba dupa ce-a cazut;ce-ai zis? intrebati-va ce anume si cit cunoasteti, inainte sa aruncati cu...doamne ajuta
    Citat Citat din Santamia Vezi post
    Descoperirea din Bucegi

de Marian Apostol (AIM)

"Viitor cu cap de mort" uimește mai ales prin revelarea unor realități nebănuite, care ne invită către domeniile enigmatice ale vieții și civilizației umane.

În vara anului 2003, într-o zonă neumblată din munții Bucegi, echipa Departamentului Zero (o secțiune ultrasecretă a Serviciului Român de Informații – SRI), a făcut o descoperire epocală care ar putea schimba complet destinul omenirii.

Presiunile diplomatice colosale venite din partea Statelor Unite ale Americii asupra Guvernului României pentru a nu divulga această descoperire lumii întregi au condus la o înțelegere temporară între cele două state și la o inedită colaborare de ordin științific și militar în cadrul echipei speciale care a plecat în Marea Expediție. Implicațiile sunt însă mult mai complexe, datorită amestecului brutal al Ordinului Ocult al Iluminaților care a urmărit să preia controlul atât asupra locației descoperirii, cât și asupra expediției româno-americane.

Expert în studierea și cercetarea fenomenelor stranii și totodată conducătorul unor operațiuni de importanță strategică excepțională pentru statul Român, Cezar Brad este eroul evenimentelor șocante care s-au petrecut în Munții Bucegi, dar și a celor două întâlniri memorabile cu un reprezentant de frunte al Iluminaților, membru al grupului Bilderberg.

Intenția autorului (Radu Cinamar) a fost aceea de a exprima simplu și concis anumite fapte și evenimente de o importanță covârșitoare pentru poporul român pentru că deja există semnale și dovezi că o otravă ascunsă tinde să macine conștiința și sufletul neamului românesc. Și nu este singurul pentru că aceeași părere e susținută de multe alte persoane cu funcții înalte în administrație, economie, cultură și biserică. Radu Cinamar ne informează despre o parte din cel mai mare secret de stat din România care poate fi cel mai teribil secret de pe planetă. Demersul autorului este recunoscut chiar din prima pagină, și anume anihilarea zidului gros al disimulării, tăinuirii și minciunii întreținute de factorii de răspundere și de interesele oculte ale anumitor organizații și persoane din țară și din afara ei.

gabriela cornelia este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    4

naspa ar fi sa vi se intimple o chestie de genul asta! cum stati cu patriotismul din dotare? sinteti dotati? cit? tara asta e in starea care e multumita unor IUDE si partea faina e ca rominul inca n-a inteles de ce moare de foame!!!!!!!!!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din gabriela cornelia Vezi post
    naspa ar fi sa vi se intimple o chestie de genul asta! cum stati cu patriotismul din dotare? sinteti dotati? cit? tara asta e in starea care e multumita unor IUDE si partea faina e ca rominul inca n-a inteles de ce moare de foame!!!!!!!!!
    Habar nu am ce vrei sa spui, sincer
    Un site
    si un

Tilak este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    decembrie 2007
    Posturi
    364

Pana la urma ce ziceti ca "s-a descoprit" in Bucegi? Cartea lui Cinamar, sau ce?

costy_k1 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    2

Implicit Raspuns Re: Descoperirea din Bucegi

Citat Citat din padme Vezi post
    super tare! am citit si eu cartile lui cinamar si cred ca pe langa fantezie transmite si ceva informatie despre spiritualitate, etc. pt ca o parte din ceea ce scrie el am regasit in discutiile de pe forum! insa ce scrie Utu e foarte interesant! am mai scris aici undeva, cum un coleg de-al meu din facultate a plecat cu prietenii sa faca o excursie pe munte si au intalnit un "cioban" inarmat care i-a intors din drum! la vremea respectiva am crezut ca inventeaza, dar perioada in care s-a intamplat cam corespunde cu cea descrisa de cinamar imediat dupa revolutie!imi pare rau ca nu pot urmari emisiunile la tv si am vazut ca prin presa pe internet nu e nimic legat de ceea ce zici Utu. poate mai scrieti si voi cate ceva cand mai vedeti!
    Sal, Imi poti spune exact unde sa intalnit cu ciobanul acela? pt ca am fost de curand prin muntii bucegi si e uimitor ce e acolo... in concluzie as vrea sa vizitez acel loc insa nu stiu exact unde e... cine informatii despre accea galerie a uriasilor va rog sa ma ajutati!

Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

Implicit Raspuns Re: Descoperirea din Bucegi

Citat Citat din costy_k1 Vezi post
    Sal, Imi poti spune exact unde sa intalnit cu ciobanul acela? pt ca am fost de curand prin muntii bucegi si e uimitor ce e acolo... in concluzie as vrea sa vizitez acel loc insa nu stiu exact unde e... cine informatii despre accea galerie a uriasilor va rog sa ma ajutati!
    nu, nici nu stiu si nici nu cred ca a spus exact si nici nu cunosc muntii! au mai trecut si peste 10 ani de atunci! intre timp mi-am schimbat si parerea despre cartile lui cinamar )))

eqvagel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

Implicit Raspuns Descoperirea din Bucegi

in aceste conditii ma gandesc ca zona este super protejata.De obicei cand este ceva de ascuns se face rapid o unitate militara,astfel locul este pazit si ascuns fara a se atrage atentia,ori eu nu stiu nimic despre asa ceva in zona.Vorbesc ca unul care a batut Bucegii si a stat atarnat in chingi cam pe fiecare creasta.In rest o descriere corecta a societatii romanesti din ziua de azi,mai mult cu rele decat cu bune,dar totusi sa nu uitam ca facem parte din ea si noi am creat o.Ca am fost impinsi putin de la spate nu pot sa neg,ca ni se pun bate n roate iar nu pot nega,dar mai mult rau decat ne facem noi nu ne poate face nimeni niciodata

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Gura de Rai - Un loc deosebit din muntii Bucegi
    De lovelife in forum Paranormal
    Replici: 16
    Ultimul post: 03 dec 2012, 17:46
  2. Tuneluri secrete prin muntii Bucegi
    De Catalin in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 7
    Ultimul post: 06 mai 2012, 10:21
  3. Descoperirea unor schelete de uriasi
    De lovelife in forum Istoria unor civilizatii disparute