Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 34
Like Tree1Likes

Subiect: metode terapeutice pentru diabet

viki este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2006
    Posturi
    5

Implicit tratamente ie

Buna seara ! Bine v-am gasit!
    Vreau sa precizez de la inceput ca sunt adeptul terapiilor complementare in mod prioritar. In urma cu 17 ani asupra fiicei mele in virsta de 7 ani atunci, a cazut ca un traznet diagnosticul prof. dr.Mincu: diabet de tip 1.(juvenil) adica, insulinodependent.
    Din acel moment, in paralel cu tratamentul alopat recomandat, am cautat cu disperare miracolul. Motorca, Valeriu Popa, Virginia Faur, Fanica Voinea, Mudava, tot ce tine de fitoterapie, homeopatie, aromoterapie. iridiologie, metodele lui Kneip, Gunther, Maria Treben, baile lui Kunzle, bioenergie, preoti ca parintele Argatu, Ioan Iovan, Justin , Teofil Paraian, Ioasaf Boiciuc, etc
    nu mai are rost sa continui. Eu insumi am facut cursuri ie (grd5) reiki Usui tibetan,(grd3) spiritualitate-samd., pelerinaje la locuri sfinte, la sfinte moaste. Venind in contact cu atatia suferinzi am realizat ca se infaptuiau minuni uneori chiar si in bolile de cancer.
    Ceeace nu pot intelege este cum de exista posibilitatea sa se poata regenera un organ vital si pancreasul care este intreg, la locul lui, nu se poate descifra mecanismul blocarii lui, nu am auzit de diabetici insulinodependenti vindecati. Rugamintea mea este urmatoarea : daca ati auzit, cunoasteti ca exista un asemenea caz fericit as dori sa-mi dati posibilitatea sa contactezpersoana in cauza. Va multumes anticipat. Pace si Lumina!
    magicorg likes this.

mirauno este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2007
    Posturi
    5

Implicit

Am inteles bine ati facut cursuri de inforenergetica pana la gr 5?Si nu ati aflat raspunsul la aceasta intrebare?NU vi s-a explicat ce implica o suferinta fizica(cauza-efect),oricum se pare ca sunteti intr-o cautare de raspunsuri dar cred ca nu aveti destula credinta.De ce sa cauti un raspuns in atatea locuri,cand ADEVARUL este unul singur?

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Bun venit pe forum si cu postari, mirauno!

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din mirauno
    Am inteles bine ati facut cursuri de inforenergetica pana la gr 5?Si nu ati aflat raspunsul la aceasta intrebare?NU vi s-a explicat ce implica o suferinta fizica(cauza-efect),oricum se pare ca sunteti intr-o cautare de raspunsuri dar cred ca nu aveti destula credinta.De ce sa cauti un raspuns in atatea locuri,cand ADEVARUL este unul singur?
    Va rog sa ma iertati dar, mi se pare ca sunteti un pic cam prea categoric, multstimate user mirauno.

Daca va uitati cu atentie la subiect ati fi vazut ca este vorba despre o suferinta veche a fiicei, despre care vorbeste mama. Cand algoritmii de comparatie cu care suntem invatati in scoala actioneaza ani si ani, devin pana la urma un mod de viata. Si urmarile le vedeti in postare: cum de se regenereaza alte organe si pancreasul nu functioneaza desi este intreg? Iar in spate este dorinta ca fiica sa fie ca ceilalti oameni "normali", sa nu mai fie insulino-dependenta si sa se bucure de viata la fel cu ceilalti.

Cu astfel de subiecte se confrunta toti parintii ai caror copii au afectiuni grave, boli genetice sau malformatii congenitale. Este extrem de greu pentru acesti oameni care si-au dorit "copii normali" sa accepte si sa se linisteasca. Sunt capabili de orice sacrificiu ca sa obtina o ameliorare cat de mica a starii copilului. Chiar daca unii acceseaza diverse cursuri de terapii complementare sau alternative sau de spiritualitate si afla diverse lucruri, starea de parinte avand copil cu probleme de sanatate este greu de suportat, mai ales ca imprejur sunt si copii "normali".

Pentru cei care nu sunt in aceasta situatie, multe lucruri care se intampla altora pot fi foarte usor de inteles, de explicat si acceptat. Dar daca veti reusi sa va apropiati de astfel de oameni, daca reusiti sa va puneti in pielea lor macar pentru o clipa, atunci probabil ca veti putea, pe viitor, sa va manifestati iubirea de semeni cu mai multa intelegere si mai putina asprime.

mirauno este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2007
    Posturi
    5

Implicit

Pentru cei care nu sunt in aceasta situatie, multe lucruri care se intampla altora pot fi foarte usor de inteles, de explicat si acceptat. Dar daca veti reusi sa va apropiati de astfel de oameni, daca reusiti sa va puneti in pielea lor macar pentru o clipa, atunci probabil ca veti putea, pe viitor, sa va manifestati iubirea de semeni cu mai multa intelegere si mai putina asprime.
    Intr-adevar poate ca m-am exprimat prea dur,dar asa sunt eu o persoana mai directa,cine ma cunoaste stie ca singura mea intentie e sa spun adevarul pentru ca omul sa constientizeze ceva.Sunt mai tanara si poate nu am rabdarea altora.Multam de atentionare

mihaella Avatar
    mihaella este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    42

Implicit Re: metode terapeutice pentru diabet

Nimic nu este imposibil,iar cu timpul la toate se va afla raspunsul.insa trebuie sa recunoastem ca acest raspuns va fi valabil pentru cei ce cred cu adevarat.
    Viki,lucrurile au aspecte mult mai profunde si ar trebui corelate.Nu ne nastem doar o data,nu stim totul de la inceput si gresim destul de des.De cele mai multe ori nu ne ajunge o viata ca sa aflam unde sa cautam raspunsurile,iar cand aflam unde constatam ca nu e usor si e cale lunga sa le parcurgem.Rabdare!

ilenuca este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    2

Implicit Re: tratamente ie

buna seara viki abia azi am intrat. si vad ca nu intamplator..........in urma cu 15 ani fetita mea a fost diagnosticata cu osteosarcom ewing .la copii evolutia este foarte rapida in 2 luni... puteam s-o pierd. nu are rost sa-ti descriu durerea mea ci MINUNEA. la sfatul unei prietene m-am rugat la 12 noaptea i,preuna cu toti cei apropiati. M-AM RUGAT DOMNULUI ISUS.intr-o seara, m-am rugat si impreuna cu fetita.stateam amindoua in genunchi in gandul meu a intrat cineva care imi spunea ce sa fac. am inchis ochii dar vedeam. m-i s-a spus sa intind mana spre cer si sa iau sulul de lumina albastra cu care sa prind bine tumora fetitei. aceasta a inceput sa se ramifice cu mii de fire ca guma de mestecat. m-i s-a spus sa iau tot sa nu las nimic si sa arunc spre cer sulul de lumina si tumora.fetita se plangea ca o arde zona pieptultu si gatul. pe mine la fel. cand am deschis ochii eram amindoua foarte rosii in acele zone. te rog sa ma crezi am un geamantan plin cu analize, articole in ziar despre caz ,bucatica de os care s-a prelevat pentru biopsie. este atat de usor sa obtinem prin rugaciune tot ce e bun pentru noi. totul este nadejdea, speranta si multa rabdare.Sant putine persoane care stiu acest lucru. in general oamenii te considera dezaxat daca le spui asa ceva. un lucru foarte important am uitat. in dimineata premergatoare acestei minuni m-am rugat la DUMNEZEU TATAL cu lacrimi de mama disperata si l-am rugat sa-mi ia tot dar sa-mi lase sotul si fiica. si EL in imensa lui bunatate m-a ascultat si dintr-un om foarte bogat am fost o perioada sub cota de alarma . sub zero. TE ROG SA NU-TI PIERZI SPERANTA SI INCREDEREA IN EL SI SA TE BUCURI CA ai fetita langa tine si ca traieste. incearca s-o faci fericita cu mult drag o mamica

mihaella Avatar
    mihaella este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    42

Ilenuca!nu am cuvinte ce mi-a trezit mesajul tau in suflet,citindu-l...

cosmin_rei este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    81

" In urma cu 17 ani asupra fiicei mele in virsta de 7 ani atunci," Intrebare stupida probabil dar totusi o pun: "De ce nu scrie fiica dumneavoastra aici?"

stroeloretta este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

draga viki am citit ceea ce ai scris mai sus si iti inteleg disperarea,daca iti face bine pt. suflet eu sunt alaturi de tine,pt. ca pot sa-mi imaginez ce greu iti este,acum poate nu mai conteaza de ce s-a intimplat aceasta nenorocire dar poate te ajuta sa citesti umpic si sa intelegi cauzele bolilor in general pe acest site este defapt o carte http://www.scribd.com/doc/3957946/Ca...bolilor-fizice .Asta probabil este primul pas sa intelegi sa constientizezi apoi vine recunostinta ca fata ta este inca in viata si se mai pot face minuni,gindeste-te ca altii poate n-au mai avut a doua sansa ca tine draga mea viki.Am citit despre diabetes 1 am tradus din germana cica exista un medicament nu stiu daca tu il ai deja este defapt o cura cu zink si medicamentul se numeste Curazink®ZinkHistidin]-Komplex von Curazink® medicamentul acesta mi-a aparut cind am dat diabet 1 dar trebuie sa intrebati la doctor daca aveti voie si ce zice despre acest medicament.apoi am mai citit mai departe prin forumuri ce spun parintii cu copii care au diabet nr 1 si ei sugereaza ca ar fi mai bine sa se foloseasca acele Nano Pass Nadeln care cica nu ar fi asa de dureroase pt. copil mai ales daca copilul este foarte firav si slabut,e si asta un ajutor,acum nu stiu cit costa asa ceva. 20. Mai 2009 – Eine neuartige Form macht es möglich: Mit einem Durchmesser von 33 G (entspricht 0,2 Millimetern) stellt TERUMO Diabetes Systems die derzeit dünnste Pen-Nadel der Welt zur Verfügung.iti traduc deci este o noua generatie de ace pt. insulina sunt de forma noua si face posibil au doar 0.2 milimetri si sunt cele mai subtiri ace din lume de la firma terumo diabet sistem,tu trebuie sa intrebi poate au in farmacie prin Romania trebuie intrebat pt. ca daca lumea cere sau comanda ei aduc pt. tine daca nu exista deloc cerere atunci nu aduc ...am citit mai departe ca intr-adevar copiii nu mai simt durere cind li se administreaza insulina cu aceste ace.eu am sa mai citesc in continuare despre aceasta boala si daca gasesc ceva interesant iti scriu sper ca te-am ajutat cu ceva...Te pup si nu mai fi trista fi tare fiica ta are mare nevoie de o mama sanatoasa...Fii tare.

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

pt. ca tu ai cerut info despre o ameliorare a bolii sau disparitia bolii eu am citit cele mai noi studii din germania si ti le postez pt. tine insa iti spun ca sfat sa incerci binenteles in continuare si cu rugaciuni si sa crezi ca e posibil o minune sa se intimple in viata voastra totul trebuie sa vina din dorinta ta interioara si s-o spui tare sa te auzi doresc ca acest copil sa nu mai sufere,doresc sa se faca bine,te rog dumenzeu fa-mi bine acest copil.Acum iti postez cele ce am gasit depre tratarea bolii:asta este boala.
    Stammzellenbehandlung von Diabetes Mellitus (Typ 1 und 2)

Diabetes Typ 1-diabet tip 1 traducere

Die Autoimmunreaktion des Körpers auf pankreatische Betazellen in den Langerhans’schen Inseln und die daraus resultierende Zerstörung dieser Betazellen führen zu einem unmittelbaren Insulinmangel. Reactia auto imuna a corpului pe celule beta pancreatice in insulele Langerhans si de acolo rezulta deranjarea acestor celule beta duce la lipsa de insulina.
    Diabetes Mellitus des Typs 1 ist eine degenerative Krankheit, die traditionell mit Insulin-Injektionen behandelt wird.diabet mellitus 1 este o boala degenerativa si este traditional tratata cu insulina injectii. Diese Injektion ersetzt das fehlende Hormon, doch die Komplikationen können weitreichend sein.Aceasta injectie inlocuieste hormonul ce lipseste dar complicatiile pot fi raspindite si multe. Überzuckerung trägt häufig zu einer Vielzahl von Komplikationen bei, wie etwa.zaharul peste atrage de la sine un numar mare de complicatii care sunt.: Astea-s complicatiile aparute in cazul zaharului peste in organismul bolnavului.
    • Herz-/Kreislauf-Erkrankungen imbolnaviri ale inimii si ale circulatiei inimii(date de aceasta boala)
    • Augen- und Nierenbeschwerden ( boli de ochi,si rinichi date de aceasta boala)
    • Schlechte Gefäßversorgung (asta nu inteleg)
    • Schädigung der Nervenzellen (Neuropathie) boli ale celulelor nervoase numita neuropatie
    • Diabetiker-Füße picioare diabetice
    • Hohe Infektionsanfälligkeit (se poate infecta usor din cauza probabil a scaderii imunitatii)
    • Erektionsstörungen defecte de erectie la baieti)Toate astea sunt datorate bolii mai ales lasata la voia intimplarii fara a fi administrata insulina probabil trebuie sa tina si un anumit regim alimentar,nu cunosc multe detalii,tatal meu are de tip 2 si stiu ca tine regim alimentar.In continuare traduc ceea ce fac acesti doctori cu schmbarea celulelor si cea ce promit precum si pretul este inscris in baza lor de dateDie Behandlung von Diabetes Mellitus durch das XCell-Center Tratarea diabetului mellitus prin x cell center.

Unsere innovative Stammzellentherapie mit autologen Stammzellen (aus dem eigenen Körper des Patienten) ist einzigartig in Europa und bekämpft Diabetes 1 und 2 an der Basis durch Reduzierung der Überzuckerung und folglich der vorgenannten Konsequenzen. Terapia noastra inovativa cu celule ce rezulta tot din celulele autologe(adica din corpul pacientului)este neasemuit in europa si lupta in diabetul 1 si 2 la baza reducerii de peste zahar(reducere a nivelului de zahar)si atunci reducerea complicatiilor acestei boli.
      Die Stammzellen werden zunächst aus dem Knochenmark eines Patienten gewonnen, das aus dem Hüftknochen (Beckenkamm) entnommen wurde, und einige Tage später wieder in den Körper transplantiert.Celulele se iau din corpul pacientului din os de la sold si zile mai tirziu transplantat inapoi in corp, Vor der Transplantation der Zellen wird das Knochenmark in einem unserer Laboratorien untersucht, wo ebenfalls die Menge und Qualität der Stammzellen kontrolliert wird. inainte de transpalntatie aceste celule vor fi examinate in laborator(calitatea lor si cite sunt) inainte de retransplantarea in organism.
      Diese transplantierten Zellen können sich in verschiedene Arten von Zellen verwandeln und sind in der Lage, beschädigte Zellen wie etwa die pankreatischen Betazellen zu regenerieren.aceste celule transplantate pot sa se schimbe in diferite alte celule si pot celulele distruse si cele pancreatice beta celule sa le regenereze. Unsere innovative Stammzellenbehandlung nutzt das Selbstheilungspotenzial des eigenen Körpers des Patienten, um die Regeneration oder Reparatur anzuregen. Da die transplantierten Zellen autolog sind, besteht praktisch keine Gefahr einer Immunreaktion. Tratarea noastra inovativa a celulelor foloseste posibilitatea potentialului de a se regenera singure corpurile pacientilor nostri,reparindu-i sau regenerindu-i.Pt. ca transplantarea de celule este autologa adica provine tot de la pacient nu exista acel risc a unei reactii de imunitate.
      Um mehr über diese Behandlung zu erfahren, füllen Sie bitte das Informationsanforderungs-Formular aus. daca doriti sa aflati mai mult despre aceasta trebuie sa completati acest formular de informare scris cu albastru.
      Ergebnisse -rezulate

Das folgende Stabdiagramm zeigt die Ergebnisse einer Studie an 23 unserer Patienten mit Diabetes 1 und 2 bis Januar 2008.aceasta diagrama arata reultatele facute pe un studiu de 23 de pacienti cu diabet 1 si 2 pina in januarie 2008. Die Studie wurde in einem Zeitraum von ein bis sechs Monaten nach der studiul a fost facut in perioade de o luna pina la sase luni de tratament.Behandlung durchgeführt.
      (Legende: Ergebnisse der Diabetes-Behandlung nach 1 bis 6 Monaten (bis zum Januar 200; Deterioration = Verschlechterung; No Change = Keine Änderung; Improvement = Verbesserung; Strong Improvement = Starke Verbesserung; Cured = Geheilt) deteriorare deloc;fara nici o schimbare 3 persoane,imbunatatire 10 persoane,imbunatatire puternica 10 ,si totala tratare a bolii prin vindecare 0.
      • Drei von 23 Patienten meldeten keine Veränderung der Medikamenteneinnahme oder des Wohlbefindens nach der Behandlung.
      • Zehn von 23 Patienten meldeten eine Reduzierung des Insulinverbrauchs (23 de pers au redus necesitatea la insulina)oder des Bedarfs an oralen Medikamenten (sau necesitatea de a lua medicamente orale)um 25% bis 50%(25 la suta pina la 50 la suta) und eine wahrgenommene Verbesserung des Wohlbefindens si se simt mai bine.. Der HbA1c-Wert ist gleich geblieben oder hat sich verbessert (verringert). analizele au ramas la fel sau s-au imbunatatit
      • Zehn von 23 Patienten erfuhren eine starke Verbesserung mit einer Reduzierung des Verbrauchs an Insulin oder an oralen Diabetes-Medikamenten um mehr als 50%. Es wurden keine ernsthaften Überzuckerungen gemeldet. Einige Patienten berichteten von geschlossenen Beingeschwüren. Der HbA1c-Wert der Patienten ist unverändert geblieben oder hat sich verbessert (verringert). Die Patienten berichteten von einer erheblichen Verbesserung des Wohlbefindens und nahezu vollständiger Schmerzfreiheit. pacientii au redus medicamentele orale si insulina cu pina la 50 la suta si se simt mai bine, nu mai au dureri.
      • Kein Patient meldete eine messbare oder wahrgenommene Verschlechterung der Lebensqualität (hinsichtlich der Medikation, der Schmerzen oder des Wohlbefindens).
      Kosten

Die Kosten der Behandlung richten sich nach der Methode der Zellanwendung. Ein Arzt des XCell-Centers prüft die Krankenakte und die Blutanalyse eines potenziellen Patienten, um zu ermitteln, welche Anwendungsmethode sich am Besten eignet. Die Kosten liegen zwischen €6.000,- und €9.000,-. Costuri in functie de caz si de gravitatea cazului intre 6000 si 9000 de euro pt aceasta transplantare de celule,dar nu scrie nimic despre costurile de spitalizare daca sunt incluse sau nu in preturile de mai sus.

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

am citit despre o mamica care are un copil bolnav de la 2 ani de diabet 1 si dupa un an de injectii cu insulina a trecut pe pompa de insulina,nu stiu despre ce este vorba dar ea spune ca e mai bine.

savudanmihai este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    17

Tratamentul cu apa

In Japonia zilelor nostre este foarte popular obiceiul de a bea apa imediat dupa trezire in fiecare dimineata. Mai mult, testele cercatatorilor au demonstrat valoarea acestui obicei.
    Tatamentul cu apa a fost considerat de succes de catre o societate medicala japoneza, ca tratament sigur 100% pentru urmatoarele boli: dureri de cap, dureri ale corpului, sistemul circulator, artrita, batai puternice ale inimii, epilepsie, grasimi in exces, astm bronsic, tuberculoza, meningita, boli de ficat si urina, voma, gastrita, diaree, hemoroizi,DIABET, constipatie, toate bolile de ochi, cancer la organelle genitale si dereglari menstruale, boli ale urechilor, nasului si gatului.
    Aceasta metoda de tratament nu are efecte adverse. Este si mai bine daca continuati acest tratament ca o activitate de rutina in viata voastra. Beti apa si ramaneti sanatosi si activi.
    Metoda de tratament
    1. Dimineata, imediat dupa trezire, inainte de a va spala pe dinti, beti 4×160 ml apa.
    2. Spalati-va pe dinti dar nu mancati si nu beti nimic 45 minute.
    3. Dupa 45 minute puteti bea si manca normal.
    4. Cei care sunt batrani sau bolnavi si nu pot bea 4 pahare cu apa la inceput pot incepe prin a bea apa mai putina si sa creasca gradual pana la 4 pahare pe zi. Pacientii cu artrita ar trebui sa urmeze tratamentul de mai sus doar 3 zile in prima saptamana si incepand din a doua saptamana zilnic.
    Urmatoarea lista da numarul de zile de tratament necesar pentru vindecarea, controlul su reducerea principalelor boli:
    1. Presiune ridicata a sangelui: 30 zile
    2. Gastrita: 10 zile
    3. Diabet: 30 zile
    4. Constipatie: 10 zile
    5. Cancer: 180 zile
    6. Tuberculoza: 90 zile
    Asociatia Nationala pentru promovarea Medicinelor Neconventionale recomanda o varianta usor modificata a acestei terapii:
    1. Dimineata, imediat dupa trezire, inainte de a va spala pe dinti, beti 1-1,3l apa de izvor sau plata.
    2. Nu mancati si nu beti nimic in afara de putina apa timp de 1 ora.
    3. Continuati terapia mai multe zile la rand.
    Ca perioade de tratament, Asociatia Nationala pentru promovarea Medicinelor Neconventionale recomanda:
    1. Constipatia, durerile de cap, tusea, bronsita: 1 zi
    2. Durerile de stomac, hiperaciditatea, gastrita: 2 zile
    3. Bolile uro-genitale, reumatismul: 1 saptamana
    4. Hipertensiunea, diabetul, cancerul in faze incipiente: 1 luna
    5. Tuberculoza pulmonara, paralizia, cancerul: 3 luni
    Totusi afirma ca aceasta terapie are si unele contraindicatii, in urmatoarele cazuri: hipertensiunea arteriala, insuficenta renala, insuficenta cardiaca, glaucomul, edemele de orice natura, chistele ovariene de dimensiuni crescute, fibroamele uterine mari, tumorile cerebrale, bronsiectaziile, rectocolita ulcero hemoragica si maladia crohn, dizenteria si holera, apendicita acuta, adenomul de prostata, vezica hipertona, ruptura de perineu.

Trimiteti mesajul si altora ce se afla in nevoie.

sursa: http://www.minte9.com/kb/apa-sanatate-alimente-i825

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din savudanmihai Vezi post
    Tratamentul cu apa

In Japonia zilelor nostre este foarte popular obiceiul de a bea apa imediat dupa trezire in fiecare dimineata. Mai mult, testele cercatatorilor au demonstrat valoarea acestui obicei.
    Tatamentul cu apa a fost considerat de succes de catre o societate medicala japoneza, ca tratament sigur 100% pentru urmatoarele boli: dureri de cap, dureri ale corpului, sistemul circulator, artrita, batai puternice ale inimii, epilepsie, grasimi in exces, astm bronsic, tuberculoza, meningita, boli de ficat si urina, voma, gastrita, diaree, hemoroizi,DIABET, constipatie, toate bolile de ochi, cancer la organelle genitale si dereglari menstruale, boli ale urechilor, nasului si gatului.
    Aceasta metoda de tratament nu are efecte adverse.
    Dar...
    aceasta terapie are si unele contraindicatii, in urmatoarele cazuri: hipertensiunea arteriala, insuficenta renala, insuficenta cardiaca, glaucomul, edemele de orice natura, chistele ovariene de dimensiuni crescute, fibroamele uterine mari, tumorile cerebrale, bronsiectaziile, rectocolita ulcero hemoragica si maladia crohn, dizenteria si holera, apendicita acuta, adenomul de prostata, vezica hipertona, ruptura de perineu.
    Tot pe aceeasi tema:
    Asociatia Nationala pentru promovarea Medicinelor Neconventionale recomanda o varianta usor modificata a acestei terapii:
    1. Dimineata, imediat dupa trezire, inainte de a va spala pe dinti, beti 1-1,3l apa de izvor sau plata.
    2. Nu mancati si nu beti nimic in afara de putina apa timp de 1 ora.
    Ati incercat terapia inainte de a o trimite? Fiindca nu este chiar atat de usor sa bei atata apa odata, chiar daca motivatia ar fi cea de vindecare.

Sursa asta spune altceva.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

savudanmihai este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    17

Da aveti dreptate.
    Observ cu surprindere ca proprietarii siteului au sters articolul.
    Acesta se regaseste insa la urmatoarea adresa de internet:
    http://visalon.wordpress.com/2008/06...va-cancerului/

La intrebarea daca l-am incercat,va pot raspunde ca da si cu succes.
    Am sacpat repede de o constipatie rebela ce ma chinuia de mai bine de doi ani.
    Este din punctul meu de vedere o garantie ca tratmentul acesta functioneaza.

Asteptam cu nerabdare opiniile si altor persoane care l-au urmat.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Replici: 1
    Ultimul post: 30 dec 2008, 11:07
  2. Cateva metode de tratament ale lui Valeriu Popa
    De lovelife in forum Medicina naturista
    Replici: 4
    Ultimul post: 06 aug 2006, 14:59

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente