Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate de la 31 la 34 din 34
Like Tree1Likes

Subiect: metode terapeutice pentru diabet

eqvagel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

Implicit Raspuns metode terapeutice pentru diabet

Am inteles ideea, deci prima data trebuie sa recunosc ca sunt vinovat de ceva iar apoi sa ma dau cu capul de pereti si sa mi cer iertare.Chiar vi se pare normal?Care este atitudinea corecta fata de divinitate?Eu in fata tatalui meu nu stau in genunchi si nici nu ma tarasc ca serpii el ma iubeste neconditionat .Marea divinitate cu care se pare ca unii stau la taclale toata ziua ar fi bine sa nu uite ca suntem pruncii lui ,buni, rai asa cum suntem,suntem ai lui.In biblie spune ca ne nastem in pacat si cu pacatele gata atasate,asta dupa ce o sleahta de popi s au strans si s au gandit ei cum sa faca sa le fie mai bine,adica ce sa scoata si ce sa adauge pazind o apoi cu mare blestem.N as vrea sa spun acum povestea bibliei asa cum este ea si asa cum unii nu vor sa o vada interpretand totul dupa bunul plac.Yahve este numele divinitatii care apare in biblie dar pe care nu l am auzit niciodata in vreo slujba sau in vreo discutie asa zisa apostolica.Probabil este mai greu de pronuntat.Isus este mai simplu si mai aproape de noi muritorii .Dar pana si pe el iubitul lui tata l a jertfit si l a omorat.Oare cui lo fi jertfit?

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Am primit mailul urmator:
    "
    Acest documentar (are subtitrare in romana, 90min, de vizualizat si "procesat" acasa ) prezinta 6 persoane (femei, barbati, tineri, varsnici, cu diabet de tip 1 si 2), dependenti de insulina si medicamente.
    Din colturi diferite ale Statelor Unite decid sa mearga la Clinica de recuperare din Arizona - "Tree of Life Rejuvenation Center"
    Singurul tratament pe care il primesc aici este hrana - si anume hrana cruda (plina de enzime, vitamine, minerale etc - tot ce are nevoie organismul uman pentru a se mentine si/sau a se vindeca).
    Rezultatele sunt absolut uimitoare. Intreg documentarul este emotionant, urmaresti cu sufletul la gura evolutia celor 6, astepti de fiecare data rezultatele analizelor, iti vine sa ii certi, sa ii incurajezi. 4 din 6 renunta complet la medicamente (unul din cei 4 lua 17 medicamente) si insulina. Unul din ei pareseste centrul dupa 2 saptamani. Iar un altul (cel cu diabet de tip 1 de mic copil) reuseste sa-si reduca la 5 unitati de la 70 de insulina - dar nu a respectat in totalitate tratamentul de acolo.
    Ei nu s-au vindecat doar de diabet, si-au adus colesterolul in limite normale, si-au reglat tensiunea, au scapat de parte din kilogramele in plus. Acest fapt dovedeste inca o data ca hrana poate sa faca minuni daca o consumam vie.

asadar si in concluzie diabetul se poate vindeca!!!"

Persoana care mi l-a trimis a inceput acest regim in urma cu o luna, desi nu are parte de conditiile vindecarii definitive (asa cum se precizeaza in film), in sensul ca are un serviciu foarte solicitant si stresant. Cu toate acestea, inca din prima saptamana a redus cu o treime doza de insulina care era de aproximativ 40 de unitati pe zi. Are o carenta de zinc, ceea ce influenteaza si ea: http://www.mamicamea.ro/afectiuni-si-tratamente/zincul-combate-diabetul.html
    Dieta ei consta in hrana vie, inca mult stress, suplimente alimentare Bio pentru corectarea carentelor. O data pe saptamana realizam un feed-back cu ajutorul aparatului de biorezonanta, iar dupa prima luna o serie de parametri s-au corectat.
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

eqvagel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

Am urmarit si eu reportajul,si este foarte clar,de vindecat nu se vindeca nimeni inca.Glicemia scade in cazul unei hraniri insuficiente si a efortului fizic.Chestia asta cu hrana vie e o gaselnita interesanta dar fara suport.Daca este o reclama mascata la aparatul cu "biorezonanta"da , inteleg

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din eqvagel Vezi post
    Daca este o reclama mascata la aparatul cu "biorezonanta"da , inteleg
    Ce ati inteles?
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Subiecte Similare

1. Replici: 1
    Ultimul post: 30 dec 2008, 11:07
  2. Cateva metode de tratament ale lui Valeriu Popa
    De lovelife in forum Medicina naturista
    Replici: 4
    Ultimul post: 06 aug 2006, 14:59

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente