Rezultate de la 1 la 14 din 14

Subiect: Cer scuze administratorului si moderatorilor.

ottto este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    18

Implicit Cer scuze administratorului si moderatorilor.

Am incercat sa creem un site cu destul de multe informatii utile celor interesati si care este in permanenta dezvoltare, prezentind ultimele
    noutati in diagnosticul si terapia afectiunilor ORL.
    Recomandarea intregului site,chiar daca pare reclama,pare cea mai
    practica solutie,mult mai eficienta decit impartirea lui in referate cu referiri la site.
    De altfel propun o colaborare multilateral avantajoasa,atit membrilor forumului,cit si sitelui nostru,aceea de a raspunde acelor intrebari adresate pe forum care intra in competenta mea.
    Cu respect
    Dr.Fotescu Otto
    medic primar ORL
    competenta laserterapie

Santamia este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    362

Implicit

colaboram, dar pentru promovarea site puteti sa va puneti link in semnatura,
    link-urile in context sunt utile pentru cresterea PR-ul site-ul dumneavoastra si implicit cresterea numarului de vizitatori

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    - Salon de masaj si Scoala de masaj

valiprofi Avatar
    valiprofi este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    88

Implicit Am nevoie de un sfat

Otto,te rog sa imi spui ce alimente sa evit pt.a elimina in timp micoza (candidozica se pare)in gat pe care o fac toamna si primavara.
    Meseria mea presupune mult vorbit si laringitele dese tt. cu antibiotic duc la candidoze.M-am tt. mult timp homeopatic dar costa si iar ajung la antibiotic.
    Nu inteleg de ce nu te trimit medicii de aici la laborator sa nu mai dea antibiotice dupa ureche(unii medici ).Multumesc anticipat.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

Vali,poti incerca cu casete de acidiphilus si bifidus(se gasesc).
    Unii le recomanda in timpul tratamentului cu antibiotice ,altii inainte sau dupa.
    Se pare ca ciupercile anairobe apar pe fond de imunitate slabita.
    Asa ca,la atac storcatorul de fructe!N-ar strica si ceva cartilagiu de rechin.
    Mai era un ceai ...tintaura,galbenele,coada calului,coada soricelului parti egale,se infuzeaza.Patru cani pe zi,sau trei.
    Sa-ti fie de leac!

valiprofi Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    88

Implicit

Mersi,sa incerc.
    Apropo,de ceva vreme se tot spune ca plantele medicinale nu mai poseda aceleasi proprietati ,acestea fiind diminuate datorita poluarii.Altele ,se spune ca au devenit toxice din aceleasi motive.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din valiprofi
    Mersi,sa incerc.
    Apropo,de ceva vreme se tot spune ca plantele medicinale nu mai poseda aceleasi proprietati ,acestea fiind diminuate datorita poluarii.Altele ,se spune ca au devenit toxice din aceleasi motive.
    Se spune... dar pe ce baza? Simpla extensie a plansetului general cu privire la poluare. Toata lumea plange si se plange dar nimeni nu misca un deget, ba contribuie din plin la aspect (gunoaie peste tot la iarba mai mult sau mai putin verde, PET-uri ca ciupercile dupa ploaie, spalat de masini in orice parau, etc.). Iar o problema de atitudine.

Santa Rafael face tincturi din plante culese din locuri mai putin poluate si culese la timp optim pentru maxim de efect.

Hofigal are ferme proprii.

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

Vali,mai toxic decit mintea omului...

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Re: Am nevoie de un sfat

M-am tt. mult timp homeopatic dar costa si iar ajung la antibiotic.
    Well, orice in viata costa !Dar mai ieftin decat remediul homeopat nu stiu ce poate fi, poate un pix de 2 lei, pe bune!E mult sa dai pe un recipient cu 100 de granule care iti ajung intre 3 si 12 luni 25.000 lei veki (varianta romaneasca)si 57.000 lei veki (varianta frantzuza)?Iar consultul o data la cateva saptamani 500.000.Eu zic ca e mai mult decat rezonabil, ca sa nu mai vorbim de efectele benefice in timp si de modalitatea extrem de gentle a procedurii.Poate te razgandesti...si te intorci la homeopatie.

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

Vali,incepe printr-o mentalitate pozitiva."Vorbeste " cu corpul tau.
    Spunei:stiu ca esti bolnav.Vindeca-te!Iti poruncesc sa gasesti cauza bolii si sa te vindeci.Cu vointa si incredere.
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

valiprofi Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    88

Implicit r

Elena,tu cred ca stai pe la Bucuresti ca la Tecuci remediile homeopate sunt f.scumpe-vreo 30 lei consultatia si inca 10 remediile ca la noi toate sunt cu acelasi pret;asta acum 2 ani cand am abandonat homeopatia.
    Si in Galati sunt destul de scumpe.La Tg.Mures unde am locuit,in 92 aparusera medici Homeopati si dadeau remedii gratis.
    Oricum,nu mai stiu preturile actuale ,probabil vreo 70 lei vizita.
    Eu am lasat homeopatia pt.ca atatea antibiotice cate am inghitit nu merg cu ea....trei luni am luat antibiotice pt.toxoplasma ca sa am un bebe....noroc cu spirulina care pt.mine a fost grozava .
    scuze,mananc timpul vostru.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Re: r

Elena,tu cred ca stai pe la Bucuresti ca la Tecuci remediile homeopate sunt f.scumpe-vreo 30 lei consultatia si inca 10 remediile ca la noi toate sunt cu acelasi pret;asta acum 2 ani cand am abandonat homeopatia.
    Vali, fa-mi o lista cu ce ai nevoie si promit ca in scurt timp sa iti trimit acasa tot ce ai nevoie.Da, locuiesc in Bucuresti, unde toate sunt mai scumpe decat oriunde, poate mai putin remediile homeopate, culmea !

Sa stii ca ambele variante sunt bune, si cele romanesti, si cele frantzuze, doar ca cele romanesti sunt mai mici ca si granule, deci necesita un numar mai mare (10-12), pe cand cele fr sunt mai mari si nu este nevoie decat de 5-6 granule.Tot acolo ajungi ca si pret.In skimb eu le prefer pe cele romanesti ca se dizolva mai repede (pt.bebelusi granulele se dizolva).Dar pt.adulti, nu are importanta gradul de dizolvare.

Deci, daca te pot ajuta,da-mi de stire

!

ottto este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    18

Implicit raspuns pentru valiprofi

Pentru tratamentul unei micoze bucofaringiene sunt necesare urmatoarele investigatii micobacteriologice:
    - identificarea prin cultura de bacterii si fungi-exudat faringian
    -secretie nazala
    -raclat lingual
    -antibiograma
    -antifungigrama
    Pe baza rezultatelor obtinute se precizeaza conduita terapeutica,
    dupa vindecare se va recomanda un regim igieno dietetic specific.
    informatii suplimentare: http://www.orl-naturist-laser.ro

valiprofi Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    88

Implicit r

Multumesc Elena si Otto

Elena s-ar putea sa cer ceva,nu chiar acum.

Otto,la Tecuci analize banale ca astea nu se pot face,nici macar o antibiograma care la TG.Mures ti-o fac oricand;cica nu au reactivi;

La serviciu toti au probleme ca mine,e boala prof.din pacate-am stat acasa 2 ani in concediu si m-am refacut;la serviciu am redevenit bolnava dupa doar cateva zile.
    Nu va imaginati ca profii tipa(poate 5 min. pe zi) dar,asta e.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Re: r

Elena s-ar putea sa cer ceva,nu chiar acum.
    Cu cea mai mare placere, daca te pot ajuta.Nu ezita si daca vrei ceva ce nu se gaseste la voi, caut in Bucuresti, ca aici gasesti cam de toate ce se cumpara cu bani!

Sanatate multa !
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •