Pagina 3 din 35 PrimulPrimul 123456789132333 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 516

Subiect: Florile

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din Tixti
    Mi-e teama sa nu li se fi dereglat radarul la bietele cantatoare, nu stiu cum e la Pitesti, dar la Braila e iarna crunta. Sufla vantul cu putere de uragan, viscoleste, ninge, pe sosea e sticla si greu se poate circula. Trimiteti si aici cateva stoluri de grauri, poate se duce iarna asta, care n-a fost in stare sa vina de Craciun, vine tocmai acuma.
    La Pitesti este senin, soare, adie putin vantul si sunt cateva grade bune peste zero.
    Nu are a face ca se mai intampla si fenomene adverse, sunt temporare. Si tin mai mult de babe decat de radar.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

Citat Citat din Tixti
    Mi-e teama sa nu li se fi dereglat radarul la bietele cantatoare, nu stiu cum e la Pitesti, dar la Braila e iarna crunta. Sufla vantul cu putere de uragan, viscoleste, ninge, pe sosea e sticla si greu se poate circula. Trimiteti si aici cateva stoluri de grauri, poate se duce iarna asta, care n-a fost in stare sa vina de Craciun, vine tocmai acuma.
    cred ca ningea si viscolea la tine ca la ora 12 cand am trecut prin braila era foarte frumos
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din LoveLife
    cred ca ningea si viscolea la tine ca la ora 12 cand am trecut prin braila era foarte frumos
    Pai, n-a fost decat un cojocel de baba, scuturat la un colt, ca venea Dragobetele.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Mai acum cateva saptamani vorbeam ca a venit primavara din pricina catorva grauri.

Acum, am iesit pe balcon (et. X ) si am vazut explozia pomilor.

Va invit pe toti la o plimbare sub pomii incarcati de floare.

Nu de alta dar sub ei se simte Mana Lui Dumnezeu.
    Veniti sa va mangaie!

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Duminica, a fost ultima zi din cele trei in care, la Pitesti, s-a desfasurat a 30-a editie a Simfoniei Lalelelor. Si cum nu puteam sa ratez o asemenea ocazie am fost la plimbare in zona centrala a orasului unde erau expuse standurile. Surpriza placuta am avut-o in fata primariei unde este o zona de tip parc. Aici am gasit o aplicatie a celor ce scriam in lucrare.

Sa tot bei apa de acolo, chiar daca este aceeasi ca la robinetul de acasa.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Desi in zonele mai sudice sanzienele au inflorit mai devreme cu vreo doua saptamani, mai spre munte au inflorit chiar de Sanziene. Si cu totul neintamplatopr am dat peste un loc unde ambele specii (galbena si alba) cresteau una langa alta.

Si pentru ca fanetele erau inca necosite mai erau si margarete.

Imi pare rau, dar inca nu s-a inventat tehnologia prin care sa trimitem si mirosul de sanziene.

shirokami este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    3

Implicit

Citat Citat din Ion Furtuna
    Imi pare rau, dar inca nu s-a inventat tehnologia prin care sa trimitem si mirosul de sanziene.
    Mirosul il aduce memoria, pentru cine le recunoaste. Sunt minunate!
    Multumesc (si...multumim)
    Senin si pace tuturor!

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din shirokami
    Mirosul il aduce memoria, pentru cine le recunoaste. Sunt minunate!
    Multumesc (si...multumim)
    Senin si pace tuturor!
    Bun venit cu interventii pe forum, shirokami!

Va rog sa-mi iertati curiozitatea, cam cum s-ar talmaci numele dumneavoastra de user. Asisderi si logo-ul.
    Multumesc frumos! Arigato!

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: Florile

Auriu de primavara

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Bulgare de gingasie

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

arin

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

contrast cu magnolii

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

dinel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2007
    Posturi
    94

Dl Ion ,
    Ne ingaduiti sa " rupem "cateva ramurele inflorite si sa le punem in "vaza " inimii ,pt. ca primavara sa persiste mai mult in noi ?

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din dinel Vezi post
    Dl Ion ,
    Ne ingaduiti sa " rupem "cateva ramurele inflorite si sa le punem in "vaza " inimii ,pt. ca primavara sa persiste mai mult in noi ?
    "...Sa iei drumetule, fara sfiala,
    Ca n-ai sa dai la nimeni socoteala..."

Sa va fie de leac!

Subiecte Similare

1. Replici: 30
    Ultimul post: 14 mar 2009, 10:13

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •