Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234
Rezultate de la 46 la 50 din 50

Subiect: Edgar Cayce - terapia din transa hipnotica

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Implicit Re: Edgar Cayce - terapia din transa hipnotica

Daca acel preot ar manifesta pe Mantuitorul, ar avea si darurile Duhului Sfant necesare pentru clarvedere, deci nu ar avea nevoie sa mai deschida nici o carte. Imi sustin in continuare parerea ca deschisul cartii arata neputinta de a manifesta aceste daruri si ca nu este un lucru bun.
    Dumnezeu este Iubire!

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

dinel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2007
    Posturi
    94

Claudiu ,

tu nu ai nicio problema daca pe mine ma inseala memoria sau dau gres ....Stiu (( din cele "' n "' articole citite )) ca IISUS n-a citit si n-a scris ... TOTUL era in EL !....sa nu uit :

*fiind TRIMISUL, EL a trebuit sa se pregateasca ( a fost pregatit de SUS !!!)pentru viata pamanteana ( si a studiat mult viata de aici , fara sa scrie !!!--- A FOST , ESTE si VA FI ---- "'conjugarea verbului << a fi >> la timpul SAU de traire pe PAMANT , care este valabila oricand la cele 3 timpuri "");

* a scris ceva pe NISIP !!! ( ce-O FI SCRIS , nu prea stim !?!---interpretari----a lasat VANTUL sa spulbere ...dar nisipul are MEMORIE <> ??? ));

*NIMENI ( asa cum afirmi ) nu va avea PUTERE DIVINA citind anumite informatii date de altii ......PUTEREA vine de SUS prin SUGESTIONARE in ACTIUNE ...

Atat !...
    ....se aproprie CIRESARUL ....sa-i gustam roadele !!!
    "Jertfeste lui Dumnezeu jertfa de lauda si indeplineste Lui fagaduintele tale " [ David]

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Sincer nu inteleg unde bati cu cele scrise mai sus... ce legatura are ce se discuta mai sus cu ceea ce ai scris tu?
    Puterea Duhului Sfant nu vine prin sugestionare in actiune ci prin meritele celui in cauza in facerea Voii Divine, si prin capacitatea de a manifesta virtutile divine.

La mine deja a venit ciresarul
    Dumnezeu este Iubire!

romero77 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    2

nici nu stiu ce sa mai zic. pe de o parte sunt inclinat sa cred dar pe de alta parte urmand cuvintele domnului care nu cred ca pot fi puse la indoiala tre sa meditezi putin la asta ca el exista si suntem unici in univers si doar noi avem un pamant locuibilnimeni nu stie nici ziua nici clipa aceea.mda poate sa fie o prev.buna dar fara o data precisa oricum tre sa ne uitam in jur si sa observam ca ne inghite ceea ce noi creem adica tehn. etc creatiile noastre ne vor distruge masini ,poluare etc tel samd

geanyna_ este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2010
    Posturi
    40

Interesant domnul Cayce, am inceput si eu UNIVERSUL LUI EDGAR CAYCE - DOROTHÉE KOECHLIN DE BIZEMONT. Foarte frumos.
    Pacea este cheia intregii cunoasteri, a oricarui mister, a intregii vieti.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul 1234

Subiecte Similare

1. Terapia prin post si rugaciune
    De Santamia in forum Medicina naturista
    Replici: 8
    Ultimul post: 13 ian 2012, 14:27
  2. TERAPIA IERTARII
    De Mihaitza in forum Sfaturi si sugesii. Ajutor terapeutic
    Replici: 161
    Ultimul post: 09 oct 2010, 21:00
  3. Alchimia Spirituala - Terapia cu Lumina pe Suflet
    De premamotion in forum Tratamente Inforenergetice