Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 50

Subiect: Edgar Cayce - terapia din transa hipnotica

marianalove40 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    10

Implicit Re: Edgar Cayce - terapia din transa hipnotica

Cris
    Da..am citit cred tot ce ai postat pe forum ,si nu numai la rubrica de paranormal..crestinism..alte religii..generale..si tot asa....ce vrei?..sunt o fire curioasa si daca subiectul este si captivant..uite..intr-o dimineata m-am trezit dintr-un vis ciudat in care eu scriam muzica..si in vis chiar stiam sa pun notele pe portativ...daca imediat cand m-am trezit as fi avut un caiet si un creion cred ca as fi fost in stare sa transpun acea muzica visata..era ceva ce nu am mai auzit,chiar ma gandeam ca este un stil nou si simteam ceva conotatii din muzica veche rusa..era un mix care dadea bine la ureche si ma gandeam ca o sa faca valuri....mercik inca odata pentru urarea de bun venit..

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Mariana ,daca ai avut rabdare sa citesti inseamna ca si tu ai mai trecut prin una-alta,oricum ,multumesc
    Te cred cu visul cu cintecul,si eu am mai patit sa ma trezesc sa scriu nu stiu ce invatatura din vis...dar odata in vis vorbeam o germana ...citeam in germana veche .
    Ce pacat ca n-ai putut nota acea muzica !
    Uite,eu am avut un vis ciudat odata ca eram la o scoala cu invatatori astrali, am notat aici acea invatatura ,de care azi vag imi amintesc .Esenta mi-o amintesc ,dar impresiile de moment s-au sters.Deci,ramolismentul e in floare !
    Te imbatisez cu drag .
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

marianalove40 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    10

Cris
    Poate ca paranormalul este de fapt un normal pe care noi nu il intelegem pe deplin..(parerea mea)..poate ca dupa 2013 acestea chiar se vor manifesta la modul normal pentru toata lumea..doamne ajuta sa traiesc destul cat sa vad si eu cum este pamantul translat in alta dimensiune..
    Dar vise in care sa ai senzatia ca te-ai intalnit cu raul in stare pura ai avut?...pentru ca eu am avut unul..
    Eram intr-o perioada in care tot felul de necazuri se abatusera asupra mea..voiam sa mor sa scap de toate..dar am visat ca am incurcat niste drumuri si m-am intors de unde am plecat pentru a o lua in directia cea buna..acolo erau si alte persoanecare asteptau ca si mine o masina...un autobuz..sa mergem..unde?..nu stiu..era mare aglomeratie.si la orizont se vedea un nor mare si negru care se propaga rapid..cam asa cum torni cerneala in apa..dupa ce am ratat 3 masini am reusit sa ma sui intr-a 4-a..pana la prima statie uitandu-ma pe geam am observat ca si din pamant iesea aceeasi pacla neagra si densa..am strigat la sofer sa nu mai opreasca masina...stiam ca ceea ce venea de sus se va uni intr-un final cu ce iesea de jos..si va fi un intuneric total..de care mi-era frica.
    Si soferul nu a mai oprit masina,,a luat-o drept inainte..am vazut un loc pin de cruci de lemn..pamant proaspat sapat si ma gandeam ca oare toti au murit de curand?..pareau morminte proaspete...nici o floare..numai pamant si cruci,si pe marginile drumului oase...schelete..de animale mari..ma gandeam ingrozita ce fel de loc este..dupa masina alergau niste caini car voiau sa intre in masina...un barbat tinea usa cu piciorul,in timp ce o femeie nota ceva de zor intr-un caiet..m-am uitat peste umarul ei sa vad ce scrie..si am citit.."si numai in biblie am sa cred.amin,amin,amin"
    Stiu ca am inceput sa zic tatal nostru de frica ptr ca acei caini reusisera sa intre in masina si se transfor,asera in niste copii cu ochii galbeni..stiam doar ca nu trebuia sa ne uitam in ochii lor..i-am zis femeii de langa mine asta si am inceput sa spunem amandoua tatal nostru..si m-am trezit din somn ingrozita..respiram repede ca si cum as fi alergat mult..

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Citat Citat din marianalove40 Vezi post
    Merci Dinel
    Stii,ma gandeam eu ca intr-una din vietile anterioare am fost barbat...asta ptr faptul ca am si am avut un caracter puternic si de muncit..am avut numai servicii care au necestat un efort fizic intens.
    Cred ca sunt femeie tocmai ptr ca am nedreptatit pe cineva,si ptr a vedea ca fapt nu e chiar asa usor..
    A fi barbat sau femeie nu este pedeapsa, ci o necesitate a fiecarui suflet, anumite virtuti se insusesc mai usor din postura de barbat altele mai usor din postura de femeie. Exista entitati specializate care supravegheaza sexul intruparilor fiecarei entitati, si verifica mereu sa fie o armonie si in evolutia entiatii si pe pamant un echilibru iuntre numarul de barbati si numarul de femei, de exemplu in timpul razboaielor si inaintea lor se nasc mai multi baieti decat fete pentru a suplini barbatii morti in razboi, si in mod cert ai avut multe intrupari si ca barbat si ca femeie

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    -
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

[quote=marianalove40;9521]Cris
    Poate ca paranormalul este de fapt un normal pe care noi nu il intelegem pe deplin..(parerea mea)..poate ca dupa 2013 acestea chiar se vor manifesta la modul normal pentru toata lumea..doamne ajuta sa traiesc destul cat sa vad si eu cum este pamantul translat in alta dimensiune..

Paranormalul nici nu exista ,este doar o notiune ptr ceea ce nu se vede sau nu se intelege de catre oameni.Se poate spune ca manifestarea divina este paranormala.
    Oamenii se tem de necunoscut si definesc necunoscutul cumva: paranormal,ocult ,eretic,pagin...vorbe.Daca e vorba de un psihiatru,acesta ar numi paranormalul nebunie .

Ma tem ca n-ai sa vezi pamintul in alta dimensiune in 2013 ci tot aici.
    Profetiile se refera la o noua era (eon in biblie),ceea ce este numit "era de aur a omenirii".Este vorba de sfirsitul unei mari ere(compusa din 4 ere mici).
    O noua mare era incepe ,iar prima era mica este era iubirii,a inocentei si a pacii.Aceste ere nu incep si nu se termina brusc ,ci isi suprapun marginile.

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

[quote=marianalove40;9521]Cris

Dar vise in care sa ai senzatia ca te-ai intalnit cu raul in stare pura ai avut?...pentru ca eu am avut unul..

Cind eram in liceu aveam un vis care se repeta ,acelasi (in vis stiam ca visez) : cineva ma urmarea intr-o casa sa ma injunghie,si alergam in intuneric prin camere ale caror usi le deschideam,de obicei cind ma prindea ma trezeam ingrozita.

M-am intilnit cu tot felul de forme de rau ,dar mai rau ca raul care poate fi in om nu exista.Cam asta este experienta mea pina acum.

"si numai in biblie am sa cred.amin,amin,amin"

Aici exista o semnificatie profunda ,e greu de spus care .
    Biblia in sine este 90 % enigma ,deci a crede mot-a-mot in biblie defapt este o notiune foarte vaga si fara continut.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Cayce nu se conectat la toate creierele de pe pamant, doar nu crezi ca era un parazit care parazita creierele oamenilor, avea ghizi spirituali si se conecta si la memoria cosmica. Doar nu crezi ca omanii actuali inca treaiesc in roma antica sau altlantida.
    Edgar Cayce si-a folosit mai mult sufletul si nu creierul (care isi reducea activitatea) in acelea readinguri.
    Poti sa construiesti teorii in care sa fie negat sufletul, dar nu inseamna ca ele si sunt adevarate
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Accesarea unor calculatoare fara ca posesorul sa stie cum se numeste? Si nu cumva o fac parazitii informatici?
    cam acelasi subiect este si cu accesarea mintilor unor oameni fara acordul lor, este o infractiune.
    Google acceseaza o baza de date compusa din informatii publice puse la dispozitie de diversi indivizi, echivalentul cu memoria universala Akasha
    da-mi te rog citate din Cayce unde spune el cum accesa aceste informatii.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

stroeloretta este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

How Do We Access the Akashic Records
    Cayce's ability to interpret the records was so profound that he was even able to let one client know that the client's real birthday was June 29th and not June 28th as he'd grown up believing. People have accessed these records in dreams, reverie and hypnosis. "Cayce told one woman (752-1) that the soul became aware of the relevant information impressed on the Akashic Records whenever that individual applied whatever knowledge she or he possessed."
    Mr. Todeschi compares each of us to a computer terminal that is "plugged into the Akashic Records themselves. Therefore, consciously or unconsciously, we are always interacting with them.
    Cayce consistently recommended prayer and meditation, and in this instance encouraged us to use those tools not only to develop greater serenity but also to become more in synch with the higher vibrations on which the records are stored.
    We can also obtain a psychic reading from a talented sensitive. However, we should keep in mind that just because someone is psychic does not mean they don't have their own agenda or slant on how they perceive energy and interpret it. When receiving this information from another, it's a good idea to see if the information proves beneficial, even if that information is initially hard to hear.
    As Mr. Todeschi states, "The Akashic Records are the impulse that draws to us exactly what we need, exactly when we need it. They are the force that brings individuals together to learn from one another. They are the tool which enables individuals to meet themselves and become the best they can be." ....daca cineva este interesat eu si traduc pt cine nu intelege limba engleza.

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

Das ist sicher, ihr solltet alarmiert sein, aber hofft und fürchtet euch nicht. Ein Polsprung kann überlebt werden, die meisten werden überleben, aber bestimmte Ecken werden zu gefährlichen Gebieten, hauptsächlich im Inland und höheren Gebieten. Meine Studien und Meditationen und Träume bestätigen, was viele Male vorher geschah, und relativ bald wieder passiert. Wir alle lernen von dem plötzlichen Plattenfall!... http://www.j-lorber.de/proph/seher/cayce.htm in acest site am gasit pasaje din profetiile lui Edgar Cayce din care traduc acest pasaj scurt in cazul in care probabil nu l-ati gasit deja in romaneste:"Aceasta este sigur voi trebuie sa fitit alramati dar sperati si nu va fie teama.O schimbare a polilor o puteti supravietui ,majoritatea o vor supravietui,dar anumite colturi(ale lumii) vor fi periculoase,cel mai mult in interiorul tarilor( deci nu pe coasta) si la mari altitudini.Studiurile mele si meditatiile(visurile) dau dreptate acestor lucruri,ceea ce de atitea ori s-a mai intilplat,si relativ curind se va intimpla din nou.Noi toti vom lua la cunostinta despre caderea deodata a suprafetei pamintului(nu stiu cum se traduce acest cuvint exact)doch das Ereignis des Polsprungs und die Verschiebungen von Nordeuropa werden in einem "Augenblick" geschehen! Es passiert so schnell wie bei den Mammuts, die keine Zeit hatten, zu Ende zu fressen und sich niederlegten und starben, doch die, die schnell im Stehen einfroren, deren Fleisch war nach 12000 Jahren immer noch genießbar. Die Skeptiker können mehr Beweise von Gott 1998 bekommen, als sogar sie verlangen! Geht mit Gott jetzt, denn die Zeit wird knapp.Totusi intimplarea schimbarea polilor(sprung=sariturasau crapatura sau fisurarea,deci tradus corect ar fi saritura polilor)se va intimpla deodata dintro aruncatura de privire(augenblick).Se intimpla atit de repede ca la mamutii care n-au mai avut timp sa manince pina la capat si au murit,fara sa se aseze macar si au fost in picioare inghetati iar carnea lor dupa 12000 de ani este inca buna de mincat.Scepticii au putut sau mai bine zis vor putea pt. ca edgar cazce a facut profetiile inainte de razboiul mondial deci vor putea in anul 1998 tsringe mai multe dovezi de la Dumnezeu,pe care le-au cerut!Mergeti cu Dumnezeu acum,pt. ca timpul este scurt. Revin cu traduceri din profetii.

Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

Continuarea traducerii din profetiile lui Edgar Cayce:"Pamintul se va rupe in partea vestica a Americii.O mare parte a Japoniei va disparea in mare.Partea de sus a Europei se va schimba dintr-o privire..Pamintul va reaparea in partea de est a Americii.Cind prima ruptura(sau plecare la plimbare mai poate fi tradus cuvintul acesta) in marea de sud se va intimpla,sau in zona Marii mediterane si regiuni Etna,ca infundare si urcus ,acensiunea avansarea(aufstieg) acestor zone,atunci stim noi ca a inceput.Vor exista mari activitati la Vezuviu,sau Pelee(caribic),apoi coasta de sud a Californiei(profetii facute inainte de razboiul mondialdeci inainte de anii 1945),si in locurile intre lacurilesarate(sau o apa sarata) Utah si partea de sud a nevadei,ne putem astepta in cursul a trei luni de zile incelasi timp la cutremure care vor urma.Dar acestea se vor intimpla mai mult in sud decit in nordul emisferei.Acolo unde e frig sau temperatura moderata va deveni tropica si vor creste muschi si ferigi asta dupa mutarea deplasarea polilor.parti ale coastei de est si nord a americii dar si in interiorul americii vor fi distruse.Vor aparea paminturi in atlantic si pacific.iar ceea ce este acum coasta a multor tari va deveni adincurile oceanelor..multe oceane vor deveni sau transforma in mari.Tari care vor fi implicate in noua ordine vor putea face comertul in interiorul lor adica vor fi alipite nu va mai fi apa intre ele.O mare parte din New yourk si coasta de ost a americii va disparea in apa.Da chiar si indicii de timp spune ca in alta generatie decit generatia lui adica nu in anul 1945 ci intr-o alta generatie.Si partile de sud ale Californiei si Georgiei(din America,nu din Rusia) vor disparea.Marile sau apa din mari se vor aduna intr-un golf,nu deasupra caii St. Lawrence.Locuri sigure ale Americii(Edgar Cayce a trait in America deaceea vorbeste in profetiile sale mult despre pamintul acestei tari)vor fi:Ohio,Indiana,Illinois,dar si sud Canada si est Canada,vor fi distruse partile de west vor fi distruse natural si alte tari(nu spune care anume).Multe nemultumiri vor veni in aceste timpuri.Fiti atenti la:zona Davis -Strada intre Groenlanda si Nord Canada,apoi Libia Egipt,Ankara si Siria.,Strazile sau trecatorile mai bine spus ale marilor in general,anumite locuri din australia atentie si in Ocanul indian si Golful persic.Aici cu scuzele de riguare eu nefiind un traducator de meserie nu prea inteleg sa traduc expun insa pasajul si traduc pe alocuri cam ce am inteles eu.
    Este, de asemenea, că în cazul în care apare o noua odine, pentru noi, o curățare mai mare și-n cele mai mici locuri trebuie sa aibe loc.und daß dann größere Rücksicht auf das Individuum genommen werden muß, so daß jede Seele auf seinen Bruder Obacht geben muß. Dann werden bestimmte Umstände in den politischen, wirtschaftlichen und den anderen Verhältnissen kommen, die eine Gleichheit erscheinen lassen oder ein größeres Verständnis für die Bedürfnisse untereinander. Si ca apoi o mai mare consideratie pt. individum(pt. om) ,trebuie sa fie luate,asa ca fiecare suflet safie atent la fratele sau.Apoi in anumite circumstante politice economice si alte condiții,care pare să fie o egalitate sau o mai bună înțelegere a nevoilor ei înșiși(se va intimpla o fraternitate o egalitate cam asta se intelege) ..... modificările ce vor veni, acest lucru este sigur - există o evoluție sau de revoluție în gândire idei religioasemit den Änderungen, die kommen, das ist sicher - gibt es eine Evolution oder Revolution der Ideen religiösen Denkens. Die Basis dafür für die Welt wird eventuell aus Rußland kommen. Kein Kommunismus, nein! Doch eher ist es die Basis von dem selben, was der Christ lehrte - seine Art von Kommunismus Baza de pe lume va veni de la Rusia. Nu comunismul, nu! Dar este, mai degrabă, în funcție de același lucru, ceea ce a învățat Hristos - lui fel de comunism. (In acest pasaj ori Edgar Cayce profeteaza schimbarea lumii prin faptul ca din Rusia in perioada lui Grobaciov se spune si in Europa nu comunismului ori spune ca se va instaura un fel de egalitate a necesitatilor omului care seamana cu ceea ce dorea comunismul o fraternitate egalitate dar cam ceea ce a dorit de fapt Isus
    1998 haben wir sehr viele Aktivitäten, die von den allmählichen Veränderungen kommen. Das ist die Periode, wenn der Kreis der Sonnenaktivität auf seinen höchsten Punkt kommt oder Catamount (?), der Wechsel zwischen Fische- und Wassermann-Zeitalter. Das ist eine allmähliche, keine katastrophale Aktivität in dieser Periode.1998, avem foarte multe activități, de la schimbări graduale.Aceasta este perioada în care cerc de activitate solara la cel mai înalt punct, sau Catamount (?), Interacțiunea între pești -epoca și varsator-epoca. Aceasta se intimpla treptat, nu catastrofal ca activitate în această perioadă. Deci in concluzie vor fi evenimente care se vor intimpla deodata pt. ochiul uman dar si treptat.

dalyiyana este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    1

Buna,

Am si eu o intrebare. Am auzit despre procedeul numit "deschiderea cartii" pe care-l practica anumiti preoti. Oare aceasta citire are legatura cu Akasha? Respectivii preoti au acces la Akasha? De asemenea, am auzit ca este pacat sa mergi sa-ti deschida cineva cartea. De ce oare? Cunoasteti vreun preot care deschide cartea? Multumesc mult.

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Sincer vorbind, imi pare a fi o chestie foarte urata "deschisul cartii". Asta arata clar ca acei preoti nu numai ca si-au pierdut credinta adevarata dar au luat-o inspre partea vrajitoriei. Ma intreb care e diferenta intre baba Rada cu ghicitul in cafea, tarot si acesti slujitori de satana?

Akasha are de a face cu istoria celor intamplate, clarvederea inapoi putand-o avea si demonii...insa clavederea inainte sau darul profetiei nu este dat decat celor foarte vrednici in respectarea Legilor Divine, care in mod sigur nu vor abuza de el si nici nu vor dezvalui informatii sensibile despre cele viitoare.

De aceea te sfatuiesc sincer sa te feresti de acesti asa-zisi preoti care deschid Psaltirea si care iau si bani buni pentru asta (crezand ca si Simon Magul ca darurile Duhului Sfant se pot vinde sau cumpara - vezi simonia). Aceste daruri se capata pe baza meritelor personale si nu pe bani.
    Dumnezeu este Iubire!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din dalyiyana Vezi post
    Buna,

Am si eu o intrebare. Am auzit despre procedeul numit "deschiderea cartii" pe care-l practica anumiti preoti. Oare aceasta citire are legatura cu Akasha? Respectivii preoti au acces la Akasha? De asemenea, am auzit ca este pacat sa mergi sa-ti deschida cineva cartea. De ce oare? Cunoasteti vreun preot care deschide cartea? Multumesc mult.
    Depinde foarte mult de ce preot face asta si ce rugaciune rosteste atunci cand deschide cartea, poate fi bine sau rau, fiecare caz este unic
    Un site
    si un

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Terapia prin post si rugaciune
    De Santamia in forum Medicina naturista
    Replici: 8
    Ultimul post: 13 ian 2012, 14:27
  2. TERAPIA IERTARII
    De Mihaitza in forum Sfaturi si sugesii. Ajutor terapeutic
    Replici: 161
    Ultimul post: 09 oct 2010, 21:00
  3. Alchimia Spirituala - Terapia cu Lumina pe Suflet
    De premamotion in forum Tratamente Inforenergetice