Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 50

Subiect: Edgar Cayce - terapia din transa hipnotica

Santamia este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    362

Implicit

Dar tie in vis iti apar imigini simbolice in general, si daca erai in 4D, asta inseamna ca erai intr-un alt "tip de univers"

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    - Salon de masaj si Scoala de masaj

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

Dar eu nu tin minte visele,foarte rar.
    Ce am descris eu n-a fost vis.
    Insa am incercat cu sotul meu chiar aseara sa gasim o explicatie privind interferenta dimensiunilor 3 si 4.
    Astfel,intr-o experienta din iarna trecuta,cred ca am povestit-o,stateam pe canapea si un perete a disparut iar eu am vazut afara,sub brad,3 ingeri.Apoi peretele a reaparut la loc.
    As mentiona ca,fiind pe-nserat,ceea ce am vazut afara era luminat doar de zapada si lumina inserarii,lumina becului din casa se oprea strict la cadrul peretelui.De asemenea,nu am perceput valul de frig de afara,bine-nteles ,peretele existind desi eu nu-l vedeam pe el.
    Entitatile stateau pe zapada,nu se afundau in zapada.
    Cred ca peretele a intrat in raza de actiune 4d,de aceea peretele parea ca a disparut.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din cris
    ...stateam pe canapea si un perete a disparut iar eu am vazut afara,sub brad,3 ingeri.Apoi peretele a reaparut la loc.
    As mentiona ca,fiind pe-nserat,ceea ce am vazut afara era luminat doar de zapada si lumina inserarii,lumina becului din casa se oprea strict la cadrul peretelui.De asemenea,nu am perceput valul de frig de afara,bine-nteles ,peretele existind desi eu nu-l vedeam pe el.
    Entitatile stateau pe zapada,nu se afundau in zapada.
    Se poate o descriere mai detaliata a celor 3 ingeri?
    Multumesc frumos!

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

Erau desculti,imbracati in niste robe albe,lungi pina deasupra gleznelor,statici,bruneti cu plete si cu parul drept,cu carare pe mijloc.
    Stateau pe zapada,formind un triunghi.Emiteau lumina.
    Eu i-am privit uimita si m-am gindit "ce vreti?" si mi-au spus telepatic,"am venit sa vedem daca esti bine " ."sint bine" ,am gindit eu,si-au disparut.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit

Citat Citat din cris
    am fost intr-o dimensiune vibratorie.
    Noi acum sintem in 3d.Ca si cum as fi fost in 4d sau asa ceva.
    Puteti sa detaliati un pic mai mult (cat mai mult si cat mai complet ) ce intelegeti dumneavoastra prin dimensiune vibratorie si mai ales 4d.
    Multumesc frumos!

Santamia este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    362

Implicit

Eu stiam ca a 4 dimnesiune este timpul, dar mai sunt si celelate dimensiuni, 5, 6 ,7 .......

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    - Salon de masaj si Scoala de masaj

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

As spune ca percep dimensiunea 3D ca vibratie in graficul spatiu/timp.
    Unde spatiul si timpul sint nemiscate si doar vibratia se misca.(fiintele vii)Se misca,se transforma.
    Peste 3D,eu nu stiu sa fac diferenta intre 4D,5D etc,deocamdata le percep la fel pe toate,in sensul ca nu sint supuse legii-grafic spatiu-timp,ci doar spatiu.Acolo timpul nu mai exista ca sistem de departajare a evenimentelor de tip holograma.
    Poate ca a4-a dimensiune este timpul,dar si aceste dimensiuni sint o conventie de definire.Timpul in sine este creat doar ptr departajarea evenimentelor,nu stiu daca el singur poate fi considerat o dimensiune de sine statatoare fara raportarea sa la spatiu.
    Defapt timpul practic nu exista.El nu "trece " .Noi ne trecem si il percepem ptr ca existam .
    Dincolo de perceptia omului de polaritate ,de echilibru,de zi-noapte,exista altceva unde totul exista pur si simplu in armonie .
    Vasele cu apa nu mai sunt suficiente.
    Duceti-ne direct la izvor!

marianalove40 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    10

Implicit Re: Edgar Cayce - terapia din transa hipnotica

Buna Cris
    Ti s-a intamplat sa ai sentimentul de deja-vu in vis?..sa cunosti acele locuri ca si cum le-ai mai fi vazut?....ptr ca mie mi se intampla foarte des sa calatoresc in astral in timpul somnului..vad locuri cunoscute..si mai am inca o viata paralela..in vis am o alta casa,,alti vecini imi recunosc mobila,traseul pe care il parcurg pana la locuinta..
    De asemeni mi s-a intamplat sa ma trzesc din somn cu un puternic sentiment de frica fiindca simteam ca cineva vrea sa ma scoata din corpul fizic..stiu ca eram chemata la un raport..chiar nu stiu despre ce este vorba..numai ca simteam niste trepidatii foarte puternice si mi-a fost frica sa-mi parasesc corpul,pentru a nu fi ocupat de altcineva in timpul cat lipsesc din el...efectiv asta am gandit atunci..nu ma intreba de ce fiindca nu am un raspuns..dar sentimentul de frica a fost cel mai puternic...

dinel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2007
    Posturi
    94

Sa nu-ti mai fie frica !.... ( frica e accentuata de "' entitatile " de joasa energie , care vor sa-ti intrerupa drumul spre Lumina )
    ....lasa-te in voia CHEMARII ....ai ceva pe care trebuie sa-l indeplinesti in aceasta viata .....dupa multe incercari de acest gen iti vei da seama ca pe timpul "" somnului profund"' spiritul tau calatoreste acolo unde trebuie sa actioneze si ce sa faci ...
    ...ai deschiderea spre aceasta "" parasire "' si a "'retine " din "' drumul "' tau pe timpul somnului.....exploateaza situatia fara teama !
    ...ti se vor "" comunica "" multe (( si numai daca ai "'puterea "' de retine )) vei actiona in numele DIVINITATII spre un anumit sector al vietii {aceste mesaje din ASTRAL sunt codificate de cei de SUS la intrarea SPIRITULUI tau in trup dupa calatoria sa si apoi TU ca "" muritor "' trebuie sa-l decodifici ,numai si numai prin puterea ta ,dupa multe exercitii de acest gen ,.... va fi secretul tau ,pe care nu mai poti sa-l divulgi altora }

"" Jertfeste lui Dumnezeu jertfa de lauda si implineste-I fagaduintele tale "' [ David}

Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    10

Dinel
    Merci pentru vestea incurajatoare..cred ca am avut mesaje de gen..unul imi ramane clar in minte..am avut un vis in vis..eram intr-o adunare de oameni stransa in jurul cuiva..m-am apropiat curioasa sa vad ce se intampla..ma gandeam ca ar putea fi un artist mare sau ceva de genul..fiindca era imbulzeala..numai ca odata ajunsa in fata am vazut ca de fapt era ISUS..care facea un fel de selctie zicand tu da...tu nu
    Cei alesi cu da erau sarutati de Isus..ceilalti fiind dati la o parte.
    Ajunsa in fata am intrebat..EU?..MI S-A RASPUS...TU DA..Si atunci Isus m-a sarutat.
    M-am trezit din visul din vis,simtind ca in momentul sarutului am ramas cu ceva in gura..am scuipat in palma si erau multe margele albe..m-am gandit..astea sunt margaritarele care nu trebuiesc date la porci..
    Am avut revelatia faptului ca am puteri paranormale putand schimba forma obiectelo cu forta gandului,deasemeni puteam materializa lucruri cu aceasi forta a mintii..Curios este ca nu am incercat sa materializez bani...puteam sa si zbor si sa si vad lucruri pe care altii nu le vedeau...visul s-a terminat dupa ce am vazut pe cer un calaret cu o sabie in mana..pe un cal alb..si eu plangeam fiindca in urma lui era un camp de batalie si erau o multime de morti si raniti..m-am trezit plangand de-a binelea din vis cu lacrimile siroind pe obraz..mi-a trebuit ceva timp sa-mi revin.si ma tot intrebam de ce?..de ce?..

dinel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2007
    Posturi
    94

Ai facut o calatorie in timpul indepartat al celorlalte vietii ale tale ....din "" arhiva "' faptelor tale, ale vietilor trecute "' ai prins "' ceva ,dar nu ti le poti explica .....posibil ca tu sa fi fost calaretul (( ai avut o functie ..un fost comandant de osti , care a lasat mult necaz in urma lui ...sau ceva de genul acesta { f. important---sa-ti ceri IERTARE , in gand smerit coborat in inima, fiintelor carora le-ai pricinuit un necaz candva }.....Sau ai avut o misiune DIVINA de indeplinit si nu a fost asa cum ti-ai dorit-o --- tot ce e posibil ------Pt. aceasta s-ar putea sa fii "'chemata"' la "'raport "' in somn si sa ti se stabileasca anumite "" directive "'...totul depinde de tine !))

Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    10

Merci Dinel
    Stii,ma gandeam eu ca intr-una din vietile anterioare am fost barbat...asta ptr faptul ca am si am avut un caracter puternic si de muncit..am avut numai servicii care au necestat un efort fizic intens.
    Cred ca sunt femeie tocmai ptr ca am nedreptatit pe cineva,si ptr a vedea ca fapt nu e chiar asa usor..chair si primul copil a sosit tarziu..dupa 7 ani de casatorie..nici nu mai speram,nenorocirea este ca nu am resit sa stau langa un barbat mai mult de 11 ani..(sic!)..primul murind si lasandu-ma vaduva la 30 de ani(cu 2 fete),iar tatal baiatului dupa 10 ani m-a parasit fiindu-i prea greu cu 3 copii...Asta dupa ce am crescut la orfelinat deoarece parintii mei au murit in acelasi an..cand eu aveam 7 ani..Grea karma am avut ptr viata asta...

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Citat Citat din marianalove40 Vezi post
    Merci Dinel
    Stii,ma gandeam eu ca intr-una din vietile anterioare am fost barbat...asta ptr faptul ca am si am avut un caracter puternic si de muncit..am avut numai servicii care au necestat un efort fizic intens.
    Cred ca sunt femeie tocmai ptr ca am nedreptatit pe cineva,si ptr a vedea ca fapt nu e chiar asa usor..chair si primul copil a sosit tarziu..dupa 7 ani de casatorie..nici nu mai speram,nenorocirea este ca nu am resit sa stau langa un barbat mai mult de 11 ani..(sic!)..primul murind si lasandu-ma vaduva la 30 de ani(cu 2 fete),iar tatal baiatului dupa 10 ani m-a parasit fiindu-i prea greu cu 3 copii...Asta dupa ce am crescut la orfelinat deoarece parintii mei au murit in acelasi an..cand eu aveam 7 ani..Grea karma am avut ptr viata asta...
    Mariana,sa stii ca multi copii cu parinti o duc mai rau ca la orfelinat...incerc sa te incurajez,dar e greu ce spui tu aici.Capul sus ,esti puternica!
    Privind visele,eu am avut mereu vise ciudate,mai ales visez ca ma mut.Adesea,visul se repeta,ma intorc in vis in casa (sau apartamentul ,sau hotelul ) in care m-am mutat in alt vis.
    Si,da,si eu am facut calatorii astrale in vis sau pur si simplu ,treaza.

Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    10

Cris
    Ai dreptate.
    Acel vis in care ma vad in alta casa se repeta..totul imi este atat de cunoscut incat ma intreb daca nu cumva am o viata paralela in alt univers..si pare atat de real...si de calatorit in astral..am fost in locuri pe care le recunosc in vis desi nu am fost niciodata acolo...cred ca am avut acces si la arhiva akasha insa nu am retinut mare lucru..stiu doar ca erau multe sali pe un hol lung..si am avut acces doar la una din camere,in care am vazut succesiuni de imagini pe un ecran mare...in rest..ceatza...in orice caz am citit cam toate comentariile de pe forum si vad ca esti foarte activa si chiar imi place sa te citesc..

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Ce interesant,cu casele din vis! Hm!
    Akasha e chiar un fenomen ciudat cind ti se-ntimpla! Eu tot ceea ce citesc acolo nu imi amintesc in chiar clipa urmatoare.
    Dar asa e ,cu sali mari,eu de ex am citit in niste carti imense ...imi amintesc ce straniu mi s-a parut acolo ,siluetele altor entitati,lumina albastra venind de nicaieri...
    Wow ! Ai citit comentariile de pe forum? Mama-mia ,si numai eu am postat ...o gramada!Ma bucur ca ai venit aici si iti doresc numai bine .Astept sa mai scrii.
    Pupici.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Terapia prin post si rugaciune
    De Santamia in forum Medicina naturista
    Replici: 8
    Ultimul post: 13 ian 2012, 14:27
  2. TERAPIA IERTARII
    De Mihaitza in forum Sfaturi si sugesii. Ajutor terapeutic
    Replici: 161