Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 29

Subiect: Cartile lui Rudolf Steiner

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Cartile lui Rudolf Steiner

Cartile lui Rudolf Steiner in format on-line pentru cei interesati le gasit la linkul de mai jos.

http://www.spiritualrs.net/Online_alf.html

Spor la lectura si toata aprecierea pentru cei care au facut acest lucru
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Re: Cartile lui Rudolf Steiner

Citat Citat din LoveLife
    Cartile lui Rudolf Steiner in format on-line pentru cei interesati le gasit la linkul de mai jos.

http://www.spiritualrs.net/Online_alf.html

Spor la lectura si toata aprecierea pentru cei care au facut acest lucru

Multumim frumos!Pt cateva luni bune voi avea ce citi, nu gluma.Am rasfoit cateva titluri si...mi-au starnit tare curiozitatea.

cris este offline Utilizator De'al casei
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

Etienne,pe Edgar Cayce l-ai citit?
    Cayce si Steiner sint considerati cei doi mari profeti ai vremii noastre.
    Citeste si Cayce,da multe tratamente interesante.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

Societatea Romana de Radiestezie impreuna cu Fundatia de Inforenergetica Sf. Ap Andrei este reprezentanta legala a lui Edgar Cayce si fundatiei infiintata de el in virginia Beach (The Association for Research and Enlightenment, Inc. (A.R.E. &reg, is a not-for-profit organization, founded in 1931 by Edgar Cayce (1877-1945), to research and explore transpersonal subjects such as holistic health, ancient mysteries, personal spirituality, dreams and dream interpretation, intuition, and philosophy and reincarnation.) in Romania si singura care are dreptul de a publica cartile in romania, dar se pare ca multi il pirateaza si tiparesc cartile fara consitamantul fundatiei, poate ar trebui sa li se ceara socoteala acestor pirati si astfel s-ar face rost de bani pentru infiintarea gradinitei.

http://www.edgarcayce.org/about_are/...at_contact.asp este si linkul de pe site-ul oficial care confirma acest lucru
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din cris
    Etienne,pe Edgar Cayce l-ai citit?
    Cayce si Steiner sint considerati cei doi mari profeti ai vremii noastre.
    Citeste si Cayce,da multe tratamente interesante.
    Nuuu ...sunt novice printre voi !Dar, vin si eu cu pasi micutzi !

In skimb niste carti de referinta pt. mine as putea spune ca au fost (si sunt inca ) cele scrise de Tanea Cutov, ca si cele al lui Aivanhov (am numai o parte ale acestuia din urma).

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

si Omraam Aivanhov este un adevarata maestru spiritual
    Un site
    si un

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din LoveLife
    Daca are cineva cartile lui in format electronic, i-as ramane recunoscatoare.Eu am doar cateva carti ale lui.In oras am mai gasit iar cateva, dar cam scumpute.

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

Etienne,toti sintem copii ai creatiei,mai departe ,depinde de pasii pe care-i facem cu iubire.Fiecare pas micut in iubire este un pas mare inainte.
    Recunosc,nici eu n-am citit nimic de Aivanhov,nici de Cutov.
    ind eram tinara dadeam toti banii pe carti,acum trebuie sa-mi termin casa.O veni si vremea aceea.

Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    2.533

Implicit

[quote="LoveLife"]Societatea Romana de Radiestezie impreuna cu Fundatia de Inforenergetica Sf. Ap Andrei este reprezentanta legala a lui Edgar Cayce si fundatiei infiintata de el in virginia Beach .

Lovelife,habar n-am avut ca acestea au legatura cu ARE si Cayce.
    Dar am nimerit bine,instinctul nu m-a-nselat.

Gabriel este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    39

Implicit

Citat Citat din Etienne
    Citat Citat din LoveLife
    Daca are cineva cartile lui in format electronic, i-as ramane recunoscatoare.Eu am doar cateva carti ale lui.In oras am mai gasit iar cateva, dar cam scumpute.
    nu prea exista carti in format electronic a lui aivanhov cel putin eu nu prea am gasit, dar daca vrei, singura carte in format electronic pe care o am a lui este ALCHIMIA sau CĂUTAREA PERFECȚIUNII, colecția IZVOR Nr. 221,.... ti-o pot trimite prin email.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din Gabriel
    nu prea exista carti in format electronic a lui aivanhov cel putin eu nu prea am gasit, dar daca vrei, singura carte in format electronic pe care o am a lui este ALCHIMIA sau CĂUTAREA PERFECȚIUNII, colecția IZVOR Nr. 221,.... ti-o pot trimite prin email.
    Te rog !Adresa mea este:domnita_muntilor@yahoo.com

Multumesc!

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Citat Citat din Gabriel
    Citat Citat din Etienne
    Citat Citat din LoveLife
    Gabi de la mine ai de mai demult un CD cu cel putin 20 de carti ale lui Omramm Aivanhov, dar se pare ca nu te-ai uitat pe Cd-ul cu pricina

-

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din Catalin

Gabi de la mine ai de mai demult un CD cu cel putin 20 de carti ale lui Omramm Aivanhov, dar se pare ca nu te-ai uitat pe Cd-ul cu pricina
    Cum pot intra si eu in posesia acestui CD?

Gabriel este offline I.E. Samanta
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    39

Implicit

daca il mai gasesc va dau si voua. Nu mai stiu pe unde este, dar oricum tre sa fie prin casa pe undeva. Cum il gasesc va dau de veste.

Santamia este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    362

Implicit

noi avem

- Salon de masaj si Scoala de masaj

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Cartile Noastre
    De Camelia in forum Literatura
    Replici: 9
    Ultimul post: 05 dec 2012, 23:02

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile