Rezultate de la 1 la 11 din 11

Subiect: Tiker la semnatura

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Tiker la semnatura

Azi noapte m-am tot kinuit in zadar in a-mi pune un tiker la semnatura.Apoi, in interiorul forumului, cred ca am descopeit ca inca nu se poate.Asa este sau ma insel?

Tiker ca tiker la semnatura, dar nici macar o pozica nu pot pune....Ma poate ajuta careva?

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Tiker la semnatura

Citat Citat din Etienne
    Azi noapte m-am tot kinuit in zadar in a-mi pune un tiker la semnatura.Apoi, in interiorul forumului, cred ca am descopeit ca inca nu se poate.Asa este sau ma insel?

Tiker ca tiker la semnatura, dar nici macar o pozica nu pot pune....Ma poate ajuta careva?
    Iarta-mi ignoranta dar nu stiu ce este ala tiker, poti sa imi dai mai multe detalii eventual un exemplu
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit Re: Tiker la semnatura

Citat Citat din LoveLife

Iarta-mi ignoranta dar nu stiu ce este ala tiker, poti sa imi dai mai multe detalii eventual un exemplu
    Sigur!Uite, daca eu doresc sa stiu cate zile mai sunt pana la aniversarea X, Tikerul asta imi arata zi de zi cat timp s-a scurs.

Atasez o poza care nu mere:

Numai ca tikerul de mai sus nu merge, eu am copiat doar poza.Ca sa mearga, ar fi trebuit ca la semnatura sa copiez linkul destinat codului HTML sau BB (dupa caz), coduri afisate de site-ul ce configureaza astfel de tikere.

Pe masura ce mai trece o zi, tikerul iti afiseaza cat timp s-a scurs sau cat a mai ramas, in functie de setarea ta.

Site-uri care construiesc tikere:

www.lilypie.com

http://www.tickercentral.com/

www.baby-gaga.com

http://www.babysfirstsite.org/newtic...=sigmaker#html

http://vsdi.net/count/baby/forma.htm

Apoi, daca vreau sa atasez o poza la semnatura, in mod normal ar trebui ca in Profil sa copiez linkul URL al pozei de pe site-ul unde gazduiesc eu poze, sa zicem.Ei bine, nu reusesc si pace.In loc de poza, imi apare linkul.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

Inca nu avem posibilitatea asta, imi pare rau, dar inca nu stiu cum sa o fac din punct de vedere tehnic
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din LoveLife
    Inca nu avem posibilitatea asta, imi pare rau, dar inca nu stiu cum sa o fac din punct de vedere tehnic
    Nu-i bai, bine ca stiu ca nu se poate, ca asa m-am strofocat acum doua seri sa imi pun un tiker cu cate zile "ar fi trecut" de cand am renuntat la carne!Si tare m-ar fi incurajat ideea, dar...who knows...in viitor poate se va putea !

Daca iti este de folos cu ceva informatia, iti spun sigur ca configuratia forumului permite o asemenea optiune.Te pot pune in legatura cu un alt forum similar cu aceeasi optiune, daca doresti, numai sa imi spui!Poate te indruma Adminul de acolo cumva...

S-avem spor in tot ce ne-am propus!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

ai putea macar sa imi trimiti pe privat acest "scrip" sau cod ca sa vad despre ce e vorba?
    Un site
    si un

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din LoveLife
    ai putea macar sa imi trimiti pe privat acest "scrip" sau cod ca sa vad despre ce e vorba?
    Sigur, trimit acum !

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din LoveLife
    Cum ramane cu tickerul?Te-ai lamurit ?Nu ca ar fi foarte important...

Larisa este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    230

Implicit

vreau si eu, mai moderatorilor..... , vreau si eu tiker din asta is fetita cuminte...si astept poate ma lipesc si eu

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Cred ca doar adminul poate face un Abracadabra, si sigur-sigur se poate, dar eu nu stiu.In skimb, o prietena a mea are un forum si pe al ei se poate.Pot pune in legatura adminul acestui site cu prietena mea, ca sa se lamureasca ce si cum.Eu nu ma pricep la programare si alte d'astea...

Santamia este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    362

Implicit

Inca nu stiu cum se face, si sincer nu m-am preocupat de asta

- Salon de masaj si Scoala de masaj

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •