Acum 3 ani pe un forum de astrologie, am scris un articol asemanator. Ca astrolog cu ceva experienta, am observant ca astrologia de astazi , cea moderna , este doar o palida reflective a astrologiei clasice. Astrologia de azi astrologia psihologica nu poate oferi decat intr-o mica masura date, evenimente actiuni concrete. Pentru cei interest .. am pus la punct o metoda care imbina astrologia traditionala cu cea moderna. Metoda am numit-o UZZY. Sant gata sa -o impartasesc cu cei care sant interesati de domeniul spiritual . Aceasta metoda nu poate fi folosita decat daca operatorul este deja situat pe un prag superior al spiritului . Intelegerea , decelarea unei harti astrologice, necesita mai mult decat o bogata cunoastere rational, ethnic de lucru . Aici este vb de intrare in informative cu ajutorul entitatilor de lumina coordonatoare a informatiei . este vb de cooperare intre informatia prin decelare care trebuie sa ajunga la cel investigat . Este vb de o colaborare intre entitatile superioare care-l conduc pe astrolog si cele ale carui I se investigheaza astral astrograma ,. Asadar doar acei astrologi care sant coordonati in mod constient de ingerul lor pot accesa aceasta metoda. Pana acu in 3 ani nu au fost prea multi . Am intalnit totusi astrologi care au putut pricepe ,intelege partial din aceasta metoda. Sper ca nu este intamplator ca am venit si pe acest forum . Astept interesul vostru ..................... Rog iertati unele greseli gramaticalesau de alt gen