Rezultate de la 1 la 6 din 6

Subiect: program nou de astrologie si de mesaje subliminale

tratak este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2012
    Posturi
    4

Implicit program nou de astrologie si de mesaje subliminale

Buna ziua !

Sunt un programator interesat de astrologie. Acum lucrez la un program de astrologie gratuit. Programul va avea urmatoarele facilitati (mai deosebite): - astrograma realizata este interactiva: poti misca mouse-ul deasupra unui obiect (deocamdata planeta sau aspect) si vor fi afisate informatiile legate de acel obiect. Daca dai click pe planeta vor fi afisate doar aspectele acelei planete, daca dai click pe un aspect (de ex. trigon) vor fi afisate toate doar aspectele de acel tip (trigon). Ca sa fie refacuta cu toate aspectele se da click oriunde altundeva.
    - aspectarium-ul va fi si acesta interactiv, cu mouse move (la plimbarea mouse-ului deasupra vor fi afisate detalii despre elementul respectiv). Deasupra diagonalei principale sunt afisate punctele intermediare dintre plante, sub ea sunt afisate aspectele. Punctele intermediare care sunt in conjunctie cu o planeta (aici includ si NN, NS, ASC, DSC, vertex, lilith, etc) sunt marcate cu rosu.
    - se pot defini grupe de restrictii pentru planete si aspecte, si se pot folosi direct aceste grupe
    - se pot salva anumite profile in baza de date si se pot selecta doar, ulterior.
    - are prevazuta posibilitatea de a introduce intepretari ! Interpretarile vor putea fi editate de fiecare, vor putea fi incluse sau nu in astrograma. Deocamdata sunt in aceasta faza. Am definitivat editorul de interpretari, am implementat posibilitatea de a alege interpretarile. Mai am de inclus interpretarile in astrograma. Deocamdata introduc interpretarile din cartea lui Dan Ciuperca, ca exemplu, dar vor putea fi folosite orice alte interpretari.

Daca va intereseaza si doriti, voi pune si acest program pe site, chiar inainte de a fi definitivat. As vrea sa am un feedback, pentru a-l crea cat mai util, si din acest motiv l-as pune pe site in faza beta, inainte de a fi definitivat.

Ce mai doresc sa adaug:
    - editor de puncte arabice si afisarea punctelor arabice cu evidentierea celor care sunt in conjunctie cu obiectele
    - Tipuri de astrograme: tranzite si progresii, astrologie initiatica (tema sufletului, etc.)

Deci, daca va intereseaza, voi publica programul mai devreme, pentru a primii sugestii.

(ca bonus, deocamdata, pe site este un program pentru sugestii subliminale, care permite si efectuarea de inregistrari, tot gratuit)

Valentin

PS. Nu vreau sa incalc regulile forumului si din acest motiv nu am pus adresa site-ului, desi nu cred ca ar fi de considerat reclama din moment ce programele sunt gratuite

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Raspuns program nou de astrologie si de mesaje subliminale

Esti la obiect, este ceva util si poti sa pui si link-uri catre program
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    aprilie 2012
    Posturi
    4

Aici:

http://www.ahasoftware.3owl.com/AstrologR.html

am publicat un program de astrologie românesc, care permite afișarea mai multor elemente de astrologie clasică, karmică , vedică sau relațională, puncte arabice.
    Programul are posibilitatea de afișare de interpretări, iar acestea pot fi editate de utilizator !
    Sunt mai multe caracteristici (posibilitatea de salvare a profilelor sau a tipurilor de restricții, acțiuni și descrieri care se fac direct pe hartă, cu mouse-ul etc.)

Dar cea mai importantă proprietate a programului pe care cred că toți o vor aprecia este că el este GRATUIT !

Aștept eventuale comentarii, cerințe de facilități noi de adăugat.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Ti-am facut si link valid in post, te rog sa iti prezinti si aici nautatile
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    aprilie 2012
    Posturi
    4

Multumesc !
    Caracteristici noi:

Această nouă versiune are în plus următoarele elemente:
    I. Configurarea aspectului astrogramei, a culorii textului, simbolurilor și culorilor de fundal și de contur.

II. Posibilitatea de export și de import a datelor (backup) - interpretări, profile, restricții, puncte arabice.

III. Interpretări mult îmbogățite, afișarea descrierilor. Categorii de interpretări noi: Yodul lui Venus, Planeta scut, planetele neaspectate, aspecte dirijoare de karmă (nu doar care sunt ci și interpretarea lor), simbolurile sabiene.
    Am completat interpretările din categoria structurilor astrologice și am introdus pe cele din astrologia karmică (Chiron, Lilith, casa XII, planetele în semne și case etc.). Urmează cele din astrologia relațională, previzională și medicală.
    Desigur, se pot introduce interpretări noi de către utilizator, se pot șterge altele existente.

IV. Puncte arabice: editor de puncte arabice (utilizatorul își poate adăuga puncte noi), afișarea acestora în
    hartă și descrierea lor.

V. Parametri: Au fost introduse multe elemente noi în lista de parametri.
    Au fost structurate mai clar, pe categorii.

VI. Simboluri sabiene. Sunt afișate pentru orice grad, la mișcarea mouse-ului pe hartă,
    dacă este ținută apăsată tasta Ctrl.

VII. Noi tipuri de hărți: tema compusă, tema timpilor și distanțelor medii (Davison).
    Au fost introduse hărțile divizionare - Vargas - din astrologia Vedică.

VIII. Meniu contextual la click dreapta pe imagini:
    La click dreapta pe imaginile hărții (hărților) afișate se deschide un meniu contextual cu ajutorul căruia se poate salva imaginea într-un fișier exterior sau în memorie.

Dacă aveți sugestii pentru completări la program ele sunt binevenite.

Data inscrierii
    aprilie 2012
    Posturi
    4

adresa site-ului s-a modificat:
    ahasoftware.1x.net/AstrologR.html

Data inscrierii
    aprilie 2012
    Posturi