Rezultate de la 1 la 8 din 8
Like Tree1Likes
  • 1 Post By aurora33

Subiect: rugaciune ajutatoare catre Maica Domnului..pentru indeplinirea unei dorinte.

paulika33 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2012
    Posturi
    2

Post rugaciune ajutatoare catre Maica Domnului..pentru indeplinirea unei dorinte.

se va face timp de 9 marti,de cate 10 ori,avand o lumanare sfintita aprinsa..

Sfanta Marie,ma indreptez plin de incredere catre Tine,cerandu-Ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei asculta in necazul meu si ma vei sprijini cand imi este greu.
    Sper a-Ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune,te rog cu umilinta sa imi aduci liniste in durerea si tristetile mele.
    In numele negraitei rugaciuni si bucurii care Ti-a cuprins inima cand ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa Ta din Betlania,Te implor roaga-Te pentru mine si familia mea ca sa-L pastram pe Dumnezeu in inima,astfel incat sa ne invrednicim in a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum(se spune dorinta).Te implor,Ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutati,precum ai infrant balaurul care sade la picioarele Tale.
    TATAL NOSTRU
    Bucura-Te marie,cea plina de dar,
    Domnul este cu Tine!
    Binecuvantata esti Tu intre femei si binecuvantat este Rodul pantecului Tau,care a nascut pe Mantuitorul sufletelor noastre,Iisus Hristos!
    Sfanta Marie,Maica de Dumnezeu,roaga-Te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre.Amin

veti vedea ca se vor intampla minuni,chiar dinainte sa o terminati.
    Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze!

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Raspuns rugaciune ajutatoare catre Maica Domnului..pentru indeplinirea unei dorinte.

Citat Citat din paulika33 Vezi post
    se va face timp de 9 marti,de cate 10 ori,avand o lumanare sfintita aprinsa..
    .......
    veti vedea ca se vor intampla minuni,chiar dinainte sa o terminati.
    Dumnezeu sa va ajute si sa va binecuvanteze!
    Chiar orice dorinta?
    Ce e aia lumanare sfintita? Sfintita de cine?

Minunile oricum se intampla, dar asta nu tine decat de Voia Lui! Asta nuimai daca nu stiati inca.

De ce ati postat la "Discutii libere", daca este totusi pentru dumneavoastra un subiect generator de minuni?

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

paulika33 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2012
    Posturi
    2

Implicit Raspuns rugaciune ajutatoare catre Maica Domnului..pentru indeplinirea unei dorinte.

o lumanare sfintita este aceea care o avem de la un botez,o nunta,etc..dar eu consider ca o lumanare sfintita poate fi oricare care o cumparam de la biserica..nu stiu daca am dreptate,dar asta e parerea mea..e adevarat ca minuni se pot intampla,dar trebuie sa credem cu adevarat in acestea..eu am postat aici pentru ca e prima data cand intru pe forumuri si cred oricum ca e la libera alegere unde vrei sa postezi..sincer nu v-am inteles atitudinea..parerea mea e ca nu am gresit cu nimic,postand aceasta rugaciune..din moment ce pe mine m-a ajutat,am vrut sa o fac cunoscuta si altor persoane care au nevoie..

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

o lumanare sfintita este aceea care o avem de la un botez,o nunta,etc..dar eu consider ca o lumanare sfintita poate fi oricare care o cumparam de la biserica..nu stiu daca am dreptate,dar asta e parerea mea..e adevarat ca minuni se pot intampla,dar trebuie sa credem cu adevarat in acestea..eu am postat aici pentru ca e prima data cand intru pe forumuri si cred oricum ca e la libera alegere unde vrei sa postezi..sincer nu v-am inteles atitudinea..parerea mea e ca nu am gresit cu nimic,postand aceasta rugaciune..din moment ce pe mine m-a ajutat,am vrut sa o fac cunoscuta si altor persoane care au nevoie..
    Precizarile, detaliile si formularile fac intotdeauna diferenta intre mesajele tip zgomot si cele care ajuta.
    Va spus cineva ca ati gresit? Erau doar niste nelamuriri si va multumesc ca le-ati risipit in parte.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

se va face timp de 9 marti
    Am intalnit rugaciunea asta la catolici, o practica mai ales in perioada postului Pastelui si, pentru ca trebuie facuta in cicluri de 9 ori, o numesc "novena". Ei chiar cred ca le rezolva pe toate. Iarasi, ei sunt convinsi ca are mare trecere in fata lui Dumnezeu (si li se indeplineste orice cerere) efortul fizic sau eventualele rani pe care le capata in procesiunile Pastelui (cara platforme intregi cu statui sau altare ale diferitelor divinitati).
    Personal, vazand popularitatea ei in cultul respectiv, am incercat si eu aceasta novena (mergand pe principiul ca nu iese fum fara foc), dar nu am simtit nimic si am renuntat.
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

corinuta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    27

Exista o rugagiune pe care eu am aflat-o de la o prietena pe care o rostesc crestinii ortodocsi:
    RUGACIUNE FACATOARE DE MINUNI CATRE PURUREA FECIOARA MARIA
    “Prea sfanta stapana de Dumnezeu Nascatoare spre tine imi indrept gandul, inima si toate simturile si te rog cu lacrimi:
    Pana cand MAicuta a milostivirii va fi aceatsa durere necontenita pe pamant?
    Pana cand vrajmasii neamului omenesc vor da lovituri atat de puternice bietilor oameni?
    Pana cand vor pangari si vor necinsti trupurile, sufletele si vietile lor inselandu-I ca sa nu cunoasca poruncile divine sis a nu dea slava si cinste pururi maritului Dumnezeu Cel in Treime inchinat: Tatal, Fiul si Duhul Sfant?
    Ridica-te Stapana Atotbuna si zdrobeste pe vrajmasii nostril si ai Fiului Tau iubit IIsis Hristos ingrozindu-I cu nebiruita-ti sfintenie, indreptatindu-ne pe cararil mantuirii ca sa dam mereu marire lui Dumnezeu.
    Roaga-te feciara pentru Sfanta Biserica, pentru propovaduirea evangheliei pe intreg pamanul, pentru poporul acesta, conducatorii lui, rudele mele, pentru vaduve, orfani, bogati, saraci, necajiti, bolnavi, pentru cei prigomiti pentru credinta, pentru salvarea celor ce au ratacit la secte, pentru cei raposati.
    Ajuta-ne sa ne pocaim toti oamenii de pacatele noastre, sa iubim biresica, sa ne spovedim adesea, sa renuntam la pacate, vicii si necredinta.
    Ajuta-ne sa nu fim insensibili la chemarea divina a blandului tau Fiu care a venit sa sufere chinuri barbare pentru bietele sale oite ratacite ranite atat de mult de vrajmas.
    Roaga-te Maicuta Sfanta si pentru aceste nevoi ale mele (rosteste necazurile pe care le ai si dorintele pe care vrei sa ti le implineasca Maica Domnului)
    Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh in vecii vecilor. Amin.”
    Rugaciunea se rosteste de 5 ori pe zi timp de 10 zile consecutive.
    10 exempalre din aceasta rugaciune se ofera credinciosilor din biserica, sau se posteaza undeva in biserica.
    La sfarsitul zilelor dai o paine, o lumanre si pomelnicul familiei ( vii si morti) la altarul bisericii.
    Dai de pomana la un sarac din biserica o sticla de ulei, 1kg de faina, 1 kg de fructe si ce te mai lasa inima si spui “IN CINSTEA MAICII DOMNULUI”. Si sa vezi atunci puterea Maicii Domnului.

Cred ca astefl de rugaciuni nu trebuie rostite fara credinta ca cel pentru care a fost conceputa va savarsi o minune.
    Sa spui o rugaciune ca .. oate se va intampla minunea nu are rost: crezi sau nu crezi.

Doamne ajuta!

aurora33 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2012
    Posturi
    1

o alta rugaciune ajutatoare....

RUGACIUNE MIRACULOASA PENTRU FECIOARA DIN JUQUILA
    (o aparitie miraculoasa a unei statui a Fecioarei facatoare de minuni dintr-o biserica din Mexic)

Se face 9 zile la rind, in fiecare zi se aprinde o lumanare alba. In a noua zi publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte-una de bani(afaceri) si doua imposibile. Ele se vor indeplini chiar daca nu va vine sa credeti.

Rugaciunea:

Maica iubita, sfinta Fecioara din Juquila
    Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sint multe
    viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul
    si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat
    vezi ca viata noastra a luat-o razna
    nu ne abandona!

Maica iubita protejeaza pelerinii
    Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre!
    Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor
    Si piinea care le-a fost furata, da-le-o inapoi!
    Fii linga noi toata viata noastra si
    elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amen!

II multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate fravorurile primite! Amen!

Se spune de 9 ori Bucura-te Marie

Bucura-te Marie plina de har Domnul este cu tine
    binecuvintata esti tu intre femei
    si binecuvintat este rodul pintecelui tau Iisus.
    Sfinta Marie maica lui Dumnezeu
    roaga-te pentru noi pcatosii
    acum si in ceasul mortii noastre.Amen!
    deceanua likes this.

valerica este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2013
    Posturi
    1

Buna ma numesc valerica si am 39 ani as vrea sa va spun ca am gasit aceasta rugaciune si am inceput-o acum 5 saptamani eu nustiu daca dorinta mea se va implini pentru ca eu ma rog pentru mama mea . vreau sa va spun ca are un cancer violent care se extinde rapid impanzindu-i corpul.Sunt atat de disperata ca nustiu ce pot face pentru a o ajuta.Aceasta rugaciune a gasit-o un prieten de familie care mi-a dato in speranta ca ma va ajuta.Cum va spuneam in prima zi de marti cand am inceputo iam spus sotului meu despre ea mi-am aprins candela si am inceputo nustiu dar ceva imi spunea ca va veni si va incerca de a ma impedica ,asa s-a si intamplat a venit a inceput sa tipe la mine ca sunt nebuna ca am sa-mi sperii copilul ca sunt fanateca ca nu mai vad lucrurile normal ,l-am ignorat si m-am rugat mai departe mi-a smuls baticul de pe cap ,mi-a stins lumina avea ochii rosii turbat de furie ca nu ma putea opri.Am terminat in acea seara am spus-o de 10 ori,in a doua marti m-a lasat nu mi-a spus nimic dar in a treia zi de marti dimineata eram la baie cu geamul deschis uitandu-ma afara vad pe fereastra de la un bloc vecin clar chipul mantuitorului iiusus hristos cu coroana de spini pe frunte cum ma privea am imarmurit ,ma uitam si numi venea sa cred ma gandeam daniel sotul meu avea dreptate poate inebunesc asta e ,ma-m uitat la chipul lui un sfert de ora dupa aia ma duc in camera la el si ii spun vino un pic pana la baie vreau sati arat ceva s-a uitat la mine nu ma intrebat nimic si a venit cu mine in baie il pun sa se uite la geamul unde vazusem si vedeam eu chipul LUI ce vezi il intreb prima data imi spune praf ii spun uita-te atent spune-mi ce vezi el s-a facut galben ca ceara se uita la mine si imi spune vad clar chipul lui iisus.Da in a treia marti de rugaciune l-am vazut pe iisus sotul meu in fiecare marti imi aduce aminte de mai multe ori ca trebuie sa imi fac rugaciunea.NUSTIU DACA ISUS MI S-A ARATAT PENTRU AMI PASTRA SI NU PIERDE CREDINTA ORICE S-AR INTAMPA S-AU VA FACE CU MAMA MEA O MINUNE MARE. Mie frica imi doresc din tot sufletul sa faca o minune sa mi-o lase pentru ca fara ea nustiu cum ar fi, m-as simti pierduta si fara speranta.Va promit ca am sa mai scriu sa va spun de ce s-a petrecut aceasta minune si ce va urma dupa 9 marti de rugaciune.Cu stima si respect pentru toti va salut si va indemn sa va rugati si sa faceti aceasta rugaciune .MERITA

jurescumihaela este offline Utilizator
    Data inscrierii
    noiembrie 2013
    Posturi
    0

Rugaciunea este sfanta si pentru asta va voi recomanda o rugaciune folositoare
    Se face 9 zile la rind, in fiecare zi se aprinde o lumanare alba. In a noua zi publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte-una de bani (afaceri) si doua imposibile. Ele se vor indeplini chiar daca nu va vine sa credeti.

Maica iubita, sfinta Fecioara din Juquila Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sint multe viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razna nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor Si piinea care le-a fost furata, da-le-o inapoi!
    Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amen!

II multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite! Amen!

Bucura-te Marie plina de har Domnul este cu tine binecuvintata esti tu intre femei
    si binecuvintat este rodul pintecelui tau Iisus. Sfinta Marie Maica lui Dumnezeu
    roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre. Amen!

jurescumihaela este offline Utilizator
    Data inscrierii
    noiembrie 2013
    Posturi
    0

Rugaciunea este sfanta si pentru asta va voi recomanda o rugaciune folositoare
    Se face 9 zile la rind, in fiecare zi se aprinde o lumanare alba. In a noua zi publicati rugaciunea. Se pun 3 dorinte-una de bani (afaceri) si doua imposibile. Ele se vor indeplini chiar daca nu va vine sa credeti.

Maica iubita, sfinta Fecioara din Juquila Fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sint multe viata noastra e a ta, fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razna nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor Si piinea care le-a fost furata, da-le-o inapoi!
    Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! Amen!

II multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite! Amen!

Bucura-te Marie plina de har Domnul este cu tine binecuvintata esti tu intre femei
    si binecuvintat este rodul pintecelui tau Iisus. Sfinta Marie Maica lui Dumnezeu
    roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre. Amen!

Subiecte Similare

1. Terapia prin post si rugaciune
    De Santamia in forum Medicina naturista
    Replici: 8
    Ultimul post: 13 ian 2012, 14:27
  2. Rugaciuni ajutatoare
    De Camelia in forum Crestinismul
    Replici: 102
    Ultimul post: 07 sep 2011, 16:53
  3. Replici: 0
    Ultimul post: 03 aug 2006, 18:38

Reguli postare