Rezultate de la 1 la 5 din 5

Subiect: tratament pentru hipertiroidism

ingerasul20 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    2

Implicit tratament pentru hipertiroidism

De curand am gasit acest forum si ma bucur foarte mult pt. aici am gasit un strop de speranta ca boala mea poate fi vindecata:hipertiroidism.
    Am mai intrebat incoace incolo de un tratament nemedicamentos si peste tot acelasi raspuns:NU EXISTA! Nu pot sa accept asa ceva .Daca cineva stie mai multe va rog ajutati-ma.
    Ma-am interesat si la tratamente homeopatice,acupunctura,presopunctura,medicina naturista...

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Implicit Raspuns tratament pentru hipertiroidism

Dupa cum am mai spus si altora de pe forum, cauzele bolilor sunt de natura subtila, spirituala si vindecarea apare atunci cand constientizam ce anume a condus la aceasta perturbare informationala si energetica, si apoi fizica. Glandele sunt organe extraordinar de importante in functionarea corpului fizic fiindca prin ele se realizeaza controlul acestuia. Tiroida si paratiroidele se afla asezate strategic in dreptul centrului energetic responsabil cu emisia (Vishuda) de culoare albastra. Iti spun toate acestea ca sa poti vizualiza cum arata.
    Cat despre cauzele spirituale trebuie sa mediteze la tine, sa faci o introspectie a tot ceea ce simti ca nu faci cum trebuie, asupra unor atitudini de viata si obiceiuri care sunt contrare legilor spirituale: neiubirea, acceptarea unor iubiri nepotrivite, gelozia, mania, neinfranarea, neiertarea (altora sau neiertarea de sine), judecarea, orgoliul (vanitatea desarta) etc.
    Eu unul m-as duce la o manastire sau biserica unde stiu ca preotii sunt in ordine, as lasa un acatist de 40 zile prin care sa ma rog la Dumnezeu sa ma ajute sa descopar in primul rand cauza spirituala care mi-a provocat boala si sa imi trimita ingerii cei mai potriviti ca sa ma ajute sa ma vindec. Constientizarea cauzei este doar primul pas, urmand ca apoi sa facem faptele de reparare al raului pe care l-am provocat, faptele care sa contracareze toate informatiile malefice emise catre ceilalti sau catre noi insine.

Valeriu Popa, in cartea sa "DARUIM LUMINA SI IUBIRE pentru vindecare mentala si spirituala -VINDECAREA PRIN GANDIRE" afirma ca urmatoarea ar fi cauza:

Hipertiroidism
    C.M.P. : Dezamagire extrema de a nu fi in stare sa faci ceea ce vrei sa faci, adesea, satisfacandu-i pe altii, nu pe tine.
    N.M.G. : Imi folosesc puterea in scopuri adecvate. Iau propriile mele decizii. Ma realizez eu insumi.

C.M.P=cauza mentala a problemei, N.M.G=noul mod de gandire

Tratament cu plante:

Se iau 3 lingurite de pulbere de ghimpe/zi, in cure de 3 saptamani, cu 10 zile pauza.
    Iarba de ghimpe este un reglator natural al activitatii tiroidiene, fiind folosita si pentru tratarea nodulilor si cancerului la tiroida.

Se fierb 20 gr. de troscot in 1/2 litru apa pana scade la jumatate. Se filtreaza. Se beau 2 cani pe zi.

Nu uita ca fara eforturile de schimbare personala in interior, de imbunatatire a propriei vieti prin sacralizarea ei, orice tratament, alopat sau cu plante sau inforenergetic, nu va avea efectul scontat.

Claudiu
    Dumnezeu este Iubire!

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

ingerasul20 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    2

Multumesc pentru raspunsul prompt si asa cum m-am asteptat raspunsul il pot primi dosr de la Dumnezeu, si mai ales vindecarea si indrumarea .
    Sper sa fiu atat de iluminata si demna de dragostea si grija Lui.

eqvagel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

Ingerasule,la medic ai fost? hipertiroidismul se trateaza chiar daca este nevoie uneori de o mica operatie.Daca crezi in ceva atunci ai putea crede ca si pe medici ia lasat cineva pentru a ne vindeca.Bolile sufletului se vor vindeca daca ai un prieten care sa te asculte,chiar un preot daca ti face impresia ca e mai competent

Meli este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

Buna Ingerasul20 in caz de hypertiroidism exista tratament medical si tratament chirurgical. In primul rand trebuie sa sti ce fel de hipertiroidism ai. trebuie sa mergi la un medic bun si sa iei un tratament. In anumite cazuri de hipertiroidism poti sa dezvolti semne clinice ale bolii ca si exoftalmie. Daca esti diagnosticat din timp poti evita aceasta si bineinteles simptomele care nu sunt deloc placute. Cazul tau este ca si al inecatului caruia Dumnezeu i-a trimis pompierii, barca si elicopterul dar el tot a asteptat sa vina Dumnezeu in persoana sa-l salveze. In acest secol tratamentul la hipertiroidism nu mai constituie o problema sau o necunoscuta. Multa sanatate sa-ti dea Dumnezeu si nu mai astepta cauta un medic bun si incepe un tratament )) Sa sti ca ti-am dat cel mai bun sfat pe care il stiu si te rog sa nu te superi ca ti-am dat exemplul de mai sus, dar am fost si eu in situatia 'inecatului' din poveste si cateodata e greu sa vedem ajutorul pe care il avem la'ndemana trimis deDumnezeu.

Subiecte Similare

1. Cateva metode de tratament ale lui Valeriu Popa
    De lovelife in forum Medicina naturista
    Replici: 4
    Ultimul post: 06 aug 2006, 13:59

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •