Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate de la 31 la 41 din 41

Subiect: Regele Mihai a tradat?

Ilia Avatar
    Ilia este offline Utilizator Copacel roditor
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    609

Implicit Re: Regele Mihai a tradat?

chiar acum pe B1 tv ruleaza emisiunea: regele Mihai si maresalul Antonescu - perspectiva serviciilor secrete.
    scuze pe 10 tv
    Din bube, mucegaiuri și noroi / Iscat-am frumuseți și prețuri noi. T.Arghezi

Meli este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

Implicit Raspuns Regele Mihai a tradat?

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=babuw6uhw2I

Pt lovelife si toti care citesc acest topic - nu stiu de ce dar inclin sa cred ca acest domnul din videoclip nu minte. De aceea am o opinie mult mai buna despre Majestatea sa decat despre actualii guvernanti.

Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

mkul este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Posturi
    1

Cel mai bine e ca regele mihai sa fie dat uitarii si sa ne vedem de prezent si viitor

ultraviola este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2008
    Posturi
    4

Ma dezamagiti, dragi colegi de forum. Regele Mihai a fost uns de Biserica Ortodoxa Romana si este ultimul monarh bizantin in viata. Suntem Ortodocsi, nu slugi ale influentelor politice trecatoare.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Cand va recunoaste greselile din perioada in care a influentat destinul romaniei voi putea sa il respect. Din cauza lasitatii sale, sau poate a tradarii au murit zeci de mii de ostasi romani in lagarele rusesti sau pur si simplu au fost impuscati, ex-regele Mihai lunadu-le dreptul sa se apare in fata dusmanilor natiunii romane. A ajutat la instaurarea comunismului in Romania si astfel au mai murit iar zeci de mii de oameni prin inchisori.
    Abia ieri am aflat ca Ex-Regele Mihai a mai fost o singura data in parlametul romaniei, si ultima oara ca sa consfinteasca comunistii, chiar daca nu era obligat, si nu a mai fost pana atunci in parlaemnt, cand nu erau comunisti, el a mers in parlament si a deschis lucrarile, consfintitnd astazi frauda comunistilor din 1946, este o realitate, iar daca ne uitam la cine au fost cei care au regizat aceasta intalnire de ieri din parlament, vedem o continuitate in traditie
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

ma bucur )) ca pot posta din nou din mila unor 'preaputernici' pe acest forum. sincer lovelife nu te chinui sa ma convingi cat de rau e regele pt ca nu reusesti cum nici eu nu reusesc sa te conving cat de 'bun ' este actualul guvern. fiecare are propria opinie si daca ne acceptam e bine daca nu e din nou bine. sper ca data viitoare cand postez ceva in contradictie cu ideile tale sa poti sa te poti controla si sa nu ma mai blochezi. imi place acest forum si sa nu uitam ca fiecare dintre noi suntem unici si avem dretul la propria opinie - liberul arbitru dat de Dumnezeu. o zi buna tuturor !

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Meli eu nu te-am blocat nici o data, ce mesaje aveai?
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

de fiecare cand incercam sa postez ceva la acest subiect imi aparea mesaj ca am interdictie sa postez la acest subiect sau contul era in curs de dezactivare. daca nu l-ai dezactivat tu imi cer scuze ca te-am acuzat,dar erai singurul moderator cu care am vb pe acest subiect si care putea face aceasta, iar inainte la toate postarile mele nu am avut astfel de probleme.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Am facut un upgrade la soft si este posibil sa mai fie ceva probleme, nu am reusit sa pun inca la punct softul
    Un site
    si un

Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

da Ultraviola bine punctat !

sa-l ascultam si pe d-nul Dan Puric ce parere are in general si parerea dumnealui despre Regele Mihai in contrast cu guvernarea actuala
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Arm-EVPugAc

pt cei care ne reproseaza ca nu iubim pe cei din guvernarea actuala. iubirea nu schimba lupul in oaie, putem sa iubim lupii si sa le intelegem salbaticiunea lor. eu una prefer sa stau departe de ie si sa-i iubesc de la distanta. asa si cu cei care jefuiesc astazi tara si distrug valorile. ii iubim dar sa dispara de la conducere, sa stea linistiti in casa lor ca au de toate mai putin umanism. cititi R.Steiner - e nevoie de foarte mult timp pentru ca cineva sa se schimbe si pentru a se schimba in primul rand ei trebuie sa constientizeze ce e rau si sa faca eforturi pentru asta.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Subiecte Similare

1. Despre vindecarile miraculoase ale Unchiului Mihai
    De Matusalem in forum Fitoterapia
    Replici: 0
    Ultimul post: 17 oct 2009, 19:42
  2. MIHAI EMINESCU si NATIONALISMUL ROMANESC
    De Basil in forum Istoria Dacilor si Romanilor
    Replici: 3
    Ultimul post: 06 feb 2009, 11:50

Etichete pentru acest subiect

Reguli postare