Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 17

Subiect: Daca imi poate cineva spune ce inseamna aceste imagini..

rayzel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    7

Implicit Daca imi poate cineva spune ce inseamna aceste imagini..

Salut,am nevoie de ajutorul unora dintre voi care aveti o idee despre ce inseamna aceste desene...cel mai mic detaliu conteaza,MULTUMESC !

[media]http://img848.imageshack.us/img848/2420/cimg1313.jpg[/media]

[media]http://img842.imageshack.us/img842/9458/cimg1317.jpg[/media]

[media]http://img33.imageshack.us/img33/1274/cimg1318xq.jpg[/media]

[media]http://img146.imageshack.us/img146/2460/cimg1319v.jpg[/media]

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Daca imi poate cineva spune ce inseamna aceste imagini..

Da mai multe detalii despre aceste desene, care este povestea lor?
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    7

Deci nu stiu,imi pare rau ca nu pot spune mai multe...deci pur si simplu le desenez...

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Atunci cheia prin care poti obtine o interpretare este in tine.
    Nu stiu daca are o semnificatie sau cel mai probabil sunt simple desene fara o semnificatie esoterica.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    7

Cel mai probabil poate fi doar imaginatia mea,nimic special?

corinuta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    27

Draga rayze,
    Este important sa spui in ce conditiidesenezi aceste "liniute".... cred ca nimeni nu se va repezi sa-ti interpreteze sensul probabil ala desenelor pur si simplu.
    Am inteles ca asa-ti vine si ca deseneaza mana fara tine dar!
    Le desenezi pentru relaxare, ai momente cand pui mana pe pix si desenezi sau...?
    Oricine se uita la ele poate sa-si dea cu parerea referitor la ce-ar putea fi dar nu se poate spune cu exactitate ce sunt..

Mi se pare mie sau vrei sa-i pui la incercare pe cei de pe forum?

la prima vedere mie mi s-a parut ca seamana cu niste reprezentari de aparate - mai mult sau mai putin cunoscute...
    primul desen ar putea sa semene cu un fel de alambic iar urmatoarele cu niste rachete cosmice - asa cum le cunoastem noi azi desenate foarte rudimentar.

mai da-ne detalii, te rugam!

Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    7

Nu,nu sunt aici sa pun la incercare pe nimeni. In ce conditii le desenez nu stiu ce sa spun...deci le desenez pur si simplu de parca le-as sti de foarte mult timp si nu le am ca imagini in minte,pur si simplu le desenez si mai am ceva sa spun dar nu stiu daca este asa important...toata viata mea pana acum am fost foarte protejat,mereu am simtit ca cineva ma supravegheaza si tot am o voce in interiorul meu care ma ghideaza uneori,sincer acesta nu este primul forum pe care postez si multi spun ca desenele contin influente mayase,alchemia,egyptian (desenul de mai sus cu acel ochi) . Eu unul stau foarte prost cu desenatul ) nu am deloc imaginatia dar cu aceste "linii" am...

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Eu zic sa stai cu capul pe umeri, desene de genul asta faceam si eu in liceu la ore cand plictiseam, dar nu insemnau nimic.
    Toti avem o prezenta langa noi pe care o simtim (mai mult sau mai putin) ca ne protejeaza, sunt ingerii nostri pazitori, problema ar fi daca nu ar fi acea prezenta.
    Un site
    si un

Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    7

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

geanyna_ este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2010
    Posturi
    40

Sunt foarte frumoase desenele. Au simetrie,insa nu perfecta, ceea ce le face si mai frumoase. Sa nu te opresti. Pot sa insemne sau nu ceva. Te sfatuiesc insa sa le faci pe o hartie mai de calitate, macar de bloc de desen. Creionul (prima poza din a doua postare) este superb. Mie imi plac foarte mult.
    Pacea este cheia intregii cunoasteri, a oricarui mister, a intregii vieti.

Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    27

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Eu zic sa stai cu capul pe umeri, desene de genul asta faceam si eu in liceu la ore cand plictiseam, dar nu insemnau nimic.
    Toti avem o prezenta langa noi pe care o simtim (mai mult sau mai putin) ca ne protejeaza, sunt ingerii nostri pazitori, problema ar fi daca nu ar fi acea prezenta.
    asaeste!
    Si eu anm simtit de-a lungul vietii o prezenta cintinuu langa mine...mai ales in mommentele cand simteam ca-mi este greu - asta nu inseamna nimic important, adica important referrotir la subiect: cineva acolo sus te iubeste si are grija fe tine straduieste-te sa nu dezamagesti!
    mai mult nu pot sa-ti spun... poate vine dintr-o amintire ancestrala.. ca niset desene rupestre pe care le-ai mai desenat imtr-o viata anterioara? astsa incerci sa ne comunici/ sau sa verfifici?

Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    7

Eu nu am deloc experiente cu spiritism,magie,etc...ce vreau sa spun este ca nu stiu ce inseamna "amintire ancestrala" va fi apreciat reply`ul tau,corinuta.

Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    27

pai,... aminitiri ancestrale = amintiri din vietile anterioare...
    pe care nu le putem accesa decat in conditii extraordinare
    sunt sigura ca ai putea citi cateva carti pe aceasta tema..
    una dintre ele este scrisa de Liviu Rebreanu-Adam si Eva, si alt acarte pe care ti-o recomand cu caldura este "Al patrulea mag" scrisa de regretata Alexandra Dimitriu

spor la citit!

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Omul este format in totalitate in jurul varstei de 35 de ani! Pana atunci, in functie de acele capacitati ale sufletului care se formeaza (simtirea, ratiunea, constienta), omul are momente cand simte cum aceste transformari sufletesti cauta o iesire, in sensul ca, desi nu are aptitudini artistice, deseneaza forme. In jurul varstei de 20 de ani se desavarseste gandirea rationala, de aceea majoritatea dintre noi desenam, la aceasta varsta, scheme sau desene tehnicizate, simetrice sau semanand cu niste schite...
    Privind desenele tale, rayzel, cred (e doar o opinie) ca e vorba de o declansare a unui program karmic si prima intrebare care mi-am pus-o a fost daca frecventezi biserica. Privind mai cu atentie la detalii si lasand mintea sa lucreze, au venit si asociatii: in primul desen apare de 3 ori cifra 6, in jurul ochiului; al doilea desen este o pisica stilizata care sta pe verticala. In majoritatea desenelor apare o imagine care a fost descoperita intr-o pestera din sudul Spaniei, acum aproximativ 4000 de ani inainte de Christos si care se numeste "El Indalo". De asemenea, simbolistica cifrei 666 era foarte bine cunoscuta in Academia de la Gondishapur, si care s-a extins cam tot din acea perioada in Asia si sudul Spaniei si care si-a propus sa zadarniceasca planurile Sf. Treimi in legatura cu omenirea... Senzatia generala produsa de aceste desene asupra mea a fost de disconfort, de labirint si obscuritate sufleteasca.
    Intrebarile care apar si care ar putea da un raspuns intrebarilor tale sunt, asadar:
    - cat de des frecventezi biserica?
    - ai cunostinte sa ti se fi facut sau sa ti se faca farmece?
    - ce se va intampla cu aceasta entitate care sta langa tine si care iti inspira aceste desene dupa ce ti se vor fi citit cateva dezlegari si vei fi participat activ la cateva Liturghii?
    Doamne ajuta!
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    7

Adevarul este ca nu am mai intrat intr-o biserica de in jur de 5 ani,iar de farmece...nu prea stiu ce inseamna,decat sa dau cu bata in balta mai bine astept un raspuns concret.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. cine dispune de aceste carti?
    De gotik_angel in forum BURSA: Vanzari, cumparari, promotii, reclame
    Replici: 2
    Ultimul post: 01 iul 2013, 10:54
  2. Replici: 0
    Ultimul post: 27 apr 2011, 10:31
  3. kinetoterapia nu inseamna masaj
    De sandric56 in forum Masajul
    Replici: 18
    Ultimul post: 17 iul 2010, 10:06