Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 34
Like Tree1Likes

Subiect: De unde vine spiritul intr-un copil nou nascut?

shine_Spirit este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    12

Lightbulb De unde vine spiritul intr-un copil nou nascut?

Daca are cineva explicatii

diasomie Avatar
    diasomie este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    119

Implicit Re: De unde vine spiritul intr-un copil nou nascut?

Din lumea spiritelor..de la Dumnezeu
    de unde sa vina?
    Paranormalii spun ca se ataseaza de mama cu mult inainte de conceptie si intra in corp cam in 1-2 luni de la aceasta. Unii spun ca si mai repede.
    vand
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din diasomie Vezi post
    (...) se ataseaza de mama cu mult inainte de conceptie si intra in corp cam in 1-2 luni de la aceasta. Unii spun ca si mai repede.
    Da, si eu am observat ca incepand de la 3 saptamani- 1 luna de sarcina, la cererea mamicilor de a afla sexul bebelusilor, daca intram in nisa i.e. a acestora bebelusii erau deja atasati de embrion si imi dadeau aceasta informatie (transmiteau vibratie specific masculina sau feminina, uneori si informatii suplimentare). Eul se incorporeaza in totalitate in structura fizica incepand din luna a 6-a pana in luna a 7-a sau a 9-a, dupa caz.
    La aceasta incorporare a eului lui Ioan Botezatorul se face trimitere in Evanghelia lui Luca cand se spune ca Mama lui Iisus a vizitat-o pe Elisabeta cand aceasta era in luna a 6-a si a stat cu ea 3 luni.
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Scuzati-ma dar pe moment nu ma lansez in a da o varianta care la un moment dat poate fi o teorie. Inca de la lansarea TOPICULUI am urmarit cu interes evolutia raspunsurilor insa eu am mers mai departe si intreb DE UNDE VIN ATITEA SPIRITE IN COPII CE SE NASC ZI DE ZI? Asa ca provocarea de a afla mai multe raspunsuri intr-un spatiu "anormal" a fost lansat ramine sa spicuim si sa ne dam cu parerea.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

diasomie Avatar
    diasomie este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    119

Daca nu am intreba si daca nu ar fi pareri sau sfaturi ..nu ar mai fi forumul..

Clarvazatorii vad o dimensiune PLINA de spirite care stau efectiv la rand pentru a se intrupa. Cand dunt cataclisme si mor in masa oameni , "stoluri" de spirite parasesc pamantul/aceasta dimensiune
    Cunosc o astfel de persoana cu abilitati si care in timpul cutremurului din Turcia de mai multi ani in urma, se simtea rau , vedea si simtea spiritele destrupate cum se chinuiau , cum asteptau in alta dimensiune invecinata sa paraseasac de tot Pamantul. Spunea ca e un eveniment . cu repercusiuni planetare.
    vand

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Citat Citat din diasomie Vezi post
    de spirite care stau efectiv la rand pentru a se intrupa. Cand dunt cataclisme si mor in masa oameni , "stoluri" de spirite parasesc pamantul/aceasta dimensiune ....
    spiritele destrupate cum se chinuiau , cum asteptau in alta dimensiune invecinata sa paraseasac de tot Pamantul.....
    Bine punctat. Eu unu nu mă consider un mare medium însa din practica si experiența mea pot sa afirm ca acea dimensiune există. Unde și cum nu stiu. Nu mă bazez doar pe religie care afirmă ca trupu unui decedat colindă 40 de zile în aceasta dimensiune sa-i spunem. Însa un lucru cert este ca începutu si sfirșitu unei vieți trece prin această dimensiune. Mă bazez pe două lucruri care m-au marcat de-a lungu vieți. Unu a fost la moartea mamei la aproximativ 40 de zile am visat-o că era pe un cîmp cu flori mărunte și o lumina strălucitoare niște culori de nedescris. Iar al doilea a fost cînd a ramas soția gravidă. Mă rugam în sinea mea sa fie fată. Însa de fiecare dată parcă o voce interioara mă sfătuia că generațiile viitoare vor fi diferite față de generatia noastra. Ca se vor intrupa suflete cu care cu mare greutate v-om face "un cap de pod". Si asta vedeti si voi în ziua de astazi cîta zbenguiala e în tineret. Unii spun ca mediu e de vină dar se înșală amarnic. Vin cu altă teorie cu privire la mulțime și pot să firm ca exista si o dimensiune informaționala la nivel global. Aceasta sa zicem dimensiune e un fel de holograma a tot ce e viu. Aici fiecare individ si are propria matrice informațională.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din Guguam Vezi post
    Iar al doilea a fost cînd a ramas soția gravidă. Mă rugam în sinea mea sa fie fată. Însa de fiecare dată parcă o voce interioara mă sfătuia că generațiile viitoare vor fi diferite față de generatia noastra. Ca se vor intrupa suflete cu care cu mare greutate v-om face "un cap de pod". Si asta vedeti si voi în ziua de astazi cîta zbenguiala e în tineret. Unii spun ca mediu e de vină dar se înșală amarnic. Vin cu altă teorie cu privire la mulțime și pot să firm ca exista si o dimensiune informaționala la nivel global. Aceasta sa zicem dimensiune e un fel de holograma a tot ce e viu. Aici fiecare individ si are propria matrice informațională.
    Vin alte suflete sau suflete care deja au trecut prin o anumita experienta si au acum nevoie sa experimenteze ceva mai mult dinamism in viata. Si totusi si curgerea evenimentelor este alta.
    Acum 200 de ani singurile activitati zilnice erau mersul la camp dat de mancare la animale mancatul si poi somnul, acum in aceleasi 24 de ore ai mult mai multe activitati, si o data cu trecerea timpului totul se accelereaza
    bucataria vesela likes this.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Am uitat să precizez. Totuși există și un semn de întrebare. De unde atîtea suflete. Și să reținem. Noi ca populație planetară în ascensiune demografică suntem puși de multe ori în fața ideologilor abstracți care încearcă să minareasca adevaru punindu-l in obscuritate sau conspiratii. Am mai spus pe acest site universu uman e imens iar probabilitatea de a calatori intr-o singura viata e imposibil daca nu ai destula (bio)energie.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din Guguam Vezi post
    Am uitat să precizez. Totuși există și un semn de întrebare. De unde atîtea suflete. Și să reținem. Noi ca populație planetară în ascensiune demografică suntem puși de multe ori în fața ideologilor abstracți care încearcă să minareasca adevaru punindu-l in obscuritate sau conspiratii. Am mai spus pe acest site universu uman e imens iar probabilitatea de a calatori intr-o singura viata e imposibil daca nu ai destula (bio)energie.
    Sunt atatea suflete cat au fost create sau "nascute" , planeta noastra gazduieste un numar infim de suflete. Suflarea Divina exista si in pietre, si toate acele planete si asteoizi despre care noi spunem ca nu ssunt locuibile au viata, dar c o alta forma de manifestare
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Nickolay este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2011
    Posturi
    47

se spune (de catre cei care pot vedea pana acolo) ca Dumnezeu creatorul are 12 extensii (Iisus fiind una din ele),si fiecare extensie are in dimensiunea urmatoare cate 12 extensii...si tot asa...pana in dimensiunea a 3-a,cea care exista pe pamant...daca sunt 12 dimensiuni,rezulta ca sunt foarte multe extensii...daca cele 12 extensii au cate 12 extensii,rezulta 144 extensii-numarul de suflete care au populat pamantul...

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Eu din ce am sustinut nici o spiritualitate autentica nu sutine asa ceva, nici ca numar de "avataruri" nici ca numar de dimensiuni, si din punct de vedere matematic este o dovada de cunostinte precare de matematica , daca ar fi adevarate afirmatile
    Un site
    si un

oinaldecs este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

La aproximativ 3 luni de la conceptie mama primeste energia noului spirit prin zona denumita popular "moalele capului". Chiar atunci inimioara bebelusului nenascut incepe sa bata. Spiritul vine de unde a mai fost... din alte dimensiuni. Bibliografie: "Cartea tibetana a mortilor", "Cartea egipteana a mortilor". Exista fiinte care au devenit transcendente fata de moarte.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din oinaldecs Vezi post
    La aproximativ 3 luni de la conceptie mama primeste energia noului spirit prin zona denumita popular "moalele capului". Chiar atunci inimioara bebelusului nenascut incepe sa bata. Spiritul vine de unde a mai fost... din alte dimensiuni. Bibliografie: "Cartea tibetana a mortilor", "Cartea egipteana a mortilor". Exista fiinte care au devenit transcendente fata de moarte.
    Si torusi inima fatului bate a fost observata ca are activitate cu mult mai devreme de 3 luni. Si totusi "spiritul" este "detectat", simtit, vazut inca de la conceptie si uneori inainte de conceptie in fata zona abdomenului mamei
    Un site
    si un

dinel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2007
    Posturi
    94

IUBITI SA FIE CEI CARE SE VOR NASTE !

...pentru cei care vor sa citeasca anumite informatii referitoare la acest "'capitol "' e unde vine spiritul intr-un copil nou nascut ? "' recomand cartea lui Scarlat Demetrescu ----""Din tainele vietii spirituale si ale universului "'....in aceasta carte sunt anumite pasaje care dezbat acest subiect....

.....daca nu aveti cartea , deschideti urmatoarea adresa :

http://www.scribd.com/doc/9421217/18...le-Universului
    "Jertfeste lui Dumnezeu jertfa de lauda si indeplineste Lui fagaduintele tale " [ David]

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Sufletul copilului se conecteaza la viitoarea mamica cu mult timp inainte de conceptie. Aceasta il simte mai ales prin chakra inimii, ca si cum inima copilului ar fi conectata deja la inima ei. Poate simti bucuriile sau tristetile lui, ca stari sufletesti aparute brusc si fara motiv; uneori poate simti cum acesta se implementeaza deja in structura ei fizica mai ales in zona abdomenului, pieptului si bratelor.
    Starile sufletesti ale copilului, dar resimtite de viitoarea mamica, pot produce in aceasta reactii fiziologice gen "piele de gaina" sau senzatia ca trupul este ca o panza de tifon prin care strabat energii puternice (sufla vantul prin tine).
    Imediat dupa conceptie, in pantecele mamei, in lichidul amniotic se formeaza un curent energetic sub forma de semnul infinitului, care prefigureaza viitorul sistem circulator al fatului, iar in punctul unde se intersecteaza cele doua bucle se va forma viitoarea inima. Activitatea acestei inimi eterice se poate simti deci imediat dupa conceptie. Astrologii au descoperit ca si planetele se formeaza in acelasi fel, iar astfel de viitoare planete care nu au inca structura fizica ci doar eterica sunt numite "pulsari" , tocmai pentru ca existenta lor poate fi demonstrata printr-un fel de camp electromagnetic ce se manifesta prin pulsatii ritmice.
    La trei luni se desavarseste implementarea corpului eteric al copilului in viitoarea structura fizica, ramanand ca acesta (eterica) sa se dezvolte, si sa se implementeze restul structurilor subtile. Despre una din ele, care si cand, am vorbit intr-o postare de mai sus tot pe tema asta.
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Primul copil nascut dintr-un ovul dezvoltat in laborator
    De cristicarstea in forum Miracolul nasterii
    Replici: 38
    Ultimul post: 04 aug 2011, 19:39
  2. spiritul din noi
    De liliana096 in forum Paranormal
    Replici: 6
    Ultimul post: 24 apr 2011, 16:13
  3. De unde vin de fapt evreii si cum au aparut
    De lovelife in forum Istoria unor civilizatii disparute