Pagina 4 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 46 la 60 din 63

Subiect: Joao de Deus ( John of God ) - Omul miracol

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Implicit Re: Joao de Deus ( John of God ) - Omul miracol

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Eu am fost la Viena, sunt multe e invatat
    Saptamana trecuta, cand voi erati la Viena, am visat ca ingerasul imi spunea ca trebuie sa ajung intr-un oras numit INNER in Austria. Se facea ca in vis am ajuns in acel oras si atunci mi-a spus ca acolo este "un instrumentist" foarte cunoscut in lumea lor (a ingerilor) si ca ma sfatuieste sa ajung sa il vad, intr-un fel de amfiteatru, unde urma sa sustina un "concert" (armonie).
    La trezire am constientizat ca se referea la Joao de Deus ("instrumentul" ingerilor) si ca ar fi fost foarte bine daca as fi ajuns sa-l vad... Doar privindu-l poti invata multe, cred...
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

diasomie Avatar
    diasomie este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    119

inteleg deci ca nu ai ajuns Didina??
    vand
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din diasomie Vezi post
    inteleg deci ca nu ai ajuns Didina??
    In Austria nu, dar am inteles ca in noiembrie vine din nou in Germania, la Hamburg (sau prin imprejurimi). Despre postarea mea nu prea am ce sa zic (din moment ce n-ati inteles), doar ca simt nevoia sa reiau subiectul...
    Asadar, visul l-am avut cu o saptamana inainte de venirea lui Joao la Viena. Subiectul Joao nu m-a preocupat foarte mult, nici pe site-uri n-am intrat sa citesc despre el, nici poze nu am cautat, am vazut doar anuntul lui Lovelife acum nu stiu cat timp cum ca urma ca acesta sa vina in Austria.
    Pe 21 aprilie am un vis mai lung, iar intr-un anumit moment al acestui vis ingerasul imi spune:
    -Trebuie sa gasesti orasul INNER in Austria!
    Eu eram in masina, el in fata mea, in dreptul oglinzii agatata de parpriz; si tot ma invarteam si cautam orasul. Numele imi parea ciudat asa ca il intreb:
    - Nu mai alt si alt nume pentru orasul asta? Ca nu-l gasesc!
    Iar el imi raspunde:
    - Este Aproape!
    Mai dau cateva ocoluri si, dintr-o data, in fata mea era o colina pe care se afla orasul, minunat la vedere, totul fiind alb acolo (de la stalpii de telegraf pana la zidurile locuintelor), domnind peste tot o lumina argintie ca a zapezii si acea atmosfera specifica din ajunul unei mari sarbatori (desi sunt multe pregatiri, domneste o pace si o fericire generala). Exista o singura strada principala, care urca acea colina si se pierdea in orizont.
    In timp ce admiram acea priveliste, ingerasul imi spune:
    - Daca tot ai ajuns aici, incearca sa ajungi si sa asisti la concertul unui instrumentist foarte cunoscut pe aici, pe la noi (sau in mediul nostru) care se va sustine in aula aceea (si mi-a aratat o cladire pe partea dreapta a strazii).
    Am cautat cu privirea acea cladire, am gasit-o si am intrat in ea. Era un amfiteatru cu multe scaune, dar toate erau goale si pe scena nu era nimeni. M-am asezat pe unul din scaune si am asteptat. Ceva imi spunea ca acel instrumentist se afla sub pardoseala de lemn a podiumului (scenii). Cum nu intelegeam ce se intampla, i-am spus ingerasului ca eu nu vad pe nimeni si ca acolo nu era nici un concert. Si-mi spune:
    -Ai rabdare! Ti-l voi arata imediat!
    Si atunci am vazut un barbat stand pe un scaun in mijlocul scenii, zambind blajin undeva spre stanga mea, ca si cum ar fi contemplat ceva. Mi-am dat seama ca el nu ma vedea pe mine, ci doar eu pe el, si ca nu avea nici un instrument muzical in maini sau pe langa el, asa cum ma asteptam. Desi semana tare mult cu cineva (cu George Enescu), uitandu-ma la fata lui si la par si la toate detaliile fizice, stiam ca e prima data cand il vad si ca nu era Enescu.
    Zilele posterioare visului au fost unele cu mult stres. M-am axat mai mult pe simbolistica lui INNER si am cosiderat ca "Austria" si "instrumentistul si concertul" sunt cuvinte redundante in acel vis, sau ca nu erau importante pentru acel moment.
    Apoi mi-am amintit de anuntul lui Lovelife: am intrat sa verific daca plecasera sau nu spre Austria, am aflat ca plecasera, si atunci am inteles in intregime visul...
    Ieri am intrat pe site-urile puse la dipozitie de 2anca si am vazut poze cu Joao: este acelasi barbat din vis. Am citit ce se intampla la Casa, de protocolul lui Joao, si de fiecare data exclamam: Nici nu putea fi altfel!
    Am ramas placut surprinsa de toata atmosfera intens budista, de "puterile" locului si mai ales ale Cascadei, si am exclamat, ca intr-un alt vis (povestit pe Experienta proprie sau experienta altora): "Ioan Botezatorul este aici!".
    Nici nu m-am mai mirat cand am vazut ca ziua de nastere a lui Joao este 24 iunie (a nasterii sf. Ioan Botezatorul).
    Un site despre

diasomie Avatar
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    119

Multumesc pentru explicatii.
    vand

diasomie Avatar
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    119

o intrebare :
    ce explicatii puteti da la un asa film?
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=iLPL-s5gC9s&feature=related[/media]
    nu e Joao Deus, ci un conational de al lui. daca am inteles bine.
    Insa mai poate fi numita asta chirurgie "SPIRITUALA"?
    vand

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Conteaza rezultatele obtinute, forma asta cu sange este necesara petnru unii, ii ajuta in credinta ca se pot vindeca. Sunt oameni carora daca nu le dai o bulina , nu ii faci operatie sau cea de genul, cred c a de fapt nu le faci nimic.
    Joao a spus ca prefera sa ii operezepe cei care nu cred, ca sa vada ca exista
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

blondyblueeyes este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    1

Implicit

buna sunt noua pe acest forum si asi dori din suflet sa stiu daca se fac excursii in brazilia la marele vindecator...v-am pupat si mai vb!!!

s-au cum pot sa fac rost de carte, in care sunt relatate toate vindecarile sale...puppp
    Ultima editare de lovelife : 27 mai 2011 la 21:39

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Se mai fac excursii la Joao, te rog trimite un email la adresa brazilia@inforenergetica.ro
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Padureanu Elisa este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    1

Buna ziua. Ati mai ajuns in Brazilia? Daca da, as vrea sa aflu mai multe despre aceasta experienta...deoarece avand niste probleme de sanatate de 10ani nerezolvate, as vrea sa merge si eu. Va multumesc

MonaB Avatar
    MonaB este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2009
    Posturi
    15

Implicit Raspuns Joao de Deus ( John of God ) - Omul miracol

Organizeaza cineva plecarea la Hamburg la John of God???????
    Ne organizam?
    Va rog raspundeti cei care stiti , este deja foarte aproape evenimentul : 9-13 noiembrie.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

S-a organizat deja, sunt rezolvate problemele de cazare si transport, de aceasta excursie se ocupa cei de la vancanta de vis http://www.vacanta-de-vis.ro/
    Ultima editare de Claudiu : 13 sep 2011 la 13:24 Motiv: :)
    Un site
    si un

Gabriel7 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2011
    Posturi
    21

Va invit sa vizitati pagina de pe Facebook a Comunitatii Joao De Deus Romania, pagina este destinata comunitatii celor care l-au cunoscut sau celor care doresc sa afle mai multe despre Joao De Deus.

Adresa paginii este: www.facebook.com/JoaoDeDeusRO

Aici veti gasi publicat un album de fotografii de la evenimentul vizitei lui Joao de Deus in Viena din martie 2011. Deasemenea vor fi publicate materiale de la alte evenimente viitoare, inclusiv cel din Germania din noiembrie 2011.
    Iti poti trai viata crezand ca nu exista miracole sau poti trai viata ca pe un mare miracol.

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

JOAO DE DEUS vine anul acesta in ELVETIA, in perioada de la 15 la 18 Iulie 2012, in zona Winterthur.
    Pentru cei care doresc sa mearga in grup, plecarile din Romania sunt organizate, si anul acesta, de catre agentia vacanta-de-vis. Pentru inforenergeticieni, inscrierile se fac si la dna. Lavinia Dumitriu, iar optiunile ar fi acestea:

VAR 1 - PACHET complet - transport autocar 550 euro

inlcude
    3 nopti cazare HOTEL 3* cu demipensiune zona WINTERTHUR - 40 km
    2 nopti cazare HOTEL 3* BUDAPESTA cu demipensiune
    transport autocar Bucuresti - Elvetia si transferurile de la hotel la terapie.

Tariful este calculat pentru - grup minim 35 persoane care merg cu autocarul.
    Daca grupul este mai mic tariful se recalculeaza sau se merge doar cu avionul !

VAR 2 - PACHET - fara transport 370 euro

inlcude
    3 nopti cazare HOTEL 3*cu demipensiune zona WINTERTHUR - 40 km

nu este inclus transfer hotel - terapie

Informativ
    taxi aeroport - hotel apx 80 euro /4 pers deci apx 20 euro/pers
    taxi hotel - Wintertur JOAO 120 euro / 4 pers deci apx 30 euro /pers

sau - cine doreste achita 130 euro loc in autocar pt a beneficia de transferuri

OPTIONAL - BILET AVION - BUCURESTI- ELVETIA :

si aici puteti completa dvs biletul de avion.

INTRARILE LA JOAO SE PLATESC SEPARAT:

1 INTRARE = 130 EURO
    3 INTRARI = 370 EURO
    SE VOR ACHITA 10 EURO PT INTRARE GHID

Mai multe relatii la:

Claudia Gabriela Paun
    Manager
    VACANTA DE VIS
    Str. Rennes 18/ ap. 9
    Sibiu, 550006, Romania

Telefoane agentie:

Vodafone:0731 018 938
    Orange : 0740 765 507
    RDS Tel/Fax 0269 220 221
    RDS Tel: 0369 801 091

Telefoane personale:
    Vodafone:0721 210 596
    Orange : 0749 266 939
    Cosmote:0767 268 284

Y mess: vacantadevis
    E-mail: office@vacanta-de-vis.ro
    Site : www.vacanta-de-vis.ro
    Un site despre

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

In perioada 21-27 noiembrie 2012 Joao se va afla la SALZBURG.
    Un site despre

TOTO M este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    2

Vrem sa formam un mic grup care sa mergem in Brazilia, la Joao de Deus. Cei interesati sunati la 0744952536.

Pagina 4 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Joao De Deus-medium vindecator din Brazilia
    De tathagata in forum Alte stiinte spirituale
    Replici: 2
    Ultimul post: 27 mai 2009, 09:54
  2. Excursie terapeutica la Joao de Deus BRAZILIA
    De Catalin in forum BURSA: Vanzari, cumparari, promotii, reclame
    Replici: 10
    Ultimul post: 24 apr 2009, 22:39

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi