Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 63

Subiect: Joao de Deus ( John of God ) - Omul miracol

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Joao de Deus ( John of God ) - Omul miracol

Joao de Deus cand pleaca intr-o tara pleaca cu o intreaga echipa, care am inteles ca este destul de numeroasa, sincer sa fiu nu am habar cat ar fi cheltuielile de transport stiu doar ca se estimase acum ceva ani undeva in jur de 50.000 Euro
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

2anca este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Posturi
    4

Angry Re: Joao de Deus ( John of God ) - Omul miracol

e interesant ce discutati , dar chiar nimeni nu a fost acolo sa povesteasca din experienta nu prin ... pro TV si alte emisiuni

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din 2anca Vezi post
    e interesant ce discutati , dar chiar nimeni nu a fost acolo sa povesteasca din experienta nu prin ... pro TV si alte emisiuni
    Multi prieteni de ai mei au fost acolo, de asemenea si eu intentionez sa ma duc acum in martie cand Joao de Deus vine la Viena
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Posturi
    4

chiar ma amuza
    am gasit acest cuib de "discutii"absolut intamplator ; cautand informatii despre venirea lui Joao la Viena
    Am fost de 2 ori in Abadiania .
    Ce se discuta aici e clar ca vine de oameni care nu au fost acolo .
    Presupuneri ... pareri ...

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

2anca,

De ce nu ne luminezi tu cu experienta ta personala din moment ce aici sunt doar oameni care vorbesc din "auzite"?
    Dumnezeu este Iubire!

Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Posturi
    4

E in natura umana sa fie un procent de oameni tafnosi !
    In primul rand nu m-a intrebat nimeni
    In al doilea rand - e plin net-ul de pareri pe orice domeniu ( cauti ceva si ... devii mai confuz ) - sunt oameni interesati de un subiect si ... il incurca si mai rau
    In al treilea rand pentru mine Joao - e un fenomen - " cei ce cred nu au nevoie de explicatii , celor ce nu cred explicatiile le sunt inutile "
    Cand am aflat de Joao am fost natural negativa .
    Apoi am hotarat sa ma informez - am cautat un om care a fost acolo !!!!!! - M-a pus in legatura cu altii ... Si mi-am format o proprie parere . E a mea si e pozitiva !
    Cat despre X , Y ... care te ajuta sa ajungi acolo ... e o alta discutie .

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din 2anca Vezi post
    E in natura umana sa fie un procent de oameni tafnosi !
    Si pana la 100 si de alte feluri, multe!
    In primul rand nu m-a intrebat nimeni
    In al doilea rand - e plin net-ul de pareri pe orice domeniu ( cauti ceva si ... devii mai confuz ) - sunt oameni interesati de un subiect si ... il incurca si mai rau
    In al treilea rand pentru mine Joao - e un fenomen - " cei ce cred nu au nevoie de explicatii , celor ce nu cred explicatiile le sunt inutile "
    Cand am aflat de Joao am fost natural negativa .
    Apoi am hotarat sa ma informez - am cautat un om care a fost acolo !!!!!! - M-a pus in legatura cu altii ... Si mi-am format o proprie parere . E a mea si e pozitiva !
    Cat despre X , Y ... care te ajuta sa ajungi acolo ... e o alta discutie .
    Pentru primul rand, va invit eu sa expuneti experientele, chiar daca exista riscul sa se intample ca la randul doi, derivat din randul trei.
    Cand exista dorinta de impartasire sincera a experientelor proprii, riscul acestea dispare.
    Multumesc frumos!

Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Posturi
    4

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Si pana la 100 si de alte feluri, multe!

Pentru primul rand, va invit eu sa expuneti experientele, chiar daca exista riscul sa se intample ca la randul doi, derivat din randul trei.
    Cand exista dorinta de impartasire sincera a experientelor proprii, riscul acestea dispare.
    Multumesc frumos!
    Cand exista probleme de sanatate , devii foarte atent la tot ce crezi ca te poate ajuta. Crezi uneori in lucruri pe care le-ai fi contestat in alte situatii .
    Am vazut in "discutii" parsoane care cer informatii despre : cum se ajunge acolo , care sunt costurile ... Asa eram si eu si ... la un moment dat nu mai stiam pe cine sa cred .
    Am avut noroc de o persoana competenta pe acest subiect si cu inima deschisa spre a da tot ce a acumulat .
    Pe scurt :
    1. primul lucru pe care mi l-a spus a fost : acolo nu e un loc de diagnosticare si nici un loc in care daca ajungi " Dumnezeu spune : ai ajuns in Brazilia esti vindecat fiul meu . Tine de fiecare , de credinta lui , de urmarea corecta a sfaturilor primite ...
    2. acea femeie nu mi-a spus du-te , cum nu mi-a spus nu te du
    Mi-a povestit ca pentru ea a fost o experienta unica si ar repeta-o oricand ( costurile sunt totusi substantiale )
    3. alt lucru important pe care mi l-a spus a fost ca poti sa mergi singur sau cu ghid . E important cand ajungi acolo sa stii ce ai de facut . Pentru asta daca esti constiincios inveti ghidul Casei ( unii doar il citesc si nu e suficient ) sau iti platesti ghid .
    - Eu am fost cu sotul si cu cele 2 fiice . Am tot citit si cand am aflat ca ghidul costa 1000-2000 $ de persoana , am devenit foarte constiincioasa in a invata ghidul Casei . ( De aceea am " un dinte " pentru cei ce sunt organizatori - Chiar daca as lua pe cineva cu mine vreodata nu as putea sa-i iau bani ; nimeni nu merge acolo ca nu are unde face concediul ; de obicei cei ce ajung fac eforturi mari . Si cu toate acestea , ghizii sunt utili daca nu vrei sa inveti tu sau daca banii nu sunt o problema )
    Exista linkuri cu toate informatiile utile . Contine si Ghidul Casei ( al treilea cred )
    http://www.spiritualdoctors.nl/index.html
    http://www.johnofgod-brasil.com/

http://travelingtothecasa.com/casa3a.htm

http://www.johnofgod-brasil.com/Maps/
    Ideea asta prezentata aici ...de a pune intrebari ... pe o adresa ...mi se pare comica . Ce sa intrebi daca nu stii nimic ?
    Eu , dupa ce am citit si recitit ghidul am scos o multime de intrebari sa fiu sigura ca am inteles bine . Si am gasit oameni care mi-au raspuns , m-au corectat si m-au dirijat .
    Doamne ajuta celor ce au nevoie de forte neintelese logic si au inima deschisa !
    Sper sa va fie de folos !
    Mie mi-a fost !

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Joao de deus viena

Plecare organizata la Joao de Deus VIENA

PERIOADA : 26.03 – 2.04.2011
    Tarif : 370 euro

Ziua 1: (Sambata26.03) –Plecare dimineata pe traseul Bucuresti-Viena.

ZIUA 2: (Duminica 27.03) Sosire in Viena. Cazare la hotel. Cu autocarul facem un scurt tur de oras - Ringul Vienez : Opera, Parlamentul si Primaria, Universitatea, Catedrala Votivkirche. Pietonal Palatul Hoffburg si Catedrala Sf Stefan . Ne intoarcem la hotel. Cina

ZILELE 3 -6: (Luni 28.03 – Joi 31.03.). Mic dejun.
    Transfer cu autocarul la terapie – JOA DE DEUS. Seara revenim la hotel. Cina

ZIUA 7: (Vineri 1.04.2011) Mic Dejun. Plecam catre Budapesta- Tur panoramic Budapesta: Piata Eroilor, Opera, Biserica Sf. Stefan, Parlamentul, Podul cu Lanturi, Podul Elisabeta, Citadela. Cazare Budapesta . Cina.

ZIUA 8: (Sambata 2.04.2011 ) Imbogatiti spiritual facem cale intoarsa catre patrie.

SERVICII INCLUSE :

transport cu autocar licentiat 3* (aer conditionat, instalatie audio-video, scaune rabatabile)
    5 nopti cazare VIENA - Hotel cu demipensiune (mic dejun si cina)
    1 noapte cazare BUDAPESTA - Hotel 3* cu demipensiune (mic dejun si cina)
    insotitor grup

NU SUNT INCLUSE :

Taxa intrare terapie - JOA DE DEUS 139 euro / zi

relatii si informatii la doamna Lavinia Dumitriu brazilia@inforenergetica.ro

http://www.joaodedeus-vienna.com/en/
    Un site
    si un

icsx este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    23

Am citit si eu cate ceva despre acest om. Din marturiile celor care l-au vizitat se pare ca face minuni.

TOTO M este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2007
    Posturi
    2

Am avut o verisoara care s-a luptat cu un cancer 9 ani. In ianuarie 2009, cand avea metastaze in tot corpul, iar medici belgieni i-au mai dat f. putin de trait (2 saptamani) a ajus in Brazilia la Joao de Deus, dusa pe brate de sotul ei. Dupa trei saptamani de stat acolo s-a intors pe picioarele ei (doar unul, pt. ca celalat i-a fost amputat inca de la debutul bolii, sarcom). A ajuns inca de 2 ori in Brazilia, de fiecare data foarte grav si s-a intors (aparent) sanatoasa. Am crezut ca o sa invinga boala, dar in august 2010 ne-a parasit. Cert este ca acolo s-a intamplat ceva, un miracol care a uimit si pe medicii belgieni. Eu cred ca nu putem face nimic in afara vointei lui Dumnezeu, dar Dumnezeu poate ingadui miracole pentru a ne oferi sansa de a ne duce la bun sfarsit misiunea pe care o avem in aceasta viata. Orice om bolnav merita sa incerce sa ajunga la Joao si cu puterea rugaciunii si ingaduinta lui Dumnezeu se poate vindeca. Vreau sa avertizez ca miracolele nu se intampla nici in Abadiania, la Joa, pe banda rulanta. Am scris aceste randuri, in memoria verisoarei mele si in speranta ca poate vor ajuta pe cineva. Multumesc! Doamne ajuta!

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din TOTO M Vezi post
    Am avut o verisoara care s-a luptat cu un cancer 9 ani. In ianuarie 2009, cand avea metastaze in tot corpul, iar medici belgieni i-au mai dat f. putin de trait (2 saptamani) a ajus in Brazilia la Joao de Deus, dusa pe brate de sotul ei. Dupa trei saptamani de stat acolo s-a intors pe picioarele ei (doar unul, pt. ca celalat i-a fost amputat inca de la debutul bolii, sarcom). A ajuns inca de 2 ori in Brazilia, de fiecare data foarte grav si s-a intors (aparent) sanatoasa. Am crezut ca o sa invinga boala, dar in august 2010 ne-a parasit. Cert este ca acolo s-a intamplat ceva, un miracol care a uimit si pe medicii belgieni. Eu cred ca nu putem face nimic in afara vointei lui Dumnezeu, dar Dumnezeu poate ingadui miracole pentru a ne oferi sansa de a ne duce la bun sfarsit misiunea pe care o avem in aceasta viata. Orice om bolnav merita sa incerce sa ajunga la Joao si cu puterea rugaciunii si ingaduinta lui Dumnezeu se poate vindeca. Vreau sa avertizez ca miracolele nu se intampla nici in Abadiania, la Joa, pe banda rulanta. Am scris aceste randuri, in memoria verisoarei mele si in speranta ca poate vor ajuta pe cineva. Multumesc! Doamne ajuta!
    Frumoase randuri! Multumesc!
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

diasomie Avatar
    diasomie este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    119

acum am aflat si eu ca a FOST in "zona" ..tarziu.

Stiu persoane cu afectiuni grave care s-au deplasat in Brazilia si au avut rezultate bune.
    vand

iulia77 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2011
    Posturi
    1

Buna tuturor! Ma numesc Iulia si sufar e scleroza multipla.As dori sa stiu cat este de costisitor sa ajungi in Brazilia la Joao de Deus? Va multumesc!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Eu am fost la Viena, sunt multe e invatat
    Un site
    si un

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Joao De Deus-medium vindecator din Brazilia
    De tathagata in forum Alte stiinte spirituale
    Replici: 2
    Ultimul post: 27 mai 2009, 09:54
  2. Excursie terapeutica la Joao de Deus BRAZILIA
    De Catalin in forum BURSA: Vanzari, cumparari, promotii, reclame
    Replici: 10
    Ultimul post: 24 apr 2009, 22:39

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi