Rezultate de la 1 la 3 din 3

Subiect: lazarev: tema viitorului; dorintele si karma

imparatulgalben este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    20

Implicit lazarev: tema viitorului; dorintele si karma

Am citit in ultimii ani (si inca mai citesc) cartile parapsihologului rus lazarev din scoarta in scoarta.

Pe langa faptul ca explica care sunt cauzele bolilor si procesele karmice etc, mai face referire la ceva ce nu am inteles prea bine:
    asa numita tema a viitorului, unde energia dorintelor se duce in viitor iar daca persoana in cauza este dependenta de dorinte, va manifesta o agresiune fata de viitor...

As dori sa aflu mai multe despre acest subiect sau daca alte persoane s-au mai ocupat de asa ceva as dori sa le aud opiniile despre lucrul asta.

terminator1 este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    127

Implicit Raspuns lazarev: tema viitorului; dorintele si karma

Citat Citat din imparatulgalben Vezi post
    Am citit in ultimii ani (si inca mai citesc) cartile parapsihologului rus lazarev din scoarta in scoarta.

Pe langa faptul ca explica care sunt cauzele bolilor si procesele karmice etc, mai face referire la ceva ce nu am inteles prea bine:
    asa numita tema a viitorului, unde energia dorintelor se duce in viitor iar daca persoana in cauza este dependenta de dorinte, va manifesta o agresiune fata de viitor...

As dori sa aflu mai multe despre acest subiect sau daca alte persoane s-au mai ocupat de asa ceva as dori sa le aud opiniile despre lucrul asta.
    Nu stiu ce varsta ai,dar pot sa-ti spun ca trecerea anilor iti vor schimba punctul sau unghiul de privire a lucrurilor.Parerea mea despre parapsihologi,clarvazatori,vrajitori etc.,este una denaturata.Asa ca nu dau 2 bani pe ei.
    Insa ce mi-a atras atentia in postarea ta, a fost jocul tau de a folosi "viitorul agresat" ca pe o unealta oportuna.Ce banuesc eu,ca viitor nu exista fizic si nici spiritual.Daca ar exista am putea scapa de multe.Banuiesc ca Lazarov este un visatorsi nu un parapsiholog.Acesta este opinia mea pe scurt.

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Implicit Raspuns lazarev: tema viitorului; dorintele si karma

Citat Citat din imparatulgalben Vezi post

Nu am citit Lazarev, dar subiectul imi este familiar pentru ca l-am gasit, la un moment dat, la Rudolf Steiner. Acesta spunea ca toate dorintele noastre, impulsurile, desi nu sunt finalizate (in fapte concrete), acestea se inscriu in karma noastra, astfel ca in viitoarea viata vor aparea predispozitii sau ocazii pentru a aduce la fapta intentiile din viata anterioara. Cu cat impulsurile si dorintele nefinalizate, nematerializate, sunt mai numeroase in viata prezenta, si nici nu renuntam la ele (le luam cu noi ca pe o nostalgie, un regret, convinsi ca daca le-am fi facut ar fi fost altfel, cu mult mai bine), cu atat, in viata viitoare, timpul alocat karmei este mai mare, in detrimentul celui alocat pentru misiunea pe care o avem de facut, conform necesitatilor anturajului si mediului corespunzator momentul venirii noastre la trup. De multe ori, conditiile desfasurarii unei dorinte sau impuls din trecut, in momentul prezent nu mai sunt aceleasi, uneori facand imposibila realizarea ei/lui, ceea ce aduce multa suferinta....
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Subiecte Similare

1. Tentatia viitorului
    De Ion Furtuna in forum Familia: copii, parinti, bunici
    Replici: 23
    Ultimul post: 02 nov 2010, 20:17
  2. Despre Karma
    De gabryna in forum Discutii libere
    Replici: 17
    Ultimul post: 16 mar 2009, 10:09

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici