Rezultate de la 1 la 2 din 2

Subiect: panaritiu

imparatulgalben este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2010
    Posturi
    20

Implicit panaritiu

am o problema la un deget (de la picior) cu o unghie incarnata (cu abces mare si urat...). pana acuma am avut deja 2 interventii si in curand am s-o am si pe a treia, fiindca unghia creste la loc si reintra-n carne daca nu e taiata intr-un anume fel. adica o data la 3 luni trebe sa mi se mai taie o bucatica din unghie, (plus o perioada de 2 saptamani post-operatie in care de abia pot sa stau pe picioare)...

as vrea sa stiu ce anume duce la genul acesta de probleme si cum ar trebui procedat pt. inlaturarea cauzei...

va multumesc anticipat

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: panaritiu

Citat Citat din imparatulgalben Vezi post
    am o problema la un deget (de la picior) cu o unghie incarnata (cu abces mare si urat...). pana acuma am avut deja 2 interventii si in curand am s-o am si pe a treia, fiindca unghia creste la loc si reintra-n carne daca nu e taiata intr-un anume fel. adica o data la 3 luni trebe sa mi se mai taie o bucatica din unghie, (plus o perioada de 2 saptamani post-operatie in care de abia pot sa stau pe picioare)...

as vrea sa stiu ce anume duce la genul acesta de probleme si cum ar trebui procedat pt. inlaturarea cauzei...

va multumesc anticipat
    Incercati sa vedeti ce atasamente puternice aveti si sa le reevaluati. Sintagma "se tine/agata cu dintii si unghiile" ar putea fi un subiect de meditatie.

Puteti sa-l contactati pe userul diasomie si sa-i descrieti mai exact (care deget, la ce picior si in care parte a unghiei, cand a inceput sa se manifeste).
    La nivelul degetelor sunt atat proiectii ale corpului (in SU JOK) cat si puncte de acupunctura. Anomalia de crestere si abcesul pot sa se datoreze si unei disfunctionalitati energetice undeva in organism sau sa o produca in viitor. In terapiile pe care dansul le practica, o parte din anamneza tine cont si de aspectul unghiilor. Puteti sa-i cereti ajutorul prin MP sau prin intermediul site-urilor dansului.
    Sanatate multa!

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •