Pagina 5 din 5 PrimulPrimul 12345
Rezultate de la 61 la 65 din 65

Subiect: Discutii

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Implicit Re: Discutii

Citat Citat din Didina Vezi post
    Stie cineva cate ceva despre invatatura lui Goethe despre sufletul omenesc? Dau vreo carte in care sa fie vorba despre asta?(...)
    "Introducere la scrierile de stiinte naturale ale lui Goethe", Editura Triade, Cluj-Napoca, 2000, GA 1 (GA= Gesamtausgabe= Editia completa)
    "Linii fundamentale ale unei teorii a cunoasterii in conceptia goetheeana despre lume" (GA 2) publicata in acelasi volum cu "Adevar si stiinta" (GA 3) si "Filozofia libertatii" (GA 4) la Editura Triade, 1996.
    Mai exista o alta lucrare, tot pe aceasta tema, inca netradusa in romaneste (GA 22)
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

luminos1 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    30

am o rugaminte, stie cineva daca exista in cluj-napoca o filiala a fundatiei si cum pot lua legatura cu cineva de acolo? as dori sa aflu programul cursurilor pe care le tin si cum ma pot inscrie si eu.
    multumesc!
    O zi minunata!

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din luminos1 Vezi post
    am o rugaminte, stie cineva daca exista in cluj-napoca o filiala a fundatiei si cum pot lua legatura cu cineva de acolo? as dori sa aflu programul cursurilor pe care le tin si cum ma pot inscrie si eu.
    multumesc!
    O zi minunata!
    Exista elemente de contact: Cursurile de radiestezie si inforenergetica

luminos1 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    30

multumesc mult!!
    o zi frumoasa!!

Tudor STEFAN este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2007
    Posturi
    280

Pentru că tot suntem la discuții libere, mă întorceam de la București cu avionul și lângă mine s-a așezat o doamnă mai corpolentă și cum nici eu nu eram prea subțirel, ca să mai treacă din stânjeneala disconfortului creat de prea marea apropiere fizică între doi necunoscuți, o întreb dacă și ea tot la Timișoara merge. Spre surprinderea mea, mi-a răspuns că da, cu un ton al unui firesc dezarmant, ca și cum ar fi putut merge în orice altă direcție!
    Gheața fiind spartă, intrăm în vorbă pe teme din ce în ce mai de substanță și aflu că este medic psihiatru și detectează anomaliile prin scanare biorezonantă. Sigur, mi-a vorbit despre cele 10 corpuri ale omului, despre diferența dintre eternitatea spiritului (care este imuabil) și nemurirea sufletului (care este și el etern dar se poate schimba). Și uite așa, am aflat tot felul de chestii interesante pentru ca, spre sfârșitul zborului, să-mi spună că a tratat mulți infoenergeticieni care prezentau o particularitate ciudată: fără acordul eului personal, erau conectați printr-un fel de coroniță la polul opus lui Dumnezeu. Desigur, am sugerat ideea că este suficient că au descoperit acest lucru pentru ca să poată să-l înlăture. Spre surprinderea mea, mi-a spus că necesită destul de mult timp și strădiunță pentru ca procesul de înlăturare al acelei dependențe nedorite să nu producă efente negative (accidente nedorite).
    Interesant.
    Doamne ajută!

Pagina 5 din 5 PrimulPrimul 12345

Subiecte Similare

1. Discutii despre Geometria sacra
    De lovelife in forum Discutii libere
    Replici: 61
    Ultimul post: 20 iul 2010, 11:04

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente