Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 16 la 21 din 21

Subiect: Remedii naturiste, in diferite afectiuni

padme este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    iunie 2008
    Posturi
    491

Implicit Re: Remedii naturiste, in diferite afectiuni

pai eu nu l-am luat pt efectul antibiotic, nici nu mai stiu daca am citit ca are asa ceva, ci pt alte ... probleme de tip gastro-intestinal, sau ceva de genul, am citit ca regleaza tranzitul intestinal si ca are efect antiinflamator parca. in orice caz, pe mine ma interesa intestinul. in rest.. ce sa zic la stomac o "usoara gastrita" sau cam asa ceva si nimic mai mult ca si diagnostic. de aceea nu intelegeam reactia, mai ales ca l-am gasit cum spuneam in ceaiul pt ulcer si gastrita. in fine... multumesc pt raspuns.
    ce vroiam sa mai adaug, prima data am baut ceaiul dupa masa si n-am avut nimic. pe urma am inceput sa ma interesez si am citit ca trebuie consumat inainte de masa pt a fi eficient si de aici incolo peripetiile.

laura24 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2010
    Posturi
    1

Buna ziua!
    As dori o informatie...port ochelarii de 4 ani, acum am -1 la amandoi si am un coleg la munca care merge la cursurile de infoenergetica si mi-a spus ca a citit acum ceva vreme pe forum ca un membru de pe acest forum ar fi folosit bitter suedez impreuna cu un ceai, nu mai stia exact de care parca coada soricelului le folosea combinate si nu a trebuit sa mai poarte ochelari..ma puteti ajuta in acest sens, ce pot folosi sa scap de ochelari...multumesc!

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din laura24 Vezi post
    Buna ziua!
    As dori o informatie...port ochelarii de 4 ani, acum am -1 la amandoi si am un coleg la munca care merge la cursurile de infoenergetica si mi-a spus ca a citit acum ceva vreme pe forum ca un membru de pe acest forum ar fi folosit bitter suedez impreuna cu un ceai, nu mai stia exact de care parca coada soricelului le folosea combinate si nu a trebuit sa mai poarte ochelari..ma puteti ajuta in acest sens, ce pot folosi sa scap de ochelari...multumesc!
    Topicul respectiv este la cateva pozitii mai jos. Link direct: http://www.forum.santamia.ro/showthr...at-ea-172.html

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

veverita este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    8

in timpul sarcinii mi-au aparut foarte multe pete maronii pe fata cum sa scap de ele?

mari.anna este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2011
    Posturi
    4

as dori sa aflu un remediu bun contra ticurilor nervoase.

mada_lyna este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2011
    Posturi
    1

Implicit Raspuns Remedii naturiste, in diferite afectiuni

buna ziua.m-ar interesa si pe mine cum pot sa scap pe o hiperpigmentatie pe fata. de la soare mi0au aparut niste pete maronii de care nu pot sa scap.am incercat medicamente din farmacii dar nu a functionat nimic. poate ma vor ajuta plantele. astept va rog un raspuns.multumesc.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte Similare

1. cine cunoaste remedii impotriva fumatului?
    De lovelife in forum Medicina naturista
    Replici: 54
    Ultimul post: 20 mai 2011, 19:42
  2. Retete cu tamaie pentru diverse afectiuni
    De Larisa in forum Sfaturi si sugesii. Ajutor terapeutic
    Replici: 19
    Ultimul post: 12 mai 2010, 09:08
  3. diferite aspecte ale crestinismului
    De Camelia in forum Crestinismul
    Replici: 2
    Ultimul post: 06 dec 2008, 00:00
  4. AROMOTERAPIA IN AFECTIUNI DE NAS ,GAT SI URECHI