Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 26789101112
Rezultate de la 166 la 176 din 176

Subiect: Carti de referinta, site-uri de referinta

mecca este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    1

Implicit Re: Carti de referinta, site-uri de referinta

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Un serial captivant pentru cei care sunt interesati de fenomene deosebite si aventura: Legenda Cautatorului (The Legend of the Seeker): http://www.serialepe.net/2010/04/leg...ne-gratis.html
    44 de episoade a 40-45 min, subtitrate in romaneste.
    Necesita browser Mozilla Firefox.
    Vizionare (sau re) placuta!

Foarte misto serialul, de altfel interesant si util si site-ul http://www.serialepe.net

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Pregatirile de Craciun pot incepe de pe acum.
    Editura Adevar Divin anunta aparitia unei carti deosebite: O.M.Aivanhov - "Ganduri pentru fiecare zi - 2011"

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

roxaline este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Posturi
    10

Cateva carti / studii ce mi-au placut mie pentru ce au spus sau nu au spus

En:

1. Henry P. Stapp - MIND, MATTER AND QUANTUM MECHANICS ( Springer - 3ed edition)
    2. Daniel Winter - Sacred Geometry and Coherent Emotion + celelalte 2 ale lui Winter ( desi mai are si balarii)
    3. Paper: Caleb Rosado - What Is Spirituality? Memetics, Quantum Mechanics, and the Spiral of Spirituality
    4. Paper: Glen Rein - EFFECT OF CONSCIOUS INTENTION ON HUMAN DNA
    5. Journal of ScientiŽc Exploration - Kress - Parapsychology In Intelligence: A Personal Review and Conclusions
    6. John Cramer - prezentarile ce includ retro-cauzalitatea si TI la mecanica Quantica
    7. A Course in Time Travel
    8. Journal of ScientiŽc Exploration - COLM A. KELLEHER: Retrotransposons as Engines of Human Bodily Transformation
    9. Marine Biological Laboratory - GIULIO TONONI: Consciousness as Integrated Information: a Provisional Manifesto
    10. Lynne-McTaggart - THE FIELD
    11. Sage - Hans-Peter Dürr: Are Biology and Medicine Only Physics? Building Bridges Between Conventional and Complementary Medicine
    12. Sage - Journal of Biological Rhythms - George C. Brainard and John P. Hanifin: Photons, Clocks, and Consciousness
    13. Sage - American Behavioral Scientist - GREGORY N. DERRY: Matter, Divinity, and Number
    14. Sage - Journal of Humanistic Psychology - Matthew G. McDonald: The Nature of Epiphanic Experience
    15. Annual Congress of INTERNATIONAL MEDICAL ASSOCIATION "BULGARIA - S. Danev, H. Nielsen: QUANTUM ENERGY HEALING MODEL – SOME NEW EXPERIMENTAL SUPPORT

Ro:
    1. Neville Goddard - sunt 7 "chestii"
    2. Laszlo, Grof, Russell -Revolutia Constiintei

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

dinel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2007
    Posturi
    94

Buna sa va fie inima sub COROLA FLORILOR DE MAI !

...nu stiu daca adresa de mai jos a fost plasata pe acest site....si chiar daca , o mai pun si eu ( sunt peste 150 de carti )...

http://www.reikiroman.altervista.org/carti.html

Lecturare placuta !
    "Jertfeste lui Dumnezeu jertfa de lauda si indeplineste Lui fagaduintele tale " [ David]

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Implicit Raspuns Re: Carti de referinta, site-uri de referinta

http://www.ascension101.com
    site-ul Ineliei del Pilar Ahumada Avila, sau INELIA BENZ.
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

roxaline este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Posturi
    10

Am vrut sa poestez doua link-uri despre un fizician roman Alexandru C. V. Ceapa ( necunoscut de majoritatea romanilor) si lucrarile sale, intr-un jurnal extrem de interesant. Dar ... nu se poate. si inca nu m-am dumirit de ce.

si chiar cred ca ceea ce a scris acest fizician este extrem de interesant. Iata abstractul de la editorial ( unu dintre link-urile pe care am vrut sa le postez):

Alexandru C. V. Ceapa suggested in his work published here posthumously that comtemorary physicists deny the role of Divine revelation in the making of modern physics and yet Einstein’s derivation of the Lorentz transformation in his 1905 paper on Special Theory of Relativity (“STR”) and his later disregarding of it were the most striking proof that revelation played an essential role in the making of STR. Ceapa’s work challenges all truth seekers to think deeply about the origin of scientific insight and creativity and examine closely the ontological basis of the pillars of modern physics, e.g., Einstein’s STR. If doing so shall assist us move “toward an exciting rebuilding of modern physics” as Ceapa hoped, he had not fought in vain and his work should not be forgotten.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din roxaline Vezi post
    Am vrut sa poestez doua link-uri despre un fizician roman Alexandru C. V. Ceapa ( necunoscut de majoritatea romanilor) si lucrarile sale, intr-un jurnal extrem de interesant. Dar ... nu se poate. si inca nu m-am dumirit de ce)
    Pentru a se evita spamul nu se permite postarea de link-uri de catre cei care au putine posturi. Dar daca esti mai activa pe forum vei putea posta si link-uri
    Chiar daca este copiat de pe un alt site ar fi frumos sa il traduci textul si in romana, nu toti se descurca cu engleza. Multumesc
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Implicit Raspuns Carti de referinta, site-uri de referinta

Eu citesc acum: "Simboluri ale Stiintei Sacre" de Réné Guenon si vi-o recomand calduros. Timp se poate face in functie de interesele voastre
    Dumnezeu este Iubire!

onixrg Avatar
    onixrg este offline I.E. Mugurel
    Data inscrierii
    martie 2008
    Posturi
    161

Implicit Raspuns Carti de referinta, site-uri de referinta

Eu acum citesc Drive. Ce anume ne motiveaza cu adevarat, de Daniel Pink
    E un studiu amplu si pe baza de cercetari stiintifice despre motivatie, despre ce ne motiveaza cu adevarat. Am auzit multe de bine despre ea, eu abia am inceput sa o citesc, incepe bine. Mai dau detalii dupa ce o termin daca doriti.

slapro este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2013
    Posturi
    1

super serialul, inca unul super ar fi DaVinci Demons

Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 26789101112

Subiecte Similare

1. Carti de referinta in Astrologie
    De lovelife in forum Astrologie
    Replici: 53