Rezultate de la 1 la 2 din 2

Subiect: RUgaciuni pentru aproape

zaharia gabriel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2010
    Posturi
    13

Smile RUgaciuni pentru aproape

Va rog frumos sa va rugati spentru o fetita pe care o cunosc sa o ajute Domnul sa scape de pacatul muzicii rock si al altor placeri lumesti,sau sa ma sfatuiti cum o pot ajuta.Aceasta fetita se numeste Simona.Va multumesc anticipat.

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Implicit Raspuns RUgaciuni pentru aproape

Am observat tendinta asta si printre colegi ca, atunci cand dau peste cate un caz, sa sune si pe altii sa faca (acelasi lucru). Sau, mai exista tendinta ca atunci cand faci ceva pentru cineva, sa consideri ca ai si tu un rol important in a-l "ajuta". Rasare, asa brusc, un simt al "importantei" a ceea ce fac eu pentru altii. Eventual ii mai tarasc si pe altii in asta.
    Cazurile care vin la fiecare sunt numai pentru fiecare. Faceti tot ce puteti si daca nu reusiti, abia atunci, apelati si la altii. Pentru ca o faceti pentru Dumnezeu, apoi pentru voi, abia la urma pentru celalalt.
    De curand am visat ca eram in salita de la intrarea intr-o biserica cu inca doua- trei persoane, asteptand. La un moment dat s-a deschis usa bisericii si a venit la noi Ioan Botezatorul, tinand ceva in mana stanga- capul sau. Mi l-a intins si a spus asa: "Tineti-l in palme, treceti-l de la unul la altul si rugati-va pentru mine!". L-am luat si am inceput sa ma rog, absorbita, cu sentimentul ca rugaciunea mea avea importanta. Cum nu indrazneam sa ridic capul si sa-l privesc -dar simteam ca ceva imi scapa- mi-a venit ideea sa ma dedublez si sa ma retrag oarecum in lateral, sa vad toata scena, sa inteleg ce se intampla acolo. Si am constatat cu surprindere ca, de fapt, Ioan Botezatorul avea privirea atintita in sus si se ruga pentru noi la Dumnezeu, vorbind direct cu El. Si am inteles ca nu el avea nevoie de rugaciunile noastre, in acel moment, ci noi de ale lui, dar cum noi nu stiam asta, a venit el la noi, sub pretextul sa facem ceva pentru el.
    Ultima editare de Didina : 01 feb 2012 la 21:00 Motiv: adaugari in font italic
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Subiecte Similare

1. Ajutor pentru aproape
    De Ion Furtuna in forum Sfaturi si sugesii. Ajutor terapeutic
    Replici: 23
    Ultimul post: 22 iul 2013, 13:19
  2. Rugaciuni ajutatoare
    De Camelia in forum Crestinismul
    Replici: 102
    Ultimul post: 07 sep 2011, 16:53
  3. Replici: 1
    Ultimul post: 30 dec 2008, 10:07

Etichete pentru acest subiect