Rezultate de la 1 la 7 din 7

Subiect: spiritul din noi

liliana096 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2010
    Posturi
    1

Question spiritul din noi

am un frate de 20 de ani iar acum cativa ani cand era la bunica si dormea acolo a visat ...nu stiu dak era un vis.....ei bine s-a vazut pe el in camera cum dormea, pe bunica si tot ce era in camera.a vazut totul rapid.apoi spiritul a fugit undeva insa era foarte rapid incat fratele meu nu si-a dat seama ce a vazut. erau niste imagini,erau foarte multe si le-a vazut foarte rapid.apoi era pe o cladire si a cazut.in momentul cand a cazut s-a trezit.
    vreo idee ce s-a intamplat?
    niciodata nu a mai visat asa ceva

karamel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Posturi
    15

Implicit Re: spiritul din noi

posibil ca fratele tau sa fi trait o experienta de extracorporalizare inconstienta

se mai intampla...

ca sa intelegi mai bine, citeste topicul "dedublarea constienta"

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

[QUOTE=liliana096;25157]"a visat ...nu stiu dak era un vis.....ei bine s-a vazut pe el in camera cum dormea, pe bunica si tot ce era in camera.a vazut totul rapid.apoi spiritul a fugit undeva insa era foarte rapid incat fratele meu nu si-a dat seama ce a vazut. erau niste imagini,erau foarte multe si le-a vazut foarte rapid.apoi era pe o cladire si a cazut.in momentul cand a cazut s-a trezit."
    Parerea mea e ca a avut parte de o ELICOIDALA TEMPORALA. Sunt ferm convins ca multi dintre noi au parte de asemenea trairi. E o stare a CREIERULUI UMAN sinonima cu visu si dedublarea fizica. Ce e mai rau din toata povestea aceasta e ca nu prea ne amintim esentialu acestei incursiuni extracorporale. Pot sa afirm ca si eu am parte de asemenea trairi unele chiar profunde in care vreau sa ma "trezesc" si nu pot decit relaxindu-ma. Cred ca aceasta stare semana cu MOARTEA CLINICA. De multe ori dupa aceste evenimente ma cuprinde o frica ca nu ma mai pot intoarce pe aceasta ELICOIDALA TEMPORALA. Sa vedem ce parere au si alte capete luminate.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

Radu Cristian este offline Experienta Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    45

daca nu va treziti la timp si muriti in vis sau proiectie astrala riscati sa induceti creierului decesul..
    e bine sa stiti asta.. in caz ca visati vreodata, frica va va ajuta eventual sa reveniti la realitate..

Copilu din Umbra este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2011
    Posturi
    44

Toata lumea vb de realitate si vis ... da care ii care ... si cine poate mie ca individ\om sa imi zica care ii care inafara de mine?! Eu zic ca toata lumea ar trebui sa isi raspunda la intrebarea "Ce ii viata reala si visul?" si dupa sa treaca la topicuri mai grele! Cu drag si respect! Copilu.

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Citat Citat din Copilu din Umbra Vezi post
    Toata lumea vb de realitate si vis ... da care ii care ... si cine poate mie ca individ\om sa imi zica care ii care inafara de mine?! Eu zic ca toata lumea ar trebui sa isi raspunda la intrebarea "Ce ii viata reala si visul?" si dupa sa treaca la topicuri mai grele! Cu drag si respect! Copilu.
    Bine punctat. Se pare ca noi nu am fost obisnuiti sau nu putem trece de o anumita bariera bioenergetica de a trai in alt spatiu atemporal. Eu cel putin am ajuns la concluzia ca in starea de veghe a creierului de la inceputu si sfirsitu somnului are cea mai puternica conotatie realistica. Insa de multe ori nu reusim sa deslusim calea de a intra si iesi din acest labirint. La mine de exemplu (se intimpla foarte des) ca sa pun cap la cap frinturile de realitate virtuala si subiectiva imi ia mult timp. Insa de multe ori realu trece in plan imagistic inainte de a se propaga. Sa fiu mai explicit. Am visat o persoana apropiata. In vis era asa cum am vazut-o mai apoi in realitate. Aceeasi tinuta si infatisare culmea tot ea m-a sunt pe telefon si m-a trezit din somn. Acum spuneti si voi unde e realu si unde e visu. Asta e una din multitudinea de intiplari bizare dar sunt altele in care se face o punte intre cei aflati la odihna vesnica in lumea celor drepti si cei care inca mai bintuie ca mine in necunoastere si nepricepere. Aici e mai greu in a deslusi mesajele de dincolo de aceasta bariera bioenergetica. Am mai spus universu uman e imens insa niciodata nu cred ca il putem traversa de la un cap la altu.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

Copilu din Umbra este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2011
    Posturi
    44

Ba da il putem dar ii vb de timp inca si pana nu iesim dincolo de el nu tare o sa reusim. Traim un vis intrun vis intrun alt vis da bucatica ta de vis ii atat de reala ca doare si curge sange cand te tai. Cu drag si respect ! Copilu.

Etichete pentru acest subiect

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •