Rezultate de la 1 la 6 din 6

Subiect: Pregatirea inainte de conceptie

Livia Dragan este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Posturi
    3

Implicit Pregatirea inainte de conceptie

Buna ziua,

Sunt noua pe acest forum si as fi interesata de cateva sfaturi referitoare la pregatirea care trebuie facuta inainte de a ramane insarcinata.
    Ma refer la binecuvantare de la preot, analize medicale, sacralizarea vietii, si alte sfaturi utile.
    Eu am 26 de ani si mi-as dori sa raman insarcinata, insa stiind ca lucrurile nu sunt chiar asa simple in ceea ce priveste conceptia unui copil as avea nevoie de niste sfaturi.
    Multumesc.

Livia

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Implicit Re: Pregatirea inainte de conceptie

Citat Citat din Livia Dragan Vezi post
    Buna ziua,

"Ma refer la binecuvantare de la preot, analize medicale, sacralizarea vietii, si alte sfaturi utile."
    Livia
    In primu rind felicitari pentru acest pas in viata. Cit despre sfaturi m-as opri la cele spirituare, la legatura KARMICA dintr-o familie. Nu stiu daca voi fi inteles pe deplin dar cel putin pot afirma ca ca am o experienta in acest domeniu. Inca nu am ajuns la o concluzie finala dar inca mai sustin aceasta teorie moderna numita de mine VOCEA PAMINTULUI. Faptele "istorioara" pe care o sa o povestesc sumar se intimpla in adolescenta. Imi doream un frate (aveam o sora eu eram cel mai mare) iar ruga catre "cer" a fost de bun augur. Poate impotriva dorintelor parintilor mei am avut parte de aceasta surpriza. Un frate care semana aproape identic ca mine diferenta de vreo 14-15 ani. Avea un semn distinct ca mine. Un virtej in frunte. Din pacate nu a trait mult (poate citeva ore nu stiu). Dar nu asta e important ci mai straniu e ca am avut parte de o alta surpriza. La scurt timp pe la 15-16 ani un alt frate. Culmea fericiri, dar ce dezamagire. Are un tic nervos necontrolabil in care isi invirte paru din frunte pe degete. Si inca ceva de mult timp nu ne intelegem sau nu ne vom intelege vreodata. Asta e prima parte a acestei dezbateri. Cel mai interesant si mai palpabil acum urmeaza. PLec de la citatu din biblie: LASATI COPII SA VINA LA MINE CA A ACESTIA E IMPARATIA CERURILOR.
    http://sfvasile.3x.ro/lasa.htm
    Nu m-as opri doar aici. As merge mai departe facind legatura intre cer si pamint. Cind spun cer ma refer doar la un (anume) strat al atmosferei iar la pamint la materie, energie.... a acestei planete. Am spune cu alte cuvinte ca sufletu care patrunde in fiinta vie e o minune stranie greu de descifrat pentru stiinta moderna. Dar lucrurile nu stau c-am asa. Poate vi se pare straniu dar parinti care isi doresc un copil de multe ori chiar si sexul a acestuia chiar e stabilit inainte de nastere nu printr-o dieta anume a mamei in perioada de sarcina (cum s-a descoperit de curind) ci prin legatura spirituala care e emisa de subconstient. E un limbaj tacit intre noi si lumea nevazuta. E ca si cum ai ghici ce vrea sa spuna un partener de discutie inainte de a pronunta in cuvinte. Vi se pare surprinzator cele afirmate de mine dar ma uit la propri copii si au ceva anume din practica mea spirituala. Timpu imi v-a da dreptate. De fapt un lucru e palpabil. Observind bebelusii si de ce nu tineretul din ziua de astazi care se maturizeaza vazind cu ochii. Unii o sa afirme ca e devina progresu tehnic. Dar mai vedem. Asa ca sfatu meu e sa stabilesti o relatie in propriu EU cu fiinta carei ii vei da viata (pe cale naturala "nu cezariana"). Acest sfat il vei gasi mai mereu in juru tau. Unii te sfatuiesc sa vorbesti cu pruncu din pintecele tau. Eu zic sa vorbesti mai inainte de a se pogori sufletu acestuia in viitoru trup. Asa ca subiectu ramine deschis pentru dezbatere. Poate sunt si alte pareri? Succes.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

Data inscrierii
    aprilie 2010
    Posturi
    3

Va multumesc frumos pt raspuns.
    Asa cum bine ati afirmat partea vorbitului cu sufletul care urmeaza sa vina la intrupare, este descrisa f bine de Omraam Mikhael Aivanhov - "O educatie incepe inainte de nastere" pe care o recomand de asemenea tuturor celor interesati.
    Problema insa cred ca este mult mai complexa de atat.
    In mod normal odata ce exista comunicarea la nivel sufletesc cu sufletul ce vrea sa vina in trup lucrurile ar trebui sa se simplifice in conditiile in care am reusi sa ne auzim (descifram) mesajele interioare, dar cum nu reusim intotdeauna, ce facem/cum procedam, de unde stim ce facem corect sau ce facem gresit?
    Cateodata stam si pierdem f mult timp, mesajele curg, noi le ignoram, sufletul asteapta prea mult, si in final pleaca.
    De aceea cred ca trebuie facuta spovedania, impartasania si luarea binecuvantarii de la preot, pt a facilita aceasta legatura cu sufletul, pt a ne curata de diverse agresiuni care pot interveni in comunicarea noastra cu sufletul si in procesul venirii pe lume.
    De asemenea analizele medicale si eventuale investigatii care ar trebui facute pt a elimina orice posibil blocaj din organism.
    Cred ca ideea de baza este sa ai liniste sufleteasca, sa nu incerci sa fortezi/grabesti lucrurile si muuuulta iubire si credinta.
    Si eu sunt una din persoanele care incearca sa ramana insarcinata de cateva luni si e putin disperata ca nu reuseste. De aceea caut raspunsuri.
    Alte idei/ pareri?

Cu drag,
    Livia

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Livia Dragan Vezi post
    sunt una din persoanele care incearca sa ramana insarcinata de cateva luni si e putin disperata ca nu reuseste. De aceea caut raspunsuri.
    Alte idei/ pareri?
    Dumneavoastra puteti sa cereti ajutor in a gasi raspunsurile la colegii inforenergeticieni de grad mai mare, pe care banuiesc ca stiti unde ii puteti gasi. E nevoie de o anumita investigatie IE, pe care partial, o puteti face sigura daca ati facut G4. Disperarea despre care vorbiti nu ajuta cu nimic dorintei dumneavoastra de a deveni mama, dimpotriva.
    Pe forum poate veti primi ceva raspunsuri. Am indoieli ca ele va vor ajuta.
    Decat sa disperati mai bine indrazniti sa cereti ajutorul la colegii dumneavoastra, la lectorul/lectorii cu care ati studiat pana acum.
    Succes!

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    aprilie 2010
    Posturi
    3

Va multumesc pt sfatul dvs.
    Vroiam sa fac foarte curand exact ceea ce m-ati sfatuit.
    Voi apela la colegii mei de grad mai mare.

Livia

Meli este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    58

Draga mea sfatul meu este sa te rogi Mantuitorului Isus Hristos si Sfintei Fecioare sa iti ajute sa ramai insarcinata si sa ai copii sanatosi, buni, frumosi etc . Sa mergi la biserica sa-ti faci slujba si analizele medicale la dr.. Tatalui Ceresc toate ii sunt cu putinta sa crezi cu toata fiinta ta asta si sunt convinsa ca o sa ai un bebe superb in curand ))). Sfanta Treime sa te binecuvanteze si sa-ti ajute sa-ti indeplinesti visul cat mai curand !

Subiecte Similare

1. Am sintit inainte ca cineva va muri
    De Meca in forum Paranormal
    Replici: 66
    Ultimul post: 02 oct 2010, 16:07

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •