Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 31

Subiect: Cum sa-ti faci un generator psihotronic folosind doar o bucata de hartie

marian74 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2010
    Posturi
    14

Implicit Cum sa-ti faci un generator psihotronic folosind doar o bucata de hartie

Se ia o bucata de hartie obisnuita,nu conteaza ce tip.Pe partea de sus a acesteia, scrie următoarele, "ZUELABUM".Apoi scrie sub ceea ce vrei pentru un generator psihotronic. Dacă doriți un generator de "bani" scrie-ti "Eu sunt acum un milionar".Se poate purta si in geanta,sau ca un talisman.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: Cum sa-ti faci un generator psihotronic folosind doar o bucata de hartie

Citat Citat din marian74 Vezi post
    Se ia o bucata de hartie obisnuita,nu conteaza ce tip.Pe partea de sus a acesteia, scrie următoarele, "ZUELABUM".Apoi scrie sub ceea ce vrei pentru un generator psihotronic. Dacă doriți un generator de "bani" scrie-ti "Eu sunt acum un milionar".Se poate purta si in geanta,sau ca un talisman.
    Stiti pe cine invocati asa?
    Daca va lasati amagit de nickname precum Melchizedek care spune ca e din cheile adevarate ale Cabalei dupa Franz Brandon va priveste. Printre altele, cabalistii nu prea lasa la indemana oricui informatiile cu adevarat utile. Si acolo este ordine si disciplina. Si mai ales multa munca.
    Deocamdata nu sunt semne ca ati devenit milionar. Sau incercati intai metoda pe pielea altora?

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

savanah Avatar
    savanah este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    338

Implicit Re: Cum sa-ti faci un generator psihotronic folosind doar o bucata de hartie

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Deocamdata nu sunt semne ca ati devenit milionar. Sau incercati intai metoda pe pielea altora?

Daca scrie acolo "De azi sunt destept", oare functioneaza??
    Va dati seama ce IQ-uri ar fi pe planeta asta?

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din savanah Vezi post
    Deh, ce sa spun? Ar fi minunat!
    Instrumente de lucru pentru mai bine exista, daca ar fi sa ma refer numai la doua discutii din aceasta sectiune (Secretul si Apa preia gandurile si sentimentele noastrea). Numai ca nu au eticheta cu acel cuvant magic: psihotronic.
    In rest, fiecare isi creste IQ-ul punandu-si la bataie propria piele.
    Iar daca el este legat de numarul de circumvolutiuni atunci exista si posibilitatea asta: .

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

O sa rideti dar chiar functioneaza acest GENERATOR. Eu l-am folosit ultima data cind am jucat la LOTO 6/49. Mi-au iesit 4 numere dar intre timp am pierdut fituica. Ma tot cindesc cum sa dau un anunt la mica publicitate. Ce sa spun. PIERDUT GENERATOR PSHIOTRONIC IL DECLAR SCOS DIN .... PRIZA, UZ... Asa ca cer ajutoru celui care l-a inventat si asta cit mai repede ca sa nu cistige noul propietar.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

Data inscrierii
    martie 2010
    Posturi
    14

Stiti pe cine invocati asa?
    Daca va lasati amagit de nickname precum Melchizedek care spune ca e din cheile adevarate ale Cabalei dupa Franz Brandon va priveste. Printre altele, cabalistii nu prea lasa la indemana oricui informatiile cu adevarat utile. Si acolo este ordine si disciplina. Si mai ales multa munca.
    Spuneti dumneavoastra daca stiti.Daca aveti contraargumente aveti curajul si le expuneti acolo pe: http://translate.google.ro/translate...%26channel%3Ds ,ca sa discutati direct cu sursa:adica cel cu nickname Melchizedek.Nu-mi aduc aminte ca l-ati contrazis acolo.Apropo ,,semne''le acelea va cam induc in eroare daca nu v-au spus ca-mi doresc altceva.Incercati alta metoda,poate o nimeriti mai aproape.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din savanah Vezi post
    Omul nu se desteapta, doar isi schimba etalonul si restul omenilor sunt mai destepti decat el sau mai prosti. Asa el devine centrul de referinta al universului in materie de desteptaciune
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Spuneti dumneavoastra daca stiti.
    Nu eu am venit cu el.
    Daca aveti contraargumente aveti curajul si le expuneti acolo, ca sa discutati direct cu sursa:adica cel cu nickname Melchizedek.Nu-mi aduc aminte ca l-ati contrazis acolo.
    Am ajuns acolo, via Google, fiindca m-a interesat postarea dumneavoastra. Altfel, nu prea ma intereseaza alte forumuri si nici contrazicerile.
    Apropo ,,semne''le acelea va cam induc in eroare daca nu v-au spus ca-mi doresc altceva.Incercati alta metoda,poate o nimeriti mai aproape.
    Mai uitati-va odata la ce ati scris, in prima postare. Daca erati milionar, nu v-ati pierde vremea pe un forum, decat daca aveti ceva intentii, de aruncat vreo nada.
    Metoda? Daca n-ati aflat inca, forumul este un loc de discutii, de exprimare a parerilor. Iar metoda mea este cea a discutiilor pe baza celor scrise atunci cand sunt subiecte care ma intereseaza si am cu cine sa discut.

Data inscrierii
    martie 2010
    Posturi
    14

Nu eu am venit cu el.

Am ajuns acolo, via Google, fiindca m-a interesat postarea dumneavoastra. Altfel, nu prea ma intereseaza alte forumuri si nici contrazicerile.

Mai uitati-va odata la ce ati scris, in prima postare. Daca erati milionar, nu v-ati pierde vremea pe un forum, decat daca aveti ceva intentii, de aruncat vreo nada.
    Metoda? Daca n-ati aflat inca, forumul este un loc de discutii, de exprimare a parerilor. Iar metoda mea este cea a discutiilor pe baza celor scrise atunci cand sunt subiecte care ma intereseaza si am cu cine sa discut.
    Nu a-ti venit cu el,dar sunteti impotriva acestui subiect.Nu as zice ca nu va plac contrazicerile.Mai uitati-va odata ''acolo'' pe http://www.mysticalwonders.org/group/about5917.html si o sa vedeti ca asa a prezentat-o si Melchizedek,iar eu doar am copiat-o.Poate v-a lovit un pic paranoia.Sunt adept al liberei circulatii a informatiei si de aceea am luat-o de acolo si am expus-o aici.Ca este intradevar din ''Cheile Kabalei'' de Franz Bardon o sa incerc si eu sa aflu.

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Nu a-ti venit cu el,dar sunteti impotriva acestui subiect.
    Impotriva carui subiect? Daca va referiti la obtinerea de mijloace financiare, va rog sa va uitati peste discutia referitoare la filmul Secretul unde sunt prezentate instrumente verificate. Este tot in capitolul acesta de discutii. Daca va referiti la invocarea unor entitati, acolo n-am avut decat o nelamurire exprimata, dar v-am lasat libertatea sa faceti ce poftiti.
    Nu as zice ca nu va plac contrazicerile... Poate v-a lovit un pic paranoia.
    Am mai intalnit astfel de opinii: cine nu ma lauda pentru ceea ce spun este impotriva mea. Deh, fiecare cu parerea lui, numai ca asta este un comportament de tip emotional neproductiv.
    Mai uitati-va odata ''acolo'' si o sa vedeti ca asa a prezentat-o si Melchizedek,iar eu doar am copiat-o.Sunt adept al liberei circulatii a informatiei si de aceea am luat-o de acolo si am expus-o aici.Ca este intradevar din ''Cheile Kabalei'' de Franz Bardon o sa incerc si eu sa aflu.
    Numai ca simpla copiere si retransmitere, nedublata de verificarea informatiei, macar sumara a informatiei, poate sa aduca prejudicii celor care o iau de buna. In cazul acesta, atata vreme cat Franz Bardon vorbeste despre elemente de protectie pe care trebule sa le ia cel care invoca diverse entitati, neprezentarea acestor elemente de protectie reprezinta lipsa, cel putin, de fair-play. Povestea ucenicului vrajitor ramane valabila, inclusiv in ceea ce priveste "libera circulatie a informatiei".
    Din cauza acestei "libere circulatii a informatiei", in esenta, cu lipsa de discernamant si de responsabilitate s-a ajuns ca internetul sa fie o groapa de gunoi in care exista si diamante. Dar asta este deja alta poveste.

cosmin_rei este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    81

Nu sunt inca in masura sa creez formule (totusi vreau sa fie clar ca informatia nu se combina cu energia incepand din exterior) dar in cartea lui Bardon - Practical Qabalah se da metoda de a le crea.
    Primii pasi ar fi Initiere in Hermetism si a doua carte despre Invocatii. Acestia sunt pasi intr-adevar sau mai degraba zis ecuatii de auto-descoperire pe drumul spre manifestare.
    Referitor strict la sistem
    daca->
    1. nu as avea o metoda de masurare (Bardon mentioneaza pendulul sau tarot-ul) care dupa o practica temeinica dau rezultate
    apoi
    2. clarsimturile dezvoltate si experimentarea doar a Divinitatii prin teurgie
    ->nu m-as incumeta sa folosesc o formula
    in nici un fel si nicaieri fara sa masor fiecare litera in parte si apoi intregul (la fel cum se procedeaza la inforenergetica cu algoritmii si procedurile) - aici ar mai lipsi/fi lucrurile care se transmit doar prin traditie orala .
    Si va rog sa ma scuzati dar legea dizlocarii energiei de catre "jucatorii la ruleta" se portretizeaza si pentru copiii de 4 ani in desene ca Full Metal Alchemist, asa ca nu vad rostul notiunii cauza-efect intr-o situatie experimentala in care nici macar nu se stabileste sistemul de referinta. In cel mai bun caz e o pierdere de timp, pasta si hartie. In cel mai rau caz e ca "deochiul" facut de sora bunicului tau, cateodata merge cateodata nu (vezi ormus si orgon).

Cand e vorba de Magie ori inveti si intelegi pana cand stii, ori taci. Altfel ti-o faci cu mana ta si se cheama manipulare
    Ultima editare de cosmin_rei : 23 apr 2010 la 02:45

Raducu este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Posturi
    4

bun,sa ma lamureasca si pe mine cineva...ce naiba este aia "generator psihotronic"???si a zis cineva :"Dar voi stiti pe cine invocati".nu,nu stiu pe cine invoc si as vrea sa aflu.cred ca banuiesc dar nu sunt sigur(cred ca pe necuratul ca sa nui zic pe nume)

Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din Raducu Vezi post
    bun,sa ma lamureasca si pe mine cineva...ce naiba este aia "generator psihotronic"???si a zis cineva :"Dar voi stiti pe cine invocati".nu,nu stiu pe cine invoc si as vrea sa aflu.cred ca banuiesc dar nu sunt sigur(cred ca pe necuratul ca sa nui zic pe nume)
    E cam greu de explicat, data fiind varsta ta. Peste cativa ani, cand vei fi la liceu va fi mai usor.
    Daca nu stiai inca si "naiba" pe care o folosesti este un alt nume pentru "necuratul" despre care vorbesti.

Mda, se mai intampla si asa ceva din pricina de "libera circulatie a informatiei".

Data inscrierii
    martie 2010
    Posturi
    14

Nu merita sa intru in polemica cu "atotstiutori" care daca nu critica pe altii ca sa vada lumea ce "destepti" sunt ei,atunci nu se simt bine.Drumurile nu sunt intotdeauna batatorite,iar metoda prezentata am copiat-o dupa acel site international si am expus-o aproape identic aici.Se pare ca autorul ei a folosit combinatii din cartea http://www.scribd.com/doc/24052631/F...lah,deocamdata disponibila doar in engleza,nu si in romana.De acelasi autor recomand in limba romana:http://www.scribd.com/doc/21949797/B...metism.Lectura placuta!

Claudiu Avatar
    Claudiu este offline Servus Domini Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    297

Draga Marian,

Nu cred ca e necesar sa te aprinzi asa de rapid. Din ce am gasit pe internet (nu stiu daca e si neaparat corect din moment ce am vazut "traduceri" foarte diferite) ar insemna: Acum atrag Prosperitate, Siguranta si Slava in viata pentru toate familiile, prietenii, umanitatea, natiunea si marele univers. http://old.nabble.com/Z-U-E-L-A-B-U-M-td20807087.html.

Insa rezonantele acestei insiruiri nu le simt nici eu chiar asa de benefice si probabil de aceea ti s-a spus ca nu ar fi bine sa folosesti ceva ce nu intelegi.
    Chiar si asa, a cere bani intr-un fel sau altul nu reprezinta un scop spiritual ci unul care tine de partea "cealalta". Din punctul meu de vedere (si al mai multora) numai prostii spirituali cer bani, averi, vile si pozitii sociale, dand dovada ca nu inteleg si nu pot spiritualitatea. Sper sa nu te incadrezi in categoria aceasta si imi cer iertare daca te vei simti lezat.
    Dumnezeu este Iubire!

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Consultanta folosind si inforenergetica pentru firme
    De lovelife in forum BURSA: Vanzari, cumparari, promotii, reclame
    Replici: 0
    Ultimul post: 19 dec 2006, 03:44

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •