Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 31

Subiect: Cum sa-ti faci un generator psihotronic folosind doar o bucata de hartie

cosmin_rei este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    81

Implicit Re: Cum sa-ti faci un generator psihotronic folosind doar o bucata de hartie

Siguranta care ar trebui sa fie data si de Credinta nu este destul de puternica pentru a asigura echilibrul de Slava pentru Prosperitate. Lipseste Severitatea si de aici dezechilibrul foarte grav. Asta doar ca sa incepem cu inadvertentele, scrie clar daca stii sa citesti si in Bardon. Vrei sa te mai joci sau te apuci de invatat ?

savanah Avatar
    savanah este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    338

Implicit Re: Cum sa-ti faci un generator psihotronic folosind doar o bucata de hartie

Citat Citat din marian74 Vezi post
    Nu merita sa intru in polemica cu "atotstiutori" care daca nu critica pe altii ca sa vada lumea ce "destepti" sunt ei,atunci nu se simt bine.

Fara a ajunge la polemici, desi un forum este un loc pentru diverse schimburi de opinii, iti pun o intrebare: o astfel de solutie, facila, de a te imbogati iti poate oferi si pragul bogatiei de la care incepi sa te simti fericit, implinit? Adica, de cat de multi bani ai nevoie ca sa te simti fericit?

Daca, de exemplu, hartiuta pe care ai scris mesajul iti aduce in buzunar patruzeci de milioane de lei (patru mii de lei noi), este suficient sau este nevoie sa ceri mai mult? Pentru ca, in cazul asta, cred ca ar fi suficient sa scriem pe hartiuta o cerere de genul: "vreau intelepciunea si echilibrul prin care sa fiu multumit cu ceea ce am" si atunci devii un om foarte bogat, chiar daca nu in milioane numarabile.
    Si atunci ma intreb daca acest generator propus de diversi pe internet nu ar avea nevoie, la randul lui, de un alt "generator" care sa ofere intai un echilibru al dorintelor, o maturitate a cererilor fiecaruia....

marian74 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2010
    Posturi
    14

Draga Claudiu,

Acea postare din Indonezia la care faci referire este datata Dec 03, 2008, iar Dohan Satria a copiat-o si el probabil de pe forumul mysticalwonders unde Melchizedek a postat in data de Dec 25, 2007 si a scris:Take an ordinary piece of paper, it doesn't matter what type. On the top of it, write the following," Z-U-E-L-A-B-U-M". Then write underneath what you want for a pscyhotronic generator. If you want a "money generator". then write " I am now a millionaire". iar in traducere aproximativ ar fi:Se ia o bucată de hârtie obișnuită, nu conteaza ce tip. Pe partea de sus a acesteia, scrie următoarele, "ZUELABUM". Apoi scrie sub ceea ce vrei pentru un generator pscyhotronic. Dacă doriți un generator de "bani". apoi scrie "Eu sunt acum un milionar".
    Deci eu am copiat-o aproape identic,desi era doar un exemplu.

Bineinteles ca banii nu reprezinta un scop spiritual,iar pana de curand si eu faceam afirmatii de genul:"Banii sunt ochiul ........Dar am ajuns la parerea ca banii sunt neutri,ca de altfel multe lucruri.Sigur ca banii obtinuti prin furt,minciuna,etc. pot fi considerati de partea "cealalta" si incarca greu Karma acelui individ care ii obtine astfel,iar banii daruiti pentru ajutorarea aproapelui si a celui in nevoi,cred ca pot fi socotiti ca fiind trimisi din partea binelui si usureaza Karma celui care daruieste si ajuta la inaltarea lui spirituala.

Bine,este doar parerea mea personala si poate inca cateva persoane.Eu va respect si parerea voastra a tuturor,indiferent care este ea.

Radu Cristian este offline Experienta Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    45

sunt uimit cum NIMENI nu gandeste la ce se gandeste..
    chestiile astea merg doar pentru ca lumea crede in ele..
    fondul oricarui cult mistic, se bazeaza pe credinta..

cum merge treaba?
    ne strangem 1 million de oameni si ne propunem sa avem certitudinea ca la rostirea cuvantului 'abracadabra', culoarea lunii se va transforma intr-una rosie..
    pentru ca numarul de oameni este destul de mare, si daca credinta este destul de puternica.. ATUNCI, oricare, din cei 1 million de oameni , va rosti 'abracadabra', va face ca luna sa fie rosie, caci universul se va manifesta comform credintei lor..
    INSA.. daca vine un om care nu face parte din acel milion, si zice 'abracadabra' desi nu crede in nimic, nici nu stie de existenta acelui cult, atunci luna NU se va face rosie.. de ce? pentru ca 'abracadabra' nu este o lege UNIVERSALA, care va transforma de fiecare data cand e rostita, culoarea lunii in rosu..
    acesta e doar un pseudo exemplu.. totul este mult mai complicat..

am vrut doar sa sugerez ca poate ar trebui sa va ganditi daca toate chestiile astea nu sunt defapt iluzii..

un exemplu ar fi efectul Placebo..

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din Radu Cristian Vezi post
    sunt uimit cum NIMENI nu gandeste la ce se gandeste..
    chestiile astea merg doar pentru ca lumea crede in ele..
    fondul oricarui cult mistic, se bazeaza pe credinta..

cum merge treaba?
    ne strangem 1 million de oameni si ne propunem
    Gandirea (mintea), credinta, etc, sunt daruri ale zeilor pentru oameni. Daca ratiunea este ca un fruct in parg, credinta se aseamana mai curand cu un boboc de floare, nascut din acest har al lui Dumnezeu semanat in noi de la nastere! De aceea, treaba nu merge atat de simplu, prin sumarea cantitatilor, si nu cred ca o minte ce nu este in acord cu Dumnezeu poate surprinde cu obiectivitate natura credintei!
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    45

Citat Citat din Didina Vezi post
    Gandirea (mintea), credinta, etc, sunt daruri ale zeilor pentru oameni. Daca ratiunea este ca un fruct in parg, credinta se aseamana mai curand cu un boboc de floare, nascut din acest har al lui Dumnezeu semanat in noi de la nastere! De aceea, treaba nu merge atat de simplu, prin sumarea cantitatilor, si nu cred ca o minte ce nu este in acord cu Dumnezeu poate surprinde cu obiectivitate natura credintei!
    cum ziceam.. nu stii ce vorbesti [gandesti]..
    eu zic sa iti publici un volum de poezii daca ai o imaginatie asa bogata, nu sa postezi pe forum-uri..

de unde ? stii ca sunt DARURI, ale zeilor? ai comunicat macar vreodata cu un zeu? stii ce este aia un zeu?

permitemi sa ma amuz iar.. dar sunt chiar uimit de ceea ce scrii.. frumusetea vorbelor tale se regasesc in opere lirice.. in fictiune..

sa stii ca daca vorbesti in 'dodii' si vrei sa pari inteleapta, nu rezolvi nimic, daca cel caruia ii te adresezi nu intelege ceea ce zici.. lasa tu cuvintele sofisticate, si vorbeste, ca POTI, te asigur eu, sa o faci si fara cuvinte mirobolante.. sunt suprins ca zici ceva cu atata siguranta.. eu iti sugerez in primul rand.. sa recitesti toata cultura religiilor si culturilor; daca nu ai facut-o atunci iti sugerez sa te apuci s-o faci.. apoi, insumand acele cunostinte.. poate ai sa INTELEGI, ulterior, cateva chestii..

incercati VOI, cei care VA considerati crestini atat de devotati, sa lasati deoparte pentru o secunda credintele voastre, caci daca chiar vreti sa atingeti mantuirea, trebuie sa realizati adevarul mai intai.. si ca sa faci asta, trebuie mai intai, daca o iei rational, sa stii ce cred si ALTII..

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Dle. Radu, aveti vreo problema cu crestinii devotati, cu cei care mai citesc si din carti si stau si de vorba cu zeii si cu cei care mai "scapa" si cuvinte mirobolante in vorbirea curenta? Daca da, incercati sa o rezolvati cumva, caci eu voi ramane si in continuare pe forum si voi gandi si voi scrie cam la fel!
    Un site despre

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    45

Dle. Radu, aveti vreo problema cu crestinii devotati, cu cei care mai citesc si din carti si stau si de vorba cu zeii si cu cei care mai "scapa" si cuvinte mirobolante in vorbirea curenta? Daca da, incercati sa o rezolvati cumva, caci eu voi ramane si in continuare pe forum si voi gandi si voi scrie cam la fel!
    nu ma iau de devotamentul tau, Didina.. spun doar ca NU ESTI DUMNEZEU, nu stii TOT, ca sa iti permiti sa faci afirmatii supreme.. degeaba citesti, carti si stai de vorba cu zeii, daca NU STII sa vorbesti cu oamenii simpli, normali..
    nu am nimic cu modul tau de exprimare, spun doar ca nu toti sunt familiari cu aceasta forma de limbaj.. unii sunt surzi.. pe aceia cum ii educi? vezi tu, esti departe de a fi inteleapta, caci ai doar credinta, dar nu si intelegerea necesara.. nu te-am izgonit de pe forum.. ti-am sugerat sa fi atenta la ceea ce scrii..

pentru ca, pot deschide subiecte SATANICE, daca vreau, caci acesta este un 'Forum de spiritualitate'.. asta scrie sus.. ma poti contrazice si argumenta perspectiva ta.. DAR NU INCEPE, te rog, cu clasicul cliseu: scriu ce vreau.. nu asta e problema.. tu NU STII CE VREI SA SCRII..

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

nu ma iau de devotamentul tau, Didina.. spun doar ca NU ESTI DUMNEZEU, nu stii TOT, ca sa iti permiti sa faci afirmatii supreme..
    In urma tuturor afirmatiilor ferme pe care le-ati facut, mai ales in ceea ce ma priveste, sa inteleg ca Dvs. sunteti de fapt Dumnezeu?
    Un site despre

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    45

In urma tuturor afirmatiilor ferme pe care le-ati facut, mai ales in ceea ce ma priveste, sa inteleg ca Dvs. sunteti de fapt Dumnezeu?
    raspunsul meu ar influenta mult atitudinea ta fata de mine..
    orice as zice exista de fiecare data un alt 'viitor'..
    pui intrebari gresite
    departe de a fi mintea unui om intelept, sau care 'gandeste'..

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

raspunsul meu ar influenta mult atitudinea ta fata de mine....
    Deci sunteti si omniscient?
    Ultima editare de Didina : 06 oct 2010 la 23:18 Motiv: ! nu-i totuna cu ?
    Un site despre

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    45

Deci sunteti si omniscient?
    da.. si sunt si ironic..

tonicab este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    4

Citat Citat din Ion Furtuna Vezi post
    Stiti pe cine invocati asa?
    Daca va lasati amagit de nickname precum Melchizedek care spune ca e din cheile adevarate ale Cabalei dupa Franz Brandon va priveste. Printre altele, cabalistii nu prea lasa la indemana oricui informatiile cu adevarat utile. Si acolo este ordine si disciplina. Si mai ales multa munca.
    Deocamdata nu sunt semne ca ati devenit milionar. Sau incercati intai metoda pe pielea altora?
    Facem parte din generatia in care Cabala este revelata. Nu mai este nimic tinut deoparte. Totusi, ea este acunsa pentru ca toata munca despre care vorbeste Cabala se petrece in interiorul omului. Nu are nimic de a face cu lumea corporala pe care o percepem acum, nu are nimic de a face cu banii, putere, etc.
    Cabalisti ne dau toate informatiile necesare. Ele exista. Cabala insa nu se refera la cum sa te imobgatesti sau sa fii sanatos sau sa ajungi vreo celebritate. Iti arata cale prin care te poti ridica deasupra egoului, prin care poti obtine calitatile de iubire si daruiri, calitatile Creatorului. Scopul creatiei este descoperirea Creatorului, adeziunea cu El. Atunci cand incepem sa simtim o lipsa, un gol, care nu poate fi umplut de nimic din aceasta lume, atunci inseamna ca a venit timpul sa incepem calatoria noastra spirituala.

www.shanti-spirit.ro
    www.kabbalah.info/ro
    www.kab.tv/eng
    www.laitman.com

BB_Kabbalah_RO

shine_Spirit este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    12

Post Re: Cum sa-ti faci un generator psihotronic folosind doar o bucata de hartie

Citat Citat din marian74 Vezi post
    Se ia o bucata de hartie obisnuita,nu conteaza ce tip.Pe partea de sus a acesteia, scrie următoarele, "ZUELABUM".Apoi scrie sub ceea ce vrei pentru un generator psihotronic. Dacă doriți un generator de "bani" scrie-ti "Eu sunt acum un milionar".Se poate purta si in geanta,sau ca un talisman.
    Mie mi s-a parut ceva murdar doar cand ai zis de bani, nu cred ca ar vrea cineva ajutorul diavolului asa de usor

Matusalem este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    29

Eu cunosc o formula infailibilă care a fost verificata personal si mi-a functionat totdeauna: Zambeste!

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Consultanta folosind si inforenergetica pentru firme
    De lovelife in forum BURSA: Vanzari, cumparari, promotii, reclame
    Replici: 0
    Ultimul post: 19 dec 2006, 03:44

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •