Rezultate de la 1 la 4 din 4

Subiect: ajutati-ma sa inteleg

Vennera este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Posturi
    2

Post ajutati-ma sa inteleg

Am intalnit o persoana acum cateva zile. Cand ma asez langa aceasta persoana stiu ce gandeste si ce vrea sa spuna inainte sa zica cu voce tare. Pana acum nu mi s-a mai intamplat asta! La inceput nu mi-am dat seama ce se intampla, dar observasem ca tot ziceam "stiu", cand eu de fapt nu aveam de unde sa stiu. Si am inceput sa fac un exercitiu...persoana tacea, dar stiam ca se gandeste si cam la ce si cand ii ziceam i se parea ciudat. Nu pot intotdeauna fix sa stiu, mai ales daca imi propun..ci vine pur si implu,o resimt sub forma de energie. Informatiile nu vin prin vorbe, imagini etc...ci in subconstient, ca si cum as sti lucruri despre mine. Mentionez ca in prezenta acestei persoane parca vibrez, ma simt alfel. E normal? Nu inteleg de ce se intampla asta, nu imi doream sa stiu ce gandeste, chiar e obositor uneori si ma simt prost. Stiu ca pare absurd ce zic, dar totusi vreau sa inteleg ce e chestia asta!

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Implicit Re: ajutati-ma sa inteleg

Citat Citat din Vennera Vezi post
    Am intalnit o persoana acum cateva zile. Cand ma asez langa aceasta persoana stiu ce gandeste si ce vrea sa spuna inainte sa zica cu voce tare. Pana acum nu mi s-a mai intamplat asta! La inceput nu mi-am dat seama ce se intampla, dar observasem ca tot ziceam "stiu", cand eu de fapt nu aveam de unde sa stiu. Si am inceput sa fac un exercitiu...persoana tacea, dar stiam ca se gandeste si cam la ce si cand ii ziceam i se parea ciudat. Nu pot intotdeauna fix sa stiu, mai ales daca imi propun..ci vine pur si implu,o resimt sub forma de energie. Informatiile nu vin prin vorbe, imagini etc...ci in subconstient, ca si cum as sti lucruri despre mine. Mentionez ca in prezenta acestei persoane parca vibrez, ma simt alfel. E normal? Nu inteleg de ce se intampla asta, nu imi doream sa stiu ce gandeste, chiar e obositor uneori si ma simt prost. Stiu ca pare absurd ce zic, dar totusi vreau sa inteleg ce e chestia asta!
    Interesant nu pentru unii si ceva normal pentru altii. Eu unu nu am mers numai pe ideea aceasta. Adica de a "dialoga" cu o anumita persoana ci am mers mai departe. Si anume de multe ori mergind pe starda incerc sa strig pe nume anumite persoane sau sa discut cu ele. Asta in gind. De multe ori reusesc. Cum? Asa bine. Chiar daca nu ma uit la persoana respectiva aceasta se uita la mine sau intoarce capu. E un fenomen gen "ochii in ceafa" ca la femei o vedere de ansamblu (structura creirelor intre sexe difera). Sunt unde cerebrale emise de crieru uman in anumit spectru de frecventa si vibratie. E pur si simplu al 7 simt.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

Vennera este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2010
    Posturi
    2

Va multumesc Guguam ca mi-ati raspuns. Inteleg ceea ce dv spuneti si sunt de acord. Insa ceea ce spun eu nu e tocmai un "dialog", caci nu ma concentrez, nu fac nimic...nici nu vreau sa discut ceva cu persoana la nivel mental. Plus ca doar eu stiu ce gandeste ea, nu si invers. Sincer cum am zis si mai sus e deranjat la un momentdat. Dar probabil am o sensibilitate crescuta fata de gandurile acestei persoane, nu stiu.

Copilu din Umbra este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2011
    Posturi
    44

Salut salut! Ma bucur ca tiam gasit postarea, si mie mi se intampla asa ceva (ii o treaba legata de vibratia fiecaruia) nu o poti oprii sau controla pt ca asa ceva nu se face (nu avem cum controla noi astea de aici ce ne-am pus tot Noi inainte, ce neam scris). Si eu patesc sa aud fara sa imi folosesc urechile si sa stiu exact dc face cineva, ce ii trece prin cap atunci cand face, ceva fara sa o cer. :P Asa o sa fie in a 5-a dimensiune (constiinta totala despre tot). Aici fiecare ii unic si fiecare are mixul lui de capacitati, nu iti fie frica de cresterea in vibratie, care iti permite sa "citesti ganduri" pt ca nu ai dc sa iti fie frica, joacate cu ea si hai sa iti propun ceva: Incearca cand povestesti cu oamenii din juru tau sii cand ii intrebi ceva sa iti asculti raspunsu dat de sinele\imaginatia\vocea ta interioara si vezi cat de diferit ii fata de cel dat (verbal) de persoana intrebata, daca nu ii diferit ii foarte probabil sa zica adevarul iar daca ii diferit ii foarte probabil sa minta "enjoy". Toti ceilalti oameni care te inconjoara sunt reflexii ale tale cum tu esti o reflexie pt ei deci tu nu le auzi lor gandurile cat iti auzi sinele\imaginatia\bagajul tau de info povestind cu tine, pt ca tu ai vazut lumea prin ochii lor si din punctul lor de vedere cum ei o vazut lumea din punctul tau de vedere (in vietile trecute sau urmatoare). Cu drag si respect! Copilu. Daca doresti sa mai aflii ceea ce consider eu ca adevarat intreaba si o sa imi dau toata silinta sa iti raspund.

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •