Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 23

Subiect: Intalmplari ciudate

nemessis este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    10

Implicit Intalmplari ciudate

Este greu sa relatezi anumite aspecte din viata ta dar este si mai greu sa traiesti vesnic cu ideea ca nu le-ai inteles. La o anumita perioada de timp un lucru ciudat trebuie sa mi se intample. Din aceasta cauza poate ca scriu aici, acum. Acum ceva vreme, intr-o noapte m-am trezit amortit pe la ora 5:30. Afara era intuneric( prima data cand ma trezesc privesc pe geam) in secunda urmatoare mi-am aruncat privirea pe tavan...in acea clipa sa simtit ca ceva nu este inregula. Fel de fel de semne sau hieroglife ciudate, de o culaore galbena ca de foc erau insiruite pe tavanul camerei unde dorm. Credeam ca visez, am inchis ochii si i-am deschis iar dar ele nu dispareau. Nu am inteles nimic din acele semne si au disparut dupa ce am aprins lumina...cam dupa 10 minute. Presupun ca imaginatia imi joaca feste dar cine stie ce a insemnat aceasta experienta.

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Implicit Re: Intalmplari ciudate

Citat Citat din nemessis Vezi post
    Fel de fel de semne sau hieroglife ciudate, de o culaore galbena ca de foc erau insiruite pe tavanul camerei unde dorm. Credeam ca visez, am inchis ochii si i-am deschis iar dar ele nu dispareau. Nu am inteles nimic din acele semne si au disparut dupa ce am aprins lumina...cam dupa 10 minute. Presupun ca imaginatia imi joaca feste dar cine stie ce a insemnat aceasta experienta.
    Ca sa va raspunda cineva, poate n-ar strica daca le-ati desena si le-ati posta pe forum.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    10

problema este ca nu le mai tin minte...erau formate din niste linii, o structura ciudata iar prima chestie care mi-a venit in minte sau poate o aveam din timpul somnului a fost structura adn

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din nemessis Vezi post
    problema este ca nu le mai tin minte...erau formate din niste linii, o structura ciudata iar prima chestie care mi-a venit in minte sau poate o aveam din timpul somnului a fost structura adn
    Atunci, poate ca ar fi util sa aveti cu dumneavoastra la indemana mereu un carnetel si un creion, pe care sa scrieti, desenati, notati lucrurile, intamplarile ciudate care vi se intampla.
    Altfel raman numai niste amintiri vagi si pe deasupra deranjante.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    10

da. am auzit de aceasta metoda si o s-o pun in aplicare. este cu atat mai deranjant pentru mine decat pt ceilalti dar cu cat ma gandesc mai mult la anumite intamplari ciudate cu atat imi dau seama ca se pierde sensul intregii vieti.

am mai povestit la cineva intamplarea aceasta ciudata si imi spunea ca trebuie sa fie un semn, ca eu sa fac ceva...problema este ca nu vreau sa fac nimic :P

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Se intimpla mereu.
    Poate e ceva ciudat, normal sau paranormal dar persista in fiecare zi si de multe ori nu-i mai acord importanta pentru ca nu-i gasesc logica motorie. Ultima data a fost duminica 1 aug 2010. Doaream sa ascult o muzica buna. Am cautat pe net si am gasit.
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=5GOmD1pe-Dg[/media]
    Parca nu era deajuns. Gindu si ceva interior parca ma facea sa ma duc cu gindu la CENACLU FLACARA. Cineva, ceva interior parca imi spunea ca se v-a renaste. Seara tirziu stupoare aflu in mass-media ca la NAVODARI a avut loc relansarea acestei manifestari.
    http://ro.wikipedia.org/wiki/Cenaclul_Flac%C4%83ra
    Interesant nu. Intrebari fara raspuns cu sutele. In final consider ca nu sunt puteri paranormale ci un canal informativ ce sfideaza legile fizici cuantice si celei abstracte. Judecati singuri calatorind cu MINTEA, GINDUL SI CU SUFLETUL.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

loving3112 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    6

Am visat ca eu si iubitul meu eram ffff fericiti si aparuse un barbat care vroia sa ne desparta.Noi i-am spus acelui barbat ca nu ne vom desparti niciodata si m-a impuscat in cap.Eram pe patul de moarte si ii spuneam intr-una ca il iubesc si l-am iubit mereu.Intr-un final am murit.

Apoi mi-a aparut in vis el cu o femeie si cu o fata Erau sotia si fata lui Dupa ce murisem eu se casatorise si mi-a aparut o scena.....era singur intr-o camera si se gandea la mine....avea o poza cu mine in mana si a aparut sotia lui si ea s-a suparat si el i-a zis ca ma va iubi mereu
    Ce inseamna visul meu?Mi-e teama sa nu se intample(mi s-a intamplat sa visez si sa fie asa cum visez)

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Citat Citat din loving3112 Vezi post
    Am visat ca eu si iubitul meu eram ffff fericiti si aparuse un barbat care vroia sa ne desparta.Noi i-am spus acelui barbat ca nu ne vom desparti niciodata si m-a impuscat in cap.Eram pe patul de moarte si ii spuneam intr-una ca il iubesc si l-am iubit mereu.Intr-un final am murit.
    (...)
    Mi-e teama sa nu se intample(...)
    Poate ca e un semnal de alarma ca ai depasit masura iubirii fata de iubitul tau, iar pe el si pe iubirea voastra il pui mai presus decat Dumnezeu! Faptul ca ti-e teama sa nu se intample poate insemna ca ti-e frica de moarte sau ca ti-e frica sa-l pierzi pe iubitul tau, nu ai fost explicita!
    Daca iubesti pe cineva asa cum Dumnezeu cere, cand esti anuntat ca il vei pierde, sau ca tu trebuie sa-l lasi, nu experimentezi nici un fel de regret, ci spui cu seninatate: "Domnul a dat, Domnul a luat, Domnul fie laudat!". La fel si in fata propriei morti.
    Si lui Avraam (VT) i s-a cerut sa-si sacrifice propriul fiu si sa-l arunce in foc, pentru a-i arata lui Dumnezeu cine are intaietate in sufletul sau, dar cand Avraam nu a protestat si a trecut la fapte, Dumnezeu i-a restituit fiul. Daca protesta si se nega, banuiesti ce s-ar fi intamplat?
    Aceste vise, uneori, sunt doar probe pe care le trecem in suflet, fara sa aibe un deznodamant in planul real. Dar, alteori, tocmai ce se intampla in suflet in timpul acestor probe poate influenta ceea ce se va intampla in planul real!
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    6

Mi-e teama sa nu ne despartim.Nu mi-e teama de moarte....doar ca ma pun in locul iubitului meu si ma gandesc cu groaza cat as suferi eu daca el ar pati ceva.Probabil ca si el ar suferi daca eu patesc ceva si nu mi-as dori asta!Il iubesc prea mult!Nu mi-as dori ca destinul sa ne desparta vreodata!

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    6

Nu imi e frica de moarte!Mi-e frica sa nu ne desparta destinul!Daca el ar pati ceva eu as suferi extrem de mult si probabil ca si el ar suferi daca eu as pati ceva....Il iubesc enorm pe iubitul meu si nu as vrea sa ne despartim vreodata!

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

(...) Nu mi-e teama de moarte (...) Il iubesc prea mult!Nu mi-as dori ca destinul sa ne desparta vreodata!
    Am inteles! Tu accepti ideea ca viata nu se termina cu moartea, sau pe cea a reincarnarii?
    Un site despre

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    6

Desi tind sa cred 40 % in reincarnare si 60 % in sfarsitul vietii,consider ca noi oamenii nu suntem destul de dezvoltati intelectual pentru a sti ce se intampla dupa moarte!

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Desi tind sa cred 40 % in reincarnare si 60 % in sfarsitul vietii,consider ca noi oamenii nu suntem destul de dezvoltati intelectual pentru a sti ce se intampla dupa moarte!
    Bine! Atunci astept sa-ti schimbi parerea! Intre timp, daca ai ocazia, ar fi interesant de citit "Misterul biblic al genezei", de Rudolf Steiner.
    Un site despre

Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    6

Comunicarea cu spiritele de dincolo????E posibila??
    Unchiul meu a decedat in conditii suspecte iar politia nu si-a facut datoria.As vrea sa aflu cumva ce s-a intamplat inainte sa moara(are organe rupte,deci e clar ca a fost batut).As vrea sa pot ''comunica'' cu el!Se poate?
    "Misterul biblic al genezei", de Rudolf Steiner de unde o pot cumpara?

Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Comunicarea cu spiritele de dincolo????E posibila??
    Unchiul meu a decedat in conditii suspecte iar politia nu si-a facut datoria.As vrea sa aflu cumva ce s-a intamplat inainte sa moara(are organe rupte,deci e clar ca a fost batut).As vrea sa pot ''comunica'' cu el!Se poate?
    "Misterul biblic al genezei", de Rudolf Steiner de unde o pot cumpara?
    Orice este posibil, insa trebuie sa stim si daca este folositor. Daca te rogi pentru unchiul tau, sau te gandesti la el, su daca el se simte nedreptatit si doreste sa se faca dreptate, chiar si postum, te va cauta el pe tine, nu tu trebuie sa-l cauti pe el pentru a-ti satisface curiozitatea.
    Eu am gasit cartile lui Steiner in librariile mai mari, se pot cere si prin comanda la aceste librarii, de la Editura Univers Enciclopedic, o editie numita "Initieri" sub coordonarea dlui. dr. biolog Petre Papacostea. Dar, orice editie sau editura este binevenita!
    Un site despre

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Precipitatii ( ploi ) ciudate pe Terra
    De Santamia in forum Paranormal
    Replici: 0
    Ultimul post: 30 ian 2007, 11:55

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •