Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 16 la 23 din 23

Subiect: Intalmplari ciudate

Guguam este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Implicit Re: Intalmplari ciudate

Citat Citat din loving3112 Vezi post
    Desi tind sa cred 40 % in reincarnare si 60 % in sfarsitul vietii,consider ca noi oamenii nu suntem destul de dezvoltati intelectual pentru a sti ce se intampla dupa moarte!
    Intervin pentru afirmatia ta "nu suntem destul de dezvoltati intelectual pentru a sti ce se intampla dupa moarte!" care a lasat loc de comentarii si interpretarii. Sunt diferite metode de a evolua spiritual. De a urca in scara de valori a energiilor neconventionale. Eu unu am ajuns la concluzia ca suntem doar o infima energie materiala. Pragu superior impune un tip de evolutie prin care se absoarbe energie pentru a exista intr-un spatiu bine definit. Revinind la reincarnare si sfirsitu vieti asta pune in balanta modul nostru de evolutie de interactiune cu energiile sau cimpurile acestora. Putem fi mai mult decit suntem daca vrem si gasim mijloacele proximale evolutiei noastre.
    Intuneric e acolo unde nu am calatorit cu MINTEA, GINDU sau SUFLETU.

loving3112 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2010
    Posturi
    6

Credeti ca ne putem schimba destinul?

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

Citat Citat din loving3112 Vezi post
    Credeti ca ne putem schimba destinul?
    Sincer eu dau un pronostic de 50-50%. Ce am observat eu e ca multe din fenomene sau evenimente viitoare pot fi programate undeva in subconstientu nostru. E ca o adresa care o pui intr-un sertar si in acel moment constientizezi (atentionezi eul) ca ai ceva important acolo pus deoparte. Toate se fac cu minima energie. La momentu respectiv legatura de fapt e facuta si iti da satisfactie ca deja ai realizat ceva. Lucru acela, fenomen, eveniment e in derulare si atunci constientizezi de fapt actiunea ta anterioara. O sa vina unii si o sa spuna ca e ca la blesteme sau temiri ce. Le spun sincer e diferit. Acesta e un fapt individual. La cel colectiv e diferit.

ralu20 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2010
    Posturi
    2

[QUOTE=Guguam;27533]Sincer eu dau un pronostic de 50-50%. Ce am observat eu e ca multe din fenomene sau evenimente viitoare pot fi programate undeva in subconstientu nostru. E ca o adresa care o pui intr-un sertar si in acel moment constientizezi (atentionezi eul) ca ai ceva important acolo pus deoparte. Toate se fac cu minima energie. La momentu respectiv legatura de fapt e facuta si iti da satisfactie ca deja ai realizat ceva. Lucru acela, fenomen, eveniment e in derulare si atunci constientizezi de fapt actiunea ta anterioara. O sa vina unii si o sa spuna ca e ca la blesteme sau temiri ce. Le spun sincer e diferit. Acesta e un fapt individual. La cel colectiv e diferit.[/QUOTE

da si acele "evenimemte programate" in momentul desfasurarii lor le numim deja-vu....sunt convinsa ca putem vorbi cu cei trecuti "dincolo"parerea mea e ca se afla intr-o lume paralela cu a noastra....iar cei dragi noua pot oricand sa ne contacteze mai ales prin intermediul viselor...doar trebuie sa avem grija...sa fim nitel atenti pt ca si satan poate lua multe infatisari...si din pacate face asta foarte des din placerea lui diabolica de a ne induce in eroare.....credeti-ma stiu ce spun......cu respect....

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

[QUOTE=ralu20;27534]
    Citat Citat din Guguam Vezi post
    Sincer eu dau un pronostic de 50-50%. Ce am observat eu e ca multe din fenomene sau evenimente viitoare pot fi programate undeva in subconstientu nostru. E ca o adresa care o pui intr-un sertar si in acel moment constientizezi (atentionezi eul) ca ai ceva important acolo pus deoparte. Toate se fac cu minima energie. La momentu respectiv legatura de fapt e facuta si iti da satisfactie ca deja ai realizat ceva. Lucru acela, fenomen, eveniment e in derulare si atunci constientizezi de fapt actiunea ta anterioara. O sa vina unii si o sa spuna ca e ca la blesteme sau temiri ce. Le spun sincer e diferit. Acesta e un fapt individual. La cel colectiv e diferit.[/QUOTE

da si acele "evenimemte programate" in momentul desfasurarii lor le numim deja-vu....sunt convinsa ca putem vorbi cu cei trecuti "dincolo"parerea mea e ca se afla intr-o lume paralela cu a noastra....iar cei dragi noua pot oricand sa ne contacteze mai ales prin intermediul viselor...doar trebuie sa avem grija...sa fim nitel atenti pt ca si satan poate lua multe infatisari...si din pacate face asta foarte des din placerea lui diabolica de a ne induce in eroare.....credeti-ma stiu ce spun......cu respect....
    Ai dreptate si stiu prea bine la ce te referi. Insa sunt multe necunoscute pentru mine care nu-mi dau pace. Am avut acu ceva vreme parte de o intimplare ciudata poate banala as spune. Mi-am fixat telefonu sa sune dimineata ca orice om. L-am pus sub perna. Dimineata prin somn am auzit ca pe o sonerie cu tonalitate inalta o melodie placuta. M-am trezit cu gindu ca suna un telefon strain. Nu suna nici un telefon. In secunda urmatoare suna telefonu meu programat de cu seara(de care uitasem). Ce m-a uimit a fost melodia/tonalitatea din somn. Nu imi pot imagina cum de a putut creieru crea o sonerie asa de placuta. Asta un aspect. Alt aspect legat de telefoane, e apelurile. De multe ori(n) mi se intimpla sa aud soneria inainte de a fi apelat. Ma uit la telefon si atunci deabia pleaca soneria telefonului. Si mai rar mi s-a intimplat sa stiu cine ma cauta si de ce. Nu spun ca am avut niste terminale care la un moment care se incingeau sau pierdeam semnalu iar cind le dadeam la alte persoane aveau semnal. Si ca sa inchei in aceasta ordine consider ca toate aceste fenomene se desfasoara intr-un spectru larg de curenti mici(deci energie minima) care de fapt e pretutindeni in juru nostru insa noi nu dam importanta pentru ca suntem doar purtatori sau consumatori finali.

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    98

N-as vrea sa fiti in pielea mea si sa va puneti intrebarea OARE EU SUNT ANORMAL SAU EI SUNT ANORMALI. De curind am avut un vis ciudat. M-am trezit buimac si m-am intrebat ce e cu visu acela. Dupa ce am aflat de la sotie (eu aflindu-ma departe de alte surse de informare internet, tv...) am facut legatura dintre realitatea "virtuala" si cea cotidiana. De mult am avut un conflict minor cu un individ certat cu legea cu toate celea.... stiti voi iar in gind poate am gindit strimb( ginduri intunecate dintr-astea). Sunt constient ca aceasta informatie a ramas intiparita undeva in subconstient insa nu a trecut mult timp si am fost avertizat in acea stare de somn exact in momentu tragediei sau sa fiu mai clar la citeva ceasuri de la producerea ei. E acel individ a ajuns in fata judecati. Culmea eu l-am dus(asa mi s-a aratat in vis) cautam un post de politie era parca intr-un bazar(spatiu cotidian al raposatului) intr-un final am gasit postu si l-am lasat parca in grija unui judecator-politist imbracat intr-un costum negru. Din dialog am retinut doar atit: de el acum ne ocupam noi lasa-l in pace ca nu.... mai prezinta pericol public (c-am asa ceva... am inteles ca nu mai are multe zile). Am uitat sa precizez raposatu a avut un accident rutier putin dupa miezu nopti. In masina respectiva (5 ocupanti la numar) nimeni nu avea permis. El si soferu care se aflau in fata au murit pe loc. Acum ma intreb si eu oare pina unde se poate duce puterea gindului. Unde e ascunsa aceasta imensitate din universu uman. E adevarat zi de zi poate trecem prin experiente la fel ca ale mele dar nu le dam importanta si poate ca acestea sunt o noua cale de comunicare cu noi insine cu chintesenta existentei umane. Am extras din acesta intimplare si magia sau sa-i spun blesteme de care nu am habar. Si totusi.... e ceva NORMAL SAU ANORMAL?

liviu23 este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Posturi
    2

[QUOTE=Guguam;26061]Se intimpla mereu.
    Poate e ceva ciudat, normal sau paranormal dar persista in fiecare zi si de multe ori nu-i mai acord importanta pentru ca nu-i gasesc logica motorie. Ultima data a fost duminica 1 aug 2010. Doaream sa ascult o muzica buna. Am cautat pe net si am gasit.
    [media]http://www.youtube.com/watch?v=5GOmD1pe-Dg[/media]Parca nu era deajuns. Gindu si ceva interior parca ma facea sa ma duc cu gindu la CENACLU FLACARA. Cineva, ceva interior parca imi spunea ca se v-a renaste. Seara tirziu stupoare aflu in mass-media ca la NAVODARI a avut loc relansarea acestei manifestari

nu te supara esti sa imi raspunzi la o intrebare te rog

4TheEternity este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2011
    Posturi
    4

Mie cel mai ciudat lucru mi s-a intamplat acum cativa ani nu mai stiu sincer poate 10 ani, cand am prevestit un accident auto (minor) fiind in masina. Conducea altcineva, eram in oras si aveam curba in fata. Cu 50 de metri asa inainte de curba am inceput sa am o stare de neliniste stiam ca ceva se va intampla si la scurt timp mi-am imaginat ca dupa curba o sa fie cineva parcat si cel cu care eram in masina o sa-i loveasca masina cu oglinda. Deci nu aveam cum sa vad dupa curba nimic. Si asa a fost dupa ce am intrat in curba, unu parcat a deschis usa exact cand treceam pe langa si i-a zburat oglinda prietenului care era la volan. Dar vreau sa zic ca a fost asa ciudat mai ales ca nu puteam sa scot un cuvant, sa zic, sa fac ceva. Pur si simplu am asteptat sa se intample.
    Alte intamplari ciudate tot de genu prevestire mi se intamplau cand eram la facultate. Indiferent ca stiam cat de cat bine (nu am stiut niciodata de 10 la fac. pt ca nu-mi placea sa invat asa mult ) sau nu aveam nici macar habar despre materia respectiva, din momentul in care intra profesorul in sala aveam un feeling cu o acuratete de aprox. 70% daca era sa iau examenul sau nu. Spun ca era ciudat totusi pentru ca m-am dus la multe examene bata, profesorii fiind relativ la fel de severi, dar stiam pe care le iau si pe care nu.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte Similare

1. Precipitatii ( ploi ) ciudate pe Terra
    De Santamia in forum Paranormal
    Replici: 0
    Ultimul post: 30 ian 2007, 11:55

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •