Rezultate de la 1 la 10 din 10

Subiect: Ce talisman norocos are Sagetatorul?

alcadean este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    4

Question Ce talisman norocos are Sagetatorul?

Buna,mam inregistrat pe acest forum in speranta ca voi gasi raspuns la aceasta intrebare.
    Dupa o documentare destul de ampla de pe siturile:cristale.ro si astromax.eva.ro,am aflat ca talismanele(cristale,geme,roci) sunt scopul propus,probleme de sanatate,dupa chakre,dupa nume,dupa culoare etc. si dupa zodie.Sagetatorului ii corespund in special cristalele albastre si bleu,recomandate fiind:Lapis Lazuli, Beril-Acvamarin, SafirTurcoaz, Sodalit, Zircon albastru, Topaz bleu, Azurit,iar pe alte situri de specialitate sunt altele total diferite:chihlimbar,perla,citrin,cuartz,rubin,smar ald,piatra lunii,piatra sangelui etc.care nu au culoarea specifica zodiei mele.
    Rolul fiecarui cristal este foarte identic plus,minus anumite amanunte cam nesimnificatetive,toate oferind protectie,noroc,sanatate,dragoste etc.
    Care este piatra potrivita pentru zodia sagetatorului,ce piatra mi-ati recomanda pentru mine,sau ar trebuii sa ma chidez doar dupa numele si culoarea cristalului?
    Ceea cemi doresc eu este:sanatate,noroc,dragoste,succes in cariera,relatii cu oamenii,bani,religie,protectie,intelepciune.
    Va multumesc!
    Ultima editare de lovelife : 08 feb 2010 la 21:00

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Ce talisman norocos are Sagetatorul?

De fapt ai vrut sa faci reclama unui site, ce este drept o reclama mascata in spatele unei intrebari, ti-am scos link-ul oricum.
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

vaaaai. Love, ce rau esti... si el care credea ca..
    chiar asa, e ca la tv, daca postam link e reclama?
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Nu este ca la TV, sunt unii care fac un post doar ca sa isi faca reclama site-ului personal, si nu imi plac cei care ma considera o fraier care poate fi pacalit usor, cei care au o contributie prin posturi de calitate care spun ceva pot sa publice ce link doresc
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    4

In primul rand nam niciun site personal si nam nicio intentie de a face reclama altor situri,nici macar nam stiu ca aceasta poate fi considerata o reclama.Singuru motiv pentru care am bagat linkurile sunt pentru informare ca voi sami puteti da un raspuns si foarte bine ca leai sters ca oricum nu ma intereseaza,singuru lucru care ma intereseaza este raspunsul la intrebarea mea.Deci puteti sami raspundeti?

savanah Avatar
    savanah este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    mai 2008
    Posturi
    338

Nu ma pricep foarte bine sa iti spun ce piatra norocoasa are zodia ta (aici sunt oameni mai priceputi decat mine care te pot sfatui), dar ce iti pot eu garanta este ca vei avea mult mai mult noroc in viata daca vei folosi ceva mai corect limba romana!

O cerere de angajare, sau de orice fel, completata corect va bate orice avantaj subtil oferit de un cristal... Nu neg suportul oferit de piatra semipretioasa corect aleasa, dar asta nu poate rezolva totul! Pe cuvant!

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    4

Mersi pentru corectarea mea la Limba si Literatura Romana.Nu prea folosesc cratimele pe forume ,sau alte reguli de gramatica in general,dar iti multumesc pentru sfat.Raspunsul tau este total off-topic.Frate este un topic despre cristale.Nu exista nimeni specializat in ele de pe acest forum?

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din alcadean Vezi post
    Ceea cemi doresc eu este:sanatate,noroc,dragoste,succes in cariera,relatii cu oamenii,bani,religie,protectie,intelepciune.
    Va multumesc!
    Daca ar fi sa va doriti numai una care ar fi aceea?
    Niste raspunsuri sunt deja pe forum trebuiau doar cautate: Zodiile si culorile benefice, numerele, cristalele, florile, etc..
    puteti sa aflati mai multe la discutia respectiva, daca cercetati postarile anterioare.

Data inscrierii
    februarie 2010
    Posturi
    4

Mersi Ionut deoarece,cu sfatul pe care mi lai dat am gasit raspunsul.Dupa o cautare destul de lunga,mult citit si multe decizii de luat,cred ca piatra cea mai buna pentru mine in acest moment este SODALIT.Este un cristal care imi indeplineste majoritatea dorintelor mele,este albastru,si cel mai important imi place,de aceea o sa mil iau.Problema rezolvata!

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din alcadean Vezi post
    piatra cea mai buna pentru mine in acest moment este SODALIT.
    Asta e un semn sigur de intelepciune.
    Problema rezolvata!
    In sfarsit cineva multumit pe forum!!!!
    Multumesc frumos!

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •