Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 46

Subiect: Samanism versus Inforenergetica

pasarea_phoenix este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    53

Implicit Samanism versus Inforenergetica

As dori sa stiu care este parerea inforenergeticienilor despre Samanism, daca samanismul este compatibil cu inforenergetica. Totodata as vrea sa stiu daca este normal sau obisnuit ca un inforenergetician grad 8 sa trateze o persoana prin aceasta metoda care tine de samanism, fara a aplica tehnicile inforenergetice.Multumesc anticipat pentru raspuns.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Samanism versus Inforenergetica

Nu stiu ce face respectiva persoana cu samanismul sau ce legatura are cu samanismul.

In inforenergetica regula principala este sa respecti legile divine, de fapt este o regula care e valabila petnru toate tipurilke de scoli de spiritualitate benefice.
    Cat respecta intr-u totul legile divine eu nu vad nimic rau. Toate tehnicile terapeutice benefice au aceeasi sursa si de multe ori se aseamana sau completeaza reciproc. samanismul autentic este o cunoastere benefica.
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    53

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Nu stiu ce face respectiva persoana cu samanismul sau ce legatura are cu samanismul.

In inforenergetica regula principala este sa respecti legile divine, de fapt este o regula care e valabila petnru toate tipurilke de scoli de spiritualitate benefice.
    Cat respecta intr-u totul legile divine eu nu vad nimic rau. Toate tehnicile terapeutice benefice au aceeasi sursa si de multe ori se aseamana sau completeaza reciproc. samanismul autentic este o cunoastere benefica.
    Persoana de care vorbesc este inforenergetician gr.8. Vroiam doar sa stiu daca dpdv al inforenergeticii aceasta cale este compatibila. Am pus intrebarea pentru ca eu, un mic copil in infor, ma asteptam ca tratamentul respectiv sa fie facut prin tehnici care tin de infor, nu ma gandeam la samanism. Daca va veti intreba de unde stiu eu ca aplica aceasta modalitate: pentru ca mi.a spus persoana care a facut tratamentul.Iar din cate stiam eu de la curs sunt tehnici compatibile dar de sine statatoare care nu trebuiesc amestecate cu infor, altele care pot fi benefice doar daca se introduc concentrarile pe algoritmii potriviti de curatare si redresare i.e.

VitaminaC este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    15

Citat Citat din pasarea_phoenix Vezi post
    Persoana de care vorbesc este inforenergetician gr.8. Vroiam doar sa stiu daca dpdv al inforenergeticii aceasta cale este compatibila. Am pus intrebarea pentru ca eu, un mic copil in infor, ma asteptam ca tratamentul respectiv sa fie facut prin tehnici care tin de infor, nu ma gandeam la samanism. Daca va veti intreba de unde stiu eu ca aplica aceasta modalitate: pentru ca mi.a spus persoana care a facut tratamentul.Iar din cate stiam eu de la curs sunt tehnici compatibile dar de sine statatoare care nu trebuiesc amestecate cu infor, altele care pot fi benefice doar daca se introduc concentrarile pe algoritmii potriviti de curatare si redresare i.e.
    La scoala invatam romana si matematica, nu? Fiecare din ele ne ajuta la ceva. La un moment dat ai nevoie de una din ele si o folosesti cea necesara. Daca cineva este inforenergetician, asta implica ca altceva sa nu mai invete sau sa foloseasca pentru a ajuta un om? Nu stiu de ce avem tendinta sa aruncam la cos orice altceva care nu-i practicat de noi! Si acel cineva care practica Reiki are legatura cu Divinitatea intr-o forma sau alta. La fel si un shaman. Fiecare urmeaza calea care el crede si simte ca i se potriveste. Cand faci un bine cuiva, este demn de admirat. Dumnezeu este peste tot!
    Un inforenergetician implica mult mai accentuat respectarea unor principii care tin de religie, dar nu-i destul daca "pacientul" nu urmeaza calea.
    Poate gresesc, nu detin adevarul absolut
    Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    53

Citat Citat din VitaminaC Vezi post
    La scoala invatam romana si matematica, nu? Fiecare din ele ne ajuta la ceva. La un moment dat ai nevoie de una din ele si o folosesti cea necesara. Daca cineva este inforenergetician, asta implica ca altceva sa nu mai invete sau sa foloseasca pentru a ajuta un om? Nu stiu de ce avem tendinta sa aruncam la cos orice altceva care nu-i practicat de noi! Si acel cineva care practica Reiki are legatura cu Divinitatea intr-o forma sau alta. La fel si un shaman. Fiecare urmeaza calea care el crede si simte ca i se potriveste. Cand faci un bine cuiva, este demn de admirat. Dumnezeu este peste tot!
    Un inforenergetician implica mult mai accentuat respectarea unor principii care tin de religie, dar nu-i destul daca "pacientul" nu urmeaza calea.
    Poate gresesc, nu detin adevarul absolut
    Ups, un raspuns putin cam taios, desi, nu asta doream. Nu am facut afirmatia ca un "informan" - vorba unui amic - nu are dreptul/voie sa foloseasca Si alta metoda pentru binele unui pacient. Daca am formulat aceasta intrebare sau nedumerire din partea mea motivul este ca aceasta cale este mai putin cunoscuta la noi, pe de o parte, iar pe de alta parte nu este mentionata in cursurile infor ca fiind compatibila cu inforenergetica, desi sunt mentionate alte cai care NU SUNT compatibile cu aceasta. Asta nu inseamna ca de a lungul timpului samanismul nu a fost acceptat de infor, desi acest lucru imi doream sa.l aflu in cuvinte simple cum ar fi "da" sau "nu" fara acuzatiile, mai mult sau mai putin "voalate" aparute ca raspuns.
    Cat despre "tendinta de a arunca la cos orice altceva care nu-i practicat de noi", cred ca este o afirmatie care nu.si are rostul aici, ca sa nu spun ca suna, iar, a acuzatie. NU arunc la cos aceasta cale despre care, recunosc, pana la intalnirea cu persoana nu stiam nimic si cu atat mai putin NU sunt nerecunoscatoare pentru tratamentul facut. A fost pur si simplu o dorinta de a stii tocmai pentru faptul ca am un respect deosebit fata de inforenergetica si fata de practicantii sai si poate acesta a fost motivul nedumeririi mele, tocmai pentru ca ma asteptam ca un infor sa aplice metodele infor intr.un tratament. Parerea mea, poate gresita, este ca atunci cand ai, mai ales, grad mare in acest domeniu al inforenergeticii, tratamentele aplicate tin in mod special de aceasta stiinta, celelalte cai invatate fiind doar cai ajutatoare.Am vazut alti doi inforenergeticieni, grad mare, care au aplicat, pur si simplu, intr.un tratament metodele invatate in inforenergetica, nu au inceput sa aplice nici metode din Reiki si nici din samanism; sau sa cred ca s.a intamplat acest lucru doar pentru ca au fost tratamente de urgenta care au fost aplicate chiar la cursurile de inforenergetica si fiind si elevii de fata trebuia sa "dea bine", iar daca ar fi fost facute in afara se practicau alte metode ?
    Mai apare si o alta afirmatie "Un inforenergetician implica mult mai accentuat respectarea unor principii care tin de religie, dar nu-i destul daca "pacientul" nu urmeaza calea." si legat de aceasta, sincer, de multe ori ma abtin la a comenta in acest forum tocmai pentru ca la unele intrebari sau nelamuriri apar acest gen de afirmatii care, de fapt, acuza si nu lamureste. A acuza fara sa cunosti persoana nu cred ca este chiar in regula si as vrea, evident daca se poate, sa.mi spui: Stii cumva daca am urmat sau nu indicatiile/sfaturile terapeutului pentru a face o astfel de afirmatie? Nici macar nu s.a facut referire la acest lucru in intrebarea mea, daca au fost date sfaturi sau daca aceastea au fost urmate.
    Intre timp, am ales sa studiez singura ce este samanismul, ce anume presupune acesta, metodele folosite si, desi, inca unele lucruri dau cu "virgula" imi plac unele lucruri sustinute de samanism dar asta nu inseamna ca nu am dreptul sa nu fiu de acord in anumite locuri. Pentru a stii, punem intrebari, pentru a ne dezvolta cunoasterea dorim raspunsuri, iar, a aduce acuzatii, mai mult sau mai putin voalate, din punctul meu de vedere, cred ca nu face bine unei persoane care doreste sa stie mai mult, sa afle raspunsuri. Oricum, multumesc pentru raspuns

VitaminaC este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2009
    Posturi
    15

Ups, un raspuns putin cam taios, desi, nu asta doream. Nu am facut afirmatia ca un "informan" - vorba unui amic - nu are dreptul/voie sa foloseasca Si alta metoda pentru binele unui pacient. Daca am formulat aceasta intrebare sau nedumerire din partea mea motivul este ca aceasta cale este mai putin cunoscuta la noi, pe de o parte, iar pe de alta parte nu este mentionata in cursurile infor ca fiind compatibila cu inforenergetica, desi sunt mentionate alte cai care NU SUNT compatibile cu aceasta. Asta nu inseamna ca de a lungul timpului samanismul nu a fost acceptat de infor, desi acest lucru imi doream sa.l aflu in cuvinte simple cum ar fi "da" sau "nu" fara acuzatiile, mai mult sau mai putin "voalate" aparute ca raspuns.
    Cat despre "tendinta de a arunca la cos orice altceva care nu-i practicat de noi", cred ca este o afirmatie care nu.si are rostul aici, ca sa nu spun ca suna, iar, a acuzatie. NU arunc la cos aceasta cale despre care, recunosc, pana la intalnirea cu persoana nu stiam nimic si cu atat mai putin NU sunt nerecunoscatoare pentru tratamentul facut. A fost pur si simplu o dorinta de a stii tocmai pentru faptul ca am un respect deosebit fata de inforenergetica si fata de practicantii sai si poate acesta a fost motivul nedumeririi mele, tocmai pentru ca ma asteptam ca un infor sa aplice metodele infor intr.un tratament. Parerea mea, poate gresita, este ca atunci cand ai, mai ales, grad mare in acest domeniu al inforenergeticii, tratamentele aplicate tin in mod special de aceasta stiinta, celelalte cai invatate fiind doar cai ajutatoare.Am vazut alti doi inforenergeticieni, grad mare, care au aplicat, pur si simplu, intr.un tratament metodele invatate in inforenergetica, nu au inceput sa aplice nici metode din Reiki si nici din samanism; sau sa cred ca s.a intamplat acest lucru doar pentru ca au fost tratamente de urgenta care au fost aplicate chiar la cursurile de inforenergetica si fiind si elevii de fata trebuia sa "dea bine", iar daca ar fi fost facute in afara se practicau alte metode ?
    Mai apare si o alta afirmatie "Un inforenergetician implica mult mai accentuat respectarea unor principii care tin de religie, dar nu-i destul daca "pacientul" nu urmeaza calea." si legat de aceasta, sincer, de multe ori ma abtin la a comenta in acest forum tocmai pentru ca la unele intrebari sau nelamuriri apar acest gen de afirmatii care, de fapt, acuza si nu lamureste. A acuza fara sa cunosti persoana nu cred ca este chiar in regula si as vrea, evident daca se poate, sa.mi spui: Stii cumva daca am urmat sau nu indicatiile/sfaturile terapeutului pentru a face o astfel de afirmatie? Nici macar nu s.a facut referire la acest lucru in intrebarea mea, daca au fost date sfaturi sau daca aceastea au fost urmate.
    Intre timp, am ales sa studiez singura ce este samanismul, ce anume presupune acesta, metodele folosite si, desi, inca unele lucruri dau cu "virgula" imi plac unele lucruri sustinute de samanism dar asta nu inseamna ca nu am dreptul sa nu fiu de acord in anumite locuri. Pentru a stii, punem intrebari, pentru a ne dezvolta cunoasterea dorim raspunsuri, iar, a aduce acuzatii, mai mult sau mai putin voalate, din punctul meu de vedere, cred ca nu face bine unei persoane care doreste sa stie mai mult, sa afle raspunsuri. Oricum, multumesc pentru raspuns
    Raspunsul meu nu este taios, am asternut ce gandesc si la final am zambit. Tu ai luat totul ca o cearta cu zambetul pe buze. Ma oboseste polemica inutila, refuz sa mai continui pe viitor dar la mesajul asta o sa-ti raspund.
    Afirmatia/intrebarea mea "tendinta de a arunca la cos orice altceva care nu-i practicat de noi" era una foarte generala, am scris NOI, tu ai luat-o personal. Ai tendinta sa interpretezi prea mult, tu esti cea care acuza, draga de tine. La intrebarea ta nu se poate raspunde cu DA sau NU! Esti chiar amuzanta, vrei raspunsuri dar le vrei generalizate prin DA si NU.
    Tind sa cred ca nu ai inteles prea multe din cele scrise de mine, din simplu motiv ca-mi pui o intrebare ciudata, zic eu:
    "Stii cumva daca am urmat sau nu indicatiile/sfaturile terapeutului pentru a face o astfel de afirmatie?"
    Era vorba de tine? Eu am citit ca ai vazut aplicate anumite tehnici shamanice pe un pacient oarecare. Implicit nu te-am acuzat de nimic.
    Esti departe de a intelege infoernergetica, Reiki sau shamanismul daca-ti permiti sa faci afirmatii gen: “fiind si elevii de fata trebuia sa "dea bine".
    Sunt convinsa ca nu poti defini sau recunoaste tehnicile din oricare aceste 3 metode, daca le pot numi asa. Cineva care practica, intelege ce vreau sa spun, tu mai putin.
    Se pare ca intelegi greu, asa ca o sa ma opresc. Cu atitudinea pe care o ai, sunt convinsa ca o sa faci mari pasi in viata…
    Toate cele bune. Asta a fost un rasp taios, poate reusesti sa faci diferente.
    Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!

sserbanro este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Posturi
    48

Implicit

1. Adevărul, este UNUL SINGUR!
    Eu de pildă, am studiat Yoga, Reiki, Munay Ki.
    Hai să îți explic o chestie simplă:
    În cine ai mai mare încredere când chemi să îți repare plasma TV-ul sau combina ta Sony, "ultimul răcnet":
    -în cine vine cu o șurubelniță sau
    -în cine vine cu un laptop cu interfață de diagnostic?
    Așa e și cu șamanism, Reiki, Inforenergetică.
    Sunt studenți de gradul IX care au mai puțină practică și înțelegere decât mulți practicanți serioși a trei-patru sisteme de autodezvoltare.
    Pentru că aici vorbim despre autodezvoltare.
    Ar fi trebuit să înțelegeți asta!
    ISUS, înainte de a face minuni, a învățat 33 de ani!!
    Ați remarcat voi oare, acest mic amănunt?

[...] motivul este ca aceasta cale este mai putin cunoscuta la noi,
    Ești convinsă?
    Ce știi de fapt despre istoria reală a șamanismului?
    Ce știi de fapt despre șamanism?
    Poți vorbi despre o cale spirituală, dacă o practici. Altfel, ești ca experții în fotbal de prin tribunele stadioanelor. Sau politicienii care au învățat politică pentru că i-au propulsat "rechinii" în parlament. Sau, sau, sau...
    Șamanismul, ca fapt divers, își are originea în Dacia Major. Mai exact, Grădiștea Muntelui. Era una din tehnicile practicate de cei 9 Demiurgi Începători de acum 9.000 de ani.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din sserbanro Vezi post
    Si unii oamenii au trebuit sa "evolueze" cateva milioane (miliarde) de ani ca sa poate primi cateva din minunile din noul testament
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Posturi
    48

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Si unii oamenii au trebuit sa "evolueze" cateva milioane (miliarde) de ani ca sa poate primi cateva din minunile din noul testament
    LoveLife, ce să zic?
    Dacă privim de acolo, de sus, e drept, mulți de aici, pot avea milioane de ani, cu tot aspectul lor umil și aparența nesemnificativă.
    Ca amuzament:
    Am făcut o măsurătoare să văd diferențele dintre noi la nivelul Cauzalului (Supra-Noesic): 0,03%!!
    Dacă vezi la acel nivel, coroborat cu măsurătoarea, înțelegi de ce pare totul ca o ceață luminoasă. Cum ar putea să arate un ocean, care face din când în când crețuri la suprafață? Și de fapt, ce relevanță au crețurile, raportat la tot oceanul?
    Și totuși, aici ne ucidem, ne urâm, ne... etc...
    Pentru atâta diferență, atâta lipsă de iubire?
    Merită oare să trăiești crezând în "diferențe"?

Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    53

1. Adevărul, este UNUL SINGUR!
    Eu de pildă, am studiat Yoga, Reiki, Munay Ki.
    Hai să îți explic o chestie simplă:
    În cine ai mai mare încredere când chemi să îți repare plasma TV-ul sau combina ta Sony, "ultimul răcnet":
    -în cine vine cu o șurubelniță sau
    -în cine vine cu un laptop cu interfață de diagnostic?
    Așa e și cu șamanism, Reiki, Inforenergetică.
    Sunt studenți de gradul IX care au mai puțină practică și înțelegere decât mulți practicanți serioși a trei-patru sisteme de autodezvoltare.
    Pentru că aici vorbim despre autodezvoltare.
    Ar fi trebuit să înțelegeți asta!

Ești convinsă?
    Ce știi de fapt despre istoria reală a șamanismului?
    Ce știi de fapt despre șamanism?
    Poți vorbi despre o cale spirituală, dacă o practici. Altfel, ești ca experții în fotbal de prin tribunele stadioanelor. Sau politicienii care au învățat politică pentru că i-au propulsat "rechinii" în parlament. Sau, sau, sau...
    Șamanismul, ca fapt divers, își are originea în Dacia Major. Mai exact, Grădiștea Muntelui. Era una din tehnicile practicate de cei 9 Demiurgi Începători de acum 9.000 de ani.
    Multumesc frumos pentru raspunsul intr-adevar la obiect, desi nu era cazul sa fie ironic. Trimit mesaj privat.

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

Iisus nu a invatat in acesti 33 de ani. Pana la 30 de ani a asteptat sa-si dezvolte toate structurile, ca oricare alt om, pentru ca la 30 de ani sa-l primeasca pe Dumnezeu. Si apoi el nu a facut minuni. Pentru a se produce, o "minune" are nevoie de cel putin doua persoane; una nu poate vindeca daca nu exista alta care sa vrea si sa ceara asta. Si amandoua sunt importante (una pentru alta) si au rolul lor. Asa cum, si pe tema de fata, cineva nu poate raspunde si-si arata intelepciunea, daca nu exista altii care cauta raspunsuri si pun intrebari. (asta ca sa nu existe dubii in legatura cu intentia cuvintelor mele!)
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Data inscrierii
    ianuarie 2011
    Posturi
    48

Multumesc frumos pentru raspunsul intr-adevar la obiect, desi nu era cazul sa fie ironic. Trimit mesaj privat.
    Îmi cer scuze dacă am avut în răspuns ironie. E posibil să fi intrat în rezonanță cu tine mai mult decât era cazul și atunci eu sunt responsabil.
    Ceea ce am simțit în mesajul tău, este aciditate și spirit revanșard. Ar fi trebuit să mă deconectez de la acest flux energetic și apoi să răspund. Așadar, din nou, scuze!
    Pe de altă parre, iată o lecție care ni s-a servit tuturor:
    Cei care cred că vindecă, se înșeală.
    Pentru a vindeca un bolnav TU, există o singură cale:
    PREIEI BOALA și o vindeci înăuntrul tău.
    După ce am reușit să înțeleg mecanismul, l-am aplicat cu succes.
    Există pe net și o poveste frumoasă, a unui medic psiholog, care a vindecat o secție întreagă a unei pușcării de criminali, fără să fi văzut măcar pe unul din deținuți. A fost și premiat pentru asta...
    Totuși, este nevoie de o pregătire asiduă pentru a putea face chiar și vindecări mărunte.
    Șamanismul, este o cale care te învață să lucrezi asupra ta.
    În șamanism, șamanul face un singur lucru: SE VINDECĂ PE EL ÎNSUȘI.
    E drept că în afara sa, efectele purificării și amplificării câmpurilor sale se resimt ca o vindecare a celor care intră în câmpul său. Totuși, principiul fundamental al șamanismului, este AUTOVINDECAREA.
    Toate cele 9 rituri Munay Ki, la autovindecare se referă.
    Acum cred că am lăsat la o parte ironia.
    Dacă mai sunt urme, îmi cer scuze cu anticipație.
    Public am greșit, public îmi cer scuze.
    Acum o să văd și cu mesajul privat ce e.
    Șerban

Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    53

Îmi cer scuze dacă am avut în răspuns ironie. E posibil să fi intrat în rezonanță cu tine mai mult decât era cazul și atunci eu sunt responsabil.
    Ceea ce am simțit în mesajul tău, este aciditate și spirit revanșard. Ar fi trebuit să mă deconectez de la acest flux energetic și apoi să răspund.
    Mi-am propus cu ceva timp in urma doar sa intru pe site, sa citesc ce spun unii si altii, sa invat, din experienta altora, fara a mai comenta nimic, tocmai din motivul ca se obisnuieste si aici a se judeca, a se interpreta dupa bunul plac, a se considera unii mai presus decat altii si mai stiutori, punand in spatele altora ceea ce de fapt simt in ei insisi, iar acum, incalc aceasta promisiune doar pentru a spune ca ai judecat gresit, total gresit mesajul intrebarii mele.Nu numai ca ai interpretat gresit, dar, m-ai judecat prin prisma a ceea ce, probabil aveai in tine, cel putin la momentul citirii postului.In fine, chiar nu mai conteaza, orice as spune se va considera ca are o anumita rezonanta, total opusa cu ceea ce exista in mine. Iti doresc numai IUBIRE SI LUMINA, sper sa rezonezi cu asta.Acum, chiar sunt acida
    Ultima editare de lovelife : 06 ian 2011 la 00:08

Didina este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2010
    Posturi
    870

(...)Există pe net și o poveste frumoasă, a unui medic psiholog, care a vindecat o secție întreagă a unei pușcării de criminali, fără să fi văzut măcar pe unul din deținuți. A fost și premiat pentru asta...
    Nu va inteleg: va place sa va contraziceti singur????
    Sau incercati sa ne spuneti ca medicul acela i-a inselat pe toti, luand premiul, in timp ce criminalii se vindecau singuri???
    Si pe aceasta "singura cale" merge si Dumnezeu pe langa acel "TU"?
    Multumesc!
    Cu Adevarul si cu Dreptatea, tot inainte!
    Un site despre

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Ceea ce am simțit în mesajul tău, este aciditate și spirit revanșard. Ar fi trebuit să mă deconectez de la acest flux energetic și apoi să răspund. Așadar, din nou, scuze!
    Sa spunem ca este un mod elegant prin care se incearca sa dam vina pe altii pentru propriile greseli? Nu eu sunt vinovat ci el petnru ca ma influentat
    Pe de altă parre, iată o lecție care ni s-a servit tuturor:
    După ce am reușit să înțeleg mecanismul, l-am aplicat cu succes.
    Există pe net și o poveste frumoasă, a unui medic psiholog, care a vindecat o secție întreagă a unei pușcării de criminali, fără să fi văzut măcar pe unul din deținuți. A fost și premiat pentru asta...
    E o lectie pe care ti-ai servit-o singur, nu ni sa servit tuturor, pentru c anu ai inteles bine.
    Preluarea suferintelor sau a bolii pacientului nu este o solutie buna, este chiar indicat a se evita. Vindecare a devarata se realizeaza eliminand cauza, reparand cauza ce a determinat suferinte. Cauza bolii este in interiorul bonvalui, nu in terapeut, vindecarea bolii incepe in interiorul pacientului cu ajutorul terapeutului care il ghideaza si sprijina. Vindecare adevarata si permanenta vine din interiorul suferindului.
    Daca la tine functioneaza tehnica inseamna ca tu ca persoana cauzezi suferinte celor din jur, ca tu esti cauza suferintelor lor. Daca nu estei tu cauza tehnica ta produce o vindecare aparenta de scurta durata, ulterior pacientul se imbonaveste din nou cu simptome mai grave.
    Un site
    si un

Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Mai multe despre Inforenergetica
    De Santamia in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 45
    Ultimul post: 19 iun 2013, 07:26
  2. Cursurile de radiestezie si inforenergetica
    De lovelife in forum BURSA: Vanzari, cumparari, promotii, reclame
    Replici: 46
    Ultimul post: 25 sep 2012, 17:27
  3. Este inforenergetica o stiinta?
    De VladRM in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 129
    Ultimul post: 08 mai 2012, 15:02
  4. Din ce motive ati parasit inforenergetica?
    De semesilviu in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 121
    Ultimul post: 28 dec 2011, 00:56
  5. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86
    Ultimul post: 11 nov 2011, 18:04

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile