Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 31 la 45 din 46

Subiect: Samanism versus Inforenergetica

oinaldecs este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Implicit Re: Samanism versus Inforenergetica

Am pus niste intrebari aici acum 15 zile. Astept raspuns de la cineva. Sau poate nu stiti? Vezi postul precedent.

pasarea_phoenix este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    53

Citat Citat din oinaldecs Vezi post
    Am pus niste intrebari aici acum 15 zile. Astept raspuns de la cineva. Sau poate nu stiti? Vezi postul precedent.
    Daca doriti sa aflati unele raspunsuri, va recomand sa cititi cartile lui Alberto Villoldo Ph.D., psiholog si antropolog medical care a studiat practicile spirituale ale Amazonului si Anzilor, vreme de peste 25 de ani. Este directorul societatii "The Four Winds". Veti gasi carti ale domniei sale si pe scribd, multe fiind publicate de editura for you.
    Aici
    http://www.scribd.com/doc/47762898/A...cator-Intelept
    aveti prima carte, scrisa de acesta, pe care eu am citit-o, studiind si exercitiile indicate de scriitor. Va asigur ca veti avea ce invata.

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Citat Citat din pasarea_phoenix Vezi post
    Daca doriti sa aflati unele raspunsuri, va recomand sa cititi cartile lui Alberto Villoldo Ph.D., psiholog si antropolog medical care a studiat practicile spirituale ale Amazonului si Anzilor, vreme de peste 25 de ani. Este directorul societatii "The Four Winds". Veti gasi carti ale domniei sale si pe scribd, multe fiind publicate de editura for you.
    Aici
    http://www.scribd.com/doc/47762898/A...cator-Intelept
    aveti prima carte, scrisa de acesta, pe care eu am citit-o, studiind si exercitiile indicate de scriitor. Va asigur ca veti avea ce invata.

Va multumesc pentru carte! O sa o citesc.

Victor este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Implicit Raspuns Re: Samanism versus Inforenergetica

Lovelife

Cum decizi tu daca o scoala de spiritualitate este benefica sau? Daca faci asta esti cu adevarat un Dumnezeu...

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din velea Vezi post
    Cum decizi tu daca o scoala de spiritualitate este benefica sau? Daca faci asta esti cu adevarat un Dumnezeu...
    Eu nu decid nimic, nu hotarasc nimic despre nici o scoala si despre nici un om, nu am aceasta autoritate, nu am aceste potente, si nu am afirmat niciodata asa ceva.
    Poti deduce ca ceva este benefic sau nu, dupa ce observi efectele pe care le produce in viata oamenilor
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

diasomie Avatar
    diasomie este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    119

Implicit Raspuns Samanism versus Inforenergetica

inveti CAT MAI MULTE si practici exact ce trebuie, adaptat unui anumit caz...Nu fac distinctie niciodata ca ceea ce practic este acupunctura Japoneza, chineza, coreeana, sau reiki sau , Guasha ,sau , sau ...Totul se apreciaza direct la fata locului. Nici o stiinta nu detine suprematia si nu poate sa iti dea toate solutiile pentru toti pacientii care iti trec prin fata.
    vand

eqvagel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

Super,se pare ca este un subiect care a scos la iveala niste sentimente care nu prea au ce cauta in viata unui crestin,laudarosenie si invidie.Orice lucru se judeca dupa rezultate.Poti sa ai gr 12 in orice domeniu,daca rezultatele sunt zero il ai degeaba.puterea de convingere este cea mai importanta in aceasta incercare de a reda sanatatea cuiva.Organismul uman are o putere uriasa de autovindecare,cine poate declansa acest dar sau stie sa apese pe acel mecanism este un om cu har.Psihologia si alte stiinte asociate sunt de mare ajutor.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

@evghel
    Pan acum reprosai c anu ai vazut nicaieri spus ca se face si asa ceva si acum cand cineva spune ca se face dar fara sa se laude, acuzi de laudaosenie, esti un om foarte duplicitar.
    Tu cauti adevarul sau sa convingi oamenii de "adevarul" tau.
    puterea de convingere este cea mai importanta in aceasta incercare de a reda sanatatea cuiva
    Am vazut oameni cu o capacitate de manipulare si de convingere uriase, dar nu i-am vazut si vindecand oamenii. In schimb am vazut oameni modesti, care nu incercau sa convinga decat prin propriul exemplu si care au reusit sa ajute oamenii sa se vindece aplicand legile credintei, iubirii si iertarii.
    Din fericire Dumnezeu nu tine cont de diplome, titluri, grade si altele de genul asta, la el conteaza efectele faptelor tale, nu doar faptele cum cred multi.
    Organismul uman are o putere uriasa de autovindecare
    Eu stiam ca sufletul coordoneaza organismul, stinta nu a reusit nimic sa faca cu un organism daca nu este sufletul. Sunt organisme care functioneaza perfect fiziologic, dar omul respectiv nu este in viata.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

eqvagel este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    31

nu vad nici o legatura intre ce am spus eu si ce spuneti d vstra dar ca de obicei acuzele sunt mai importante decat dovezile.Eu nu am un adevar ca altii,de aceea imi pun tot felul de intrebari si raman uimit cum o intrebare sau o idee poate naste atata pasiune negativa .Cand fac o afirmatie aceasta poate fi masurata sau cuantificata fara probleme si nu se bazeaza pe poate sau ca asa vrea nu stiu cine. Desi sunt multi care ar putea demonstra ca 1+1 nu fac doi

bamse este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    17

Scuze pot intrvenii si eu ? Multumesc . In primul rand Iisus nu a invatat nimic in cei 33 ani ma faceti sa rad ,adica umanitatea l-a scolit pe Dumnezeu ? Cei cu IE luati seama omul nu are puteri ci i se dau puteri in functie de calitatile spiritual -morale pe care le dobandeste prin lepadarea de sine , lepadare care nu se face in scoli .Puterea psihicului inseamna credinta nu neaparat in ceva divin ci in tine :mi-e suficient sa stiu ca pot .Puterile vin ,dar si pleaca .Si nunumai Dumnezeu da puteri .

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Si totusi se spune in biblie ca isus a mers la templu sa invete
    Un site
    si un

bamse este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2011
    Posturi
    17

Asa este ,dar Iisus a spus :nu am venit sa stric legea .Si tot El ii spunea Mariei -mama .Din punctul nostru de perceptie a fost asemenea noua ,A invatat si poate chiar S-a lovit la joaca .Dar totusi era Dumnezeu sa inteleg ca pe perioada existentei in trup si-a suspendat dumnezeirea ?Noi suntem duh sfant si pamant "materie "La plinirea vremii Iisus a venit si ne-a aratat calea El ducand trupul la cea mai inalta treapta a evolutiei ,la indumnezeire ,adica sufletul si trupul sa devina una .Iisus a trecut prin usile incuiate ,a mers pe apa ....si a invins moartea; mai laic vorbind noi suntem fizici si chimici supusi legilor acestora ,Iisus a unit tot in unu .El ESTE .Iar eu tot ce stiu cu certitudine este ca nu stiu nimic .

Alibey este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Posturi
    5

Ei bine, ca sa incerc sa ma exprim corespunzator topicului, cred ca un inforenergetican ar trebui "sa-si vada de treaba" si sa aplice ceea ce a invatat in IE. Are libertatea de a face ce doreste, insa rezultatele... aici e problema. Eu unul nu as amesteca.
    Ultima editare de Alibey : 24 ian 2012 la 14:16

Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    265

Noi oamenii nu suntem separati de natura, colectivitati sau indivizi, afectam intregul prin gandurile si actiunile noastre. Functie de gadurile si actiunile noastre primim raspunsul adecvat. Nimeni nu e special decat in masura in care intelege pe ce lume traieste.

diana carpena este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    ianuarie 2012
    Posturi
    2

Multumesc tuturor celor care au postat informatii aici!
    Sunt noua pe acest forum, abia astazi l-am descoperit si tin sa va multumesc inca o data pentru tot ceea ce faceti impartasind cunoastere cu ceilalti.
    O sa contiunui sa citesc si revin pe urma cu intrebari.

Va multumesc si o seara frumoasa

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. Mai multe despre Inforenergetica
    De Santamia in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 45
    Ultimul post: 19 iun 2013, 07:26
  2. Cursurile de radiestezie si inforenergetica
    De lovelife in forum BURSA: Vanzari, cumparari, promotii, reclame
    Replici: 46
    Ultimul post: 25 sep 2012, 17:27
  3. Este inforenergetica o stiinta?
    De VladRM in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 129
    Ultimul post: 08 mai 2012, 15:02
  4. Din ce motive ati parasit inforenergetica?
    De semesilviu in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 121
    Ultimul post: 28 dec 2011, 00:56
  5. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86
    Ultimul post: 11 nov 2011, 18:04

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile