Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 15 din 47

Subiect: Cursurile de radiestezie si inforenergetica

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Cursurile de radiestezie si inforenergetica

Societatea Romana de Radiestezie, Fundatia de Inforenergetica Sf. Ap. Andrei si
    Societatea de Inforenergetica

organizeaza in toata tara prin intermediul filialelor sale Cursuri de pregatire in Radiestezie si Inforenergetica.
    Insttutiile de mai sus fiind singurele abilitate si autorizate pentru a sustine astfel de cursuri.

Mai multe informatii gasiti la adresa www.inforenergetica.ro

Persoanele care doresc sa urmeze astfel de cursuri pot posta si pe acest forum sau pot lua legatura diresc cu presedintele filialei din judetul unde isi are resedinta.
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Tixti este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    450

Implicit

Intrebare importanta: cine poate sa imi zica unde se pot face cursuri ie la Sibiu, sau cine poate sa imi dea mai multe detalii, pt ca pe sait nu am gasit nimic in dreptul sibiului
    Dumnezeu ne iubeste pe toti

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Este un coleg din Sibiu poate o sa te lamureasca el ce si cum

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Se pare ca la aceste cursuri nu sunt admisi decat cei care indeplinesc conditiile deontologice.Una din aceste conditii ar fi ca trebuie sa crezi in Sfanta Treime.Si, daca nu sunt ortodoxa (dar cred in Dumnezeu), se incalca sau nu aceasta conditie?Din context eu am dedus ca numai ortodocsii pot beneficia de aceste cursuri (poate am inteles eu gresit).

Ma poate lamuri cineva cat costa aceste cursuri si cat timp dureaza?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Nu este o conditie sa fii ortodox si nici macar crestin la admitere, admiterea se face in urma masurarii unor parametri personali prin metode radiestezice si inforenergetice specifice, adica cu ansa si raportorul. Acesti parametri se refera in general la Starea de Sanatate, beneficitatea personala, credinta in dumnezeu si altii.
    La gradul unul acesti parametri minimi de adimitere au valori mai mici dar cu fiecare grad cu care se avanseaza, aceste limite minime cresc. Aproximativ 70% din populatia romaniei se incadreaza in parametri minimi de admitere la GR 1.

Durata fiecarui grad este de aproximativ 7-9 zile de teorie si 7 zile de practica, in fiecare zi cursul tine aproximativ 4 ore.
    Pretul gradului 1 (nu sunt foarte sigur de cifra) este de 75 LEI cu ceducere de 20 pentru pensionari, someri, elevi, studenti si 50 pentru cap de familie femeie.

Pentru alte informatii mai asteptam intrebari

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din Catalin
    Durata fiecarui grad este de aproximativ 7-9 zile de teorie si 7 zile de practica, in fiecare zi cursul tine aproximativ 4 ore.
    Sa inteleg ca durata unui astfel de curs este de numai 14 zile per total?

Citat Citat din Catalin
    Pretul gradului 1 (nu sunt foarte sigur de cifra) este de 75 LEI cu ceducere de .... si 50 pentru cap de familie femeie.
    Scuza-ma...dar nu intelg expresia "cap de familie femeie".ma poti ajuta te rog?

In rest, iti multumesc pt.amabilitatea cu care mi-ai raspuns!

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Femeie cu copil dar fara sot, nu ma refer la acele femei care sunt "cocosul" in casa si isi pun barbatul la colt.
    In cazuri deosebite se acorda si gratuitati, inclusiv sprijin.

Banii rezultati din aceste cursuri sunt folositi pentru plata lectorilor, chirie, cheltuieli diverse necesare pentru buna desfasurarea a fundatiei, iar ceea ce ramane este folosit in diverse actiune de binefacere, in organizarea si spijinire de evenimente care sa ajute la implinirea idealului acestei fundatii si anume refacerea unitatii spirituale a neamului si apoi a intregei planete.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Citat Citat din Etienne
    Sa inteleg ca durata unui astfel de curs este de numai 14 zile per total?
    Fiecare grad are minim 14 zile, sunt 10 grade, gradele 1-3 este recomandat si se pot face, unul dupa altul, dar intre grad 3 si 4 este necesar minim 3 luni de practica idividuala, precum si in cadrul filialei, in cadru asistat saptamanal in mod gratuit.
    Daca imi aduc bine aminte intre gradele 4 si 5 si respectiv intre gradele 5 si 6 perioada de practica MINIMA individuala este de 6 luni.
    Iar intre celelelalte grade aceasta perioada este de 1 an de zile

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Respectiva masurarea a parametrilor personali prin metode radiestezice si inforenergetice specifice costa ceva (o taxa anume) ?

Multumesc pt.lamuriri.Sunt "femeie cu copil si cu sot",deci nu m-as incadra la "reducere" !

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Respectiva masurarea a parametrilor personali prin metode radiestezice si inforenergetice specifice costa ceva (o taxa anume) ?
    Costa o suma modica si parca era in jur de 3 lei, bani din care este platit cel care efectuaeaza masuratorile si chiria salii unde se tin aceste masuratori

Larisa este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    230

Implicit

Pot sa te corectez, Catalin, pretul pentru masuratori pentru admitere la grad este de 5 lei. La ultimul grad asa a fost pretul pt masurarea parametrilor.
    Si pentru toti banii dati (si pe masuratori si pe curs) se da chitanta si factura.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Multumesc pt.info!Pe mine personal nu ma intereseaza daca mi se da sau nu factura, ci intrebam, numai si numai sa vad daca imi permit sau nu acest cost (nestiindu-l pe cel real).

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit

Aceste cursuri sunt singurele care sunt in nomenclatorul de meserii din categoria meseriile mai "paranormale" si Fundatia de Inforenergetica Sf. Ap Andrei prin entitatile sale este singura abilitata in Romania sa califice in aceasta meserie

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din Catalin
    Fiecare grad are minim 14 zile, sunt 10 grade, gradele 1-3 este recomandat si se pot face, unul dupa altul, dar intre grad 3 si 4 este necesar minim 3 luni de practica idividuala, precum si in cadrul filialei, in cadru asistat saptamanal in mod gratuit.
    Daca imi aduc bine aminte intre gradele 4 si 5 si respectiv intre gradele 5 si 6 perioada de practica MINIMA individuala este de 6 luni.
    Iar intre celelelalte grade aceasta perioada este de 1 an de zile
    Cand ajungi la ultimul grad, 10...ce stii, ce poti, cum esti, cine esti?

Scuzati-mi curiozitatea...

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Mai am cateva nedumeriri:Societatea Ro de radiestezie si fundatia Sf Apostol Andrei sunt ambele din Bucuresti?Ca au filiale am vazut pe site-ul lor, dar ma interesa locatia gradinitei, ca daca nu este situata gradinita in Bucuresti, nu ma mai intereseaza aspectul.

Apoi, am sunat astazi la Srr ca sa aflu detalii despre inscriere, dar imi intra faxul dupa ceva timp (nu imi raspunde nimeni, adica).Nu stiu cum sa procedez, ca nici sa ma duc pe Sos.Fundeni la plezneala nu imi vine, ca tre sa iau si bebelu' cu mine.

Imi puteti spune pt.inceput unde sa ma duc (loc, program, telefon ) si cu ce anume (acte, bani, orice altceva ce imi trebuie si mi se cere sa am la mine)?

Se fac masuratori pentru admitere la grad kiar si pt.cei incepatori (cei are abia incep gr.1)?Daca da, mi se va permite ca copilul sa stea cu mine sau este mai indicat sa il las cu cineva?

Mii de multumiri celui care ma va lumina !

Pagina 1 din 4 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. O scurta introducere in cursurile de radiestezie si inforene
    De Santamia in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 1
    Ultimul post: 22 oct 2012, 09:46
  2. cursuri radiestezie
    De MonArt in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 53
    Ultimul post: 08 mai 2012, 11:38
  3. Cum ati ajuns la cursurile de inforenergetica? Si de ce?
    De lovelife in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 114
    Ultimul post: 24 ian 2012, 04:07
  4. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86
    Ultimul post: 11 nov 2011, 18:04

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile