Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate de la 16 la 30 din 47

Subiect: Cursurile de radiestezie si inforenergetica

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

Gradinita este deocamdata proiect, inca nu este functionala, se cauta inca resurse financiare pentru realizarea ei (oamenii care se ocupa de spiritualitate nu sunt foarte bogati in general), se are in vedere bucurestiul pentru asta.

Cursurile se fac acolo la fundeni, nu iti trebuie nimic la inscriere decat 5 lei taxa de masuratoare si cam atat, masuratorile de admitere se fac la fiecare grad, si nu este indicat sa vii cu copilul pentru ca in mod cert nu va avea rabdare. La acel telefon iti raspunde fax pentru ca nu prea sta nimeni tot timpul la acel birou, dar ii gasesti mai probabil dupa ora 17.
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Etienne Avatar
    Etienne este offline I.E. Copacel roditor
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din LoveLife
    Gradinita este deocamdata proiect, inca nu este functionala, se cauta inca resurse financiare pentru realizarea ei (oamenii care se ocupa de spiritualitate nu sunt foarte bogati in general), se are in vedere bucurestiul pentru asta.
    Ce dezamagire...Exista bani pt.atatea rahaturi in lume, numai pt.formarea de oameni adevarati NU:evil: !

Citat Citat din LoveLife
    Cursurile se fac acolo la fundeni, nu iti trebuie nimic la inscriere decat 5 lei taxa de masuratoare si cam atat, masuratorile de admitere se fac la fiecare grad, si nu este indicat sa vii cu copilul pentru ca in mod cert nu va avea rabdare. La acel telefon iti raspunde fax pentru ca nu prea sta nimeni tot timpul la acel birou, dar ii gasesti mai probabil dupa ora 17.
    Multumesc.Mai incearc si maine la tefon dupa ora 17 (esti sigur ca ai scris ora corecta, ca mai peste tot la ora asta lumea pleaca acasa???).Apoi, voi incerca sa merg personal acolo cu tot familionul, astfel incat sotul sa ramana cu copilul pe undeva la usa, pt.a evita deranjul si disconfortul de ambele parti.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit

sambata sau Duminica este o sedinta acolo si ajung si eu si eventual ne intalnim ca sa iti arat unde
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din LoveLife
    sambata sau Duminica este o sedinta acolo si ajung si eu si eventual ne intalnim ca sa iti arat unde
    Da-mi de stire te rog pana maine, ca sa stiu sigur ziua exacta, ca noi aveam in program sa plecam cu piticul la munte sambata si sa nu incurcam borcanele!Mi-ar face o mare placere sa ne intalnim sambata sau duminica acolo!Ar fi asa bine sa stii ca e cineva "cunoscut" cu tine!Cunoscut fie si numai din vorbe !

valiprofi Avatar
    valiprofi este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    88

Implicit Curs i.e.

Pt.cine stie-va rog sa ma anuntati si pe mine cand se fac urmatoarele cursuri la Galati ca pe site-ul resp.nu am gasit;multumesc

Santamia este offline I.E. Bobocel
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    362

Implicit

Abia sa terminat pe 20 decembrie o serie
    Inca nu scrie nimic legat de cand si cum se organizeaza cursurile, se spera sa inceapa o noua serie de cursuri gradul 1, 2, 3, dar deocamdata pana la sfarsitul lunii martie sala este sigur ocupata cu alte cursuri in domeniu, cursuri de grad superior ,. cursuri de masaj , cursuri de su-jok, astrologie ,etc.

Cu mine puteti lua legatura pentru cursuri in Galati

Dar se pot organiza si in Tecuci daca se gasesc doritori (preferabil peste 20-25 persoane) si o sala unde sa se poata sustine aceste cursuri.

- Salon de masaj si Scoala de masaj

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Revin si eu cu detalii pt Bucuresti:cursurile incep pe 5 februarie, taxa este de 100.000 (pt masuratori).Masuratorile au loc cu o saptamana inainte de inceperea cursului.Cursul dureaza 4 ore, de la orele 17 la orele 21 de luni pana vineri, iar sambata cursurile se vor tine dimineata.Ca si locatie, cursurile au loc la Scoala Postliceala Fundeni, et 2.

Maria Avatar
    Maria este offline I.E. Mugurel
    Data inscrierii
    februarie 2007
    Posturi
    170

Implicit

Citat Citat din Etienne
    Mai am cateva nedumeriri:Societatea Ro de radiestezie si fundatia Sf Apostol Andrei sunt ambele din Bucuresti?Ca au filiale am vazut pe site-ul lor, dar ma interesa locatia gradinitei, ca daca nu este situata gradinita in Bucuresti, nu ma mai intereseaza aspectul.
    Din cate stiu, gradinita a inceput sa functioneze din martie, pe undeva pe la potcoava.
    "Pluteste drept inainte si, daca pamantul pe care-l cauti nu exista, fii sigur ca Dumnezeu il va crea intr-adins pentru a-ti rasplati indrazneala".
    (Regina Izabela catre Cristofor Columb)

noxnox este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2007
    Posturi
    1

Implicit Cursuri

Buna ziua

Sunt si eu interesat de cursuri de inforenergetica, in Brasov ar fi ideal.
    M-am uitat pe site, exista o filiala in Bv. dar nu sunt date de contact.
    Aveti cumva niste date de contact ?

Multumesc.

Catalin este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    1.108

Implicit Re: Cursuri

Citat Citat din noxnox
    Buna ziua

Sunt si eu interesat de cursuri de inforenergetica, in Brasov ar fi ideal.
    M-am uitat pe site, exista o filiala in Bv. dar nu sunt date de contact.
    Aveti cumva niste date de contact ?

Multumesc.
    ti-am trimis mesaj pe privat, succes

-

Etienne Avatar
    Data inscrierii
    septembrie 2006
    Posturi
    682

Implicit

Citat Citat din Maria
    Citat Citat din Etienne
    Din cate stiu, gradinita a inceput sa functioneze din martie, pe undeva pe la potcoava.
    Mai functioneaza aceasta gradinita?Sunt interesata de a-mi transfera copilul la o astfel de gradinita.Cine imi poate oferi un nr de tel.pt a cere info suplimentare direct de la gradinita?
    Mi-am pus flori la palarie,
    Mi-am pus flori, mi-am pus margele
    Sa se uite cu mandrie ...
    ...Puiu la ele!

olimiha este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    1

Implicit Re: Cursurile de radiestezie si inforenergetica

Bine v-am gasit. Sint din Timisoara si imi doresc din tot sufletul sa fac aceste cursuri. Ma puteti ajuta cu informatii?

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din olimiha Vezi post
    Bine v-am gasit. Sint din Timisoara si imi doresc din tot sufletul sa fac aceste cursuri. Ma puteti ajuta cu informatii?
    Bun venit pe forum, olimiha!

V-am trimis prin MP informatiile solicitate!

ilenuca este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2008
    Posturi
    2

sant atat de fericita ca voi incepe si eu cursurile....cred ca sant niste trairi minunate ...daca poate cineva sa-mi spuna ce anume simti . banuiesc ca te apropii mai mult de divinitate. numai gandul asta si puritatea trairilor ma fac f.f.f. fericita abia astept

light este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    decembrie 2009
    Posturi
    1

Stie cineva daca si cand se fac si in Brasov cursuri de radiestezie?Am vazut ca exista o filiala si in Brasov dar nu exista date de contact.
    Multumesc anticipat celor care au informatia si sunt gata sa o trimita si la "nestiutori"

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte Similare

1. O scurta introducere in cursurile de radiestezie si inforene
    De Santamia in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 1
    Ultimul post: 22 oct 2012, 09:46
  2. cursuri radiestezie
    De MonArt in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 53
    Ultimul post: 08 mai 2012, 11:38
  3. Cum ati ajuns la cursurile de inforenergetica? Si de ce?
    De lovelife in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 114
    Ultimul post: 24 ian 2012, 04:07
  4. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86
    Ultimul post: 11 nov 2011, 18:04

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile