Rezultate de la 1 la 11 din 11

Subiect: Din astrograma rezulta ca voi avea un copil?

arual este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    7

Implicit Din astrograma rezulta ca voi avea un copil?

Poate cineva sa imi analizeze astrograma personala si sa imi scrie daca am sanse sa am un copil?
    Datele mele: 24.07.1969,Ghioroc,Arad(coordonate:21.44est-46.8nord),
    ora 09:30(aprox.)
    Va multumesc!

Laszlo.Fulop este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    7

Implicit Re: Din astrograma rezulta ca voi avea un copil?

Draga prietena,
    astrograma ta arata ca nu exista nici un fel de probleme in ceea ce priveste nasterea unui copil. Casa a V-a, cea responsabila cu copiii, nu contine nici o planeta deci nu induce probleme. Luna, planeta responsabila cu nasterile, este bine sustinuta energetic de catre Neptun, Pluton si Nodurile Lunare. Exista un singur semn de intrebare, si acela secundar: poate consideri ca dragostea fizica nu este un act suficient de crestinesc si de aceea o tratezi cu o oarecare inhibitie; sau acest subiect este unul de tip "Dr. Jekyll and Mr. Hide" pentru tine (te consideri "altcineva" daca gusti din fructul presupus oprit). Este recomandabil sa te porti cu naturalete fiindca Bunul Dumnezeu este prezent in actul sexual din interiorul unei casatorii.
    Numai bine, Fulop Laszlo
    (poti sa-mi scrii mai multe pe laszlo.fulop@divinatie.ro)

Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    7

Va multumesc pentru raspuns.Aveti mare dreptate cu inhibitia pe care o am cu toate ca ma inteleg foarte bine cu sotul.As mai avea o intrebare .Pe astrograma se poate determina daca in interval de un an de la aceasta data voi avea un copil sau voi ramane insarcinata?Tin sa precizez ca am facut un avort in 1996(la 26 ani)tot cu sotul, dar regretam nespus cu toate ca nu am fi reusit sa ne descurcam fiind studenti si fara nici o sustinere si necasatoriti.
    In speranta ca nu v-am deranjat prea tare as fi foarte bucuroasa daca mi-ati deslusi mai multe din astrograma.
    Va doresc numai bine!

Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    7

Asa stand lucrurile, am o sugestie: sa ceri iertare de la sufletul care a vrut sa se incarneze prin tine cand aveai 26 de ani si sa-i trimiti multa-multa iubire. Este posibil sa aiba nevoie. Dupa aceea, sa faci la fel si cu Bunul Dumnezeu (sa-I ceri iertare si sa-I trimiti iubirea ta, nu pentru ca ar avea nevoie, dar astfel se poate pune la punct deficienta energetica care nu te lasa sa ramai insarcinata). Poti sa trimiti multa iubire inca de pe acum spre viitorul tau copil. Dupa aceea, cred ca nu mai este nici o piedica. VA depinde de Bunul DUmnezeu, te rog sa retii ca El este Bun si doreste ceea ce este Bine pentru tine Curaj si incredere, vei vedea ca totul se va rezolva intr-un viitor apropiat. In astrograma nu exista nici un fel de piedica. Nu aduci probleme in acest sens din vietile tale precedente. Numai bine, Laszlo

Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    7

Citat Citat din Laszlo.Fulop Vezi post
    Asa stand lucrurile, am o sugestie: sa ceri iertare de la sufletul care a vrut sa se incarneze prin tine cand aveai 26 de ani si sa-i trimiti multa-multa iubire. Este posibil sa aiba nevoie. Dupa aceea, sa faci la fel si cu Bunul Dumnezeu (sa-I ceri iertare si sa-I trimiti iubirea ta, nu pentru ca ar avea nevoie, dar astfel se poate pune la punct deficienta energetica care nu te lasa sa ramai insarcinata). Poti sa trimiti multa iubire inca de pe acum spre viitorul tau copil. Dupa aceea, cred ca nu mai este nici o piedica. VA depinde de Bunul DUmnezeu, te rog sa retii ca El este Bun si doreste ceea ce este Bine pentru tine Curaj si incredere, vei vedea ca totul se va rezolva intr-un viitor apropiat. In astrograma nu exista nici un fel de piedica. Nu aduci probleme in acest sens din vietile tale precedente. Numai bine, Laszlo
    Va multumesc ca aveti atata rabdare sa imi scrieti.Credeti ca nu ma gandesc in fiecare zi de cand am facut acel avort la copilul pierdut?Tatal meu a decedat cand aveam 17 ani mama este si a fost alcolica iar parintii sotului nu m-au suportat spun ei de cand m-au vazut.Acesta a fost motivul pentru care am facut avortul ,chiar nu am avut nici un sprijin.Eram in ultimul an de facultate nu m-ar fi angajat nimeni gravida iar sotul mai avea doi ani de facultate.M-am spovedit si ma rog in fiecare zi la Dumnezeu sa ma ierte.Copilul s-ar fi nascut de Craciun de aceea eu de sarbatori sunt deprimata.Ma gandesc ca poate Dumnezeu imi mai da o sansa sa arat ca pot fi o buna mama si a trebuit sa astept atat platind pentru ce am facut.Eu am fost singura care a dorit acel copil.Tot ce am realizat in viata am realizat prin multa munca ci nu cu noroc.Ei bine de data asta cred ca am nevoie.
    As putea sa scriu o zi despre cat ma marcheaza subiectul dar nu se cade sa va solicit atat.
    Va doresc numai bine!

Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    7

OK. Stii, daca te-ai rugat atat de mult si fierbinte, atunci Bunul Dumnezeu sigur te-a iertat. Trebuie sa te pregatesti pentru primirea copilului tau. Adica, sa te linistesti, sa ai incredere in Divinitate si in oameni, si sa astepti momentul potrivit. Probabil ca este suficient sa trimiti iubire catre viitorul tau copil, fiindca astfel il inviti in interiorul tau. Nu te stresa prea mult, fiindca copilul este darul Bunului Dumnezeu, iar darul nu poate fi fortat. Accepta viitorul, oricare ar fi acesta, zi in rugaciune ca te afli in mainile Divinitatii si accepti Voia Sa. Linistea interioara si increderea in viitor sunt cele mai importante in cazul tau. Curaj, ca multa lume iti tine pumnii Numai bine, Laszlo

Camelia Avatar
    Camelia este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din arual Vezi post
    Va multumesc ca aveti atata rabdare sa imi scrieti.Credeti ca nu ma gandesc in fiecare zi de cand am facut acel avort la copilul pierdut?Tatal meu a decedat cand aveam 17 ani mama este si a fost alcolica iar parintii sotului nu m-au suportat spun ei de cand m-au vazut.Acesta a fost motivul pentru care am facut avortul ,chiar nu am avut nici un sprijin.Eram in ultimul an de facultate nu m-ar fi angajat nimeni gravida iar sotul mai avea doi ani de facultate.M-am spovedit si ma rog in fiecare zi la Dumnezeu sa ma ierte.Copilul s-ar fi nascut de Craciun de aceea eu de sarbatori sunt deprimata.Ma gandesc ca poate Dumnezeu imi mai da o sansa sa arat ca pot fi o buna mama si a trebuit sa astept atat platind pentru ce am facut.Eu am fost singura care a dorit acel copil.Tot ce am realizat in viata am realizat prin multa munca ci nu cu noroc.Ei bine de data asta cred ca am nevoie.
    As putea sa scriu o zi despre cat ma marcheaza subiectul dar nu se cade sa va solicit atat.
    Va doresc numai bine!
    --------------------------
    Re: 2010 - Previziuni astrologice
    Buna seara!Am citit postarea dvs. si as avea o intrebare.Daca am ascendent in fecioara anumite previziuni legate de copii se pot implini si la mine?
    Datele mele: 24.07.1969, (coordonate 21.44est-46.8nord),ora 09:40.
    Ma scuzati daca sunt impertinenta dar eu fac tratament de cativa ani pentru a avea un copil.
    Numai bine!
    ---------------------

1. sa nu mai faci asta! puteai sa trimiti un mesaj privat! sau sa ceri adminului sa imi trimita un mail, dar nu sa intri pe alte subiecte.

2. esti tare tandaroasa... cum sa ramai insarcinata daca esti asa? lasa in urma ce a fost, Laslo ti-a scris foarte frumos, acum tre s ate linistesti , daca vrei sa ai un copil..
    3. un copil nu vine doar la tine, daca asa gandesti.. iata un motiv in plus de a nu fi ok. un copil vine la un cuplu, mama si tata. acum, tatal isi doreste acest copil?
    4. ai fost la medic? ce fel de tratament faci? ce diagnostic ai?
    5. anul acesta pana in martie anul viitor ar fi propice pentru tine.. DAR, trebuie sa iti faci pace in viata. ranchiunele si gandurile rele nu fac decat sa indeparteze sansele.
    6. tu fumezi? obisnuiesti sa consumi alcool?
    7. in ce relatii esti cu parintii? cu ambii parinti si cu ai tai si cu ai sotului?
    8. cum te intelegi cu sotul?
    apoi mai vorbim.

iti voi da o reteta simpla, pe care poti s ao urmezi 3 luni si sigur vei ramane insarcinata.. dar numai sa vedem ce facem. pupici si incredere.
    "Capul plecat sabia nu-l taie, dar nici soarele nu-l vede!" - proverb romanesc

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.

Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    7

Citat Citat din Camelia Vezi post
    --------------------------
    Re: 2010 - Previziuni astrologice
    Buna seara!Am citit postarea dvs. si as avea o intrebare.Daca am ascendent in fecioara anumite previziuni legate de copii se pot implini si la mine?
    Datele mele: 24.07.1969, (coordonate 21.44est-46.8nord),ora 09:40.
    Ma scuzati daca sunt impertinenta dar eu fac tratament de cativa ani pentru a avea un copil.
    Numai bine!
    ---------------------

1. sa nu mai faci asta! puteai sa trimiti un mesaj privat! sau sa ceri adminului sa imi trimita un mail, dar nu sa intri pe alte subiecte.

2. esti tare tandaroasa... cum sa ramai insarcinata daca esti asa? lasa in urma ce a fost, Laslo ti-a scris foarte frumos, acum tre s ate linistesti , daca vrei sa ai un copil..
    3. un copil nu vine doar la tine, daca asa gandesti.. iata un motiv in plus de a nu fi ok. un copil vine la un cuplu, mama si tata. acum, tatal isi doreste acest copil?
    4. ai fost la medic? ce fel de tratament faci? ce diagnostic ai?
    5. anul acesta pana in martie anul viitor ar fi propice pentru tine.. DAR, trebuie sa iti faci pace in viata. ranchiunele si gandurile rele nu fac decat sa indeparteze sansele.
    6. tu fumezi? obisnuiesti sa consumi alcool?
    7. in ce relatii esti cu parintii? cu ambii parinti si cu ai tai si cu ai sotului?
    8. cum te intelegi cu sotul?
    apoi mai vorbim.

iti voi da o reteta simpla, pe care poti s ao urmezi 3 luni si sigur vei ramane insarcinata.. dar numai sa vedem ce facem. pupici si incredere.
    Va cer scuze inca o data pentru impertinenta de care am dat dovada.
    Va multumesc pentru raspuns!
    Referitor la intrebari:
    3.Amandoi ne dorim un copil.
    4,Am fost la mai multi medici am ciclu inovulatoriu,i-au medicamente pentru stimulare ovariana.
    5.Trebuie sa recunosc ca am suferit foarte mult din cauza socrilor am avut si o depresie din cauza asta dar acum locuim doar eu cu sotul si e ok
    6.Am fumat, iar alcool nu am consumat in viata mea ,nici macar de revelion eu nu ciocnesc o cupa de sampanie cum poate fac multi
    7.Tata e decedat.Cu mama ma inteleg bine(cand nu bea),cu socrii cum am scris mai sus
    8.Ar fi bine sa aiba toate femeile un sot ca al meu.Pot spune ca cel mai bun lucru pe care l-am facut pana acum este acela ca m-am casatorit cu el.Si ne iubim mult(reciproc)
    Va doresc numai bine si astept raspunsul dvs.!

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

Citat Citat din arual Vezi post
    Va cer scuze inca o data pentru impertinenta de care am dat dovada.
    Va multumesc pentru raspuns!
    Referitor la intrebari:
    3.Amandoi ne dorim un copil.
    4,Am fost la mai multi medici am ciclu inovulatoriu,i-au medicamente pentru stimulare ovariana.
    5.Trebuie sa recunosc ca am suferit foarte mult din cauza socrilor am avut si o depresie din cauza asta dar acum locuim doar eu cu sotul si e ok
    6.Am fumat, iar alcool nu am consumat in viata mea ,nici macar de revelion eu nu ciocnesc o cupa de sampanie cum poate fac multi
    7.Tata e decedat.Cu mama ma inteleg bine(cand nu bea),cu socrii cum am scris mai sus
    8.Ar fi bine sa aiba toate femeile un sot ca al meu.Pot spune ca cel mai bun lucru pe care l-am facut pana acum este acela ca m-am casatorit cu el.Si ne iubim mult(reciproc)
    Va doresc numai bine si astept raspunsul dvs.!
    eeeeeeee
    uite ce dragalasa esti cand vrei..

sa le luam pe rand.
    Lazarev spune asa: cine isi iubeste si respecta aprintii, va trai mult si va ave aparte de o viata frumoasa, mai ales de copii buni. cauta aici pe forum un subiect postat d emine, care s enumeste RUGACIUNI AJUTATOARE. UNDEVA PE LA CRESTINISM CRED CA ESTE. si ia d eaoclo rugaciunea d eiertare in 3 parti, asa s enumeste, si fa-o pt tine si toti cei care sunt suparati sau cu acare nu esti in relatii bune. sa te spovedesti si sa te impartasesti. si sotul sa faca la fel.
    aceasta rugaciune s eface pt ca adevarul este uindeva la mijloc. e posibil ca tu, de teama d ea fi respinsa sa fii uneori inchisa si sa raspunzi in doi peri. sau sa fii revendicativa. asta pt ca vrei prea repede sa fie bine.

apoi roaga-te la bunul Dumnezeu cam asa:

Doamne, stiu ca am gresit fata d etine si fata de Duhul Tau Cel Sfant si aducator de viata, stiu ca nici un motiv din lumea asta nu trebuia sa existe pentru a ma determina sa curm viata cea primita in dar d ela tine, rod al dragostei desavarsite. stiu. si la tine vin, Doamne, cu toata inima mea si t erog, priveste adanc in sufletul meu si cu atentie cerceteaza.. pentru ca poti si stii cat de rau imi pare si cat regret ceea ce am facut. mai mult, am inteles sensul greselii mele, acela de a starpi esenta vietii, cu o motivatie marunta si cu pretexte rationale, lipsite d edragoste. stiu. am inteles
    si vin azi la tine, doamne si t erog sa ma ieerti. sa ma ierti, asa cum sunt eu iarta-ma, caci tu poti, tu ai iubire infinita si intelegere la fel iarta-ma azi, acum, pentru totdeauna si mantuieste-ma de vina mea, azi, acum, te rog din tot sufletul meu.
    binecuvanteaza casa mea si pe sotul meu si pe mine, pe noi amandoi cu un copil , pentru ca stiu ca al tau este si nu al meu. iar noua doar ne ingadui a-i purta de grija. avem privilegiul sa t eiubim p[e tine. da-ne noua acest privilegiu, doamne, caci la tine toate se pot.
    tot ce trupul meu nu paote, medicii nu cunosc, la indurarea ta e cu putinta. da-mi mie indurarea ta si invesmanteaza-ma pe mine cu dragostea ta si cu darul tau si pune in mine samanta vietii, pentru c anoi toti, ca familie sa te binecuvantam de azi in vecii vecilor. lasa-ne domane sfant sa te iubim. amin.+
    si apoi, dupa o saptamna mai vb si iti dau si tramentul ala
    pupici.

Camelia Avatar
    Data inscrierii
    noiembrie 2006
    Posturi
    2.432

deci, aura, repet
    1. rugaciunea d eiertare in 3 parti cu socrii, aprintii, cu tot c emisca
    tu si sotul tau
    2. sfestanie in casa, spovedanie si impartasanie
    3. rugaciunea asta tu
    vb,apoi

Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    7

Citat Citat din Camelia Vezi post
    eeeeeeee
    uite ce dragalasa esti cand vrei..

sa le luam pe rand.
    Lazarev spune asa: cine isi iubeste si respecta aprintii, va trai mult si va ave aparte de o viata frumoasa, mai ales de copii buni. cauta aici pe forum un subiect postat d emine, care s enumeste RUGACIUNI AJUTATOARE. UNDEVA PE LA CRESTINISM CRED CA ESTE. si ia d eaoclo rugaciunea d eiertare in 3 parti, asa s enumeste, si fa-o pt tine si toti cei care sunt suparati sau cu acare nu esti in relatii bune. sa te spovedesti si sa te impartasesti. si sotul sa faca la fel.
    aceasta rugaciune s eface pt ca adevarul este uindeva la mijloc. e posibil ca tu, de teama d ea fi respinsa sa fii uneori inchisa si sa raspunzi in doi peri. sau sa fii revendicativa. asta pt ca vrei prea repede sa fie bine.

apoi roaga-te la bunul Dumnezeu cam asa:

Doamne, stiu ca am gresit fata d etine si fata de Duhul Tau Cel Sfant si aducator de viata, stiu ca nici un motiv din lumea asta nu trebuia sa existe pentru a ma determina sa curm viata cea primita in dar d ela tine, rod al dragostei desavarsite. stiu. si la tine vin, Doamne, cu toata inima mea si t erog, priveste adanc in sufletul meu si cu atentie cerceteaza.. pentru ca poti si stii cat de rau imi pare si cat regret ceea ce am facut. mai mult, am inteles sensul greselii mele, acela de a starpi esenta vietii, cu o motivatie marunta si cu pretexte rationale, lipsite d edragoste. stiu. am inteles
    si vin azi la tine, doamne si t erog sa ma ieerti. sa ma ierti, asa cum sunt eu iarta-ma, caci tu poti, tu ai iubire infinita si intelegere la fel iarta-ma azi, acum, pentru totdeauna si mantuieste-ma de vina mea, azi, acum, te rog din tot sufletul meu.
    binecuvanteaza casa mea si pe sotul meu si pe mine, pe noi amandoi cu un copil , pentru ca stiu ca al tau este si nu al meu. iar noua doar ne ingadui a-i purta de grija. avem privilegiul sa t eiubim p[e tine. da-ne noua acest privilegiu, doamne, caci la tine toate se pot.
    tot ce trupul meu nu paote, medicii nu cunosc, la indurarea ta e cu putinta. da-mi mie indurarea ta si invesmanteaza-ma pe mine cu dragostea ta si cu darul tau si pune in mine samanta vietii, pentru c anoi toti, ca familie sa te binecuvantam de azi in vecii vecilor. lasa-ne domane sfant sa te iubim. amin.+
    si apoi, dupa o saptamna mai vb si iti dau si tramentul ala
    pupici.
    Multumesc! Asa am sa fac.Va pup.

Subiecte Similare

1. Astept un copil
    De Etienne in forum Despre sarcina
    Replici: 46
    Ultimul post: 25 nov 2010, 01:35
  2. ajutor astrograma
    De maran in forum Astrologie
    Replici: 1
    Ultimul post: 31 oct 2009, 01:40