Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate de la 16 la 20 din 20

Subiect: Intrebare

stroeloretta este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

Implicit Re: Intrebare

pt vali stiu ca vine raspunsul tirziu dar acum am citit intre timp stiu ca esti nascuta in tecuci si ti-am facut astrograma personala deci ai ascendentul in gemeni si esti gemeni ai jupiter in casa 4 retrograd,in 5 uranus si pluto amindoua retrograde,in sase neptun retrograd,in sapte luna,in 10 mercur,in 11 venus,soare si saturn,in 12 marte.

stroeloretta este offline Utilizator Mugurel
    Data inscrierii
    august 2008
    Posturi
    122

esti pesti scuze ascendent gemeni in cazul in care datele sunt corecte pe care le-ai dat

Laszlo.Fulop este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    7

Draga prietene,
    faptul ca toate planetele sunt peregrine inseamna ca preferi sa alegi calea de mijloc. Dar acest lucru inseamna si un pericol: a te lasa dus de val, a te multumi cu o viata mediocra. Este recomandabil sa-ti alegi un domeniu in care sa excelezi, care sa-ti placa foarte mult si sa fie rostul vietii tale.

vizionarul este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2010
    Posturi
    4

sunt curios pentru cati dintre voi sau adeverit previziunile astrologice?

Ultima editare de Ion Furtuna : 08 mar 2010 la 14:30 Motiv: eliminare reclama

Tomas Morus este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    martie 2010
    Posturi
    90

Citat Citat din cris Vezi post
    Am si eu o curiozitate: la mine conform datelor de nastere,TOATE planetele sint peregrine,n-au nici demnitati,nici detrimente.Are cineva idee ce-nseamna?
    De ce nu intrebi pe Dumnezeu ? Stiinta cercetarii astrelor sau astrologia nu e un domeniu sustinut de crestinism, el are de-a face mai mult cu stiintele oculte.
    Daca ai ocazia deschide Biblia sau Sfanta Scriptura si citeste pasajele de la cartea Deuteronomul, capitolul 18 cu versetele 9 la 14. Ti le reda si aici:

9.Cānd vei intra tu īn pãmāntul ce ti-l dã Domnul Dumnezeul tãu, sã nu te deprinzi a face urāciunile pe care le fac popoarele acestea.
    10. Sã nu se gãseascã la tine de aceia care trec pe fiul sau fiica lor prin foc, nici prezicãtor, sau ghicitor, sau vrãjitor, sau fermecãtor,
    11. Nici descāntãtor, nici chemãtor de duhuri, nici mag, nici de cei ce grãiesc cu mortii.
    12. Cãci urāciune este īnaintea Domnului tot cel ce face acestea, si pentru aceastã urāciune īi izgoneste Domnul Dumnezeul tãu de la fata ta.
    13. Iar tu fii fãrã prihanã īnaintea Domnului Dumnezeului tãu;
    14. Cãci popoarele acestea, pe care le izgonesti tu, ascultã de ghicitori si de prevestitori, iar tie nu-ti īngãduie aceasta Domnul Dumnezeul tãu.

Te afli pe un teren periculos si alunecos, departe de Dumnezeu.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte Similare

1. INTREBARE DESPRE GRADELE ZODIACULUI
    De Luiza in forum Astrologie
    Replici: 7
    Ultimul post: 02 oct 2009, 20:08
  2. O intrebare pt ezoteristi
    De JOHN61 in forum Alte stiinte spirituale
    Replici: 7
    Ultimul post: 10 iun 2009, 18:32
  3. Intrebare?
    De oradeauravietii in forum Astrologie