Rezultate de la 1 la 8 din 8

Subiect: Mina dreapta sau mina stinga ?

=|Luci@n|= este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    7

Implicit Mina dreapta sau mina stinga ?

Buna tuturor . Am o intrebare simpla pentru cei care sunt pe aici , si va rog mult daca cititi aici sa si lasati un raspuns , din experienta proprie dar si ceea ce scrie prin diverse manuale de specialitate . Cu care mina masuram cu ansa daca suntem de la nastere stingaci ?

P.S. Stiu ca cei care se nasc cu mina dominanta fiind stinga sunt mai dibaci in a face lucruri mai multe cu stinga si implicit se pare ca si centrul energetic palmar este mai deschis si mai receptiv , dar as dori opinia dumneavoastrea personala . Cu mult respect Lucian .
    .

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Implicit Re: Mina dreapta sau mina stinga ?

Cu mana in care ii este mai facil sa tina si sa manevreze ansa, cu mana pe care creierul o coordoneaza cel mai bine.
    Perceptiele extrsenzoriale nu se petrec in mana, mana este doar iun instrument comandat de creier si suflet
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

cosminlive este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iulie 2009
    Posturi
    1

eu sunt dreptaci, dar de exemplu la bac, la examene etc am tras subiectele cu stanga, cu stanga trag lozul, cu stanga simt ca am noroc. sunt stangaci insa la fotbal, cu dreptul abia lovesc mingea. unii au zis ca ar putea avea o legatura...

Ion Furtuna este offline I.E. De'al casei
    Data inscrierii
    august 2006
    Posturi
    2.823

Citat Citat din =|Luci@n|= Vezi post
    Buna tuturor . Am o intrebare simpla pentru cei care sunt pe aici , si va rog mult daca cititi aici sa si lasati un raspuns , din experienta proprie dar si ceea ce scrie prin diverse manuale de specialitate . Cu care mina masuram cu ansa daca suntem de la nastere stingaci ?

P.S. Stiu ca cei care se nasc cu mina dominanta fiind stinga sunt mai dibaci in a face lucruri mai multe cu stinga si implicit se pare ca si centrul energetic palmar este mai deschis si mai receptiv , dar as dori opinia dumneavoastrea personala . Cu mult respect Lucian .
    Preferabil cu amandoua. E drept ca majoritatea utilizeaza mana dominanta, care este dreapta. O urmare a acestui fapt este ca si raportorul este proiectat predominant pentru dreptaci. Unele dintre raportoare au si o scala care poate fi utilizata de stangaci.
    Revenind la intrebare: este preferabil sa se lucreze cu ambele maini pentru ca mana dominanta este mai predispusa la accidente casnice decat cea cealalta. Atunci cand se intampla asa ceva, utilizarea ansei cu mana accidentata nu mai este posibila.
    Dexteritatea si, eventuala, deschidere a centrului palmar, nu are nimic de-a face cu ceea ce se intampla atunci cand sunt utilizate instrumentele radiestezice. Dovada o reprezinta L-urile utilizate atunci cand se fac determinari in teren sau subacvatice. Miscarea lor este sincrona atunci cand deplasarea se face pe directia sursei de semnal.
    Mai mult chiar, atunci cand li se arata cursantilor cum se face o determinare cu ansa, toti, dar absolut toti, au impresia ca este un lucru extrem de simplu. Cand trec sa faca si ei acelasi lucru, incep surprizele: ansele cad din mana, nu "vor" sa se miste, "scartaie", indica altceva, transpiratie multa (pe frunte ), etc. La fel si cand se foloseste si raportorul.
    Un lector sau instructor de practica care are ceva experienta de obicei avertizeaza: acum este greu, dar veti ajunge si la situatia in care veti "spune" ansei sa se aseze intr-un anumit fel si ea se va aseza. Asta poate sa insemne dexteritate, dar nu este radiestezie.
    Daca veti urma cursurile de radiestezie-inforenergetica veti putea afla in mod sistematic si organizat tot ceea ce trebuie sa stiti. In plus, veti avea si posibilitatea sa fiti indrumat in activitatea practica de oameni cu experienta in domeniu.
    Radiestezia nu este ceva care sa poata fi practicat numai citind din carti sau ascultand povesti. La fel ca si o multime de alte activitati.

PISICA este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    august 2009
    Posturi
    1

Daca utilizati ansa presupun ca ati facut si un curs. Ar fi trebuit ca acolo sa lamuriti aceasta problema cu profesorul dvs. Cred ca el este cel mai indreptatit sa va raspunda. Eu am facut cursul cu d-l profesor Bors si la absolvire ne-a dat un test pe care ne-a dat note. Deci exista posibilitatea de a evalua care este mana care va ajuta sa masurati mai corect. Ar trebui sa completati un asemenea test facand masuratorile cu mana stanga, apoi cu mana dreapta. In functie de rezultatul obtinut puteti obtine, cred eu, cel mai concludent raspuns.

mariabuzdugan este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    octombrie 2009
    Posturi
    1

Daca esti stangaci cu stanga.Daca nu te superi am si eu o intrebare la care astept un raspuns:Ce inseamna a avea puteri periogene? Ce inseamna a fi nascut la cumpana dintre zodii? Si ce credeti ca pot face cu mana stanga in care am o icoana aparuta in urma unor experiente paranormale.Este mult de discutat dar nu stiu daca subiectul va intereseaza. Va multumesc, Maria.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Cum adica ai o icoana in mana stanga?
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

=|Luci@n|= este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    aprilie 2008
    Posturi
    7

Citat Citat din mariabuzdugan Vezi post
    Daca esti stangaci cu stanga.Daca nu te superi am si eu o intrebare la care astept un raspuns:Ce inseamna a avea puteri periogene? Ce inseamna a fi nascut la cumpana dintre zodii? Si ce credeti ca pot face cu mana stanga in care am o icoana aparuta in urma unor experiente paranormale.Este mult de discutat dar nu stiu daca subiectul va intereseaza. Va multumesc, Maria.

Intrebari multe ai pus aici draga Mariana , multumesc de reply , si sa incerc sa ti raspund la ce ai scris , la zodii nu ma pricep si sincer nu cred ca sunt atita de importante pentru ce faci ,sau practici tu si nu stiu sa-ti raspund exact . Legat de Icoana care ti aparut in palma semn bun este ( presupun ca te ocupi de tratamente ) , de obicei astea apar ca daruri si stigmate , iar oamenii care le au au calitati clare de terapeut....... ( am pus puncte pentru ca va urma sa scrii tu mai mult despre tine ) . Cu puterile periogene ca sa intelegi ce inseamna . Cei care fac bioterapie au astfel de puteri care se refera la a sparge sau dizolva diverse depuneri de urati , calciti , osteofite de la coloana vertebrala si alte diverse depuneri cum ar fi si litiaza renala sau vezicala sau biliara . E destul de mult de comentat pe tema asta . Sper ca ,cit de cit te-am lamurit in privinta asta
    P.S. Iti recomand sa consulti o persoana apropiata de tine care e intradevar dotata . Daca ai un grad mai mare I.E. o sa stii ce inseamna cu acele semne sau mai bine zis semn aparut in palma , dar si daca nu ai un grad mare in I.E. o sa ti primesti informatiile pe cale astrala cu siguranta cind va fi nevoie sa stii mai mult . Asteptam raspunsuri si din partea ta . Mult succes .
    .

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi
  • Nu puteti posta replici
  • Nu puteti posta atasamente
  • Nu puteti sa va editati postarile
  •