Pagina 7 din 9 PrimulPrimul 123456789 UltimulUltimul
Rezultate de la 91 la 105 din 130

Subiect: Este inforenergetica o stiinta?

Victor este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Implicit Re: Este inforenergetica o stiinta?

Citat Citat din lovelife Vezi post
    Brevetarea ansei si a raportorului a fost fortata pentru ca dupa ce a urmat aceste cursuri directorul OSIM din Iasi parca, a brevetat-o pe numele fetei lui.
    A fost necesar un proces prin care sa anulat acel brevet si a trebuit ca cel care a pus la punct acest dispozitiv sa o breveteze pentru a numai apare situatii penibile.
    Patentul pentru ansa si raportor nu aduce nici un beneficiu economic, doar costuri, sunt fabricate de diverse persoane independente, fara sa plateasca nimic posesorului patentului. Fundatia nu produce si nici nu vinde anse si raportoare
    )...Inteleg. Acum sunt cam prins. Intru iar mai pe seara.. O zi buna,

Victor

corinuta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    27

Dragii mei,
    Nu va inteleg de ce va pierdeti vremea incercand sa convingeti un incuiat ca mai exista si altceva pe lumea asta decat ceea ce vede el.
    Sa porti o discutie in contradictoriu timp de mai bine de 2 saptamani mi se pare pierdere de vreme si consum inutil de energie...
    N-ar fi fost mai bine daca puneati mana pe ansa si masurati un pic din caracteristicile acestui personaj care-si zice Victor?
    Si asta mai ales ca improsca cu noroi si va acuza de mercantilism... si se plange ca i-ati sters postarile....
    Poate ca ar fi o idee buna sa-l blocati! daca vrea sa faca campanie anti - inforenergetica, in totala necunostinta de cauza, sa-si gaseasca alt loc... aici sunt mult mai potrivite discutiile de alt gen, chiar daca exista argumente impotriva ideii ca inforenergetica este o stiinta acestea sa fie expuse civilizat si cu mai putina obstinatie...

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Citat Citat din corinuta Vezi post
    Dragii mei,
    Nu va inteleg de ce va pierdeti vremea incercand sa convingeti un incuiat ca mai exista si altceva pe lumea asta decat ceea ce vede el.
    Sa porti o discutie in contradictoriu timp de mai bine de 2 saptamani mi se pare pierdere de vreme si consum inutil de energie...
    N-ar fi fost mai bine daca puneati mana pe ansa si masurati un pic din caracteristicile acestui personaj care-si zice Victor?
    Si asta mai ales ca improsca cu noroi si va acuza de mercantilism... si se plange ca i-ati sters postarile....
    Poate ca ar fi o idee buna sa-l blocati! daca vrea sa faca campanie anti - inforenergetica, in totala necunostinta de cauza, sa-si gaseasca alt loc... aici sunt mult mai potrivite discutiile de alt gen, chiar daca exista argumente impotriva ideii ca inforenergetica este o stiinta acestea sa fie expuse civilizat si cu mai putina obstinatie...
    Aceasta postare ma scuteste de orice comentariu...
    In stil de mare initiat, doamna pune mana pe ansa si rezolva problema. Si daca ansa nu v-a spus despre mine cine stie ce, blocarea devine solutia care face inforenergetica o stiinta si pe Corinuta un mare initiat. La multitudinea de argumente prezentate de dumneaei, e clar ca doar blocarea mea devine singura solutie in care isi poate manifesta furia doctrinara...Nu mai spun ca nu discerne intre "campanie anti-inforenergetica" si argumentatie "anti-inforenergetica - o stiinta".
    Stimata Corinuta, daca te simti furioasa/nereperata, pune repede de-o curatare si afunda-te intr-un spatiu linistitor si lasa personajele ca mine sa se zbata in ignoranta..)
    Te mai rog sa imi dai o "palma" psihologica si sa ne arati tuturor ce gen de discutii se pot purta aici si iti promit ca in cel mai civilizat mod vei avea replicile mele umile pe marile teme propuse de tine.

Astept !

Toate cele bune !

Victor

corinuta este offline Utilizator Samanta
    Data inscrierii
    iunie 2011
    Posturi
    27

Draga Victor,

Nu sunt o initiata! - asta-i palma psihologica pe care ti-o pot aplica! si mai este dovada ca nu esti detinatorul adevarului absolut asa cum te crezi! Si ca tot ce scrii sunt de fapt numai pareri proprii.
    In rest.... argumentele se sustin cu decenta. Mie mi se pare ca ai intrecut o masura acceptabila bazandu-te pe un exemplu pe care-l ai sau l-ai avut la indemana - ruda care in urma parcurgerii unor cursuri de inforenergetica s-a schimbat intr-un mod neplacut dupa parerea ta, si-a pierdut capacitatea de "autoaparare".
    Intotdeana exista exceptii care nu fac altceva decat sa intareasca regula.
    Eu personal am intrat pe forum ca sa aflu mai multe si nu ca sa tin lectii cuiva; daca dumneata doresti sa-ti impartatsesti parerile asigura-te mai intai ca cei carora vrei sa le impartasesti sunt interesati sa le asculte....altfel iti pierzi timpul de pomana.
    Si zau ca nu mi se pare ca dumneata esti o persoana cu care sa-ti faca placere sa schimbi argumente! Personal in viata reala nu ti-as adresa o vorba, te-as ocoli de la distanta! Sunt sigura ca atitudinea agresiva este o trasatura de caracter de baza" in ceea ce te priveste pe dumneata. Asta-i tot! nu mai raspund! orice-ai scrie dumneata! O sa mai caut si alte surse pentru informatiile pe care le doresc.

lovelife este offline Moderator De'al casei
    Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Domnule Victor pana astazi nu ti-a sters nimeni mesajele, azi eu te sterg, pentru ca treci mult peste limita bunului simt, te-am tolerat suficient. Arunci vorbe aiurea
    Un site
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    si un
    Pentru a vizualiza link-urile sau imaginile din semnaturi, numarul postarilor dvs. trebuie sa fie 10 sau mai mare. Momentan aveti 0 postari.
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Domnule Victor pana astazi nu ti-a sters nimeni mesajele, azi eu te sterg, pentru ca treci mult peste limita bunului simt, te-am tolerat suficient. Arunci vorbe aiurea
    Despre colega ta Corinuta ce parere ai? Ai impresia ca e rezonabila?

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Nu o cunosc, si-a exprimat o parere in mod pertinent, te auto victimizezi si te crezi atoate stiutor, dar nu stii mai nimic. daca ai cunoscut un om care are un comportament ciudat si a facut si ceva cursuri de inforenergetica este aberant sa spui ca asta este datorata ionforenergeticii. Daca un om a facut aceeasi facultate cu mine, poate am fost chiar colegi, si el este cu probleme psihice , dupa logica ta asta se datoreaza facultati si toti cei ce au urmat o facultate au acea caracteristica, si pot fi catalogati nebuni.
    Un site
    si un
    pentru mamici unde se dezbat subiecte despre sarcina, nastere precum si crestere si educarea copiilor.

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Nu o cunosc, si-a exprimat o parere in mod pertinent, te auto victimizezi si te crezi atoate stiutor, dar nu stii mai nimic. daca ai cunoscut un om care are un comportament ciudat si a facut si ceva cursuri de inforenergetica este aberant sa spui ca asta este datorata ionforenergeticii. Daca un om a facut aceeasi facultate cu mine, poate am fost chiar colegi, si el este cu probleme psihice , dupa logica ta asta se datoreaza facultati si toti cei ce au urmat o facultate au acea caracteristica, si pot fi catalogati nebuni.
    Poti reactiona la fiecare afirmatie pe care o fac, si te asigur ca pot fi rezonabil daca sunteti rezonabili. Nu sunt atotstiutor, stiu ca exista zone discutabile in ceea ce faceti. Demonstrati ca nue asa, referitor le ceea ce spun, nu mai aruncati replici generale fara obiect.

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

De ce pertinenta ei e mai pertinenta decat postarile mele? Pentru e de-a voastra ? Despre paralela pe care o faci cu facultatea, acolo nu tine nimeni ascunse cursurile, asa cum o faceti voi... Informatia e publica. Voi si masoneria aveti nevoie de initiere si acceptare pentru a putea avea acces la CURS (!?!?!?). Marele secret al Cursurilor e un semn de transparenta? Ce aveti de ascuns?

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Iata un exemplu de "doctrina" inforenergetica...

atlamith,bravehost,com/entitati,html
    Ultima editare de lovelife : 14 iun 2011 la 21:06

Tilak este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    decembrie 2007
    Posturi
    364

RAPELL: Inforenergetica nu este o stiinta. (iar ati sters mesajul)

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din debivuac Vezi post
    Iata un exemplu de "doctrina" inforenergetica...

atlamith. bravehost. com / entitati. html
    Ce scrie pe acel site nu are nimic de a face cu inforenergetica, nu apartine unui inforenergetician, nu reprezinta teoria ce se preda la cursurile de inforenergetica, este un om cu deviatii care isi scrie propriile teorii (scrie chiar el undeva pe site-ul lui), care doar se foloseste de numele inforenergeticii pentru a isi da importanta.
    Despre un om care acuza pe un om pentru ce face un alt om pe care nici macar nu il cunoaste nu pot spune decat ca este un ticalos cu intentii marsave, faptele vorbesc despre tine mai mult decat vorbele.
    Sincer, imi este mila de tine.
    Aminteste-ti ca totul in viata se plateste, inclusiv mizeriile pe care le faci acum si aici.
    In legile divine, datorita actiunilor care le faci aici si acum este foarte posibil ca si tu la un moment dat sa fii acuzat si murdarit pentru pacatele altora, legile divine sunt implacabile.
    Un site
    si un

Data inscrierii
    mai 2011
    Posturi
    77

Ce scrie pe acel site nu are nimic de a face cu inforenergetica, nu apartine unui inforenergetician, este un om cu deviatii psihice, care doar se foloseste de numele inforenergeticii pentru a isi da importanta.
    Despre un om care acuza pe un om pentru ce face un alt om pe care nici macar nu il cunoaste nu pot spune decat ca este un ticalos cu intentii marsave, faptele vorbesc despre tine mai mult decat vorbele. Imi este mila de tine.
    Deoarece Cursurile voastre sunt secrete iar acest om cu "probleme psihice" este un produs al Inforenergeticii, il putem folosi pentru exmplificare, in lipsa de altceva. Marsavia e in alta parte...la cei care "produc" astfel de elemente si se fac ulterior ca ploua...

Tilak este offline Utilizator Bobocel
    Data inscrierii
    decembrie 2007
    Posturi
    364

Din punct de vedere medical, toti suntem bolnavi psihic. Cu precadere noi astia care avem inchipuiri ca este sau nu este adevarat ceva spiritual. Eu ma indoiesc pana si de existenta bolilor psihice.

Data inscrierii
    iulie 2006
    Posturi
    2.040

Citat Citat din debivuac Vezi post
    Deoarece Cursurile voastre sunt secrete iar acest om cu "probleme psihice" este un produs al Inforenergeticii, il putem folosi pentru exmplificare, in lipsa de altceva. Marsavia e in alta parte...la cei care "produc" astfel de elemente si se fac ulterior ca ploua...
    Nu este un produs al inforenergeticii.
    Pe aceleasi principii pot sa folosesc si eu pentru a exemplifica personalitatea ta, cu a unui criminal sau nebun care a trecut prin aceeasi scoala cu tine, dar pana la clasa a 4-a, ca mai departe nu a putut?
    Te rog sa fi respectuos, sa vii cu argumente logice altfel iti restrictionez accesul la acest forum definitiv
    Un site
    si un

Subiecte Similare

1. RADIESTEZIA ȘI INFORENERGETICA
    De Nicoleta in forum Inforenergetica - Stiinta viitorului
    Replici: 86
    Ultimul post: 11 nov 2011, 18:04
  2. Despre stiinta spiritului
    De isabela in forum Paranormal
    Replici: 5
    Ultimul post: 02 mar 2008, 13:18

Etichete pentru acest subiect

Reguli postare

• Nu puteti crea subiecte noi